Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

MOS I BESONI THASHATHEMEVE MBI RENIEN E PRESIDENTIT!

Día 1,891, 11:21 Publicado en Albania Albania por Arius argiri

Behet more çbehet!
Ka njerez qe dyshojne se pas mareveshjes se FSHEHTE te deshtuar apo me sakte te zbuluar te qeverise tone te bakalleve me Malin e zi per te shitur territoret e shqiperise per vetem 50.ooo all , qeveria jone ka bere nje tjeter mareveshje me Malin e zi (Kesaj rradhe te pazbuluar!) per ta lejuar Malin zi te fitonte luften me ne qe ky te kishte kongres.
“Por perse valle do e kete bere qeveria jone kete gje?”,e pyeta veten i hutuar.
Dikush thoshte per inat te mustaqeve te çelo picarit dhe dikush tjeter per inat te Arius argirit !
Dikush thoshte qe ai qe drejton presidentit prej hundesh, njesoj si doktor Adhamudhi qe tha “Meqe shqiptaret nuk ma dine per nder ,une do ta hedhe ne zjarr abetaren qe kisha shkruajtur per ta”,
na paska thene, “meqe shqiptaret nuk ma dine per nder qe une rri per ta zgjuar deri ne dy te nates do ta leje Shqiperine ne duart e Serbise,Malit te zi,Maqedonise dhe madje edhe te Zulustanit edhe pse keta akoma nuk jane pranuar ne erepublike!”
Nje lojtar i vjeter i kesaj loje madje me dergoi edhe disa fakte qe provonin kete mareveshje te heshtur apo te pazbuluar me anen e nje ms enigmatik ne te cilin me shkruante ..
“te kerkoj o byrazer te me besh nje artikull per punen e malit te zi se me duket se kta te tanet ose kan be marrveshje ose nuk di ca me thon??
vetem bejn shout per te luftu dhe ktej asnjeriu si japin supplies kan hy gjith ata mercenare dhe kan dal pa marr supplies, joseriozitet nga eqeveria shqiptare,te arrish max me marr bh ne shqipri me vetem 2 k do te thot qe ata ose kan ber marrveshje ,kan mbush xhepat e rrisin acc e tyre dhe si plas per bonuset e e qytetareve te tyre,ose jan me verte shume te mete nga trute,ta kerkova ty ta besh artikullin se sbesoj se do arrija une te beja nje artikull te denje per kete situate.Ja edhe provat!
http://prntscr.com/q44e3http://prntscr.com/q42cp http://prntscr.com/q42e7 http://prntscr.com/q42fj http://prntscr.com/q42hv http://prntscr.com/q42ka http://prntscr.com/q42lg http://prntscr.com/q42n6 http://prntscr.com/q42nr http://prntscr.com/q42oh
Po çprova o byrazer ja ktheva !
Ku hajne buk keto ne ealbania edhe sikur prova te jene!
E albanezet edhe sikur ti botoj fotografine e presidenteve te shqiperise duke hengur grosh me te njejten luge me ata te serbise dhe maqedonise se bashku, prape se prape do te votojne per ta dhe jo me me keto palo prova (Qe ai i quante prova!) qe me ke sjelle ti!
Siç fare mire e kuptuat une me thene te drejten nuk ja kisha besen “provave” te burazerit te cilin e porosita te mos i besonte thashathemeve qe perhapte armiku dhe te mos dyshonte tek presidenti!
“Armiku kush?”, me tha ai?
“Eh po ta dija kush ishte armiku nuk rrija ketu te çaja dru me ty”, ja ktheva!
Po do ti qe nuk kaloi nje ore dhe presidenti na ra nga fiku si te ishte fik i pjekur!
Krisi tha qe e kisha fajin une se njeherez e kisha pare shtrembur presidentin.
“Po ça thua ti re Kris vellai ! une i kam syte kafe dhe edhe pulen te shoh ne sy me ze gjumi mua dhe jo pulen!” –i thashe.
Po Krisi vazhdonte ne te tijen dhe bertise ...
“Fajin e ka Arius Argiri qe presidenti ra nga fiku ,fajin e ka arius argiri...”
“Aman re Kris se me hape barkun, me thuaj ore perse presidenti ra nga fiku apo me sakte u vete hodhe nga fiku se une per vete nuk di asgje fare nga kjo pune..”
Dhe keshtu nga Krisi mesova se Presidenti yne dha doreheqjen sepse ne vend ti shpallte luften Malit te zi (SE cilit sipas thashathemeve te burazeros tim, presidenti ja kishte lene vete te fitonin luften!) i shpalli lufte Serbise!
Pune dreqi thuaj!
Po pse xhanem nuk i shkoi dora ti shpallte lufte atyre me M si Malajzia ,Moldavia por i shkoi dora tek S e Serbise?
“E ke ti fajin !Ti dhe opozita!”-Vazhdonte Krisi te uluriste.
“Hej bela, presidenti jan ben Bam serbise ne vend te malazezeve dhe une paskam faj!
“Po kujt i ra faji mbi kurriz dhe nuk e mbajti” thot populli dhe une qe i besoj fjaleve te popullit ,ula koken dhe u bera gati te pranoj fajin para tere Ealbanezeve .
Po thashathemet nuk te lene rehat dhe ja kur na doli nje goje e keqe dhe filloi te me peshperiste se ne kete mes nuk kishte as kompllot siç kendonte burazeri im dhe as mareveshje shitje blerjesh te fshehta,por presidenti kishte gabuar thjeshte sepse nderkoh qe donte te shpallte luftra ne emer te Shqiperise po na lozte COUNTER STRIKE me Simpsonsat!
Dore eshte ajo e shkreta ,njeriu edhe gabon ,ne vend qe tja fuste Panchos me thike ju drodhen gishtat dhe ja i shpalli lufte Serbise!-shpjegoi qetesisht goja e keqe ,qe ju befte gjuha zeher ishalla per ate qe me tha.
Por ne fund te fundit une çfaj kisha qe presidentit ju dridh gishti dhe ne vend tja fuste gishtin panchos ja futi serbeve?
Thashathemet mbi shkakun e renies nga fiku te presidentit nuk kane mbaruar akoma por une dua tju sqaroj qe ne fillim qe te mos i besoni por edhe nese i besoni ,dijeni se une nuk kam “gisht” ne keto historira çfardo qofshin ato!
ME RESPEKT ARIUS ARGIRI!

 

Comentarios

jonkastrioti
jonkastrioti Día 1,891, 11:36

Hiqe gishtin he burr 😛

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Día 1,891, 11:39

Nuk e lexova krejt artikullin po me mire do t`kishe qene ti merrnim ato 50k all se tash qe e humben ate pjese pa marr gja , perkundrazi kem shpenzu all mos vet hiq

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Día 1,891, 11:58

ku vlla benen qeveria marveshje mos ja fut kot vlla
se nuk kisha shpenzu 100 euro per me luftu me pas marveshje nuk kisha dhuru 10000 ALL per me ble mercenar nuk kisha ble plus 50 gold mercenar me pas marveshje
nuk kishim ndejt te gjith qut deri 6h mengjesi tu ble mercenar

mos ja fut shkelem mundit qe kemi bere qeveritar edhe qytetar te tjer

edhe 2 kjo eshte loje nderkohe kur eshte CP apo tjeter kush ne PC nuk dmth me ndejt ne erepublik

mundemi me loz CS ose me fol Facebook msn .... dil pak prej kti rrethi qe je fut psikopmaniak

shum tregihesh i dobet me ket

tung

mikeli4free
mikeli4free Día 1,891, 12:05

as me e lexu deri ne fund, nuk e kam lexu. pa i hy a mendoj a ke gabim ose jo !!!

A E N E A S
A E N E A S Día 1,891, 12:07

nga intriga kaloi ne vrasje dhe pastaj... se di ne e ke pare por ti po na e ben si telenovele kete artikull...ti vlla paske qene njeri koti fare...ato te ashtuquajtura prova nuk provojne asgje ._.

Arius argiri
Arius argiri Día 1,891, 12:15

Peyon i paske marre shume seriozisht thashathemet he burr u dheut!
Une ta thashe te mos i besoje!
Sa per mundin tend si qeveritar as te jam lutur ta beje kete pune (pra e ke bere me deshiren tende!) dhe as te kam votuar per ta bere ate pune dhe kjo vlen si per ty ashtu edhe per presidentin ashti si edhe per ministrat bakall!

TroyannForc
TroyannForc Día 1,891, 12:41

Hahahahaha Arius sikur të ishte paguar gjithë ky mund!

Rorschach C
Rorschach C Día 1,891, 12:50

O ARIUS PO HE O BURR SE LOJE ESHTE HAHAHAHAHAH

Arius argiri
Arius argiri Día 1,891, 13:12

Po loje o rori loje! keshtu them edhe une! po nuk e di se perse keta nxehen kaq shume! aq shume sa peyoni me kerkon takim ne facebook sikur thuajse ta kem dashnore!

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Día 1,891, 13:24

te kam dashnore 😃

por mos e ul posht mundin e qunave qe rin qut pa gjum 24h me rrena se turp eshte

Snooop Lion
Snooop Lion Día 1,891, 13:27

ariusi with Piuna

http://tinyurl.com/a2zpk4s


te pershdes e ke vote arius dhe subscribe je i madh 😛

Arius argiri
Arius argiri Día 1,891, 13:27

çunat eshte me mire ti fusin nje ilaç gjumi ne darke se nese flejne me siguri do bejne me pak deme se kur rrine zgjuar! apo nese nuk kane ilaç gjumi ne vend te gabojne duke i shpallur lufte serbise apo folur serbisht me malin e zi eshte me mire ti fusin nje te renme me d....e dhe te shohin endrra te bukura!

Arius argiri
Arius argiri Día 1,891, 13:30

Snoop te falenderoj! hahah! shume e bukur! te falenderoj ty edhe te gjithe simpsonsat qe jeni lexuesit me besnik te gazetes time!

kushtrimzz
kushtrimzz Día 1,891, 13:31

aj zoti na rujt me kon jemi tu e lujt na kit loj

A E N E A S
A E N E A S Día 1,891, 13:37

Ariusi me duket se takon bertin dit per dit...

MDejzi
MDejzi Día 1,891, 13:42

Arius mos je Lek Plepi ti?

EFALB
EFALB Día 1,891, 13:48

Amathos ti si Head of Albanian Intelligence Agency duhet ti dish pergjigjet.
Shaka bej Amathos. 🙂

Arius argiri
Arius argiri Día 1,891, 13:52

jo une njoh vetem nje leke ! baba tij quhej zog me duket dhe jo plep!

Hajdaraga
Hajdaraga Día 1,891, 14:02

hahahah me pelqeu artikulli dhe sensi humorit
Bravo ARIUS !!!!!!

CYANlDE
CYANlDE Día 1,891, 14:02

shum kundershto ti arius . Beso qefi jem ma i madh oshte me tpa ty president e me pa a po bohesh i sukseshum apo ta kuptojm edhe na qe veq llaf goje je. Me tmira

Dr. A. Kulla
Dr. A. Kulla Día 1,891, 14:10

Definitivisht do iki nga kjo loj...

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Día 1,891, 14:13

PS : arius nuk jam qeveritar po ushtar i thjesht i shqiperis

o7

enzq
enzq Día 1,891, 14:17

O Arius me gjith respektin e modh qe kom per ty si njeri po me fal per shprehjen por na ke ca karin me kto perrallat e tua gazmore qe i bie me i brim fyellit. Gjej nai brim tjeter o burr se e bone grop.

o/

Arius argiri
Arius argiri Día 1,891, 14:19

enzq ti me njeh ,mua me pelqen ti bije fyellit ne nje vrime ajo vrima tjeter nuk me pershtatet!

enzq
enzq Día 1,891, 14:24

Arius bej si te duash me brimen po me kalimin e kohes sbehesh me interesant por bajat

Hajt me tmira o/

Arius argiri
Arius argiri Día 1,891, 14:31

mua nuk me pelqen te ndrroj shume! jam konservator ne kete drejtim!

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Día 1,891, 17:17

ti je pall n'gjitha drejtimet

Andiroid
Andiroid Día 1,891, 17:22

hahahahha fajin e ka opzita, fajin e ka Edvin Rama hahahah

Me ke mek XD

erodial
erodial Día 1,891, 19:47

ti je pall n'gjitha drejtimet hahahaha

Catatumbo
Catatumbo Día 1,891, 21:14

Arius vlla ti sje per ket loj ti je per ne CIA me punu 🙂 Me jau mor ngoj kapak atynve agjentave e me ta majt gojen mshel tan kohen (sidomos atyne zezakve)

Se ktu vendin se ke...

Arius argiri
Arius argiri Día 1,892, 00:42

ti festim duket se i njeh mire keto punet e gojoreve te zezakeve! paske eksperience me sa duket! e par jo me kot te kemi patur presidentuc! po hajt mo simpsonsa mos u nxehni se loje eshte kjo!!!!!!

Arius argiri
Arius argiri Día 1,892, 00:44

sa per ate qe e kam vendin keti apo jo ...Une nuk te kam mare leje ty kur u futa dhe nuk do te marr as kur te dale thjesht sepse ti festim beqa me sjelljen tende po deshmon se nuk vlen asgje!!!!

ujku76
ujku76 Día 1,892, 02:15

Arius, Une besoj se berja NE Serbise nuk ishte gabim, as rastesi, por plan i menduar mire. Se cfare mendojne te tjeret per kete nuk me intereson.

Une po largohem nga loja. Nuk vazhdohet më me maskarada nga nje tufe bashibozukesh te bere bashke. Eshte e kote! Keto krijesa, qe eshte veshtire ti quash njerez, se njeriu ka dinjitet mbi te gjitha, ka respekt per veten dhe per te tjeret, nuk mund te shohin me larg se hunda e tyre.

kalofshi mire

CPIRRAZ
CPIRRAZ Día 1,892, 05:14

Arius go home bro you're drunk...!

ujku76
ujku76 Día 1,892, 14:16

AlbMuslim
AlbMuslim Día 1,892, 14:52

nuk mund ta kuptoj qellimin e disa njerezve, si mund te mbrohet dikush qe vulosi fundin e shqiperise
tani e shikoj se vertet ketu ka pasur shum tradhtar qe e paskan pritur kete dite
mir do jete te shenohen te gjith perkrahesit dhe kundershtaret qe ti dime ne te ardhmen se kujt i japim
vend ne parlamen .
nese dikush i di emrat e ketyre ju lutem publikoni, qe ta marin vesh te gjithe

AqifPasha
AqifPasha Día 1,893, 03:43

JA dhe presidenti... jep ndihmen e tij per familjen e madhe

http://www.erepublik.com/en/article/operacioni-top-5-i-simpsonave--2200384/1/20

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.