Kína vagy Kanada?

Day 1,023, 10:43 Published in Hungary Hungary by Karlista


A V1 utolsó heteinek tombóló sikerei után a felboruló stratégiai erőegyensúly a Phoenix válságát szemléltette.
A válság fő elemei:
1. Időzóna probléma.
2. Régi birodalmak alkonya és új nagyhatalmak születése.
Új Phoenix tag(ok) kellenek az egyensúly visszabillentésére.
Le kell mondani a védhetetlen, könnyen támadható high területekről.

Az elmúlt hónap hadi eseményei alapján be kell látnunk, hogy a Mazúriát és Alaszkát majd Kaliforniát és Washingtont meghódító Oroszország megszűnt nagyhatalomként létezni. Magyarország és Szerbia ugyanakkor kiváló erőben van és vas valamint titánrégiók birtokában van illetve azok megszerzésének küszöbén áll. Ezen magyar – szerb vérszövetség sikerét ugyanakkor beárnyékolja az éjszakai órák tehetlensége. Mivel az USA éjszakai ütőképessége eddig sem volt újonság azt kell mondanunk, hogy Kína megkérdőjelezhetetlen nagyhatalommá válása és Kanada elsőrangú nagyhatalommá előlépése súlyosbította ezt az éjszakai válságot.

Az új szabályok értelmetlenné teszik újabb regionális szövetségesek bevonását a Phoenixbe („Szuperszövetség”) és mindenképpen más időzónás tagállamok toborzását követelik meg. Érzésem szerint Brazília vagy Argentína ébredéséről álmodozni nincs sok értelme. Szerintem az lenne az igazi siker ha az új nagyhatalmak egyikét sikerülne áthoznunk a jó oldalra, vagy legalábbis kezdetnek semlegesíteni.



Nem tartom elképzelhetetlennek Kanada „áthozását”. Minden bizonnyal lehetne nekik egy szeletet kínálni az amerikai tortából, emellett akár az ausztrálokkal is meg lehetne próbálkozni. Mivel mindkét ország lakosai jeleskednek a hitelkártya harcászatban súlyuk nagyobb mint amit lakosságuk száma alapján következtetni lehetne.



A másik ennél vonzóbbnak tűnő alternatíva a megnemtámadási szerződés Kínával. Kína egyre brutálisabb katonai potenciálja drágává teszi Liaoning védelmét, egy béke ugyanakkor újranyitná Hellokitty és Liaoning bányáit is. A továbbra is impotens India ugyanakkor tálcán kínálja Karnatakát szerb barátaink számára. Hogy mi lesz Oroszországgal? Hát azt elsősorban nekik kell eldönteniük, helyettük senki nem fog a hazájukért harcolni, sőt úgy gondolom azt sem várhatja el tőlünk senki, hogy fenntartsunk egy értelmetlen háborút a kedvükért Kínával szemben.

Magyarul ha rajtam múlna sürgősen megkeresném a kínaiakat azzal, hogy mit érne nekik az orosz birtokaikkal kapcsolatos megnemtámadási szerződés. A továbbiak gondolom már a tárgyalók fantáziájától függnek (hajrá Fehérló!!! 🙂 ) de akár Kína amerikaiakkal szembeni bezárkózásához is elvezethetnek.

ad 1 Az író semmilyen állami funkciót nem tölt be, ez csak egy magánvélemény.
ad 2 Sose írtam volna volna ilyen merészet, ha nem jár előttem a még merészebb Tomi_ur.