Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Problem z PGB

Día 1,903, 22:11 Publicado en Poland Polonia por Jan Marten

Witam,

Nie miałem pisać kolejnego artykułu, jednak podczas prowadzonych rozmów z różnymi osobami często pojawiał się wątek problemu WP. W związku z tym chciałbym go szerzej omówić.

Skupmy się na oskarżeniach najczęściej kierowanych ze strony kongresmenów będących przeciwnikami Wojska Polskiego w eRepublik.

1. WP złamało rozkaz bicia lub może to zrobić!

Ja osobiście nie pamiętam kiedy WP złamało rozkaz i biło przeciwko ePL a gram w te grę od 10.04.2009 roku. Pytałem również innych graczy nic nie pamiętali.
Co do oskarżenia, że przecież w każdej chwili może złamać rozkaz. Ciekawe ile trzeba mieć inteligencji by tak twierdzić? Jednostka od paru lat bije nieprzerwanie dla ePL i nagle miałaby sobie strzelić w stopę? Mimo, że nie zawsze było wesoło i Dowódcy WP oraz kongres stawali po przeciwnej stronie barykady w dyskusjach WP nigdy nie stanęło przeciw ePL.

Jakie byłyby konsekwencje gdyby WP wystąpiłoby raz przeciw ePL?
WP wyleciałoby z hukiem <- flejmu nie byłoby końca.
WP nie dostawałoby DOFa nawet na zasadach PGB - przynajmniej przez jakiś okres (od 1 tygodnia do 1 miesiąca).
DMG dla ePl by zmalał.
WP mogłoby opuścić ePL na dłuższy czas.
Zwiększyłoby się dofinansowanie dla PGB.


2. Oskarżanie przez kongresmenów WP o to, że dowódcy odbierają BH innym i wbijają czasami po niewłaściwej stronie.

Tutaj raczej trudno kogokolwiek usprawiedliwiać. Praktyki stosowane były i będą. Spojrzenie jednak na to tylko z jednej strony jest błędne ponieważ kongresmenom wycieczki na przeciwne strony też się często zdarzają a usprawiedliwienie typu: bo nie jestem z WP jest nie na miejscu szczególnie, gdy reprezentuje się kongres i gdy oczy zwykłego obywatela patrzą na poczynania VIPów i wojskowych.

Pytałem się o bicie dowódców, nawet w pojedynczych przypadkach, o bicie po przeciwnej stronie dla BH i ponownie nikt nie potrafił wskazać konkretnej osoby - przynajmniej z osób, które pytałem.

Pytałem krzmiga (dowódcę WP) o konsekwencje dla żołnierza, który "poszalał". Żołnierz jest karany najczęściej jest to odbicie po właściwej stronie (x2) obcięciem dofa a jeżeli się to powtarza to usuwa się delikwenta z szeregów WP - niesmak jednak zostaje.


3. GROM bije więcej!

Ciekawy argument, szczególnie uwzględniając fakt, że GROM nie musi bić dla ePL.


4. Ma za wysoki budżet nawet jeżeli jest niższy od dofa PGB!

Według artykułu wspomnianego tutaj krzmiga WP faktycznie dostaje mniej w przeliczeniu na włożony wkład w bitwę. Dokładnie można prześledzić to w artykule: Przemyślenia starego piernika.

Samo stwierdzenie jest również ciekawe. Wojsko Polskie, które jest pod bezpośrednimi rozkazami prezydenta i finansowo zależny od kongresu dostaje żołd niższy niż dofinansowanie dla PGB. Jeżeli ma to być Wojsko na usługach państwa to dlaczego dostaje mniej?

Patrząc ponownie na punkt 1 niniejszego artykułu przestaje się dziwić obawom niektórych kongresmenów, którzy boją się, że WP może uderzyć przeciw własnemu eKrajowi, w końcu zawsze może znaleźć się ktoś kto im zapłaci więcej. Zawsze można im jeszcze trochę obniżyć żołd.

Pozostałe przemyślenia pozostawiam wam.


Pozdrawiam,
zbychoo

 

Comentarios

MaRKuiNHoS7
MaRKuiNHoS7 Día 1,903, 22:17

"Ciekawy argument, szczególnie uwzględniając fakt, że GROM nie musi bić dla ePL"
i co to ma znaczyć? o czym ten argument świadczy? że bijemy więcej bo nie musimy bić dla ePL?

Jan Marten
Jan Marten Día 1,903, 22:22

Nie, argument świadczy o tym, że nie jesteście przyklejeni tylko dla ePL. Możecie bić 2 razy więcej tylko co z tego jeżeli będzie to w większości inny kraj.

jedimindtrick
jedimindtrick Día 1,903, 22:28

nie ogarnalem tego arta, ale moze za wczesnie jeszcze dla mnie 🙂

Kherehabath
Kherehabath Día 1,903, 22:31

1. Hmmm możesz wymienić które grupy z kręgu PGB występowały przeciw Polsce?
2. Źle sformułowane. Kongres wspomniał, że gracze zrzeszeni w WP wbijają medaliki na zadupiach (także przeciw rozkazom) zamiast czekać na zbiórkę. Niektórzy notorycznie i bez większych konsekwencji.
3. Nie widziałem takiego argumentu. Za to widziałem zestawienie za każdą większą bitwę z udziałem ePolski i za okresy w których miarę sprawiedliwie traktowało się PGB.
4. Proporcjonalnie za taki sam wkład w bitwę PGB zadająca tyle obrażeń co WP otrzymuje niższe wynagrodzenie. Że WP sobie nie radzi z pieniędzmi to o kim to źle świadczy?

Pozdrawiam

Jan Marten
Jan Marten Día 1,903, 22:47

@Kherehabath
1. Bunt PGB i w konsekwencji przejście całego POW pod skrzydła chorwackie.
2. Nie napisałem, że nie ma to miejsca, jednak jakby nie patrzeć kongres robi tak samo, więc najpierw niech ogarnie własne szeregi.
3. Nie umniejszam roli GROMu. Ten argument pojawił się w prywatnych rozmowach.
4. Nawet kongres wie i zrobiło to z pełną świadomością, że obecnie WP dostaje mniej od PGB.

Pozdrawiam,
zbychoo

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Día 1,904, 23:00

Ja się nie powinienem wypowiadać co prawda, ale PGB ma na swoim koncie może nie tyle lanie, ale raczej nie wykonywanie rozkazów. Wystarczy sobie przypomnieć bunt z początku 2011 przeciw smrtanowi - wtedy faktycznie dużo tych PGB pokazało, że można się sprzedać... sory, podpisać kontrakt z innym państwem: bodaj PMTF z Kanadą? POW z Kanadą i potem z Chorwacją. De facto wyszło na to, że to jednak polskie warunki okazały się dalej najlepsze i większość PGB wróciła - OK, poza POW.
Dalej jednak to było oczywiste występowanie przeciw ePL, czego WP na swoim koncie nigdy nie miało - no chyba, że wliczamy w to trolling paru wupeków, którzy zmienili avki na niemieckie - de facto jednak nie bijąc nigdy niezgodnie z rozkazami.
2. Norma.
3. Zgodzę się.
4. Tu jest jak z żywieniem zbiorowym. Nie nakarmisz 50 ludzi za 150zł, ale już 500 za 1500zł raczej by się dało.

Większość tez w arcie jest bardzo sensowna, ale dalej omija główne w mojej opinii problemy z WP. Mianowicie: coś czego nie było wcześniej w WP, czyli bezkarność - ukazana chociażby przy sprawie scyzorycka. A którą to bezkarność zamiata się pod dywan przez zwykłych wupeków tekstawi: bo zarząd nie ogarnia. A na pytanie czemu zarząd nie ogarnia odpowiedzi w stylu bo nikt nie ma na to czasu... itd. No i w takich chwilach te sentymenty wupeków za staruszkiem. Serio: dla mnie problem to raczej zabetonowienie WP, a nie kwestie finansowe. I nad tym powinien się zastanowić każdy kandydat na CP.

Kherehabath
Kherehabath Día 1,904, 00:23

1. Bunt PGB? Przypomnij sobie dobrze czym był spowodowany. Przypomnij sobie także wszystkie chwile w których WP albo nie wypełniało rozkazów albo robiło umyślnie na złość prezydentowi. Porównaj przyczyny. Występowanie przeciw PL. Nie wliczamy POW gdyż nie jest to PGB w żadnym rozumieniu tego słowa. Możemy jednak wliczyć wszystkie inne grupy w tym np. POG. Mielismy jawne występownaie przeciw polsce grupy takiej jak np Husaria ale było to całe wieki temu, a od dobrych dwóch lat nie ma chyba żadnych występków. W analogicznym okresie czasu WP miało tych wpadek w stylu foszek, niedomaganie czy próba wyłudzenia dodatkowych funduszy więcej.
2. Kongres... Różnica między kongresmanem, a żołnierzem armii narodowej jest... Jest jaka jest. Jasne, że kongresman powinien swoją osobą coś reprezentować. Ale to osobny temat. Nie spłukujemy po sobie wody w kiblu bo polityk tego nie robi? Prosze Was. Przypadki rozpatrujemy oddzielnie. Nie ma czegoś takiego jak zbiorowa norma etyczna.
3....
4. Podstawową różnicą w finansowaniu jest to, że dowódcy wiekszości PGB biorą na bary za własne pieniędze utrzymywanie i kształcenie młodych graczy. WP za swojaki nie robi nic. Brak ludzi którzy są gotowi coś poświęcić to podstawowa wada w zarządzaniu WP. Im się wszystko nalezy. A reszta nie wie dlaczego. Bo różnic nie dostrzegają. Czytając wypowiedzi i argumenty WP (czy pyskówki) utwierdzają się w przekonaniu, ze nie tylko są lepsi ale i nie sprawiedliwie traktowani.


Co do fatalnego zarządzania to się zgadzam. Każdy po kilku miesiącach z WP dochodzi do tego, że walka z tym co się tam dzieje musi zakończyć się odpięciem łatki armii narodowej. Oczywiście są jeszcze tacy prezydenci jak Coehoorn który poza obrębru partii i WP nie ma zwolenników więc musi się kurczowo trzymać tego co ma. Ale wyjątki się trafiają wszędzie.


Pozdrawiam

sorsha
sorsha Día 1,904, 00:27

" PGB ma na swoim koncie może nie tyle lanie, ale raczej nie wykonywanie rozkazów. Wystarczy sobie przypomnieć bunt z początku 2011 przeciw smrtanowi - wtedy faktycznie dużo tych PGB pokazało, że można się sprzedać... sory, podpisać kontrakt z innym państwem"

Jeśli już komuś coś zarzucasz to pisz konkretnie komu. Pisanie, że PGB latały jest mocno obraźliwe. MW, które też należy do PGB, przez 3 lata istnienia nigdy nie wypowiadała posłuszeństwa Polsce, polskiemu prezydentowi. Mamy regulamin, którego się trzymamy i za bicie przeciwko ePL jest u nas krótka piłka, o czym niektórzy już się przekonali. I tego się trzymamy, bo nie po to przez te lata pracowaliśmy na dobre imię naszej grupy bojowej żeby je szargać z powodu jakiś politycznych przepychanek.

Jeżeli owa wierność ePolsce miała być głównym argumentem obrony WP to trafiłeś jak kulą w płot. Inni na prawdę też tak mają i nie są przez to inaczej traktowani.

maly_zuczek
maly_zuczek Día 1,904, 01:41

@Jan Marten
daj sobie spokój z tematem, trole cie zjedzą
są w erepie ludzie mający monopol na słuszne rozumowanie

PS. khere, tak swoją drogą to podziwiam cię za upór i zajadłość

Mizeroi
Mizeroi Día 1,904, 02:39

@Jan Marten.

błędem na dzień dobry jest porównywanie WP i PGB. PGB to nie bojówka, tylko skrótowiec, bez dowództwa, bez zasad, bez tożsamości ani tradycji. Wiec jak PGB może cokolwiek? Dzięki temu zabiegowi możesz bezkarnie jechać po Gromie za to, ze POW zdradził ePL, no bo przecież są w PGB. Porównaj WP do bojówki. Napisz ile razy Grom nie wykonał rozkazu, Husaria, Gwardia, ktokolwiek, ale nie wrzucaj 17 bojówek do wora i nie stosuj odpowiedzialności zbiorowej.

Big mistake.

krzmig
krzmig Día 1,904, 02:56

Khere
"4. Podstawową różnicą w finansowaniu jest to, że dowódcy wiekszości PGB biorą na bary za własne pieniędze utrzymywanie i kształcenie młodych graczy. WP za swojaki nie robi nic. Brak ludzi którzy są gotowi coś poświęcić to podstawowa wada w zarządzaniu WP. "

A czyli jak w epl brakowałoby kasy, mgif i prezio powinni się złożyć i dokładać pieniądze ze swoich? Trochę głupie, nie? A to ta sama sytuacja...
I nie gadaj że tyle dokładasz, bo pójdziesz sprzedać dmg do innego kraju i masz równowartość kilku dziennych dofów z epl... A no i dziękuję, że za nierzadko godziny dziennie poświęcone na ogarnianie WP, mówisz że brakuje ludzi którzy są w stanie coś poświecić...

Sztandar
Sztandar Día 1,904, 03:17

"Spojrzenie jednak na to tylko z jednej strony jest błędne ponieważ kongresmenom wycieczki na przeciwne strony też się często zdarzają"

Mi się nigdy nie zdarzyło. I CO TERAS

Kherehabath
Kherehabath Día 1,904, 03:42

Jeśli monetą przetargową jest czas to przy obecnej organizacji macie mało monet.

Ja mogę dużo uzyskać psrzedając influe nie znaczy to, że to robię. Dokładamy - owszem. Na walce zarabiają żołnierze, a nie dokładający do interesu.

W WP bywa na odwrót. Przytulone nadwyżki produkcji wyrobione żołnierzami za państwowe pieniądze są najlepszym przykładem. O szczegóły proponuje spytać tusesa któremu odmówiliście pomocy twierdząc, że tanki są Wasze prywatne. To się nazywa poświęcenie dla państwa. Tak właśnie robią to najlepsi żołnierze Armii Państwowej.

Pozdrawiam

bambull
bambull Día 1,904, 03:47

"Nie wliczamy POW gdyż nie jest to PGB w żadnym rozumieniu tego słowa."
pgb= prywatna grupa bojowa?

Kherehabath
Kherehabath Día 1,904, 04:03

Raczej Chorwacka Grupa Bojowa albo Hrvastka coś tam coś tam. Ewentualnie przekład prywatnej na język chorwacki. Nieprzekładalne na język Polski bo brak cech wspólnych z polskimi jednostkami.

Dryblas
Dryblas Día 1,904, 04:17

Tyle czasu minęło, a niektóre osoby wciąż tak mocno boli dupa : )

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Día 1,904, 04:51

A teraz na deser wykaz osób, które poleciały wtedy do eChorwacji (stan na styczeń 2011):

PMTF - 23/34 poza ePL - oni już dawno wyjechali do eKanady
Husaria - 7 eKanada, 27 - eChorwacja, 7 - eGrecja , 1 - eUSA , 33 - ePolska
RCA - 30 eChorwacja, 58 głównie w ePolsce i eHiszpanii
Bluerose - 1 osoba w eNorwegii, eGrecji i eSłowacji, cała reszta w Polsce
PSF - 100% w ePolsce
POW - 20 w eChorwacji, 4 w mniejszych krajach, w tym eNorwegii, a 70 w ePolsce
TGS - całe w ePolsce

Resztę PGB oczywiście przepraszam

Mizeroi
Mizeroi Día 1,904, 05:33

Myślałem, że ten art dotknie problemu PGB, a on się nawet nie otarł.

Problem PGB jest i to duży. Ogromne ilości świeżego influ ze wszystkich div jest marnowane (jakieś 79%), bo lepiej wysłać WP, które dozuje influe i nie rozsadza murku w kosmos. To jest absurd.
Myślę, że nad tym powinniśmy debatować, jak odpowiednio wykorzystać wszystkie bojówki, nie tylko WP. Formuła worka PGB się nie sprawdziła, polecam rozkminienie i reformę, sam chętnie rzucę propozycję.

leporis
leporis Día 1,904, 05:37

PGB to prywatna grupa bojowa i to pojęcie nie tyczy się tylko polskich bojówek. P w tym przypadku nie znaczy polska. A sam skrót nie jest chyba jakoś uwzględniony, że tylko polskie bojówki mogą go używać.

Tak propos WP, nawet jeśli by "wielcy panowie" by je usunęli, to kto broni samym ludziom się organizować? Organizacja może pozostać, a rozkazy będą wydawali dowódcy WP z uzgodnieniem lub bez polskiego rządu czy dowództwa TWO. To chyba nie jest tak duży problem, żeby wyodrębnić bitwy które są ważne, więc nawet samo dowództwo powinno móc odpowiednie rozkazy ustawić. I wtedy WP by miało wywalone na rząd czy kong, a wciąż by robiło swoją dobrą robotę.
Pozostaje jedynie problem pieniędzy, ale sądzę że i na to by się coś wymyśliło.

hubertuses
hubertuses Día 1,904, 06:34

5. Od czego WP się w dupach poprzewracało?
Od dobrobytu.

huehuehuehue

tornadoretkinia
tornadoretkinia Día 1,904, 07:37

Możesz zmienić tytuł na "Problem WP"
Ponieważ treść arta nijak jest związana z PGB.

Szmitu
Szmitu Día 1,904, 10:26

"Nie wliczamy POW gdyż nie jest to PGB w żadnym rozumieniu tego słowa. "
Śmiechłem. Otóż POW jest PGB w KAŻDYM rozumieniu tego słowa. Dowolnie, czy interpretujesz P jako Prywatna czy jako Polska.
Prywatna, bo nie jest Państwowa. POW jest Prywatne tak samo jak GROM.
Polska, bo składa się z Polskich graczy. To, że nie bije dla ePL to inna strona medalu i ich wybór, są jednak Polakami. Rozwinięcie skrótu - Polska Organizacja Wojskowa - tak dla przypomnienia.
Dodatkowo, wykluczanie ich z buntu ponieważ "nie są PGB" jest głupie, bo coś mi się wydaje, że w tamtym czasie byli tak samo PGB jak i inne bojówki.

"W analogicznym okresie czasu WP miało tych wpadek w stylu foszek, niedomaganie czy próba wyłudzenia dodatkowych funduszy więcej."
Z tego zdania można by wywnioskować, że WP rzucało rządania w stylu "albo podwyżka albo nie bijemy". Ja pamiętam jedynie wieczny ból dupy PGB o to że mamy stałą stawkę i wieczne rządanie obniżenia naszej dniówki. Konflikty powstawały w momencie, gdy OBNIŻANIE dniówki sprawiało, że koszty funkcjonowania stawały się większe niż dniówka. Wtedy, mimo wzajemnego flejmu, w 99% przypadków NIE ODMAWIALIŚMY wykonywania rozkazów (raz chyba odmówiliśmy tusesowi, nie pamiętam dokładnie sytuacji) biliśmy swoje, flejm był w prasie, a poza kulisami, na IRCu, rozmowy i negocjacje. Jeżeli nie biliśmy, nie były to nasze foszki tylko zakaz w MONie dawania nam zbiórek (np. gdy nas zawiesili za to że Staruszek był GD).

@tuses - najbardziej mnie boli to, że mimo wielkego flejmu, kłótni, obrzucania się błotem, udało nam się wypracować kompromis, który satysfakcjonował i Ciebie i WP a Ty dalej masz o to bul dópy.

@Khere - prywatna grupa - prywatne pieniądze. Państwowa grupa - państwowe pieniądze. Komu jak komu, ale Tobie chyba nie trzeba tłumaczyć różnicy. Ty dokładasz, ale też zarabiasz - dof, supple, sprzedaż dmg. My nie dokładamy, ale nie zarabiamy. A to kto ile czasu poświęca swojej bojówce nie Tobie oceniać, martw się swoim czasem, nie innych.

hubertuses
hubertuses Día 1,904, 10:45

Szmitu, ja tylko trolluję, sprawa waszego finansowania przestała wzbudzać we mnie większe emocje po tych nieustannych, bezcelowych bataliach w kongresie.

hesar
hesar Día 1,904, 12:33

arta by nalezalo zatytulowac - problem z ludzmi
pozdrawiam

Mixliarder
Mixliarder Día 1,904, 13:49

Cóż. WP powinno zostać przekształcone na PGB. Tyle.

Hormonek
Hormonek Día 1,904, 13:50

Ja pamiętam jak WP chciało iść za staruszkiem do eNiemiec.
Wystarczy, dziękuje dobranoc

szqlny v2
szqlny v2 Día 1,904, 13:51

jak ktos jest debilem to aby zaistniec wydaje durnego flejm-arta z pseudoargumentami

SrogiLusnia
SrogiLusnia Día 1,904, 14:17

Można uzyskać jakieś bliższe informacje na temat tego kto używał argumentu "... lub może to zrobić!" a kto potraktował go poważnie? Jest to bowiem bardzo smakowite.

Szmitu
Szmitu Día 1,904, 15:23

Hormonek znowu swoje. Napiszę po raz kolejny - WP NIGDY nie chciało iść do eNiemiec. Miało miejsce jedynie trollowanie (Niemiecki avek itp.). Wiadomo jednak, że Hormonek jest w tej dziedzinie lepszym autorytetem niż ja, ówczesny dow...

@Tuses - chodzi mi o to, że sam byłeś dłuuuugo w WP, wiesz jak to działa itp. Wiesz, że od dawna nie ma tu jakiegoś nadmiernego dobrobytu, nie ma zysków z bicia (poza rangą), a takie trollowanie pseudo-dobrobytem sprawia że ludzie myślą że są tu nie wiadomo jakie kokosy i z zazdrości chcą nas rozwiązać bo przecież mamy lepiej...
Walka z wiatrakami. 😕

vejderr
vejderr Día 1,905, 23:08

@Mixliarder
Autorytecie, zajmij się swoją Estonią i nie wtrącaj nosa w nieswoje sprawy.

Lambuzo
Lambuzo Día 1,905, 00:32

jak slysze argument, ze obnizanie dniowki sprawilo ze koszty byly wieksze niz kasa ktora wpadala to noz w kieszeni mi sie otwiera.

Czy jakakolwiek PGB rzad pyta czy po kolejnej obnizce dofow stac ich bedzie na tanki? Czy ktos sie tym przejmuje? Wiesz ilu mlodych gdyby nie prywatna kasa dowodcow konkretnej PGB nie dostawaloby nawet tyle dofa zeby kupic sobie tanki?

To jest wlasnie sedno sprawy, przycinasz dofa WP a Ci pluja jadem bo "z dniowki nie starczy nam na pokrycie wydatkow", jednoczesnie w PGB 50% osob juz dawno za dofa nie jest w stanie kupic sobie tanki, nie mowiac o pokryciu wylotowki (bilecik).

Sewek151
Sewek151 Día 1,905, 00:55

W artykule jest kilka razy zwrot " ludzi których pytałem " , to chyba musiało wyglądać tak, że poszedłeś do WP i zapytałeś "Jesteście źli ? " Odp."Nie"
To jedyne wytłumaczenie argumentów zawartych w arcie.

WP jak najbardziej powinno istnieć ale nie w aktualnej zabetonowanej formie. Te struktury mówiąc krótko trzeba roz*ebać i zbudować nowe. Tak by była to państwowa armia a nie pseudo PGB ( dajcie nam 19 % i się odpieprzcie , sami się będziemy rządzić ) a tak to dzisiaj wygląda.

Kherehabath
Kherehabath Día 1,905, 01:33

@Szmitu
Śmiechłem


Pozwalam Ci mysleć i interpretować to w dowolny sposób. Pozwalam Tobie też śmiechać.
ePolak 😕= Polak. Polska Grupa Bojowa to określenie w grze. Interpretować można różnie. Np. grupa posiadająca MU z Polskim ID, albo grupa działająca w interesach ePolski. Śmiechasz?

"Napiszę po raz kolejny - WP NIGDY nie chciało iść do eNiemiec. Miało miejsce jedynie trollowanie (Niemiecki avek itp.)."

Powaga? I jak nazwiesz to trolowanie?

maly_zuczek
maly_zuczek Día 1,905, 01:47

@Sewek151
"mówiąc krótko trzeba roz*ebać"
polski pomysł na wszystko 😃

Kherehabath
Kherehabath Día 1,905, 01:50

Oj Plato uciął moje znaki nierówności. No cóż.

Chciałem jeszcze dodać, że problem macie z wizerunkiem który skutecznie od około półtora roku sobei niszczycie. A argumentem Szmitu jest, że to tylko trololo. Bravo.

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,905, 01:56

WP moze straszyc i grozic, ale i tak to by sie skonczylo jak z buntem PGB w 2011. Moze wytrzymaliby pare miesiecy, ale i tak musieliby wrocic. Chocby z tego powodu, ze nikt z WP nie bylby wiarygodny w ePL i nie wiem czy mieliby gdzies lepsze wwarunki niz tutaj.

To nie sa zarzuty kongresu. To sa zarzuty PGB z bulem dopy.

"1. Hmmm możesz wymienić które grupy z kręgu PGB występowały przeciw Polsce?"
TGS, Husaria, RCA, POW, BlueRose (nie jestem tego pewien)...Ogolnie to wiekszosc PGB z tamtych czasow wyleciala. Mozliwe, ze i GROM by wylecial, gdyby nie to, ze "mieli MONa od siebie". Chociaz nie pamietam rowniez atmosfery z tamtego czasu.

"1. Bunt PGB? Przypomnij sobie dobrze czym był spowodowany. "
Tym ze CP postanowil zmienic sojusznikow? A inny "bunt" byl, gdy bilismy sie o ePeru z Argentyna.

"Nie wliczamy POW gdyż nie jest to PGB w żadnym rozumieniu tego słowa."
Czyli nie znasz znaczenia slowa "PGB". PGB to od zawsze "Prywatna Grupa Bojowa". Moja SPECTRA to rowniez PGB, mimo ze jest hiszpanska.

"W analogicznym okresie czasu WP miało tych wpadek w stylu foszek, niedomaganie czy próba wyłudzenia dodatkowych funduszy więcej."
Argument typu "Moze nie umylem wczoraj zebow, ale Maciek to sie nie myl z miesiac co najmniej!".

"Różnica między kongresmanem, a żołnierzem armii narodowej jest... Jest jaka jest."
A roznica miedzy kongresmanem, a zolnierzem jakies PGB?

"WP. Im się wszystko nalezy."
LOL, to samo moge powiedziec o PGB.

"Czy jakakolwiek PGB rzad pyta czy po kolejnej obnizce dofow stac ich bedzie na tanki? Czy ktos sie tym przejmuje? "
Czemu rzad ma sie przejmowac PRYWATNYMI GB? 😮

" jednoczesnie w PGB 50% osob juz dawno za dofa nie jest w stanie kupic sobie tanki, nie mowiac o pokryciu wylotowki"
Widzisz to Khere? "Nam sie nalezy".
Jezeli komus w PGB jest tak zle to dlaczego nie przejdzie do WP? Albo jego GB nie przejdzie do struktur armii narodowej?
Chcemy byc niezalezni, ale hajs sie musi zgadzac, c'nie?

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,905, 01:56

""Napiszę po raz kolejny - WP NIGDY nie chciało iść do eNiemiec. Miało miejsce jedynie trollowanie (Niemiecki avek itp.).""
Nie gadajcie, ze ktos pomyslal, ze WP tak serio : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Beka.

fipil10MKD Día 1,905, 02:11

Comentario borrado

Kherehabath
Kherehabath Día 1,905, 02:11

"Widzisz to Khere? "Nam sie nalezy"."

Tu nie ma znaczenia komu się co nalezy. Tu jest komu się nalezy bardziej i niby dlaczego miało by to być WP.

"Czyli nie znasz znaczenia slowa "PGB". "

I na jakiej zasadzie na to wpadłeś? To jest Polska nazwa własna - określenie grupy działającej na określonych zasadach. Za przykład podam definicje PGB z regulaminu dofinansowania - jedynego oficjalnego dokumentu który definiuje co to PGB. POWu na podstawie tej definicji do PGB się nie zalicza. Podobnie jak Twojej hiszpańskiej bojówki.

Generalnie mam nadzieję, że jesteś świadom podziału militariów w naszym państwie i wymogów jakie stawia się przed PGB. Dlatego:

"Czemu rzad ma sie przejmowac PRYWATNYMI GB? 😮"

Z powodu takiego, a nie innego, że wymagania stawiane przed PGB są identyczne jak przed WP. Jedną różnicą jest uwaga uwaga kwota dofa + to, że PGB zawsze mogą powiedzieć rządowi no way za co oczywiście dostają przez całe miesiące niewybrednymi komentarzami więc w praktyce się to od dłuższego okresu czasu nei trafia. Ale jak pokazuje historia WP także może powiedzieć prezydentowi to samo.
"Albo jego GB nie przejdzie do struktur armii narodowej?"

No lolo a czym są PGB jeśli nie składowymi struktur armii narodowej? I tu właśnei pojawia się pytanie: skoro potencjał bojowy PGB (zbiórczo i kilku grup z osobna) jest wyższy niż WP to skąd pomysł o różnicach w finansowaniu?

Tak sumując to co napisąłeś w komentarzu odpowiesz: bo tak.

Pozdrawiam

Lambuzo
Lambuzo Día 1,905, 02:18

"Albo jego GB nie przejdzie do struktur armii narodowej?"

wielokrtonie o to zabiegalem, prosilem tez na poczatku TM o wypozyczenie firmy q5, jeszcze za czasow prezydentury Pierre, 2 lata temu to bylo. Nigdy nie bylo takiej mozliwosci.

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,905, 02:37

"Tu nie ma znaczenia komu się co nalezy. Tu jest komu się nalezy bardziej i niby dlaczego miało by to być WP."
Eee...Czyli nalezy sie PGB i WP, ale PGB sie nalezy wiecej, bo tak?

"I na jakiej zasadzie na to wpadłeś? To jest Polska nazwa własna - określenie grupy działającej na określonych zasadach. Za przykład podam definicje PGB z regulaminu dofinansowania - jedynego oficjalnego dokumentu który definiuje co to PGB. POWu na podstawie tej definicji do PGB się nie zalicza. Podobnie jak Twojej hiszpańskiej bojówki."
Do regulaminu mozesz nawet napisac, ze kochamy Turasow, jednak nie oznacza to, ze to prawda.
PGB to skrot uzywany daaawno temu. I nigdy nie oznaczal "Polskich Grup Bojowych".
Nota bene, nie jedyny dokument. Jest inny, starszy - http://podrecznikmen.wordpress.com/1-14-slownik-zargonu-erepublik/
Polecam. Sam pisalem definicje PGB.

"Z powodu takiego, a nie innego, że wymagania stawiane przed PGB są identyczne jak przed WP. Jedną różnicą jest uwaga uwaga kwota dofa + to, że PGB zawsze mogą powiedzieć rządowi no way za co oczywiście dostają przez całe miesiące niewybrednymi komentarzami"
Roznica jest taka, ze wy bez slowa mozecie zrobic sobie pokazowki lub zmienic "pracodawce". Mozecie rowniez nie bic caly dzien dla ePL, bo macie zlot. WP moze?

"No lolo a czym są PGB jeśli nie składowymi struktur armii narodowej? skoro potencjał bojowy PGB (zbiórczo i kilku grup z osobna) jest wyższy niż WP to skąd pomysł o różnicach w finansowaniu?"
No nie wiem...najemnikami? PGB nie sa zwiazane na stale z ePL, moga robic co chca.

"Tak sumując to co napisąłeś w komentarzu odpowiesz: bo tak."
WTF?

Pryq, akurat w kwestii wypozyczenia firmy Q5 sie nie dziwie. No ale jesli faktycznie chciales wlaczyc TM i spelnialiscie jakies tam warunki to bic w ryja tamtego CP/MGiFa/MONa.
Nota bene, w styczniu 2011 PGB mogly miec takie same prawa jak WP, ale...zadna sie nie zgodzila, bo za duze wymagania. HE HE HE
Beka, nie?

Kherehabath
Kherehabath Día 1,905, 03:08

Cholera miałem taki ładny koment ale mnei wylogowało.

1. Przyznaje Ci rację, że możesz brać pod uwagę inne rozwinięcie skrótu PGB. Biorąc pod uwagę jednak fakt iż rozmawiamy o finansowaniu armii biorę pod uwagę definicję PGB jako grupy która jest uprawniona do otrzymywania dofinansowania z MON. Zgodnie z definicją z regulaminu. Jasne, że mogę tam wpisac także, iż Syrkius używa różańca do zabawy. Szkoda, że zapomniałeś iż w wordpressie także mogę to wpisać. Różnica jest taka, że regulamin został uchwalony w drodze głosowania. A definicję PGB napisąłeś i umieściłeś sobie sam.

"
Roznica jest taka, ze wy bez slowa mozecie zrobic sobie pokazowki lub zmienic "pracodawce". Mozecie rowniez nie bic caly dzien dla ePL, bo macie zlot. WP moze?"

No tak. Odwołujesz się do wirtualnego "możecie" opierając się na historii. Biorąc pod uwagę, że jedyne co nas interesuje co do zdolności bojowej jest możliwość zadawania obrażeń to jaka jest różnica pomiędzy manipulacją WP (także popartej wydarzeniami z historii), a sprzedaniem influe? Jak jest różnica pomiędzy groźbą przejścia na merca przez WP, a PGB. Nie ma tej różnicy. I takie i takie zdarzenia trafiały się w przeszłości.

"No nie wiem...najemnikami? PGB nie sa zwiazane na stale z ePL, moga robic co chca."

Jedyne co PGB mogą to świadomie zmniejszyć lub pozbawić się dofinansowania. W skrajnych przypadkach mogą stracić status PGB.

Na koneic coś o czym zapominasz lub nie myślisz. Nazwijmy sposób dofinansowania i rodzielania jako korzyści płynące z utrzymywania jednostki. Chodzi tutaj o określenei wpływu na bitwę. WP jest w stanie (czysto teoretycznie) zdobywac 5 punktów na mini. W tym samym czasie w tej samej mini i przyjmując podobne założenia PGB są w stanie zdobyć ile punktów? 11.

Jakie jeszcze podstawy co do różnicy w dofinansowaniu widzisz?

klapekboy
klapekboy Día 1,905, 03:33

Hańbą dla państwa byłby brak własnego wojska. Jeżeli jest problem z armią narodową to należy rozwiązać ten problem a nie armie. Nie da się ukryć faktu, że dla kraju dobre by było gdyby GROM był, albo wchodził w skład takiej armii, nawet za cene wiekszego dofa, ale jest to PGB, które się sprzedaje i nigdy

dezynteria
dezynteria Día 1,905, 03:39

proszę tego nie traktować jako element dyskusji, tak po prostu rzuciło mi się w oczy:

"WP jest w stanie (czysto teoretycznie) zdobywać 5 punktów na mini. W tym samym czasie w tej samej mini i przyjmując podobne założenia PGB są w stanie zdobyć ile punktów? 11
Jakie jeszcze podstawy co do różnicy w dofinansowaniu widzisz?"

no właśnie! to czemu dostajemy tylko 16% ?!

Kherehabath
Kherehabath Día 1,905, 03:46

UP

Dlatego tak dużo bo teraz bierzemy pod uwagę faktyczną zalezność w samej 4 DIV. Tymczasem tak naprawdę powinno tych % być znacznie mniej o/

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,905, 03:59

Owszem, definicje napisalem sam. Jednak z jakiegos powodu dostalem uprawnienia redaktora, a takze Basowy, ktory byl wtedy MENem (o ile mnie pamiec nie myli), nie mial zadnych obiekcji wobec tego, a on jest wiarygodniejszy niz wszyscy dowodcy PGB razem wzieci.

Nie opieram sie tylko i wylacznie na historii, a na logice. Jezeli WP strzeli focha to bedzie skonczone i bedzie drugim POW-em albo i czyms gorszym (w oczach Polakow), a jak wy strzelicie focha to coz...ludzie uznaja, ze macie do tego prawo.
Inna sprawa, ze WP nie ma prawa bytu po przejsciu na merca. Chyba ze bedziecie robic to co teraz, czyli mieszac ich z blotem przy kazdej okazji.
Jakos nie slyszalem, aby WP wylecialo do innego kraju, a ty? Chyba, ze mowimy o wylotowce.

Nie do konca. PGB moga zrobic wszystko, ALE musza sie liczyc z tym, ze ktos moze ich odciagnac od koryta.

Porownywanie WP do PGB pod wzgledem zdobywania punktow to idiotyzm.
WP nie jest do wygrywania samotnie bitew, a do bicia w powstaniach w ktorych malo kto bije i PGB zrobilyby max 3 kille (a potem wszyscy by klneli i narzekali na MON ^^), a takze do "pokazania sie". Do akcji, gdzie nie jest potrzebne over9000k dmg.

Inna sprawa. OK, zlikwidujecie WP i co potem? Zrobicie po raz szesnasty Koksow? Tanki? Czy moze bedziecie wybierac co tydzien nowa GB? Smiechu warte.

Basowy
Basowy Día 1,905, 04:19

Ja pamietam ze ustalilismy skrot pgb w podreczniku jako prywatna grupa bojowa. Prywatna w znaczeniu nie panstwowa. Czyli w zalozeniu wszystko co nie jest wp jest pgb, niezaleznie od tego czy bije dla polski czy chorwacji. Natomiast inna rzecz ze ta nazwa byla zastosowana w podrecziku dwa lata temu, od tego czasu pojawilo sie pca, ktore chyba nie mozna zakwalifikowac do pgb, i faktycznie nalezalo by ten skrot rozwinac albo zdefiniowac na nowo. C jednak nie zmienia faktu ze pgb nie okresla specyficznie jednej bojwoki tylko jakis ogol bojowke. Jest to nazwa zbiorcza wiec jest zbyt latwo uzyta do generalizowania a tego nie powinno byc, kazda bojwkka jest inna.

Sewek151
Sewek151 Día 1,905, 04:38

@maly_zuczek
Mam nadzieję ze wiesz jak żałosne jest wycinanie z wypowiedzi 3 wyrazów które nie oddają jej sensu ...

Kherehabath
Kherehabath Día 1,905, 05:09

"Porownywanie WP do PGB pod wzgledem zdobywania punktow to idiotyzm.
WP nie jest do wygrywania samotnie bitew, a do bicia w powstaniach w ktorych malo kto bije i PGB zrobilyby max 3 kille (a potem wszyscy by klneli i narzekali na MON ^^), a takze do "pokazania sie". Do akcji, gdzie nie jest potrzebne over9000k dmg."

Aaaa. Ok rozumiem. Czyli dla wygody MON lub po to żeby nie uszkodzić słabej psychiki jakiegoś vMONa który się tym flejmem przejmie mamy WP. Trzeba było tak od razu, a nie tak w kółko obchodzisz ten temat. Sam zgadzasz się, że nie są siłą militarną służącą do wygrywania kampani. No popatrz. Jest jakiś konsensus. Z tym, że nadal 99% społeczęństwa nie będzie rozumiało dlaczego dla czyjejś wygody mają być faworyzowani.

Widze też pewien błąd logiczny:
"Basowy (...) jest wiarygodniejszy niz wszyscy dowodcy PGB razem wzieci."
Jak to możliwe skoro jest jednym z dowódców? Skoro zawiera się w zbiorze to cały zbiór musi mieć conajmniej taką samą wartość.

Pozdrawiam

leporis
leporis Día 1,905, 05:49

" Wiesz ilu mlodych gdyby nie prywatna kasa dowodcow konkretnej PGB nie dostawaloby nawet tyle dofa zeby kupic sobie tanki?"

I tu właśnie widzimy problem, który ciągnie się od dłuższego czasu. Był próby jego naprawy, ale z różnym skutkiem. Dof nie jest dla ludzi z małym hitem (głównie młodzi gracze), bo to są psie grosze. Ale za to ci z większym hitem pewnie nawet na plus wychodzą (a która PGB ma ludzi z największym hitem?) i dla tego dla nich dof oznacza sposób na życie, więc pewnie likwidacja WP jest im na rękę.
Dofy są dla niektórych sposobem na zarobek, co powinno ulec zmianie.

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.