Seimas ir visuomenė - šis bei tas apie Kuršio kadenciją.

Day 1,580, 09:17 Published in Lithuania Lithuania by Kursis Kurenas


Sveiki, visi.

Kaip žadėjau Seimo kadencijos pradžioje - informuoju apie sėkmes ir nesėkmes siekio sudaryti sąlygas mažiau aktyviai, patyrusiai, arba - plačiajai - visuomenei dalyvauti valstybės valdyme ir taip padaryti eRepublik šiek tiek įdomesniu.

Priminsiu, kad pirmasis žingsnis buvo inicijuoti Seimo Statuto pataisą (įgijo Seimo Statuto Penktojo Skirsnio pavadinimą), kuri turėjo įpareigoti Seimo narius atsiskaityti eLietuvos piliečiams apie vykdomus darbus. Bendrai - pakankamo pritarimo nesulaukiau, viskas išsamiau - čia.

Vėliau Seime vyko balsavimas dėl Bezddaliaus inicijuoto Visuomenės Informavimo Įstatymo, tačiau taip pat viskas baigėsi nelabai sėkmingai. Patyrusių seimūnų grupė pradėjo vykdyti Seimo Statuto pakeitimus, į dokumentą buvo įtraukta nauja eilutė, kurios esmė - 'įstatymai įsigalioja apie juos paskelbus spaudoje'. Kol kas šis projektas taip pat stringa.

Galiausiai nusprendžiau išimti iš Penktojo Skirsnio vieną jo dalį ir pateikti ją Seimo nariams kaip eLR Seimo ir Visuomenės Dialogo Nuostatas. Tekstą galima rasti po straipsniu. Balsavimo rezultatai tokie:


*siūlau atkreipti dėmesį į Seimo narių aktyvumą

Rezultatas - kiekvienas dabar gali prieštarauti Seimo nutarimams ir, įvykdžius sąlygas, stabdyti tų nutarimų vykdymą. Minusas - gali būti sunku surinkti 60 parašų (žr. dokumentą), tačiau toks skaičius buvo pasirinktas siekiant išvengti politinių partijų opozicinio spaudimo.

Seimui priėmus Statuto pakeitimus, apie nutarimus turėtų būti (privalomai) pranešama spaudoje, tai tik palengvins kiekvieno mūsų gyvenimą siekiant išsiaiškinti, ką veikia Seimas. O šios nuostatos - jau leidžia tas veikas užginčyti.

Apie mano kadenciją

Dar kartą noriu padėkoti visiems, išreiškusiems pasitikėjimą manimi. Gavau progą pasisemti Seimo nario patirties. Nors kadencija dar ir nesibaigė, jau seniausiai spėjau įvykdyti 'reikalaujamą minimumą', t.y. inicijuoti du 'donate' įstatymus, ir tai, apie ką rašiau aukščiau.

Artėjančiuose rinkimuose į Seimą nesibalotiruosiu, dėl užimtumo RL. Nepaisant to, kiek galėsiu seksiu Seimo darbą. Mano ilgalaikiu tikslu išlieka visuomenės informavimas apie šios institucijos nutarimus.

Tikiuosi, bent iš dalies pateisinau savo rinkėjų lūkesčius. Geros likusios dienos ir ateinančios savaitės!

Kuršis Kurėnas

eLR SEIMO IR VISUOMENĖS DIALOGO NUOSTATOS

1 straipsnis. eLietuvos Respublikos Seimo ir Visuomenės Dialogo Nuostatų terminai
1. eLR Seimas - nacionalinė leidžiamosios valdžios institucija, kaip reglamentuota eLR įstatymų ir eRepublik žaidimo taisyklių.
2. Visuomenė - eLietuvos Respublikos piliečiai, nepriklausomai nuo amžiaus, patirties ar užimamų pareigų.
3. Dialogas - komunikacija tarp eLR Seimo ir Visuomenės, pasitelkiant žurnalistikos priemonės, kurios reglamentuotos eRepublik žaidimo taisyklių, ir siekiant aktyvesnio Visuomenės dalyvavimo valstybės valdyme.
4. Įstatymai, jų pakeitimai, ar kiti teisės aktai (toliau - Įstatymas) - tai įstatymai, jų pakeitimai, ar kiti teisės aktai, priimti arba ne eLR Seimo pagal eLR Seimo Statuto nustatytą tvarką.

2 straipsnis. Bendrosios dialogo nuostatos
1. Visuomenė gali reikalauti persvarstyti Įstatymo priėmimo rezultatus:
1.1. Reikalavimas teikiamas Seimo pirmininkui, surinkus 60 parašų,
1.2. Parašai renkami atskiru straipsniu-reikalavimu:
1.2.1. Straipsnio-reikalavimo tema ‘Nepritariame Įstatymui’,
1.2.2. Straipsnis rengiamas pagal nurodytą šabloną (žr. 1 priedą),
1.3. Parašai:
1.3.1. Parašais laikomi straipsniui-reikalavimui pritariantys straipsnio komentarai,
1.3.2. Pasirašyti gali visi eLietuvos Respublikos piliečiai, gimę ne vėliau kaip 5 dienos prieš įstatyminio straipsnio išspausdinimo dieną ir pasiekę 14 lygį (t.y. įgiję teisę balsuoti eRepublik rinkimuose),
1.3.3. Reikalavimas galioja tik sulaukęs palaikymo iš 4 eLR Seimo narių, kurie turi atstovauti bent dvi skirtingas politines partijas einamosios kadencijos rinkimų į Seimą metu.
2. Seimo pirmininkas įsipareigoja perduoti Seimui visuomenės reikalavimą,
3. Seimas įsipareigoja persvarstyti ankstesnius įstatymo, jo pakeitimų, ar kito teisės akto priėmimo rezultatus,
4. Įstatymo vykdymas sustabdomas iki pakartotino balsavimo.
______________________________________________________________________

1 priedas. Straipsnio-reikalavimo šablonas.
1. Pavadinimas: ‘Nepritariame Įstatymui’.
2. Įžanga - kodėl ir kuriems teiginiams nepritariama.
3. Diskutuojamo įstatymo, jo pakeitimų, ar kito teisės akto tekstas.
4. Prašymas palaikyti straipsnį-reikalavimą.
5. Straipsnio-reikalavimo rengėjo parašas.