Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Собиранка Куманово - Баба Цану

1,820 jour, 13:02 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Russie de mandanata

Конечно собиранка во фамозно Куманово.
Кај баба му на Батко Џорѓија
Да се најадеме и напиеме од Апулија.
Мислам дека нема потреба многу да се коментира што и како било сликие кажуваат све.

Владин тим Октомври


Трте Т абе чекајте и јас да се сликам


тртеТ : Ете ајде сега слика охохох


Мачињата на трте т


Понежната страна на собиранката


Дувни ветре развигорче

Со преЦедателон Личен


Ипосле све тоа шо бидна почна кавгата
Пиво му објаснува на Буки ``ТЕНКОВИТЕ СЕ КАЈ БОБАН(утка)
Буку: па добро што че му се 300 тенка на утка
Пиво: Море 3 000 беаПосле овој момент иде Аце Јелоуу
Се поздрави со сите што се поздрави иде накај мене и шо ке чуе
Тој мене Аце Жути јас нему Којоти2
И се скри одма кај Пиво да го праша дали е вистина тоа и иде на маса кај мене и ми вика
Абе што лажеш дека си којоти2 ете и Црниот ми кажа дека си мандалото
Еми му викам кај ти е картонот каде ти пишува Којоти2И ондаК сФе тоа ми ги крена жиФците и му викам емиии Шо се врати у тигри
Кај се тенкарите од Шмеки знаете онаа со кили МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ БРЕ


A утка ме гледа така бледо и си вика 2 тенкари пфф голем .!.
Јас и Петко 9м цц он 2 -3 тенкари
После тоа Ацо наш се смири и се договоривме дека треба да избркам двајца од PanzeR (дека за двајца зафаЧа место) Да дојде кај насВо меѓу време дојде и Албанац да плати долг за АлбанијаИ ондак то излага се на виделина ....
Тука со Sajrus Наздравуваме за Апулија ме нема фатено апарат a Sapience ме гледа љубоморно а црни како ништо да небило се окезил ко сликовница.


Тоа беше све и дојде редот да се плати.. и да се видат парите од Апулија и Албанија

И Ацко Жути укуси на крај и беше задоволен


Тоа уште вечерта го призна во академија


И дојде на ред Албанецот да плати.. еми ќе прати за слободна Албанија


И Буки проба од АлбанијаЕпа драги тоа беше све ...
Продоживме кај продолживме се гледаме нареден пат во Тетово.


Останатите слики може тука да ги погледнете
http://www.flickr.com/photos/78543414@N07/with/8183567461/#photo_8183567461

Собиранка Куманово - Баба Цану
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2156509/1/20

o7

 

Commentaires

ProudLion
ProudLion 1,820 jour, 13:07

o7

П to the Р to the Ф

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski 1,820 jour, 13:09

Поздравите ли гу баба Цану од мене? : )))

Штета што не можев да дојдам

о7

TRTE T
TRTE T 1,820 jour, 13:10

o7

Black Snakee
Black Snakee 1,820 jour, 13:14

o/

hanibalbg
hanibalbg 1,820 jour, 13:14

о7

SnorKky
SnorKky 1,820 jour, 13:16

o7

Kpakep4e
Kpakep4e 1,820 jour, 13:18

Awwwwwwwwwwwwwww srcki < 3 xD

El Che G
El Che G 1,820 jour, 13:22

o/

MitkoD
MitkoD 1,820 jour, 13:22

Ah taa baba Cana

Aliss Wonder
Aliss Wonder 1,820 jour, 13:26

baba Cana - Super babichka xD

krismaster7
krismaster7 1,820 jour, 13:29

Супер ... пиши кој е кој, само ж‘тио и Букефал ги знам xD

Felllix
Felllix 1,820 jour, 13:30

o/

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot 1,820 jour, 13:30

паШтета што не сум бил и јас...
здравје следен пат месен нарезок : )

BugsMoney
BugsMoney 1,820 jour, 13:35

о7

некој фотошоп мастер да ме вметне на првата слика во владин тим : )

Taso Legenda
Taso Legenda 1,820 jour, 13:36

o7

Nekoj tamu
Nekoj tamu 1,820 jour, 13:37

Nema cenzura - Ima shout XD
Hail Baba Cana - Hail Panzeri i site ostanati 😃
o7

Ghost of Styx
Ghost of Styx 1,820 jour, 13:38

Jas savno go povlekuvam celo trolanje od minatiot mesec odlicen sobir, vredi uste 2 meseci da im ja dademe uste eden da si napravime 🙂🙂

Inace kaj e slikata so kartonot kojoti2 na kraj sto ja napravivme da mi ja pratite obavezno 🙂🙂

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski 1,820 jour, 13:59

Лошо време ме зафана,
Пу јаз'к не можев да дојдам.


На здравје друштво

о7

Jurukov
Jurukov 1,820 jour, 14:50

o7

eLotarija
eLotarija 1,820 jour, 14:59

Ovdeka mene kako nekoj da mi fali. Da ne sam greska? A?

Sp3c1aLeCoT
Sp3c1aLeCoT 1,820 jour, 15:22

o7

TashaMKD
TashaMKD 1,820 jour, 15:26

o7

BalkanskaEbanka
BalkanskaEbanka 1,820 jour, 15:28

Абе овој Бобан Пановски се рашишал

TheTrooper69
TheTrooper69 1,820 jour, 15:33

абе се се убаво, само оваа Еми цело време што ја редиш у уста...никаде ни траг ни пиксел не видовме.

дај стај слика нејзина

CAT DADDY
CAT DADDY 1,820 jour, 15:33

Baba cana si e Baba cana, ali Panzeri ispadnaa najbolji 🙂
Hail Panzeri 😛

NENODS
NENODS 1,820 jour, 15:38

АААААААА АЈДЕ Ве чекам у ТЕТОО

Boban Panovski
Boban Panovski 1,820 jour, 15:42

ima mene ima tenkovi 😃

Popay III
Popay III 1,820 jour, 15:45

komunjari od mene sliku ne stavile

BucephalusIII
BucephalusIII 1,820 jour, 15:45

Јас зедов доста од Апулија...во преговори сум за уште повеќе.

о>

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko 1,820 jour, 15:48

Na naplatna ke ve cekam danok da platite so parite od Apulija !!!

BlackMK
BlackMK 1,820 jour, 15:54

What happens in Kumanovo, Stays in Kumanovo.

Наредниот пат ќе дојдат и којоти2, Македонски2 и даркан7,
Без нив собиранкава не беше комплетна 🙂

ivan.sk
ivan.sk 1,820 jour, 15:56

Football CasualDay 1,820, 15:45 komunjari od mene sliku ne stavile

+1


nema besplatni glasovi za vas : )

e Vladimir
e Vladimir 1,820 jour, 16:01

Dobra sobiranka, super bese... Aj pa!? 😃

@Footy ni mene me nema na slike... uaaa komunjari 😛

TheTrooper69
TheTrooper69 1,820 jour, 16:12

Како се вика иначе црквава кај шо се сликавте? xD

BlackMK
BlackMK 1,820 jour, 16:19

Труперчо, ти пишува у наслов
Нека не те вознемирува изгледот, Етно Ресторан е, еден од најпосетените во Кумановски реон 🙂

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga 1,820 jour, 16:20

o7

Ante-os
Ante-os 1,820 jour, 16:28

ima Tonija, ima vote :😁 .. lijepo :😁

F'n'G!

o7

Boza Kamdzija
Boza Kamdzija 1,820 jour, 16:29

pravda za footbal casual : D

BlackMK
BlackMK 1,820 jour, 16:30

Ante Ljubavi xD

Catatumbo
Catatumbo 1,820 jour, 16:43

Vi blagodaram za pokanata i mi bese zadovolstvo da se druzam so vas 🙂

KocoskiMKD
KocoskiMKD 1,820 jour, 17:23

уааа апаши!!!! o/

CHIVAREGALSR
CHIVAREGALSR 1,820 jour, 18:30

o7

SaJrUs
SaJrUs 1,820 jour, 18:41

Ja doma so diplomatsko auto od Albanija si otidov moeto utre edvaj go najdov xD

SaJrUs
SaJrUs 1,820 jour, 18:57

http://prntscr.com/jofh7

Kutre Kutrevski
Kutre Kutrevski 1,820 jour, 21:05

bravo momci i devojke, samo napred kd e u tetovo a mandana

darkan7
darkan7 1,820 jour, 21:47

bravo
krivo mi e sto ne bev tamo
samo kj mu sa na utceto kosete 😃

McFresh
McFresh 1,821 jour, 23:36

o7
baba cana, zakon

Angelique.A
Angelique.A 1,821 jour, 01:46

V

khantervel
khantervel 1,821 jour, 02:23

браво бе, пиянки : ) добра среща сте си направили!

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.