Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Mos valle jemi te mallkuar nga Tradhetia??????

Día 1,820, 00:31 Publicado en Albania Albania por BubullimaAl

E nisa kete artikull me nje pyetje direkt e ne titull. Pse? Sepse dua te bej pak histori,po i bie shkurt sepse shqiptare te sotem u eshte sosur durimi te lexojne artikuj te gjate.
Fenomeni TRADHETI eshte i parnishem qe ne kohet e lashta tek shqipatret,po permend disa nga rastet me te bukjshme dhe qe kan len gjurme ne historin tone kombetare.Ndoshta etja per pushtet i ka cuar shqiptaret ne kete akt te turpshem ne aktin e tradhetis.
Atehere: Mbreteresha Teute u tradhetua nga komandanti i pergjithshem i flotes Demeter Fari,i cili i dorezoi romakve floten dhe pas renies se Teutes u be mekembesi i Iliris,por pesoi te njejtin fat si mbreteresha Teute sepse vete u tradhetua nga komandanti i flotes Skerdilaidi.
Afrohemi ne kohe dhe shkojma ne epoken e Skenderbeut,ku dy aktet e tradhetis qe kan bere me teper buje jane,kur Moisi Golemi njeri nga komandante me famshem hapi kufijt per turqit dhe Skenderbeu mbeti i rrethuar neBerat kua gati sa su vra,dhe akti tjeter eshte trdhetia e nipit te tij Hamza Kastrioti.
Afrohemi ne shekullin e 20,dhe kemi raste te shumta une po permend vec tre, nje tradhetia e Esat Toptanit (qe per te mbajt nje ciflig rreth Tiranes,Shijakut e Durrsit ishte gati te shiste gjith Shqiperine. Rasti tjeter Ahmet Zogu,vec per te ardh ne pushtet i dha mbreteris serbe-kroate-sllovene shen Naunin dhe pylline vermoshit,dhe per te ardh ne ditet e sotme ku vetem pak kohe me pare Sali Berishe i leshoi Greqis rreth 350 km det,ku pardje greqia ka shpallur se do kerkoj per nafte.
ME THONI VELLEZER: PERSE NA NDJEK QE NGA LASHTESIA KY MALLIKIM??? MOS VALLE JEMI TE PANGOPUR ME PUSHTETIN? APO VUAJM NGA SINDROMA E MADHESHTIS QE JEMI GATI TE JAPIM GJITHCKA VETEM E VETEM TE JEMI MBI TE TJERET,APO VUAJM NGA SERVILIZMI NDAJ TE HUAJVE? UNE SE DI SE CFARE EMRI TI VE.....

 

Comentarios

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 00:45

me shume se etja per pushtet eshte sindroma e " per inat te time vjerre shkoj e flej me mullixhine" e pra ne jemi ne nje loje dhe ne kohen qe rilindasi vuri kanidaturen artikujt u mbushen me komente te tipit nese fiton rilindasi une do te ndryshoj shtetesine etj etj dhe jam i sigurte se nese rilindasi do te fitonte ne zgjdhje shume prej atyre qe flasin sot per patriotizem ne 28 nendor jo vetem qe do te ndrronin shtetesine por as edhe do te kishin luftuar per shqiperine vetem per inat te

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 00:48

te rilindasit dhe arius argirit! dhe pikerisht kjo ishte nje nga arsyet qe ne nje fare menyre ne brendesine time nuk deshiroja qe ti fitonim keto zgjdhje edhe pse shqiptaret duhet te mesojne te dallojne dashurine per qeverine me ate per atdheun! duhet te kuptojne se atdheu dhe qeveria jane dy gjera te ndryshme ! e theme kete edhe per ata qe kur une kritikoja qeverine me quanin tradhetar duke mos kuptuar se qeveria dhe atdheu jane dy gjera te ndryshme te cilat nuk mund te njesohen apo

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 00:49

eshte marre apo mekat ti njesosh me njera tjetren sepse atdheu eshte nje kurse qeverite shkojne dhe vijne !!!!!

BubullimaAl
BubullimaAl Día 1,820, 01:29

arius argiri,ne artikullin qe shkrova une e tejkalova lojen,nuk qendrova sepse i di debatet qe jan zhvilluar,jam ne kete loje qe ne fillim te dhjetorit,pra pothuajse 1 vit,e shkrova ket artikull thjesht per te kuptuar ku jemi dhe perse jemi ketu,na ngelet neve ti japim rrugen e duhur larg akuzave dhe poshtersive,pra te tentojm ti mbyllim debatet dhe jo ti hapim.Mua kjo me duket me e drejta

jonkastrioti
jonkastrioti Día 1,820, 02:10

Arius ktheje koken mbraapa, dhe shiko se qka ka bere Rilindasi per atdhe ? qfar bere ti? une kam hyre ne loje nje dite pas teje dhe qdo artikujt e tu dhe Rilindasit ishin kunder qeverise,qeveria vjedh qeveria ashtu qeveria keshtu etj etj gjithnje kritikon! a ke ndonje ide se si shkojne punet e qeverise ? A vetem e ben kete per te perqar popullin per te lene lojen pa lojtar !! Ku eshte qellimi i juaj ??

ArnoldDjin
ArnoldDjin Día 1,820, 03:45

Un smaj anen e asnjonit po dicka do e them,qekur kom hy ne loj 2 muj e gjys perpara arius argirin e kom pa vtm tflasi kunder shtetin edhe pse jan nderru 3 qeveri,esht e qart qe duhet ta bojm tpakten 1 her pres

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 03:52

jon ne e kemi diskutuar edhe me pare kete çeshtje! atehere pike se pari duhet te te Sqaroj serishmi qe shqiperia dhe qeveria jane dy gjera te ndryshme ! nese ti kritikon qeverin nuk do te thote se po shan atdheun perkundrazi eshte detyra e çdo qytetari qe te kritikoj qeverine ! eshte detyra e qeverise qe ti pergjigjet ketyre kritikave ! koha do te tregoi se pjesa me e madhe e problemeve qe une ngrita 5 muaj e me shume perpara ishin te drejta! le ti marrim me rradhe! problemi i bankes sikur te i

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 03:55

ishte filluar te korrigjohej qe kur une e ngrita (sepse lojtaret nuk dinin asgje mbi kete problem qe ju mbahej i fshehte!) tashme ti do te gjeje tani nje banke pa nje borxh ne gold! gjithashtu do te ishin kursyer edhe mijra all per gjoben e dyte qe ju vu nga adminat ne all ne kohen e festim beqes !
une qe ne fillim ngrita problemin e bashkimit kombetar dhe kam kerkuar qe opozita te perfshihej ne qeverisje!sot pas me shume se gjashte muajsh ti e shtrove kete çeshtje si domosdoshmeri per shqiper

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 03:58

shqiperine! nese do te ishin hedhur hapat e pare gjashte muaj me pare kur une e ngrita qeverite e bashkimit kombetar do te ishin bere realitet!ngrita problemin e depolitizimit te Mu dhe ky eshte nje problem qe nuk u zgjidh dhe tashme po shkakton krijimin serishmi te nje pafundesie MU private! une ngrita temen qe problemet duhet te diskutohen bashkarisht edhe me opoziten apo te gjithe ata qe kane ide apo propzime te reja pa paragjykime dhe tashme eshte kjo ajo qe edhe ti po kerkon te besh!

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 04:02

nese do te fillohej te behej kur une e propozova tashme do te ishte bere realitet! kjo eshte ajo qe kam bere une per shqiperine ! gjithashtu nga ana individuale qe kur jam futur ne kete loje kam luftiar gjithmone per shqiperine dhe nuk e kam ndrruar asnjehre shtetesine edhe pse ne pushtet ishte nino krimko apo kushdo tjeter sepse gjithmone i kam konsideruar si president te ligjshem te vendit edhe pse kam menduar ndryshe nga ata! dhe nuk kam bere kurre dhe as do te beje si shumekush qe u

BubullimaAl
BubullimaAl Día 1,820, 04:02

Arius te kuptoj drejt,por nese joni e ka shtruar kete ceshtje,problemi nuk qendron secduhet te kishim bere,por cduhet bere,dhe do qe mire qe ti te jpje ndihmen tende dhe jo te merreshe vetem me kritika,kjo do qe menyra me e mire dhe kontributi me i madh i te gjith neve. Kenedi iu drejtua keshtu popullit :"pyesni vetn se ckeni bere ju per Ameriken,dhe jo cka bere Amerika per ju" besoj se ska nevoj per koment

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 04:05

shpreh para zgjdhjeve qe nese ariusi apo dhe rilindasi behen president do ta lej lojen apo do te ndrroj shtetesisne! sepse or jon vellai shqiperia nuk jane qeverite qe shkojne e vijne por eshte toka ku na ka rene koka siç thote naimi i madh ! shqiperia eshte gjaku i te reneve shqiperia eshte historia dhe legjendat e te pareve!

Mr. BadAss
Mr. BadAss Día 1,820, 04:21

Kjo puna e tradhetise na ndjek nga pas sepse ne nuk dime te votojme, nuk i dime vleren votes. Para se te votojme duhet te njohim kandidatet. Votimi gjithmone i nje personi i jep atij vetebesim se nuk e largojne dot dhe fillon te perfitoje.
Sa per punen e tradhtise kete e kane edhe te gjithe shtetet e tjera jo vetem ne.

jonkastrioti
jonkastrioti Día 1,820, 05:15

Se pari Shqiperia me shkronje te madhe shtypit 😃 (ketu shenjat e pare sa rrendesi i jep ti Shqiperise)

" shqiperia dhe qeveria jane dy gjera te ndryshme ! nese ti kritikon qeverin nuk do te thote se po shan atdheun perkundrazi eshte detyra e çdo qytetari qe te kritikoj qeverine "
1. Shqiperia me shkronje te madhe shtypit 😃 (ketu shenjat e pare sa rrendesi i jep ti Shqiperise)
2.Shqiperia dhe qeveri jan nje nuk behet te ndahen asesi

jonkastrioti
jonkastrioti Día 1,820, 05:21

3.Nese fillon qe çdo qytetare te kritikoj qeverine ketu behet KAOS keshtu qe çdo qytetare duhet ti kryej detyrat e veta se nuk mundemi te gjith te behem komandanta apo kryetar shteti nese keshtu behet atehere ku mbesin luftetart ??
Ti personalisht sa kohe humb ne kete loje mbrenda dites me kritika ??? a mos ishte me mire qe te miresh me sende qe mundesh ti ndihmosh Shqiperise ?
Nese nuk di qka te besh une te tregoj se si mund ti ndihmosh Shqiperise

jonkastrioti
jonkastrioti Día 1,820, 05:30

Une personalisht ne dite i kam 40 mesazhe ne pm e gjith koha me shkon tu i lexu dhe tu i pergjigj do te ishte shum mire nese dikush si ti qe ka kapacitet qe me ndihmoj ose me ndonje perkthim ose me ndonje artikull etj etj pse njuk te shkon mendja nje here sepse eshte per te miren e Shqiperise .
E pas ores 12 te nates une filloj te shprendaj suplies per lojtar te ri pse nuk me thua a ke nevoj ndonje ndihme ? ti me keto komente vetem se ma hupe kohen mua dhe shum te tjerve

jonkastrioti
jonkastrioti Día 1,820, 05:32

SI REZULLTAT = TI PUNON KOT + KUNDER SHQIPERISE + KUNDER VETEVETES

Arius argiri
Arius argiri Día 1,820, 06:14

PERGJIGJEN NDAJ JONIT MUNDET TA LEXONI NE ...
http://www.erepublik.com/it/article/shqiperia-dhe-qeveria--2156266/1/20

Rorschach C
Rorschach C Día 1,821, 03:00

CFARE MUND TE BEJE DIKUSH SI RILINDASI DHE TY O ARIUS????
IMAGJINO PER NJE MOMENT SE MORET FRERET E SHTETIT NE DORE????
PO SKA BIR NONE MI DAL PARA FYROMIT TE PAKTEN SOT PER SOT.
2-AI RILINDAS BUKUROSHI KUR UN KISHA NEVOJ PER MBESHTETJE ME CAU MENDEREN DUKE SHKRU LLOJ LLOJ PALACOLLIQESH ,UN KERKOJA NDIHME SE ISHA -MINUS KURSE AI VEC E PERCANTE,NJERZ QE RROJN KOT NE SIPERFAQE TE TOKES JA CA JENI JU
KUR JU JENI INTRIGANTA,MOS E KERKONI INTRIGEN TE TE TJERET,KUR JU SJENI TE MIRE VETE MOS U

Rorschach C
Rorschach C Día 1,821, 03:01

KERKONI TJERVE TE JENE TE MIRE ME JU.

cobra26
cobra26 Día 1,821, 11:16

Shqiptaret gjithmone kane tradhtuar dhe arsyeja me e forte eshte se ne kemi qene gjithmone te etur per pushtet

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.