Председнички чланак - разрада

Day 1,464, 03:10 Published in Serbia Serbia by PREDSEDNIK eSRBIJE


Док сам ја председник еСрбије, у овим новинама нећете читати економске извештаје, нећете читати ратне анализе, нећете имати прилику да прочитате извештаје наших дипломатских успеха или неуспеха.

Текст у овим новинама вам може послужити као разјашњење скорашњих догађаја и може вам наговестити неке планове развоја еСрбије.

Па да почнемо...

Иако сам свој став према еТурској објавио у својој кандидатури, и направио јасну разлику између мог личног става и става председника еСрбије, видим да то некима није било довољно јасно, па су прозивке на ту тему почеле већ самим почетком мандата. Ситуација је таква да еСрбија у овом тренутку себе не сме лишити једног савезника, а ако се околности промене, промениће се и мој став. За сада сам испунио обећање везано за турско-српски проблем на тај начин што је еТурска, за сада, добар савезник који се доказао у више наврата у борбама за есрпске територије. МПП није предложен са наше стране, а што се тиче извињења етурског председника или чак етурске нације, морам да нагласим да то нико од њих није ни захтевао, а ја лично то од њих нисам ни очекивао. Битан моменат у целој причи је да је етурски председник просрпски орјентисан и да заједно радимо на смиривању страсти које су проистекле из резултата референдума о независности Косова. У сваком случају гласање за тај пакт је прошло онако како је прошло, савез са Турцима је продужен, а пошто је гласање тајно шпекулације око тога ко је како гласао су могуће.

Други камен спотицања ове владе је био и први о који смо се спотакли. Изгубили смо Славонију, а тиме и везу са свим ресурсним регијама и неколико дана били у малом проблему због смањене продуктивности која је резултат губитка моста. По проглашењу еСрбије као природног непријатеља еХрватске и реципрочног закона од стране есрпског конгреса следи одбрана Војводине и пажљиво планирани повратак Славоније у наше руке. Повратком Славоније и француске регије богате гумом (коју смо изгубили током претходног мандата), еСрбија поново враћа свих 10 ресурса у свој посед које и данас држимо сигурно у својим рукама захваљујући изгардњи алтернативног моста преко БиХ регија које смо у рекордном року освојили.

Још једна ставка која је изазвала негодовање народа је подизање ВАТа са 6% на 10%. Наглашавам да је порез на плате остао непромењен. Ово подизање пореза је учињено да би се изједначили приходи и расходи државе, јер је са старим пореским системом еСрбија срљала у банкрот. Нисам сигуран да је ико од вајних “економиста” који кукају по новинама узео да прерачуна колико је то у стварности повећало цену производа на тржишту, односно колико је повећањем пореза снижен стандард есрпског грађанина. Ево вам лагана рачуница:
Цена к5 хлеба 1.36 са старим порезом цена би била 1.31 што значи да је сада скупље 0.05рсд по комаду.
Цена к5 тенка 14.49 са старим порезом цена би била 13.96, значи скупље 0.5рсд по комаду
Ако узмемо у обзир да је неки просек око 180 удараца дневно за шта вам је потребно 180 к5 хлеба и 36 к5 тенкова долазимо до цифре од 27рсд разлике у односу на период пре дизања пореза. Ако узмемо у обзир да сваки грађанин сам себи произведе хлеб за 36 удараца потпуно бесплатно имамо разлику од 25.2рсд. Следеће што треба узети у обзир је да су плате скочиле приближно 10-20рсд и кад све то узмемо у обзир испада да је разлика у неких 5-15 динара... Ако, пак, не ударате 3 пута дневно фул фуд фајт, онда је разлика још мања.

Од осталих ствари које су урађене за ово време напоменуо бих још и то да је поднет закон о промени поздравне поруке новим грађанима и то да сам као председник еСрбије послао званичан захтев (тикет) ерепублик тиму за промену имена регије Косово у Косово и Метохија.

Ово би била нека објашњења, а сад да пређемо на проблеме.
1. Проблем сарадње министарства одбране са паравојним јединицама.
2. Проблем постављања закона без консултација са председником или владом еСрбије.
3. Проблем ударања против наређења и јурњаве за медаљама.

Под тачком један подразумевам све учесталије прозивке од стране чланова и команданата паравојних јединица. Разлог би био тај што је дејствовање паравојних јединица по налогу државе смањено. Влада еСрбије се труди да већину битака добије на најјефтинијим могући начин то јест употребом регуларних јединица Војске еСрбије. Резултат оваквог решења је, практично, побуна паравојних јединица. Решење овог проблема могу једино да тражим у разговору са командантима јединица. Одржано је и неколико састанака на којима сам јасно дао до знања командантима да од ПВЈ тражим само послушност и поштење и да не планирам да купујем гласачко тело за изборе.

Под тачком два морам да наведем самоиницијативне предлоге закона о природном непријатељу када су у оба случаја (еБиХ и еХрватска) предлог закона изнели на гласање конгресмени из редова ДССа, да би нам касније чланови исте те странке набијали на нос како постоје боља решења за природног непријатеља. У ову тачку бих сврстао још и слаб рад конгреса, односно председника конгреса, јер кад год је потребан закон за донацију, принуђен сам да конгресмене јурим по страначким каналима.

Под тачком три немам ништа ново да кажем нити постоји неки начин да то искоренимо у потпуности. Могу само да кажем да уколико неки припадник ВеСа или паравојне јединице која је на рефунду буде примећен да удара против наређења биће моментално скинут са буџета или рефунда, а уколико се то понови више пута исто ће се десити и са јединицом чији је члан а која није предузела нешто по том питању. Јурњаву за медаљама не можемо контролисати и тај проблем остављамо искључиво савести грађана еСрбије.

Још пар речи невезано за рад владе.
Сведоци смо хаковања есрпских налога. Наиме, прича се да су кориштени мејлови и пасови са мибит чета чија је база података разбијена, али пошто немамо доказа за то онда је ово само незванична информација, али свима препоручујем да уколико имају исте мејлове и пасове на ерепублику и/или ризон чету исте промене у најкраћем року.
Такође постоје неке непроверене информације које се тичу куповине увећане штете која је омогућена “топ ерепублик играчима”. Како немам валидне информације везане за број и енационалност тих играча, нити како су рангирани “топ ерепублик играчи” могу само да претпоставим да су то “топ платише” те сматрам да еСрбија нема превелики број таквих и из тог разлога апелујем на становништво да слуша наређења министарства одбране и не расипа штету на небитне битке или јурњаву за беха медаљама.

Шта је оно што нас очекује у блиској будућности?
Очекује нас стандардна одбрана есрпских територија а изгласавањем еХрватске за природног непријатеља борба за повратак Славоније под наше окриље, и наравно, очекује нас престанак петнаестодневне заштите еАлбаније.

Мислите о томе...

Контакт између грађана и чланова власти је омогућен на чет каналу #vlada.otvoreno (ризон сервер), где можете добити одговоре на нека питања.


Председник еСрбије
пуребг