Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Qeveria per muajin dhjetor

Día 1,845, 02:24 Publicado en Albania Croacia por A E N E A S


Ju falenderoj qe me votuat mua dhe me besuat eShqiperine.

Tani, pa humbur kohe, dua qe te shpall kabinetin qeveritar per mandatin e muajit Dhjetor:

President (CP):
A E N E A S
Zv. President (vCP):
Nino54

Minister i Mbrojtjes (MoD):
ALB KOMANDO
Zv. Minister i Mbrojtjes (vMoD):
Albania Killer 2

Gjeneral i Njesive Ushtarake Shteterore:
Lignja

Minister i Puneve te Jashtme (MoFA):
Kushtrimzz
Zv. Minister i Puneve te Jashtme (vMoFA):
Toverlani

Minister i Imigracionit (MoI):
Krye Qendra

Minister i Edukimit (MoE):
ArlinDx
Zv. Minister i Edukimit (vMoE):
DonCurtis


Guvernator (Governor):
Labern

Me poshte mund te lexoni per synimet dhe objektivat mbi te cilat do te punoje qeveria gjate ketij mandati.


BABY BOOM

Qeveria ka planifikuar nje baby boom (per ato qe nuk e dine: baby boom eshte kur nje numer i madh lojtaresh rregjistrohen ne loje per nje kohe te shkurter). Metoda se si do behet ky baby boom ende nuk eshte vendosur (edhe pse ka disa alternativa kryesore), por me e rendesishme se metoda qe do perdoret eshte ekipi qe do menaxhoje baby boom-in. Per kete arsye, Ministria e Edukimit kerkon persona qe e kuptojne lojen plotesisht, dhe kane deshire ti ndihmojne lojtaret e rinj. Te gjithe qe kane eksperiencen dhe kohen per t’ju ndihmuar te rinjve, te kontaktojne me Ministrine e Edukimit (ArlinDx ose DonCurtis).
Per me shume rreth ketij Baby Boom-i do informoheni ne ditet ne vazhdim.


ORGANIZIMI I MU-VE SHTETERORE DHE NDARJA E NDIHMAVE

Njesite Ushtarake Shteterore do vazhdojne te jene po ato te njejtat, Albania D-1, D-2, D-3 dhe D-4. Secila do kete komandantin e vet, por mbi te gjithe komandantet do jet Gjenerali Lignja.
Ndihmat do shperndahen per lojtaret e Divizionit te pare (ata qe kane nen 400 force), dhe atij te dyte (nivelet 25-26) cdo dite ne ora 24:00, prandaj duhet qe te kerkoni furnizime perpara ores 23:00. Ndihmat do jene 5 tanqe Q7 per person. Kerko ndihma KETU.

Per sa i perket koordinimit te njesive ushtarake jo-shteterore, si ne ato shteterore, Lignja do jete Gjeneral. Ekipi qe do koordinoje njesite ushtarake do perbehet nga Presidenti, Gjenerali dhe Anetaret e Ministrise se Mbrojtjes.
Te gjitha Njesite Ushtarake qe pranojne te bashkepunojne ne kete menyre, te kontaktojne njerin prej 3 koordinuesve.


PROGRAMI USHQEHU, MESO DHE LUFTO

I filluar me inicialet MBP, tanime i kthyer ne UML, eshte programi me i ri per furnizimin e lojtareve te rinj me ushqim dhe per ti mesuar ato se si te luajne eRepublik. Cdo lojtar qe ka statusin Adult Citizen (Lojtar i Ritur) dhe eshte maksimumi ne nivelin 27, ka te drejte te kerkoje ndihma me ushqim per te mbushur deri ne 500 energji. Ndersa per te mesuar me shume per lojen, nuk duhet te permbushesh ndonje kriter. Nese ka persona te interesuar per te shperndare ndihma dhe per ti ndihmuar lojtaret e rinj nga ky program, kontaktoni me DonCurtis. Per te kerkuar ushqim, klikoni KETU.


Me Respekt,
A E N E A S
CP i eAlbania
 

Comentarios

Burhan11
Burhan11 Día 1,845, 02:28

s1 v1 🙂

kushtrimzz
kushtrimzz Día 1,845, 02:35

Suksese o/

DonCurtis
DonCurtis Día 1,845, 02:38

suksese qeverise se re dhe vetes time 😃

Toverlani
Toverlani Día 1,845, 03:05

Suksese oo Shtat.

Stealth Fighter
Stealth Fighter Día 1,845, 03:22

Pune te mbare

ArnoldDjin
ArnoldDjin Día 1,845, 03:30

Kuriozitet:Po ata me cz te huaj ca dun nket shtet??

Fessti
Fessti Día 1,845, 03:54

suksese

Dardan N81
Dardan N81 Día 1,845, 03:59

Suksese

Arius argiri
Arius argiri Día 1,845, 04:15

haha!! qeveria i uron suksese vetvetes! kushtrimi ,arditi,,doni ,toverlani!!!! o kasolle ku na mblodhe!!!!hajde djema na tregoni kujt ja keni shenuar emrin me viz te kuqe per ta raportuar tek miqte e juaj admina per ta hequr qafe ? ke parti do eliminoni me multet tuaja? sepse vetem keto jeni ne gjendje te beni! aq ja u pret kaplloqja ah sigurisht edhe per tu justifikuar ne fund te muajit se maqedonasit jane te forte dhe edhe pse edeni ka rene ne byth duke na ndihmuar nuk kemi mundur ta

Arius argiri
Arius argiri Día 1,845, 04:18

çlirojme shqiperine me shume se 24 ore (nese do zoti sigurisht! ose nese ja arrijme ti japim si shperblim maqedonasve ose serbeve nja 200 000 all si shperblim! dhe keni te drejte sepse keta dreq maqedonas nuk kenaqen me as me 200 000 all! atehere per ti dhene me shume (qe te na dalin ca all edhe per acc tona personale!) le te shtojme ca taksat e ketyre budallenjeve qe na votojne sepse ndonjehere ju japin ca buk te mbushin barkun!!!!!

kushtrimzz
kushtrimzz Día 1,845, 04:20

Arius ti i pret artikujt e qeverise si vitin e ri , hajt tglaciti nartikuj !

Je bo bajat me kto komente copy paste : )

AqifPasha
AqifPasha Día 1,845, 04:55

Suksese, shpresoj qe presidenti te marre pak eksperience nga zevendesi i tij.
Gjeja me e rendesishme , dhe shume mire e keni vene te paren , eshte baby boom.

Suksese.

Arius argiri
Arius argiri Día 1,845, 05:29

me kenaqesi ! nje liste me shume nje liste me pak nuk me ndryshon gje!

sulmuesi
sulmuesi Día 1,845, 05:50

Qeveri e degjeneruar me nje president kalama. Do bejme baby-boom meqenese kemi Baby-President qe eshte Amator-Boom.

Kthetra Alb
Kthetra Alb Día 1,845, 06:31

Fillim te mbare qeverise. E te raportohet ne fund a u mbajten premtimet 😉

Krye Qendra
Krye Qendra Día 1,845, 06:38

Suksese te gjitheve

EIez AIia
EIez AIia Día 1,845, 07:03

Obobo prape spiunat ne qeveri.
Kishnja me shume shpresa tek Aeneas, po qenkerkesh pune kake, vetem kake mund te presesh nga nje qeveri kalamajsh spiuna, qe e kane thith spiunllekun me tamlin e nans.

Nejse, nje kake te madhe ka per te bere edhe kjo qeveri, i bej thirrje vetem qe te mos demtojne Shqiperine me spiunlliqe, se ka 6 muaj qe Shqiperia vetem demtohet fale spiunimeve.

jonkastrioti
jonkastrioti Día 1,845, 07:27

URIME TE PERZEMERTA QEVERISE me mire "kuklave te festimbeqes"

Mustafa XXL
Mustafa XXL Día 1,845, 07:39

v veq vazhdoni

enzq
enzq Día 1,845, 08:39

VTLK

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Día 1,845, 08:46

@JonKastrioti LoL


Suksese qeveria o/

iPanchO
iPanchO Día 1,845, 08:49

V dhe Suksese o7

Last Life
Last Life Día 1,845, 09:26

O arius prap paske dal nga kafazi ti?
ske faj stkam vu zinxhirin

JUNIORALB
JUNIORALB Día 1,845, 10:45

V e suksese 😃

BubullimaAl
BubullimaAl Día 1,845, 11:52

v+s djema

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Día 1,845, 13:03

V+S

erodial
erodial Día 1,845, 13:48

VTLK

Andiroid
Andiroid Día 1,845, 17:12

+1 jonkastrioti LOOOOL

Hajdaraga
Hajdaraga Día 1,846, 23:50

Suksese djema !

OLDStrategy
OLDStrategy Día 1,846, 00:42

Ju Lumt V

KRIMIKO
KRIMIKO Día 1,846, 02:08

Suksese

Elton CrazyShady E
Elton CrazyShady E Día 1,846, 02:20

jonkastrioti pak gabim e ki jo kuklat e festimbeqes po (kuklat e Dardann81 ) se ai e ka pru ketu Aeneasin .
Ishala s prishet shteti kaq

ex3m al
ex3m al Día 1,846, 03:20

1.Suksese Qeveris Presum shum nga ju.
2. Me vuri syri ni koment te Ish Presidentit Jonkastriotit me gjith rrespektin qe kom per ty si ma i moshuar se une dhe si nje nga lojtaret qe kemi qen me ne komunikim ne TS Pse mendon se kukllat e Festimbeqes .mu ma merr menja qe kta nuk jan si ti ! siq ka ndodh ne rastin tond qe festimbeqa tka msuar dhe ka kry punen tende ne shumicen e rasteve .sepse nuk e dit nuk te ve faj per ket gje mos e merr per keq amo nga aspekti se si tkan ndimuar ty mund ti

ex3m al
ex3m al Día 1,846, 03:23

thuash vetit Kuklla e Festimbeqes e plot tjerve. por pasi ndegjova rastin se si ti fillove te mburrej me poziten e presidentit e nenqmove shoqnin tane .te vun ne at post ! nga nje Supplier i thjesht ne president ! une kam qen Supplier shum koh para teje po nuk kam prit te behem president si ti . Duhesh te kerkosh falje para Festimbeqes e t gjithve aty per gabimet qe i ke be !

DonCurtis
DonCurtis Día 1,846, 07:13

@ArnoldDjin une jam me CZ te huaj dhe jam zv minister i edukimit, por une mendoj se nuk ka lidhje CZ.
Une krijova programin per te ushqyer me nga 500 energji cdo qytetear shqipetar deri ne nivelin 27. Jam duke krijuar disa tutoriale per ti mesuar si te luajne lojtaret e rinj dhe po merrem individualisht me shume lojtare te rinj qe kerkojne ndihme per ta kuptuar lojen me mire.
Per presidentin dhe per disa poste kryesore ka lidhje CZ, por per mua qe thjeshte po i ndihmoj ArlinDx nuk ka rrendesi

Dardan N81
Dardan N81 Día 1,846, 07:32

@Elton CrazyShady E Sa keq me vjen per ty gjithmon kam pasur respekt edhe te njofja shum mir po hajd mo VL kshtu vajti kjo loj

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.