Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Турни ме Да Кинисам!!!

1,897 jour, 12:48 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Serbie de Runnern

ЕВЕ НЕКОЛКУ ИНТЕРЕСНИ РАБОТИ ОКОЛУ ФУДБАЛСКИТЕ ИМИЊА И КЛУБОВИ;

- Клубов е од Финската 5-та лига и се вика Kurvin Vauhti

ИМЕТО НА ШТО ВЕ АСОЦИРА!!!!!!!!КУ:ВА

-Следниов клуб е од Шкотска 2-ра лига и се вика Dundee United

-ИМЕТО Е НЕКОЈА ДУНДА АЛИ НАГАЛЕНО ДУНДЕ ОД НЕКОЈА СРЕДНОШКОЛКА ИЗГЛЕДА.


-Клубов е од Финска 2-ра лига и се вика Koo Tee Pee

-АКО НЕКОЈ Е ПО ПЕЕЊЕ НЕКА СЕ ПРИЈАВИ НА КОНТРОЛКА ВО КООО ТЕЕ ПЕЕ,ИЛИ АКО НЕКОЈ ИМА ПЕТЕЛ ДОМА НЕКА ГО ПРИЈАВИ.


-Клубов е од Словенија и се вика Triglav
-ОВА ИЗГЛЕДА Е НЕКОЈ РЕТАРДИРАН СО ТРИ ГЛАВИ.....АЛИ ИДЕМО ДАЉЕ!!!

-Клубов што би рекле постарите е од Маѓарска и се вика VIDEOTON-ПРВИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ БИЛЕ НАПРАВЕНИ ТАМУ ПА И КЛУБОТ ИМЕТО ГО НОСИ ОД ТАМУ!


Доста со клубови ајде малку со имиња на фудбалери!

-Човеков е бивши фудбалер а сега менаџер на Figueirense и се вика ArgelicoFucks
-ШТО БИ РЕКЛЕ АМЕРИКАНЦИТЕ ВАТ ДА ФАК!!!!


-Играч од редовите на Словачка ,никој друг него легендарниот Juraj Kucka-АКО БАРАТЕ КУЧЕ ЖЕНКА ОВОЈ Е НАЈАКА РАСА!!!


-Момчево што е следно игра за Јапан и се вика Makoto Hasebe
-ИЛИ ВО ПРЕВОД КО ТЕ ЈЕ.БЕ,АЛИ НЕЗНАМ НИ НЕГО КОЈ ГО Е.Е


-На барање на читателите е бившиот играч на Шалке 04 Еbbe Sand-ОВАЈ Е УШТЕ ЕДЕН ОД РЕДОТ ЕБАЧ.ИШТА.

-ДА не го заборавиме Djibril Cissé-МАЈКАМУ БИЛА ПОНАДАРЕНА ПА ЗАТОА ЦИЦЕ.


-Идеме следен на ред е човекот од Камерун и голман на Шпанската Малага Carlos Kameni

-ЧОВЕКОВ АКО СТЕ ГО ГЛЕДАЛЕ Е ПРАВ КАМЕН.

-Игра за Италија и е во редовите на Болоња а се вика Alessandro Diamanti
-ИМЕВО ГО ДОБИЛ КАКО ДЕТЕ ЗАШТО СВЕТЕЛ КО ДИЈАМАНТ И РЕШИЛЕ ДА ГО КРСТАТ САФИР ИЛИ ДИЈАМАНТ И ЕТЕ РЕШИЛЕ.

-Следен е исто така ГОЛКИПЕР од Словенија и КИПОВА во екипата на Италианскиот Второлигаш ВАРЕСЕ а се вика Jasmin Kurtic-Презимево го носи од неговиот дедо кој бил познат по Словенија по Сексот.

-Сепак мора да се освежиме со нешто како на пример Kornel Salаta-ГО ИМА ВО СЕКОЕ МЕЗЕ И ВО БАВЧА АКО ИМАТЕ КЕ ГО СРЕТНЕТЕ ЗАШТО НОН-СТОП КОРНИ САЛАТА.

-На барање на читателите го имаме КИПЕРОТ на Хрватска или незаменливиот Stipe Pletikosa
-КОСАТА НЕ ЈА НОСИ ВО ПЛЕТЕНКИ АМА ТАКОВ Е НА ФАЦА!!

-Игра за Екипата на Арсенал и е топчија и се вика Theo Walcott-ИМЕТО МУ Е ОД ТОА ШТО КО ДЕТЕ КО РАСТЕЛ БИЛ БРЗ КО ВОЛК А И СЕГА Е,СВАКА МУ ЧАСТ.

-А па кога почнавме со Човечки животни еве уште тројца:

ЕДНИОТ Е ХРВАТ и се вика Dario Srna-ВИСОК И СЛАБ КО СРНА ВО ПЛАНИНА.

-Другиот е Црн како Котле и игра за Гробарите од ЈНА и се вика Мedo-ИМЕТО МУ Е ОД ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ МЕЧКИ.


-Следниов ни доаѓа од МАЛТА и се вика Joseph Zerafa-Името е со цел заштита на високите животни со долг врат,(се извинуваме ,не можевме цел да го фатиме во кадар поради висината)

-На барање на читателите на МКД јоурнал го имаме и италианецот Matteo Ferrari
-МОТОРОТ МУ Е ЗДРАВ И НА 32 ГОДИНИ И МОМЕНТАЛНО ВОЗИ ЗА Montreal Impact

-Следниов не е животно него ужинка и се вика Juraj Piroska-КАКО ШТО ГЛЕДАТЕ КОСА НЕМА ЗАШТО ПОЧНАЛЕ ДА ГО ЈАДАТ ОД ГОРЕ-НАДОЛЕ СО КЕЧАП И МАЈОНЕЗ ;;;И ЈОГУРТ ОД 15 ДЕН.ВКУСЕН КО МЕЛЕМ....мммммм


-Грее а не лади а е човек по име Marcin Kaminski-Сега е лето и топло е ама во зима ке ни треба нешто за греење.


АКО ВИ ТЕКНЕ УШТЕ НЕКОЈА ЗВЕЗДА ПИШЕТЕ И ОДМА КЕ ЈА ОДЗИПОВАМЕ.


© 2013 All Rights Reserved

 

Commentaires

Alorkokombi
Alorkokombi 1,897 jour, 12:52

hehehe

El Che G
El Che G 1,897 jour, 14:21

хахаха

BoboBTMK
BoboBTMK 1,897 jour, 14:30

mnogu brat 😃 na 3tio do kraj mi se zdosadi 🙂 trebase na 2 statii da gi razdelish kako i da e braos...

Mr.borros
Mr.borros 1,897 jour, 14:30

хахаха браво мајсторе.. конечно некоја одлична статија 😁

Circless
Circless 1,897 jour, 14:31

Полоша статија ни ЗОКИ не може да пише.

Draknar
Draknar 1,897 jour, 14:36

dobra statija 😃

Aquilamk
Aquilamk 1,897 jour, 14:37

BoboBTMK пази воспаление на мозоко да не добиеш

TashaMKD
TashaMKD 1,897 jour, 15:03

o7

Aspadora
Aspadora 1,897 jour, 16:38

o7

Mr.Santino
Mr.Santino 1,897 jour, 17:22

o7

CRAZYMANAS
CRAZYMANAS 1,897 jour, 17:33

o7

Milan Lazar
Milan Lazar 1,897 jour, 17:35

braos o7

serginius73
serginius73 1,897 jour, 18:51

Franciszek Smuda trenerot na polskata futbalska reprezentacija ( si dade ostavka po evroto ) . Se sekjavam go otvorija prvenstvoto i Kostovski bese mnogu smesen kako komentator... ili kalinski bese gi mesam

BoboBTMK
BoboBTMK 1,897 jour, 20:42

Aquilamk tebe ko ke ti se zdosadi nesto ti se vospaluva mozoko? hmmm

Ratatatau
Ratatatau 1,898 jour, 02:27

Интересна статија но со плиток детски хумор...

Ivcak.A
Ivcak.A 1,898 jour, 06:23

jaki4ko

ATOMCKA MPABKA
ATOMCKA MPABKA 1,898 jour, 08:26

Ѕ везда

Clinoman
Clinoman 1,898 jour, 13:42

Walcott е толку брз зашо го бркале лавови у Африка.

PeckoBree
PeckoBree 1,898 jour, 13:57

i mene mi se zdosadi

Arhelaj 1
Arhelaj 1 1,898 jour, 14:38

-Клубов е од Словенија и се вика Triglav
ami kako sakas da se vika, Shar Planina????? Ocigledno si od ponovata epoha pa ne ja znaes dobro Jugoslavija, a ocigledno i legendarnata pesna " Od Vardara pa do Triglava"

Se drugo e super
Imas i vote i sube

BucephalusIII
BucephalusIII 1,898 jour, 17:03

браво : )

ambarche
ambarche 1,899 jour, 04:02

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2203845/1/20 ВОТЕ + ШАУТ ДА ВИДИ ЦЕЛА еМАКЕДОНИЈА (ШИРИ) !

DominionMKD
DominionMKD 1,899 jour, 04:12

Zdenek Zeman, Maccarone.... ke mi tekne uste nekoj 😃

GV1983
GV1983 1,899 jour, 06:32

Интересна статија , само место " Кипер " имаме наш збор - голман , ако не знаеше , а кипер имаш камион , ( зборувајте македонски ) имаш и S и V за статијава , супер е !!!!

Runnern
Runnern 1,899 jour, 07:15

alt ahtung kurac palac necuje se a radi

Stev4o
Stev4o 1,899 jour, 07:18

Пирошка џаџа

Skorpi
Skorpi 1,899 jour, 09:00

BRAVO !!!
Konecno da me nasmee nekoja statija posle podolgo vreme 😃 BRAVO 😃

fajronn
fajronn 1,899 jour, 12:00

sega e leto i toplo e??
brat pa ti da ne pisuvas statija so ce se cita 5-6 meseci hehehe
zaebancijata na strana, statijava e cool o.O 😉 🙂

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.