Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Министерство за Надворешни Работи на Македонија

1,089 jour, 10:37 Published in Republic of Macedonia (FYROM) République de Macédoine (ARYM) de MNR Makedonija


Здраво живо еМакедонијо!

Министерството за Надворешни Работи доби своја организација и свој весник, пожелно е да се претлатите на весникот за да ги следите случувањата надвор од границите на Македонија и да ги гласате нејзините статии за да ги прочитат што повеќе македонци.


Значи да ги реасумирам настаните во кои еМакедонија беше вклучена овие денови.

Како прво сакам да ве известам дека еМакедонија се стреми кон приклучување на алијансата Феникс и деновиве имаше состаноци и интензивни преговори за истото да биде што поскоро извршено.

На состаноците беше зборувано за еМакедонија и еБугарија. Ставот на еБугарија во моменот не е баш јасен иако имаше доста конкретни предлози од страна на еМакедонија и Феникс за да се смират нашите соседски односи.
еМакедонија се стреми кон зајакнување на односите со Феникс и еБугарија со тоа што предложи МПП до повеќе од членките на Феникс а исто и кон еБугарија.
Како што можете да видите еМакедонија ја има подршката од Феникс, со тоа што нивни членики веќе потпишаа МПП со нашата земја меѓу кои: еТурција, еСрбија, еУнгарија, еГерманија, еРусија и еИндонезија. Во план се да се потпишат уште МППња со останатите членки на Феникс.


еМакедонија уште еднаш повикува на смирување на страстите меѓу двете земји со тоа што би можеле да се сконцентрираме на нашиот заеднички непријатели, еГрција и еРоманија.
еМакедонија е подготвена да потпише МПП со еБугарија доколку биде прифатено од нивна страна, како знак за пријателство и подршка во воени мисии.
Феникс е едно големо семејство, проблемите во семејството треба да се решат преку разговори, затоа ние ќе продолжиме со разговорите и ќе се потрудиме да ги решаме проблемите во најбрз можен период.

Да спомнам дека пријавувањето за македонски амбасадори низ земјите во еСветот е во тек, можете да разгледате и да се пријавите тука .

Тоа би било се за сега, претплатете се на весникот за да ги следите новостите.


Министер за Надворешни Работи на Македонија

Drashhh_III_Makedonski
 

Commentaires

Drashhh_III_Makedonski
Drashhh_III_Makedonski 1,089 jour, 11:02

Гљас и претплата!

Stole Lazarov
Stole Lazarov 2,518 jour, 08:29

После 1500 Дена

Boban Panovski
Boban Panovski 1,089 jour, 11:03

vote 4 sub 18. Da zivee eMakedonija. Makedonija vo Feniks

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski 1,089 jour, 11:04

Гљас и претпљата!!!11

Hristijan Cvetanovski
Hristijan Cvetanovski 1,089 jour, 11:05

Гљас и претплата! x3

Demigod_mk
Demigod_mk 1,089 jour, 11:05

HAIL MACEDONIA
HAIL BULGARIA

HAIL PHOENIX

United Macedonia
United Macedonia 1,089 jour, 11:05

Среќно ..

Macedonian_Lion
Macedonian_Lion 1,089 jour, 11:06

Гљас и прва претпљата имам да си запишете барам награда xD

Risto Makedonski
Risto Makedonski 1,089 jour, 11:09

Глас+Претплата=Извик

PRCKOTO
PRCKOTO 1,089 jour, 11:10

Г+П

ај со лесно нека е...

Vojdan Makedon
Vojdan Makedon 1,089 jour, 11:20

г+п

Strumjanin
Strumjanin 1,089 jour, 11:23

glas + pretplata + izvik!

Philip II Macedon
Philip II Macedon 1,089 jour, 11:23

честито

boban123
boban123 1,089 jour, 11:25

zaso davate link koan e etocen????

jordan94
jordan94 1,089 jour, 11:28

ГЉАС а тоа за амбасадорче нешо не работе линко или ја сум заебал работата нешо ? 😕/////

Drashhh_III_Makedonski
Drashhh_III_Makedonski 1,089 jour, 11:31

@Jordan94
Работи линкот

MliT
MliT 1,089 jour, 11:32

Ај со среќа работа, се надевам дека ќе се смират страстите со еБугарија и не ќе мораме да ги мачкаме на леб.

Глас, претплата и драње!

NikolaVelikiII
NikolaVelikiII 1,089 jour, 11:34

vote 68
subscribe 73

vodi mudru politiku brat

predragmpd
predragmpd 1,089 jour, 11:40

bravo za nadvoresnata politika na eMakedonija s+v

Gemidzija
Gemidzija 1,089 jour, 11:46

Bravoooo za MFA - Ministry of Foreign Affairs of the e-Repablic of Macedonia

Great White Ajkula
Great White Ajkula 1,089 jour, 11:46

в+с

Gemidzija
Gemidzija 1,089 jour, 11:51

Molam da go prepravite ona MOFA. Treba da bide MFA of the e-Republic of Macedonia.

Wu.Tang.Clan
Wu.Tang.Clan 1,089 jour, 11:52

v s

Wu.Tang.Clan
Wu.Tang.Clan 1,089 jour, 11:53

Ministerstvo za nadvoresni raboti = MZNR ?
MNR
!

Gemidzija
Gemidzija 1,089 jour, 12:00

MNR e OK, ama ona MOFA e greshno, treba MFA

Gemidzija
Gemidzija 1,089 jour, 12:01

Ako ne togash proverete na www.mfa.gov.mk

Drashhh_III_Makedonski
Drashhh_III_Makedonski 1,089 jour, 12:10

Што е толку битно, цел еСвет го вика МОФА 🙂

ZdravkoT
ZdravkoT 1,089 jour, 12:11

vote i sub

Hudson Hornet
Hudson Hornet 1,089 jour, 12:26

Vote + sub 🙂

deco_bt
deco_bt 1,089 jour, 12:37

Воте & суб!

bibermk
bibermk 1,089 jour, 12:43

г+п

Nutrius
Nutrius 1,089 jour, 13:05

Vote + Sub

Gizil BABA
Gizil BABA 1,089 jour, 13:11

Glas i Pretlata. Blagodaram.

Ako moze i na mojot vesnik glas i pretplata, ve molam!

http://www.erepublik.com/en/newspaper/ekonomik-ar-ge-gazetesi-234944/1

Pozdrav.

Bojan Pavlovksi
Bojan Pavlovksi 1,089 jour, 13:26

vote + sub Macedonia Shall Rise Again !!!

Kristijanmkd93
Kristijanmkd93 1,089 jour, 13:30

ti staviv i glas i pretplata . 😃
ivan ja propusti zabavata 😃
najdobriot del od se bese koga se simnuvavme nie peski

Wolf737
Wolf737 1,089 jour, 14:03

Гљас и претпљат:)))

AzaxX
AzaxX 1,089 jour, 14:15

V + S + Shout Bravo

Kristijanmkd93
Kristijanmkd93 1,089 jour, 14:59

ja nemozam na toa tuka da vlezam nemam odobrenie za forum .

Kristijanmkd93
Kristijanmkd93 1,089 jour, 14:59

Изгледа дека оваа тема или форум кој го тражите не постои или немате доволно привилегии за да ја видите. ova mi go vika 😒

MNR MNR Makedonija
MNR MNR Makedonija 1,089 jour, 15:13

Темата може да ја гледат сите претходно што ги следеле чекорите за како да им го активират акаунтот на форумот.

Al3xMKD
Al3xMKD 1,089 jour, 16:28

Навистина?

Ги следев сите чекори за активирање на форумот, не бев активиран. Му пишав порака на "администраторот", кој ми кажа дека било грешка и дека ќе бидам активиран...и пак ништо...

GunnerMkd
GunnerMkd 1,089 jour, 17:03

Ај честито нека е !

P A R M E N I O
P A R M E N I O 1,089 jour, 17:26

good job

KruserMK
KruserMK 1,089 jour, 19:03

Глас + претплата

Kiss Bang Kiss
Kiss Bang Kiss 1,089 jour, 20:01

Море Гљљааасс

Car Samoil
Car Samoil 1,089 jour, 20:38

vote+sub

Sirma Nova
Sirma Nova 1,089 jour, 20:54

188+198

PirossII
PirossII 1,090 jour, 01:10

vote 205 + sub 216

croMM
croMM 1,090 jour, 04:00

i jas nemozam na forumot da vlezam

croMM
croMM 1,090 jour, 04:00

i jas nemozam na forumot da vlezam

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.