[ICS] Inaktív-e az új politikai elit vagy csak titkolóznak?

Day 3,548, 08:05 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Sziasztok!

A tegnap cikkem igen jelentős hullámokat gerjesztett és komoly kommentwarok alakultak ki több, eltérő témában. Néhány hozzászólás kapcsán azonban gondolkodóba estem. Mivel a belpolitika szempontjából elég fontos kérdésről van szó, ezért úgy gondoltam, hogy megér egy külön cikket a helyzet tisztázása.

Mint ahogy mindenki olvashatta, a júliusi Dunedan kormányt (és a jelenlegi Mágus-adminisztrációt) támogató véleményvezérek és ideológia-teremtő háttéremberek több alkalommal azt emelték ki, mint a két politikai oldal közötti egyik különbséget, hogy az "új politikai elit" (jelentsen ez bármit is) mindent nyilvánosan és átláthatóan csinál.

Ez az átláthatóság meg is nyilvánult több esetben is. Legalábbis több közlönyben voltak utalások arra, hogy mi is történt a külpolitika színterén. Ezek döntően marginális jelentőségű dolgok voltak (szerbek egyik frakciójával való beszélgetés, MPP-felújítások, Pacifica sztorik, TW szervezés, stb.). Ráadásul nagy többségében ezek nem a kormány cselekvéseit ecsetelték, hanem a tőle független folyamatok leírásából álltak.

Az elnök egyébként a leköszönőben maga is megerősítette, hogy személyesen ő és a csapata sem volt túlzottan járatos a külpolitikában és ezért nem is szőttek világmegváltó terveket.

Ez idáig egy teljesen érthető és problémamentes történet volna. Ám jön a szokásos de,...

Amikor a hivatalos dokumentumokból és körlevelekből kiolvasható információkból levontam azt a következtetést, hogy a júliusi kormány valójában külpolitikailag teljesen inaktív volt és ezt egyes kommentwarokban le is írtam érvként, érdekes dolog történt.

Több, a kormányoldalon befolyásos szereplő (miniszterek, pártvezérek, véleményvezérek) támadott be azzal, hogy én hazudok, mert rengeteg háttérmunkát végeztek, titkos folyamatok indultak el a háttérben és lassan minden jóra fordul, ami a külpolitikát illeti.

A konkrét személyek nem is annyira érdekesek (bár mindenki megnézheti az előző cikkem alatt, akit érdekel) a téma szempontjából, az mindenesetre vicces, hogy elég nagy volt az átfedés az inaktivitás kiemelése miatt rám támadók és azok között, akik korábban az átláthatóságot próbálták hangsúlyozni az előző kormánnyal kapcsolatban. Mivel az augusztusi kabinet összetétele is közel azonos az előzővel, mindenképpen érdemes lenne tisztázni azt a kérdést, hogy mi is az igazság.

Valóban teljesen átlátható a kormány külpolitikai működése és tényleg nem történt semmilyen változás, semmilyen aktív cselekvés az előző hónapban vagy történt számos előrelépés (vagy hátralépés), amiket (ahogy az egyik kommentelő fogalmazott) "nem kell a nép orrára kötni"?

Bármelyik is az igazság, arra fény derült egy kormányközeli forrás kijelentése alapján, hogy a hivatalos körlevelekben nem írtak le mindent az előző kabinet tisztviselői. Az erre vonatkozó bizonyítékot itt láthatjátok:



A következő és egyben utolsó képen pedig azt olvashatjátok, hogy ugyanazon kommenten belül a kormányközeli, befolyásos ember azt hozza fel a háttérmachinációk megvédése érdekében, hogy a korábbi kormányok is így jártak el és amúgy sem kell mindent a nép orrára kötni.



Válaszolva a képen szereplő kritikára, mielőtt valaki a kommentszekcióban szeretné lejátszani ezt: igen, én magam egyébként nem vagyok híve annak, hogy mindent ki kell teregetni a nyilvánosság elé, de én nem is propagálom ennek ellenkezőjét magamról.

Hogy miért is fontos ez az egész? Azért, mert az utóbbi hónapokban egyre erősebben előkerült az, hogy a korábbi kormányok (a jelenlegi ellenzéki oldal) és a mostani kormányoldal között milyen komoly és jelentős különbségek vannak.

Nos, az már bebizonyosodott és ezt a kormányoldal hangadói is elismerték, hogy a kormányzás technikai feladataiban eredményesebb volt a korábbi kormányoldal. Most úgy néz ki, hogy a hatalomgyakorlás területén az átláthatóság, mint előny is elsorvadni látszik, mert már a második hónapban előkerült a titkolózás. És akkor még nem is beszéltünk az újonnan megválasztott elnök külföldiektől való anyagi függéséről (packeladások) és annak esetleges hatásairól a kormányzati döntésekre.

Vajon melyik terület lesz a következő, ahol megdől valamilyen - hangadók által sugallt - pozitív kép az új hatalmi elitről?

Maradok tisztelettel:
ICS