Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

[MoFA Macedonia] Воен Пакт - Македонија, Србија и Унгарија

1,810 jour, 05:51 Published in Republic of Macedonia (FYROM) République de Macédoine (ARYM) de MNR Makedonija
Почитувани Македонци и Македонки

После вчерашното влегување на Македонија како членка во пробен период во CoT, денес според најавеното се потпиша договор за Воена Соработка - Пакт со нашите досегашни најверни сојузници Србија и Унгарија (од поранешен ОНЕ).

Според документот договорено е заедничка помош и координација во тековните и идните битки кои ќе ги имаат овие три земји.

Документот е одобрен од Владите на Македонија, Србија и Унгарија и потпишан од Претседателите на истите.

Останува во иднина овој договор да се практикува на терен и од наредните Влади и се надеваме дека овој Пакт ќе прерасне во директна врска помеѓу CoT и новиот сојуз на Србија и Унгарија.

Документот и условите договорени во истиот можете да го проследите на следниов линк:
http://tinyurl.com/co9e6dvСо Почит,

MoFA
BlackMK

 

Commentaires

Vojne
Vojne 1,810 jour, 05:52

first..

Ministerstvo za Odbrana
Ministerstvo za Odbrana 1,810 jour, 05:53

o7

SaJrUs
SaJrUs 1,810 jour, 05:53

о7

atanas60
atanas60 1,810 jour, 05:55

o7

AlexSkopje
AlexSkopje 1,810 jour, 05:55

o7

BugsMoney
BugsMoney 1,810 jour, 05:56

o7

Chucky001
Chucky001 1,810 jour, 05:56

o7

truba66
truba66 1,810 jour, 05:57

o7

Kicmata
Kicmata 1,810 jour, 05:58

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia 1,810 jour, 05:59

е да бе.

marjansp
marjansp 1,810 jour, 05:59

Ова се е многу убаво, ама новиот сојуз на Србите и Пољаците е многу битно како ќе се ориентираат спрема сегашните сојузи.
Што правиме ако идниот нивни сојуз се декларира како про ЕДЕН?

despacit0
despacit0 1,810 jour, 06:00

o/

MNR Makedonija
MNR Makedonija 1,810 jour, 06:01

Нивниот Сојуз нема да биде про ЕДЕН сигурно
Поради тоа е склучен Пактов

atanas60
atanas60 1,810 jour, 06:01

Имам прашање до петседателот:Зошто не се договориме со србите да ни дадат два региона во босна со што би дошле до ресурсот deer, тие и така го имаат во хрватска.

Admiral Yamamoto
Admiral Yamamoto 1,810 jour, 06:04

o7

SKOPJE 5
SKOPJE 5 1,810 jour, 06:07

mislam deka ova bese najdobroto resenie da odime vo CoT a da sklucime voen pakt so ungarija i srbija mislam deka so ova gi zadrzavme starite prijateli srb i ung a kje gi zacvrstime novite prijateli od CoT so sto mislam deka sega kje bideme mnogu pojaki o7

Tex_Willer
Tex_Willer 1,810 jour, 06:40

o7

The Snow White
The Snow White 1,810 jour, 06:47

o7

ZecOrigins
ZecOrigins 1,810 jour, 07:22

sto e so bugarija i indonezija?

BlackMK
BlackMK 1,810 jour, 07:25

Со нив сме во CoT

B a z e
B a z e 1,810 jour, 07:30

o7

Jurukov
Jurukov 1,810 jour, 07:31

о/

NKFV
NKFV 1,810 jour, 07:33

Македониja во СоТ!
\o

rengenzy
rengenzy 1,810 jour, 07:38

o7

NicK the Macedonian
NicK the Macedonian 1,810 jour, 07:43

Makedonija vo EU i NatO 😃

neenad
neenad 1,810 jour, 07:45

o7

Stef40
Stef40 1,810 jour, 07:46

o7

Mikael Kanto
Mikael Kanto 1,810 jour, 07:48

07 Македонија, Србија и Унгарија

XherrzMKD
XherrzMKD 1,810 jour, 07:59

o7

dimov_es
dimov_es 1,810 jour, 08:00

o7
и вълкът сит ( Македония в CoT)
и агнето цяло (запазва верните си съюзници, които може и да са в друг съюз)

FamilyAerodr0m
FamilyAerodr0m 1,810 jour, 08:34

i sho koga sajrus ke se smeni i ostalive crepednici, i dogovorot nema znacenje?

Explosive Dynamite
Explosive Dynamite 1,810 jour, 08:54

o7

Strumjanin
Strumjanin 1,810 jour, 08:57

Браво!

Poozy
Poozy 1,810 jour, 09:01

Bravo! o7

United Macedonians
United Macedonians 1,810 jour, 10:46

o7

fullm2006
fullm2006 1,810 jour, 10:48

о7

GoodBeer
GoodBeer 1,810 jour, 10:48

o7

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD 1,810 jour, 10:48

o7

Krum III
Krum III 1,810 jour, 10:50

dimov_esDay 1,810, 08:00 o7
и вълкът сит ( Македония в CoT)
и агнето цяло (запазва верните си съюзници, които може и да са в друг съюз)


Точно казано.

Krum III
Krum III 1,810 jour, 10:51

ТЕРРА и ЕДЕН бяха два съюза, които си помагаха. Не виждам причина СоТ да не си сътрудничи със съюза на Сърбия, Унгария и Полша.

Princess of Nigeria
Princess of Nigeria 1,810 jour, 10:52

\o

Vasojevic Stevo
Vasojevic Stevo 1,810 jour, 11:30

Lepo

o7

Stev4o
Stev4o 1,810 jour, 11:38

o/ o/ o/

Uber Macedonia
Uber Macedonia 1,810 jour, 11:40

o7 o7 o7

mandanata
mandanata 1,810 jour, 11:49

Aminta go nema da iskomentira so negovata slatkorekost xD

unity.one
unity.one 1,810 jour, 11:49

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski 1,810 jour, 12:01

Makedonija do Indija !!!

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK 1,810 jour, 12:02

Ова ко со Америте шо потпишавме како замена за членство во НАТО. Мижи да те лажам Србиве знаеја да пукаат кога си ја земаа Апулија, а кога губевме од Албанија никаде ги немаше.

HeLLoUuUuu
HeLLoUuUuu 1,810 jour, 12:24

Ова ко со Америте шо потпишавме како замена за членство во НАТО. Мижи да те лажам Србиве знаеја да пукаат кога си ја земаа Апулија, а кога губевме од Албанија никаде ги немаше.

+ 9999999999999

BucephalusIII
BucephalusIII 1,810 jour, 12:30

o>

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.