Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Jan Marten (zbychoo) - prezentacja wyborcza na luty 2013

Día 1,901, 07:05 Publicado en Poland Polonia por Jan Marten

Witajcie, drodzy eRepowicze.

Niektórzy z Was znają mnie jako zbychoo z IRCa. Dla tych, którzy nie znają: jestem starym graczem, zaczynałem grę jeszcze w wersji V1 gry. Widziałem jak przeistacza zarówno mechanika gry oraz jak zmieniają się sami gracze. Potrafię poświęcić bardzo dużo czasu grze, co wiedzą niektórzy stary gracze, z którymi razem odbudowywałem NP i tworzyłem oraz prowadziłem takie bojówki jak: ONP, eONP, TGS, Punishers oraz po części PMTF. Byłem również współorganizatorem radia eRepublik, które działało z powodzeniem przez kilka miesięcy.Razem z Falka1990 doprowadziliśmy do rozmów pomiędzy eChorwacją i ePolską podczas kryzysu i faktycznego buntu PGB za rządów smrtana, kiedy to ePL zmieniała sojusz i podzieliło nasz eKraj.

To tylko niektóre z moich osiągnięć. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki temu nabrałem doświadczenia jako organizator, poznałem zasady na jakich działają partie oraz grupy bojowe. Poznałem również wielu ludzi, z którymi współpracuję do dziś. Niektórych poznałem w rl. To właśnie ci najbardziej zaufani będą tworzyć mój rząd i będą zajmować najważniejsze stanowiska.

A oto parę słów na mój temat od bardziej znanych graczy:

Basowy:
Zbychoo to osoba pracowita i sumienna, myśląca i działająca logicznie. Dał się mi poznać z jak najlepszej strony, całym sercem popieram.

Pierre Dzoncy:
Zbycha znam już jakiś czas. Wiem, że jest to osoba, która spokojnie poradzi sobie z trudnościami, jakie wiążą się z byciem prezydentem. Mam także pewność, co do ludzi jakimi chce się otoczyć i wiem, że nie pozwoli na to by komukolwiek z tego grona wpadł do głowy pomysł psucia atmosfery w rządzie. Najważniejsze jest jednak to, że jest to osoba nowa. Nie wsiąkł jeszcze w istniejące układy oraz będzie musiał się znacznie bardziej starać niż inni.
Nie widzę więc żadnego powodu, by odmówić mu sprawdzenia się w tej, jakże ważnej roli.

Syrkius:
Znam trochę zbychoo i porównałbym go do Basowego. Dobry CP powinien umieć zarządzać podwładnymi i mieć ludzi, którzy się znają na swojej robocie. Propsuje.


Po krótkiej prezentacji mojej osoby jako gracza przejdźmy do przedstawienia rządu:

Skład rządu:
doradcy: vingaer, StroZer
RR: Sollf, Martinoz
vice: PierreDzoncy, prophet
MEN: Carmen Laurent
MON: Syrkius, Arek9
MSZ: sztandar
MGiF: Khere

Przedstawiony rząd będzie skupiał się na następujących celach w nadchodzącej kadencji.
Przede wszystkim chciałbym się skupić na następujących problemach wewnętrznych:

Po pierwsze, wyjaśnić nieporozumienia na linii WP-CP-kongres. Uważam, że problemy jakie dotyczą tego trójkąta można rozwiązać przy pomocy samej gry. Mechanika gry bardzo dobrze określa zakres działania kongresu oraz prezydenta i to właśnie będzie punktem wyjścia w rozmowach. Oczywistym jest, że WP jest zależne od tych dwóch instytucji. Jednak najważniejsze będzie określenie zakresu działań kongresu oraz prezydenta (dzięki mechanice gry) jaki wpływ mogą mieć na WP tak, aby jedno z drugim nie kolidowało i nie wprowadzało niepotrzebnego zamętu.Wierzę, że uda nam się rozwiązać ten problem. Dzięki temu cała trójka będzie mogła skupić się na sytuacji wewnętrznej i wzmocnić naszą pozycję w eŚwiecie.

Po drugie, bardzo zależy mi na wprowadzeniu lepszej polityki informacyjnej. Sytuacja w grze łatwa nie jest i każdy to chyba widzi. Coraz więcej graczy odchodzi, ponieważ nie może znaleźć nic ciekawego. Chciałbym aby każde z moich ministerstw publikowało przynajmniej jeden artykuł tygodniowo tak, aby obywatel był świadomy co robi rząd i jak realizuje zamierzone cele.

Po trzecie: aby jeszcze bardziej zachęcić Was, drodzy gracze, do aktywnej gry, każde z ministerstw będzie prowadziło rekrutacje na stażystów. Program jest realizowany już od dawna i nie widzę powodu, żeby z tej inicjatywy rezygnować.


Co do polityki zewnętrznej. Większość mojego rządu to ludzie obyci na arenie międzynarodowej, którzy nie boją się wyzwań i niejeden raz ze sobą współpracowali. Cele, jakie zostaną wyznaczone w przypadku mojego zwycięstwa to:
Po pierwsze poprawa więzi z obecnymi sojusznikami. Najgorzej nie jest, ale zawsze może być lepiej. Lepsze relacje polepszają naszą pozycję zarówno w sojuszu jak i poza nim.

Po drugie wsparcie głównych celów w nadchodzących kampaniach sojuszu bez względu na to czy będziemy je realizować czy tylko wspierać.

Po trzecie i czwarte to podtrzymać dotychczasowe umowy regulujące granice naszego eKraju oraz bronić surowców i samych granic, aby naszym obywatelom niczego nie brakowało.

Mam nadzieję, że zaufacie mojemu rządowi oraz mnie i dacie szansę abym to ja mógł was reprezentować w nadchodzącej kadencji prezydenckiej.


Pozdrawiam,
zbychoo

 

Comentarios

Sirielle
Sirielle Día 1,901, 07:10

\o/

vejderr
vejderr Día 1,901, 07:18

"Lepsze relacje polepszają naszą pozycję" : D

jester1
jester1 Día 1,901, 07:56

RR: Sollf, Martinoz MON: Syrkius, Arek9 MGiF: Khere

Specjalnie zmienię CSa, żeby zagłosować.

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Día 1,901, 08:01

vote

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,901, 08:07

>syrkius
>mon

unvote, unsub
nie polecam

soowal
soowal Día 1,901, 08:25

zbychoo kandyduje, dusza się raduje : D

CaveoPoland
CaveoPoland Día 1,901, 08:25

Poza MGIF, fajny rząd. Dam vota

anglov
anglov Día 1,901, 08:28

O jednego Khere za dużo... Ale całkiem sensowny człowiek.

Yook
Yook Día 1,901, 08:44

Masz mój miecz!

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,901, 08:49

vejderr, ale musisz przyznac, ze ma racje : D

Karamon
Karamon Día 1,901, 09:00

I mój topór!

szqlny v2
szqlny v2 Día 1,901, 09:21

dobry sklad rzadu

machine9899
machine9899 Día 1,901, 09:23

Fajny skład rządu, ale nie widzę konkretnych planów "wewnętrznych"

Kelemvor Lyonsbane
Kelemvor Lyonsbane Día 1,901, 09:24

Mój kandydat o7

Mustafa Kemal Atajerk
Mustafa Kemal Atajerk Día 1,901, 09:53

Nie jestem żaden RR ;s

Mustafa Kemal Atajerk
Mustafa Kemal Atajerk Día 1,901, 09:55

Jestem pełnomocnik ds. bluzgów, o.

Szmitu
Szmitu Día 1,901, 10:12

Szkoda że raczej nie masz szans ; (

RightDefender
RightDefender Día 1,901, 10:23

Vote o/ o/

Sztandar
Sztandar Día 1,901, 10:28

jest Sztandar, jest vote o/

Dobro powraca
Dobro powraca Día 1,901, 11:03

Polityka mi zwisa, ale chętnie poczytałbym arty RR Martinoza...

hubertuses
hubertuses Día 1,901, 11:14

Skład rządu: all-stars. Prezentacja jakby ci wcale nie zależało.

Jan Marten
Jan Marten Día 1,901, 11:33

@hubertuses oczekiwałeś bardziej ekspresywnej prezentacji albo więcej szczegółów? Według mnie jest bardzo mocno opisana i nie chciałem aby to była ściana tekstu. Myślę, że każdy zrozumie na co będę chciał położyć największy nacisk.

Możesz rozwinąć swoją krytykę, interesuje mnie Twój punkt widzenia.

Pozdrawiam,
zbychoo

hubertuses
hubertuses Día 1,901, 12:04

"WP-CP-kongres": Jeżeli chcesz problem rozwiązać w oparciu o możliwości zapewniane przez mechanikę gry, niestety trzeba będzie oddać całkowitą władzę kongresowi. Bo tu o kasę chodzi. W ekstremalnej sytuacji (powiedzmy, gdyby kongres uchwalił jakąś naprawdę rozsądną rzecz, która wymagała wielu godzin pracy), jeżeli kongres powie "pocałujcie nas w dupę, donejtów nie będzie dopóki WP nie dostanie tyle, ile ustaliliśmy", prezydent może albo wypełnić wolę kongresu, albo istotnie, pocałować każdego kongresmena z osobna w dupę.
To oczywiście trudna do wyobrażenia sytuacja. Prawda jest jednak taka, że według mechaniki gry, prezydent z nieprzychylnym kongresem może się najwyżej orgami pobawić, bo tylko tu ma absolutną władzę. I cały problem polega na tym, by tą władzą się dzielić. Kongres spełnia oczekiwania jeśli chodzi o hajs, a prezydent bierze pod uwagę zdanie kongresu na temat np. orgów właśnie.
Zgadzam się, że realna władza powinna się znajdować w rękach rządu. I tak to dotąd bezproblemowo funkcjonowało. Dopiero gdy prezydent otwarcie drażni się z kongresem dochodzi do konfliktu dotyczącego kompetencji tych instytucji. A tak się składa, że prezydent kongresowi NIC nie może zrobić.
Należy więc się dogadywać (i latami dało się!), ale mechanika gry to nie jest odpowiednia płaszczyzna porozumienia.

Cała reszta jest:
- w porządku
- oczywistościami
- lub nawet truizmami

Moja uwaga odnośnie prezentacji dotyczyła tego, że jest krótka, nieatrakcyjna wizualnie i uboga w konkrety. Skład rządu oczywiście wygląda imponująco, a przynajmniej intrygująco, ale... to nie wystarczy.

Co do tego, że jesteś osobą, która dałaby radę na stanowisku CP, nie mam wątpliwości. Kojarzę cię jako ogarniętego gracza, a przytoczone przez ciebie opinie "znanych i lubianych" świadczą o tym, że niebezpodstawnie. Nie zmienia to faktu, że to, co zaproponowałeś nie wystarczy, aby choćby odrobinę namieszać podczas wyborów.

Grumphiee
Grumphiee Día 1,901, 13:08

Brzmi nieźle 🙂

Lambuzo
Lambuzo Día 1,901, 13:42

kandydatura nie do przyjecia, jezeli ktos mi pisze, ze WP to prawdziwi patrioci to po prostu koncze dyskusje. To sa slowa Zbychoo.

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Día 1,901, 14:01

jedyna konkretna deklaracja to chęć skupienia się na polityce wewnętrznej, choć plany z nią związane przedstawione na wysokim poziomie...ogólności
Kherehabath na MGiFa ? NIE

Kulczynski
Kulczynski Día 1,901, 14:26

nawet nie chce mi się googlować co jest tak z 10-krotnie mocniejsze od betonu, ale powiedzmy że to napisałem

hesar
hesar Día 1,901, 14:38

Pryq - w przeciwienstwie do ciebie bijemy po stronie ePL
jesli inaczej definujesz patriotyzm to jest to tylko i wylacznie twoj problem

Szym3k o7
Szym3k o7 Día 1,901, 14:39

masz moj miecz o/ yyy znaczy sie impicz o/ 😉

Kris Nowak
Kris Nowak Día 1,901, 15:52

jest sztandar, jest vote o/

scorpion607
scorpion607 Día 1,901, 22:47

MON: Syrkius, Arek9

Dziękuję, zagłosuję o/

Qjon13
Qjon13 Día 1,902, 01:27

@Pryq
"jezeli ktos mi pisze, ze WP to prawdziwi patrioci to po prostu koncze dyskusje."

Po tytuły prawdziwego patrioty zgłaszamy się do kolegi Pryqa, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14

Abrusssi1
Abrusssi1 Día 1,902, 01:32

vote o/

metronilze
metronilze Día 1,902, 01:37

Dziękuję pozdrawiam i votuję o/

A skład to faktycznie, same gwiazdy 😛

klapekboy
klapekboy Día 1,902, 01:51

Poparcie masz znaczących osób...

Armados
Armados Día 1,902, 02:14

"Po pierwsze, wyjaśnić nieporozumienia na linii WP-CP-kongres"

Czyli co właściwie masz zamiar zrobić? Rozwiązać WP? Dać im więcej orgów?

Zero konkretów tam widzę, prezentacja w stylu RL przez co niewiele warta...

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,902, 03:10

scorpion, ty mnie nie lubisz? : /

" jezeli ktos mi pisze, ze WP to prawdziwi patrioci to po prostu koncze dyskusje."
Dzieki! Juz wiem co zrobic, zebys sie zamknal \o/

Lambuzo
Lambuzo Día 1,902, 03:32

Syrkius, miales odpoczywac od tej strasznej ePL. Znowu Ci nie wyszlo na obczyznie? : )

Jan Marten
Jan Marten Día 1,902, 03:35

Syrkius nie daj się zwieść! Dyskusja trwała jeszcze długo! ;-P

Pozdrawiam,
zbychoo

Staszkon
Staszkon Día 1,902, 04:34

Jak zobaczyłem że kandyduje Marvin, pomyślałem "dobra to pewnie jedyny kandydat godny rozpatrzenia", ale gdy widze że Zbychoo kandyduje na prezydenta... mój głos nie może powędrować nigdzie indziej.

Wybacz Marvin,

Zbychoo moim prezydentem !
a Syrkius jako MON tylko potęguje to uczucie!

HAIL ZBYCHOO o7
HAIL SYRKIUS o7
no i co by przykro nie było: HAIL MARVIN ! 😉

p.s. brakuje tylko RightDefender'a jako MSZ i starzy dobrzy Punishers przejmują kraj 😉

tomas004PGU
tomas004PGU Día 1,902, 05:24

RR: Martinoz

Masz mój miecz

anigga
anigga Día 1,902, 06:41

a ja Cię NIE poprę! O! 😛

leporis
leporis Día 1,902, 07:24

"Śmieszny" rząd. Najbardziej ciekawi mnie co tam robi vin, bo jej jakoś nie widać nigdzie.

vingaer
vingaer Día 1,902, 08:06

lol, kim jesteś i skąd się znamy? nie pamiętam cię

@zbysiu
powodzenia i do zob w kopenhadze : )

Manedhel
Manedhel Día 1,902, 09:11

kopenhaga?

Manedhel
Manedhel Día 1,902, 09:12

lepiej bys wyszedl jakbys na doradce Manedhela dal!

jedimindtrick
jedimindtrick Día 1,902, 09:52

i Sadixa na MONa

RaveS
RaveS Día 1,902, 10:42

vote o/

Coolerss
Coolerss Día 1,902, 11:18

vingaer, strasznie gwiazdorzysz... takimi odzywkami to tylko utrudniasz kandydatowi

Jan Marten
Jan Marten Día 1,902, 11:23

@Mandzio nie ma problemu, możesz w każdej chwili wspomóc swoją cenną radę vin i StroZera ;-D

Pozdrawiam,
zbychoo

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.