Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Ujku76 apo Peyoni ?

Día 1,902, 08:33 Publicado en Albania Albania por Cerciz.Topulli


Ujku76 apo Peyoni ?

2 Luftetar legjendar per eShqiperin. Te dy kane eksperienca ne qeverisje .
Me ujku76 kam pasur nderin te qeveris ,ne qeverin e Napoleon54.
Ndersa me Peyonin kam diskutuar shume ne loje por edhe ne takimin e djeshem ne Tirane .

Ujku76 eshte nje person qe ka ditur te organizoi me se miri MU-ne e tije . Qe momentalisht eshte nje nder me te mirat ne eAlbania. Por jo vetem kaq , ka treguar shpesh qe eshte nje patriot i vertet dhe jep gjithcka per eShqiperin . BIle edhe para nga xhepi i tij (kete mesa di une e ka bere edhe Peyoni 🙂 )

Peyoni nje djale mjaft me eksperienc ne kete loje dhe nje djale trim edhe i beses . Ka treguar qe kete loje e konsideron loje dhe jep maxx per eShqiperin. Une peronalisht jemi gdhire shpesh ne TS bashke me Peyonin duke qare hallet e eShqiperis.

Mbase nuk ju kam shpjeguar si duhet por keto jane vetem idet e mia personale .

Do te dua tju jap vetem nje keshill .
Kushdo qe te fitoi zgjedhjet kandidatin tjeter ta vendos Kryeminister dhe te kete nje qeverisje gjithperfshirse . Normal ata qe ia kane iden lojes , nuk mund te marrim njerez nga rruga dhe ti vendosim ne qeveri.

Ju faleminderit qe harxhuat kohen tuaj duke lexuar disa rreshta te sinqerta

Me respekte :Cerciz.Topulli (Klitoni92)
 

Comentarios

DarDan 81
DarDan 81 Día 1,902, 08:36

Ujku76 o/

x x x ALBANIA x x x
x x x ALBANIA x x x Día 1,902, 08:44

Ujku76

Zeman Mashkullora
Zeman Mashkullora Día 1,902, 08:45

Une jam lojtar i ri dhe nuk i njof personalisht asnje nga keto figura .
Duket qe jane lojtar me eksperienc .
Por kjo qe keni shtruar ju me pelqen


Kushdo qe te fitoi zgjedhjet kandidatin tjeter ta vendos Kryeminister dhe te kete nje qeverisje gjithperfshirse . Normal ata qe ia kane iden lojes , nuk mund te marrim njerez nga rruga dhe ti vendosim ne qeveri.

Andiroid
Andiroid Día 1,902, 08:57

V
Ujku76

Korab Zhara
Korab Zhara Día 1,902, 09:02

pejoni o daj

spiderwii
spiderwii Día 1,902, 09:03

V

cobra26
cobra26 Día 1,902, 09:06

ujku76

enzq
enzq Día 1,902, 09:14

V

DonCurtis
DonCurtis Día 1,902, 09:16

Ke te mar e ke te le, naten gjumi nuk me ze...
http://youtu.be/m_3aRfkt1Ms

Me te vertete gare e forte kesaj rradhe se tedy kandidatet jane te forte.
Shpresoj qe procesi te jete i drejte dhe te fitoje cili te fitoje, e di qe nuk do ngelet ne dore te keqe eShqiperia.

Rilindasi
Rilindasi Día 1,902, 09:28

Duke njohur politiken ketu, pika e fundit që ke propozuar , se besoj që do behet njeherë, kur pata propozuar iden e bashkëqeverisjës por me detyra të ndara, kjo ishte kundershtuar, dhe kam bindjen se do kundershtohet perseri.
Do jetë garë e ngushtë, dhe rezultati nuk mund të parashikohet, pak a shumë kandidatet janë të nivelizuar me çdo gjë. Por , kam bindjen se asnjeri nga kandidatet nuk është deshmuar në politikë, ndoshta ana ushtarake është arra më e fuqishme e tyre, do jetë testi i parë i vertet për ta, e para gara për president, e dyta udhehëqja në rast të fitorës.
Shpresoj që kandidatet, cili do qoft humbës të mos vendos largimin nga eShqipëria, ose "largimin" nga loja, sepse kjo ka ndodhur si shumë më parë, madje edhe që nga udheheqja e njerit nga presidentet që pati shkurtëgjatesi në politikë e që është DardanH ku asokohe shumë u larguan për të "parë" se si qeveriset dhe për të thenë më pas, ju nuk dinit të qeverisnit ne u dham mundësinë.
Sfida më e madhe do jetë për Ujkun, ai medeomos duhet të paraqes risi në udheheqje, përndryshe çdo veprim tjetër , do jetë vetëm zhgenjim.

a le si ander
a le si ander Día 1,902, 09:48

PEYONI

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Día 1,902, 09:50

V
Peyoni per Cp!

dritonshala
dritonshala Día 1,902, 10:21

Per mu personalisht edhe ujku edhe peyoni e meritojn mu bo CP

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Día 1,902, 10:27

Këto zgjedhje i shoh si zgjedhjet më korrekte në historinë e eShqipërisë , sepse UJKU si edhe PEYONI janë ndër lojtarët të ndershëm të eShqipërisë.... dhe kushdo që të fitoj (njëri prej këtyre) nuk ka fort rëndësi (për mua) ...

... Shqipëria mbi të gjitha !

CYANlDE
CYANlDE Día 1,902, 10:46

UJKU#1

EFALB
EFALB Día 1,902, 11:27

Kapedan Cercizi, ne artikull ke fol shume pak per te dy figurat.
Kuptohet qe as qe nuk krahasohet ujku76 me Peyoni.
Ujku76 eshte shume here me lart ne aspektin e vizionit, mendimeve, korrektesise edhe respektit reciprok.
Peyoni nuk eshte i pershtatshem per CP sidomos figura e tij ne loje e lekundur jo serioze me ato ceshtjet e marijuhanes
E pra ujku76 nuk ka degjeneruar parti shqiptare sic ka bere me paturpesine me te madhe PEYONI me partine eAlbania.
Nuk na duhen CP figura te degjeneruara ketu ne loje.

(Nga emri i shenjte eAlbania, PEYONI ne e beri Legacije Marihuana) besoj se Peyonit do ti kujtohet kjo edhe disa lojtareve te tjere.

EFALB
EFALB Día 1,902, 11:30

Vertet kjo eshte loje por kjo nuk te jep asnje justifikim te luash me emrin eAlbania.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Día 1,902, 13:00

vote...kjo esht nje prov qe na beri mir takimi i djeshem:P

samenamenonameless
samenamenonameless Día 1,902, 13:29

vote

turbosala
turbosala Día 1,902, 14:02

une mendoj le te miren vesh kush do jet kete muaj e kush muajin tjeter

Boom3ranG
Boom3ranG Día 1,902, 14:18

ndegjone ndegjone ATILA (pikachuku) tu fol kili mili kishe po di diqka .. plp more se ku ke ti qe i bllokove .. fabrikat per ni koh e shum sene qe i ke ba . plus pas kaq muajve qe ke mungu ende po arrin mi dit kush qka a . Ti mundesh mu kan i fundit n ket bisede . 🙂

Artikull i mir pa anime ! ke fol drejt per te dyt ! brravo

Nameless99
Nameless99 Día 1,902, 14:18

Mes nje Kastriotasi e nje Simpsonsi, vetem ne eShqiperi mund te kete gare, ne asnje vend tjeter te eWorld.

Viktor696
Viktor696 Día 1,902, 14:21

v

Astr0Warrior
Astr0Warrior Día 1,902, 14:33

Peyoni

Kabesos
Kabesos Día 1,902, 15:13

P E Y O N I

AqifPasha
AqifPasha Día 1,902, 15:15

E keni vene re qe para zgjedhjeve sa po vime e po permiresohemi.
Ide mjaft e mire , qe te qeverisin te dy, njeri president tjetri kryeminister, por duhet te shprehen nese jane dakord protagonistet.

Hahahah nameless99 , por edhe simpsoni eshte Kastriot ne menyren e tij . Prandaj ti lejme per momentin keto.

Gjithsesi , forca ujku76 dhe shpresoj te jesh dakord te kesh Peyonin kryeminister.

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Día 1,902, 15:29

suksese o ujk, kush do qe fiton , besoj qe te dyt do jepim maksimumin per shqiperin

o7

Sexytime
Sexytime Día 1,902, 15:43

PEYONI

Nameless99
Nameless99 Día 1,902, 16:08

Aqif, Kastrioti ishte burre shteti 🙂 Pune modelesh kjo, Kastriotin apo Homerin.
Une per vete, si mitike mbaj kete
http://www.youtube.com/watch?v=Xc9A0AllVIQ

Nameless99
Nameless99 Día 1,902, 16:17

Kjo eshte e plote
http://www.youtube.com/watch?v=qgqbR3O9ENU

Asokohe kalamajve u mesohej te mos u besonin piktoreve 🙂

Labern
Labern Día 1,902, 16:23

Shpresoj mos te jet si zgjedhjet qe ishim ne kandidat perndryshe gjithcka do jet mir, fer dhe interesant.

MDejzi
MDejzi Día 1,902, 16:47

Hajde suksese,
Artikulli zyrtar Vote For Peyoni,Vote for the Future of Albania http://www.erepublik.com/en/article/-peyoni-per-president--2206154/1/20

Shqiperia Zemra Ime
Shqiperia Zemra Ime Día 1,902, 17:04

Nuk me intereson se cili Ujku apo Peyoni fiton me rendsi te dyt qenkan luftetar te zotshem dhe kontribus i pergzoj per punen po te kishum mundur ti zgjidhnim dyt Kryeministra do i zgjidhja pa problem .Shpresoj qe te vazhdojn me bashkpunime, organizime e shume gjera tjera pa marr parasysh cili fiton zgjedhjet

ujku76
ujku76 Día 1,902, 17:18

Nuk ka dyshim qe te dy do japim maksimumin tone per Shqiperine. Shqiperia do fitoje sido te jete puna.

Suksese Peyoni.

OmeRahmani
OmeRahmani Día 1,902, 18:02

Ujku76

M4RL3Y
M4RL3Y Día 1,902, 22:56

Që të 2 janë lojtar të sinqert dhe me eksperiencë.
LE TË FITOJ MË I MIRI !

BubullimaAl
BubullimaAl Día 1,903, 23:39

Une i njoh te dy djemte,i uroj te dyve suksese por une personalisht jam me Ujkun,persa i perket organizimit e di se cfare eshte ne gjendje te beje,kam rreth 3 muaj tek kastriotet dhe kemi te mos the organizimin me perfekt se te gjitha MU-t shqiptare,

Shkelqim HazZiri
Shkelqim HazZiri Día 1,903, 23:57

ujku76

Peja001
Peja001 Día 1,903, 02:37

nese do kandidonte ujku76 kunder dikuj tjeter kush do qoft do ta votoja po PEYONI eshte lojtari qe me ka ndihmu me se shumti ne ket loj prandaj do ta votoj PEYONIN sa per qeverin jam i gzuar qe nuk do na shkoj 1 muj huq se te dy do te punojn shum

RinorG
RinorG Día 1,903, 04:09

Ujku76

ArberGjoni
ArberGjoni Día 1,903, 04:19

Ujku76

Zzo0mlesS
Zzo0mlesS Día 1,903, 04:28

Peyoni pa dyshim ai i ka qendruar gjithmon pran lojtareve te rinj nje preej tyre edhe une 😃
Flm PEYONI

BIGMEF
BIGMEF Día 1,903, 04:34

PEYONI

Fighter 2
Fighter 2 Día 1,903, 04:42

ujkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

ZeeqA
ZeeqA Día 1,903, 05:47

Ujku76

Cmdr K
Cmdr K Día 1,903, 05:54

TheUjku padyshim 😃

turbosala
turbosala Día 1,903, 05:54

ujku ose ujku nese ka mundesi perseri ujku

drenovec91
drenovec91 Día 1,903, 06:32

ujku76

illegal name002
illegal name002 Día 1,903, 07:14

UJKU76 THE BEST 😃 OF COURSE AFTER ME ???

JetonGrenForce1
JetonGrenForce1 Día 1,903, 09:30

Ujku76 per CP te eShqiperise.

Respekt per PEYONIN 🙂

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.