Цікаві факти про газети

Day 4,093, 01:15 Published in Ukraine Ukraine by DimaSiruj

Виробництво газет все ще не сходить з «топів» по читаності і популярності. Навіть в епоху «Google», дуже багато хто з нас купують то одну, то іншу «газетку», щоб ознайомитися з усіма новими історіями і подіями, що відбуваються в світі.

А от з історією самих газет я готовий зараз Вас познайомити. Отже, представляємо цікаві факти про газети.

1. Перші газети, які були створені в Стародавньому Римі мали прямокутну форму, зроблені з глини. А зміст такої газети зовсім не був схожий на те, що вона з себе представляє зараз.

2. Перший надрукований листок, що несе в собі «вісті» був у Німеччині, на поч. XVII століття.

3. Перша газета, яка з’явилася на Русі, була опублікована в 1702 році. Природно, на той час ніхто і не знав про таку професію, як «редактор текстів». Тому те, що було надруковано в «Відомостях» (назв. Газети) було моторошним і нечитабельним зовсім. Хоча, за історичними фактами, контролював процес створення та опублікування статей на той час сам Петро I. Невже ця людина була малограмотною? Це, на жаль, залишається «за кадром».




4. А ось після революції, папір, як такий, пропав, тому друкувати газети стало неможливим. Але, це тільки на перший погляд. Народ завжди був винахідливим, цього разу це так само не стало винятком. Обмежилися маленьким тиражем, який затишно зміг розташуватися на полотні. Правда, з одним застереженням для тих, хто вже ознайомився з новинами — не викидати, а віддати іншому для чтива.

5. Це зараз «газетна преса» кишить рекламними заголовками та оголошеннями. Раніше про це навіть і подумати не могли. А перші, хто створив «рекламу» в газеті, були англійці, ще в XVII столітті. Оголошення, яке вперше було опубліковано в «друкованому виданні», несло в собі «крик про допомогу» — пропала собака у короля Карла II.

6. Чи знаєте ви, що підписавшись на газету New York Times на цілий рік, ви станете «щасливим» власником 236 кг макулатури?




7. Ще раніше існували жіночі газети, так би мовити, замість «дамських журналів». Перша така вийшла в Німеччині в 1798 році і називалася «Фрауенціммер цайтунг».

8. Не нехтуйте газетною пресою. Там завжди можна знайти щось цікаве. І навіть зовсім недорого.


Ну і звичайно не потрібно забувати про традиції еПреси

З вас комент)