[KK] Fordítás II. - A Pacifica SG cikke

Day 3,433, 04:56 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium



Ez a cikk válasz az Adriatica vezetőjének cikkére. Annak a cikknek a fordítását itt olvashatjátok:
https://www.erepublik.com/en/article/-kk-a-gr-z-eln-k-cikk-nek-ford-t-sa-2637651/1/20

Julius nagyon választékosan beszél angolul, ezért néha nehézséget okozott átültetni magyarra a gondolatait, de sikerült. Amennyire eddig sikerült megismernem, higgadt és megfontolt embernek tűnik.

Az eredeti cikket ide kattintva olvashatjátok angolul.


UPDATE: A friss külügyi összefoglalót a fejlécen a GOV gombra kattintva találod

Mitsou
alelnök


És a cikk:

Mi a baj a pro-Szindikátussal? Útmutató hogyan okozz katasztrófát, és hogyan hibáztass másokat érte


[A cikk tartalma nem a Pacifica álláspontját tartalazza, csupán a személyes véleményem]


Üdv.

Ahogy észrevettétek (avagy sem), született egy bizonyos cikk pár órával ezelőtt. A tartalma röviden összefoglalva: a Pacificát hibáztatta, amiért a proSyndicate teljesen működésképtelen, szervezetlen, mindez a csoport irányítása és együttműködése nélkül. Kihagyta a nagy port kavart történelmi reviziós törekvéseket és gyalázatos módon elhalgatta Yui szerepét az USA jelenlegi külpolitikájában. A fentebb hivatkozott cikk igazából a tökéletes példája egy idealista külügynek. Egy olyan megközeítés, amelyet itt már felvázoltam. Érdemes idéznem hogyan fogalmaztam meg akkor:



“Egyik formája -- morális indoklásokon alapszik és mély érzelmeken. Akár való életből származó nacionalizmus áll a hátterében, akár múltbéli történések a játékból, az eredmény gyakran szélsőséges és gazdaságtalan. Teljesen rendben van, ha valaki ezt a külügyi módszert akarja használni, de egy kicsit szórakoztató látni a panaszok tömkelegét ezektől az országoktól, melyek rendre a következő metodikán alapszanak: igazságtalanul összefognak a másik ellen és más országok tisztességtelensége. Ha azt választod, hogy az erőforrásaidat gazdaságtalanul használod fel, azt javaslom előbb nézz a tükörbe mielőtt másokat hibáztatsz a saját döntésedért. Röviden erre a megközelítésre az idealista címkét ragaszthatjuk - harcolni azért, amit helyesnek látsz, akár az országod jólléte árán. Nincs rá garancia, hogy amit jónak tartasz, az objektíve is jó. Miközben szinte minden országnak és vezetőinek van némi előítéletei és negatív érzése 1-2 ország iránt, ha teljesen erre a fajta külügyi módszerre támaszkodnak, azt könnyen kihasználhatják mások.



És valóban: kihasználták és nagy valószínűséggel ki is fogják használni. Íme egy útmutató, hogyan idegenítsd el magadtól a lehetséges barátaid és szövetségeseid egy inkompetens diplomációval és folyamatos egymásra mutogatással a saját hibáért:


1. Nem venni fel a kapcsolatot senkivel semmiről
A négy hónapos (és folytatódó) főtitkári posztom alatt a Pacifikában egyszer sem kerestek meg a proSyndicate oldaláról. Jómagam küldtem üzenetet a szövetség vezetőjének a ciklus elején, de csak egy néhány soros választ kaptam. Ha valaki úgy véli, hogy Pacifica és proSyndicate képes legyőzni az Asteriát, akkor ennek a valakinek fel kellene venni a kapcsolatot a Pacificával hogy beavassa ebbe. Ezt senki sem tette meg, Isten tudja miért.



2. Mindenki mást hibáztatni a helyzetükért
A cikk, ami ezt a válaszomat kiprovokálta, igazából egy tökéletes mintája a másikra mutogatás mentalitásának. Ahelyett, hogy bármit tenne a fennálló helyzettel kapcsolatban diplomácián keresztül vagy más módon, a Syndicate országai és a hozzájuk közel állók a jelenlegi helyzetükért folyamatosan hibáztatják az összes elképzelhető felet, kivéve magukat. Hahó: saját magad hoztad ilyen helyzetbe. Tudok adni egy tükröt ha kell.



3. Elidegeníteni az egyetlen lehetséges barátodat a jelenlegi szövetségi felállásban
Ez a pont igazából a fenti kettő metszete. Egyfelől nem veszi fel a kapcsolatot az egyetlen lehetséges szövetségessel a jelenlegi szövetségi rendszert tekintve, másrészt nyilvánosan hibáztatod őket a saját szenvedésedért, Ezzel nem igazán szélesíted a lehetőségeidet, hogy bárkivel is összedolgozhass. A Pacifica hibáztatása - egy szövetségé, ami sokkal nagyobb annál, mint ami hibáztatja azt amiért védi a tagjai érdekeit - nem igazán erősíti a kooperációra hajlást. Úgy gondolom ez mindenhol így van.



4. A saját hibát sem akarja elismerni, nem hogy azokat kijavítani és tanulni belőle
A jelenlegi szövetségi rendszer évek óta fennáll. Az erőviszonyok nem változtak akkorát, hogy az az Asteria malmára hajthatná a vizet. És habár a szemben álló Asterianál nem változott semmi, a másik oldalon egyre csak romlott és romlott a helyzet. A proSyndicate már rögtön az első 3 pont felismerésén elbukott - pedig minden a saját hibák felismerésével kezdődik.



A diplomácia kövezi ki az utat a hadügynek. A politika teremti meg a kontextust, amiben a hadsereg működik. Elégethetsz euro ezreket a hitelkártyádról csak azért, hogy minél többször nyomogathasd a piros gombot, de nem határozhatod meg a környezetet ahol harcolsz, valamint hogy kikkel és kik ellen. Szívszorító látni, hogy bizonyos országok vezetői és bizonyos tömbök még mindig nem veszik észre, hogy minden a diplomáciával és politikával kezdődik. Diplomáciai siker nélkül nincs hadi siker. Diplomáciai bukással jön a hadügyi bukás. Vannak akik ezt mesterien értik és jelenleg kihasználják azt a tényt, hogy egyesek ezt nem értik.


A tetteknek következménye van, de a tettek hiánya általában rossz következményekhez vezet.

-Caesar