О револуцији и диктатури, поново

Day 3,617, 02:19 Published in Serbia Serbia by Strahinjic lll
15.10.2017.

Како пролазе дани, тако се и повећава детерминација која увећава шансе за успешно подизање револуције у Србији. До сада је детерминација порасла сигурно на око 9 и питање је дана када ће револуција бити подигнута и поново уведена демократија. То неминовно доводи до питања које се константно врти у круг, који од ова два система је бољи.



Када говоримо о томе који систем је бољи, полазимо углавном из сопственог доживљаја оба система што није добра полазна основа јер треба да гледамо ширу слику, односно да схватимо шта је најбоље за заједницу, а не групу која је на власти. Како ви одлучујете који систем вам је бољи?

Мишљења сам да преко 50% активних играча, у које убрајам и праве двокликташе, изузимајући мултије, баш брига који је систем на снази и да они само желе поштену власт која неће красти и која ће транспарентно водити своју политику. Остатак заједнице је подељен да диктаторе и демократе и у том маниру се односе према томе који систем им је бољи.

За разлику од Хостилијана, на пример, ја нисам става да је свака демократија боља од сваке диктатуре. Сматрам да демократија у којој се губи траг 800к државног новца не може бити добра демократија. Демократија у којој је транспарентност једнака нули, није добра демократија. Али исто тако, диктатура у којој нико не зна шта се и зашто се дешава, није добра диктатура, без обзира на то колико војно она била добро организована.



Мишљења сам да сав раскол у размишљањима полази од диктатуре коју је увео Пиеротмон, када је Баћко последњи пут био председник државе. Тада је он навео неефикасност конгреса и мултијашење као основне ствари због којих уводи диктатуру, док је истина била та да је он само желео власт.

Ово тврдим јер се касније годинама показало да блокаде у конгресу настају од стране продиктаторских странака, претежно Навијачица. Продемократске странке су биле оне које су нудиле решења за правила понашања у конгресу која би важила ко год је на власти. Такође, мулти налози су у неколико наврата масовно гласали за продиктаторске кандидате на председничким изборима, чак 2х су таквим играчима брисано преко 200 и више мулти гласова.

Баћку је потпуно нелегитимно подигнута диктатура, под лажним изговорима. Једини изговор који би можда могао да прође је коришћење државног новца за одбрану од диктатуре, али ако је само подизање диктатуре изведено под лажним изговорима, онда чак ни тај изговор не пролази јер председник има право да се државним новцем брани од оних који на силу војском покушавају да преузму власт. Сетите се покушаја пуча у Турској у правом животу и размислите да ли је Ердоган користио државни новац да се одбрани од пучиста...



Неефикасност у одбрани државе не сме бити повод за увођење пуча такође. Такве ствари се решавају на изборима. Ако је неко неспособан да одбрани државу, они који себе сматрају способним, нека се организују на изборима и нека тако смене неспособну власт. Ионако диктатори тврде како и на изборима имају већину, па у чему је проблем?

Проблем је у томе што ту већину немају, и ту није проблем у мултијању од стране демократа јер се не бришу демократама 200 гласова у више наврата, него диктаторима. Такође је проблем тај што диктатори (који углавном представљају играче платише - картичаре) сматрају потпуно оправданим и логичним да су они ти који имају власт јер они плаћају да би играли. Са друге стране, демократе се играју ради игре...

И ту долазимо до крајњег закључка да је диктаторима једноставно вишеструко лакше да на власт дођу покретањем грађанског рата него на изборима.

Све то можда и не би било толико лоше да њихова власт представља власт која води рачуна о свим играчима. Међутим, њихова власт углавном води рачуна о својим интересима и остатак нације држи у потпуном незнању шта се око нас дешава.



До пре неколико месеци и ја сам био става као и Хостилијан, а то је да је свака демократија боља од сваке диктатуре. Сада ипак морам да кажем да ја личну подршку не могу дати играчима/странкама за које не могу да гарантујем да државни новац неће отуђити или неће водити државу онако како би она заиста требало да се води у периоду демократије.

Зато позивам све демократски оријентисане играче да озбиљније схвате ситуацију и постану свесни тога да диктаторима треба 10 дана да се пучем врате на власт, а демократама 4 месеца да се путем револуције врате демократији. Не власти, него демократији.




СРС ће убудуће на председничким изборима подржавати само кандидате који ће имати озбиљан програм рада и састављену владу пре избора. Ако таквих не буде, нећемо никог ни подржавати или ћемо самостално излазити на изборе.

Јер је и овако јадна диктатура боља од још јадније демократије.

Немам намеру да ја одговарам за туђе неуспехе само зато што сам неком дао подршку за револуцију или на изборима. Мандати, у којима сам ја учествовао у влади, можда нису увек били набољи на војном плану, али су увек били поштено одрађени и народ је увек знао шта се дешава.

Ја сам на изборима могу да узмем око 100 гласова, без икакаве пропаганде и чланака кандидатуре, то сам показао пре неки месец. Али подршка других ми не треба ако они буду желели да ја будем марионета која ће служити испуњавању њихових интереса. Мој искључиви интерес је добробит целе заједнице, док они који желе власт само ради власти или да не би диктатори били владари државе, нека размисле о тих 100 гласова за које се већ показало да им могу одузети место председника, када сам Смраденку донео победу.

Живи ми били, до скорог читања...