Kommunikációs kérdőív, meg pár apróság...

Day 4,116, 11:28 Published in Hungary Hungary by Madaj

Kedves Olvasó!

Először szeretném megköszönni Mindenkinek, aki az előző Kongresszusi választáskor hozzájárult a bejutásomhoz.
Másodsorban szeretnék jó és eredményes munkát kívánni a most bejutottaknak!

A cikk fő témája az a Kommunikációs kérdőív lesz, amit készítettünk, majd megpróbáltuk kitöltetni...

A kitöltés eredményessége (eredménytelensége) és a kapott válaszok információtartalma alapján egyértelműen kijelenthetjük, hogy a "lakosság" vagy nem igazán elérhető, vagy érdektelen.

Mire alapozom ezt?

A kérdőívet 91 alkalommal töltötték ki. Ebből van olyan, ami komolytalan, fake vagy csak a poén kedvéért esett meg.
A februári Elnök választásra 519 szavazat érkezett. A szintén februári Konga választásra 501 szavazat, pártelnöki választásokra - ha nem számoltam el, a TOP10 körein belül - 386 szavazat.

Ennyit arról, hogy milyen a részvétel és az érdeklődés.

A tartalmi részekről:
1. Az eRepublikon belül milyen forrásokból szerzed be azokat az információkat, amelyek alapján harcolsz?
A válaszadók legtöbbször az Országfal(69) - Századfal(57) - Közlönyök(47) választ adták.
Lássuk be, az országfal tényleg gyors és hatékony megoldás, de a frissességével akadnak bajok.
A Századfalakra ezek alapján nem is tudom mi és mikor kerülhet ki (igaz, nem tudom, a tiszti körlevélben milyen üzenetek futnak, ha egyáltalán futnak...)
A Közlönyök jött be a harmadik helyre, ezt viszont nem tudom értelmezni, mivel az elmúlt időben nem igazán láttam olyan közlönyt, ami lényegi információt tartalmazna a csaták fontosságáról és miértjéről. Tudom, taktika, meg jobb, ha a hírszerzők nem értesülnek dolgokról túl hamar, de ezáltal a "lakosság" sem fog. El kellene gondolkodni azon, hogy egy kicsit több tájékoztatás esetleg felkeltené az átlag játékos érdeklődését, ha tudja miért nyomkodja a "csata" gombot...


2. Az eRepublikon kívül, de azzal kapcsolatban milyen csatornákat használsz kapcsolattartásra, informálódásra?
A válaszadók kétharmada(66) nem foglalkozik az információkereséssel. Amit belépéskor az arcába kap az alapján cselekszik. 21 válasz jelölte meg valamelyik chatprogramot mint információforrást.


3. Az eRepubliktól függetlenül a következők közül milyen csevegési lehetőségeket használsz?
A válaszadók kb. fele(54) nem használ chatprogramokat, páran Telegramot(22) valamint Discordot(12), illetve Mibbit-et(7).
Ezek alapján kijelenthetjük, hogy a vezetésen (és esetleg az aktívabb századokok) kívül más nem nagyon használ hasonló jellegű csatornákat, tehát az ezeken keresztüli "vezénylés" idő és energiafecsérlés lenne.


4. Hajlandó lennél a jobb koordinálhatóság érdekében akár egy új üzenetküldő platform használatára?
Igen(23), Nem(27), Talán(41).
Az Igen választ adók nagyobb része már amúgy is használ valamilyen chatprogramot, tehát ők aktívak.
Az előző kérdésre Nem-el válaszolók között túlsúlyban vannak az Igen/Talán választ adók, ők azok, akik még nagyobb aktivitásra ösztönözhetők lennének. Az a kérdés, hogy ez a jelenleg általatok használt Telegramon hogy valósítható meg, valamint, hogy érdemes-e foglalkozni vele.


5. Mi alapján döntöd el, hogy milyen csatában ütsz?
A válaszadók kétharmada(62) Az állami priokat követve harcol, utána következik a Század(54) és a Kormány DO(33). A többi válasz nagyjából egy szinten mozog.
Ez megint csak dicséretes, de az első pontnál említett frissességgel és szűkszavúsággal együtt okozhatnak problémát. (Lásd, vasárnapi SGP)


Szóval az aktiválás és a jobb tájékoztatás nem lehetetlen feladat. Az én olvasatomban talán az lenne a legjobb megoldás, ha az Országfalon maximum 3-4 óránként, vagy ha beesik egy "nem megszokott" csata rögtön jelezni kellene a feladatokat.

Valamint, ha nem lenne túl nagy megerőltetés, esetleg 2 naponként egy kisebb szöveges tájékoztatás valamelyik Közlönyben, hogy valami képünk is legyen róla, hogy mi az aktuális cél, mi az amiért kellene tenni. Nem taktikai, illetve hadititkok kellenek a Közlönybe, csak minimális tájékoztatás, hogy lássuk, hogy van értelme a harcoknak.

Ennyit a kérdőívről. Most kicsit áttérek arra, hogy én miben látom a problémák fő okát.

Miért lehetlenül el a média, a "sebzésvezetés", az irányítás?
Több oka is lehet, de ami nekem a legfeltűnőbb, hogy pár ember személyes, egymás iránt csillapíthatatlan gyűlölete (személyes vagy ePolitikai, mindegy) olyan szintet ért el, hogy képtelenek moderált hangnemben nyilvánosan, vagy akármilyen hangnemben privát úton elintézni egymás közt, inkább telefröcsögnek vele mindent. Ez alapvetően nem lenne gond, mert az ember eléggé gyorsan alkalmazkodik, megtanulja átugrani azokat a részeket, ahol a "problémás egyedek" megnyilvánulásai előjönnek.

No, a probléma is ugyanitt terem.

Ugyanis használható és előremutató dolgok is lehetnek ezekben az írásfolyamokban, amik felett egyszerűen elsuhanhatunk. Szépen lassan eljuthatunk (eljutottunk?) oda, hogy az átlagember nem néz újságot, falat, csak megszokásból dolgozik, eddz, párat üt csatában, 'oszt cső.

Nagyjából kihalt az érdemi, kétoldalú, kompromisszumképes vita. Jelenleg ott tartunk, hogy a két (több) szemben álló fél elég hangosan próbálja közölni a másik fél hibáit. A másik (többi) pedig ugyan ezt teszi, az elsővel. Magyarul mindenki mondja a magáét úgy, hogy közben nem hallgatja meg a másik felet. Igaz, lehet nem is akarja. Ki tudja.

Sokkal jobb a saját gondolatmenetünk alapján precízen összecsiszolt tényrendszert a végletekig megtartani, mint a másik felek visszajelzései alapján változni, továbblépni.

Utolsó halk záró gondolat a Konga körlevél alapján:
A körlevél fejléce: Kongresszus_Február (0 / 961)
43 címzett. 961 levél a ciklus alatt.
Az elmúlt 20 napban kb 450 bejegyzés született, 23 személytől. A többiek (20 fő) egy betűt sem írtak az egész ciklus alatt.
A valós tartalommal bíró hozzászólások száma kb. az összes üzenetszám fele. A többiben parttalan vita zajlott pár ember között. (Lásd feljebb...)

Ha idáig elolvastad Köszönöm, ha nem akkor meg úgy is mindegy. Tsöts alant.



25 pls. 😉