Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

***Shqiperi Entike***

Día 1,896, 14:24 Publicado en Albania Albania por Cerciz.Topulli


Sapo ka mbaruar nje emision ne Rl ku je lloj specie qe ngjante si njeri .
I quajtur Kristo Papa.
Filloi te luante me ndnjejat e SHqiptarve .
Po luante me flamurin tone si te ishte nje leck qe fshihen pluherat.
Por jo vetem kaq nga goja e tije e qelbur dolen fjale te panumerta qe ofendonin dhe shkaterronin Shqiptaret.
Ne paskemi qene greker dhe nuk e pakemi ditur . Bile bile edhe heroin tone kombetar denigroi te na e quaj jorgios SKENDERBEU.
E shum e shum paturpesi te tjera .

Ju do te thoni e clidhje kane keto qe une permenda me lojen eRepublik .
Valle keta greker qe ne i kemi ketu ne loje dhe qe momentalisht kane zaptuar EDEN-in alenacen ku ne bejme pjes .
A nuk jane keta nga i njeti gjak . A nuk jane edhe keta te njete .
Jane do thoni ju por cte bejme .
E THJESHTE FARE TE DALIM NGA EDEN . Te shikoj nejher Epirin e kuq edhe nuk dua gje tjeter .
Vllezer KOSOVAR ne historin e kesaj loje kemi perjetuar 2 beteja te medha per KOSOVEN . 1 Here ia dolem 1 here jo .
Por ama e kemi pare njeher te kuqe . A do te na e jepni edhe neve kenaqesin e te parit KUQ Epirin?

Shum do te thone qe humbet shume shqiperia . NE FUND TE FUNDIT ESHTE VETEM NJE LOJE DREQI E MARRTE EJANI TI BIEM .Hail Albania

Me rrespekte Cerciz.TopulliNOW has just finished a TV show in News 24 channel.It was a man with name Kristo Papa.Kristo Papa is a neo-nazi and a politician in the Golden Dawn party,in Greece.
He was playing with albanian flag,used as a rag.But not only that,he said many racist words against albanians,albanian state and against USA.He say this words:
''Albanians are people with greg origin from antiquity to the present day.The real name of Scanderbeg was Jorgos and he was greg.Also,he say that albanians are terrorists,islamic terrorits......''
Now the question is:''what i wrotte this in eRepublik?''
The answer is:These greeks,that we have here in the game and that currently have occupying EDEN-in Alliance where we do part.
Are not they from the same blood????aAre not they the same?!
The answer is yes but some people will ask '' why can we do''?
It is very easy what to do.We must get out from EDEN Alliance.All we know that Epirius was an albanian land and Epirius must be red like albanian flag,Ethnic Albania.
Dear ALBANIAN BROTHERS,in this game Albania made 2 wars against Serbia for the territory of Kosovo.The first battle we win but in the second,we didn't.
DO YOU WANT TO SEE EPIRIUS RED?!!!!!
SOME WILL SAY THAT ALBANIA WILL LOST HER TERRITORIES BUT AT DHE END THIS IS JUST A GAME AND LET BE ALL TOGETHER TO OCCUPY EPIRIUS!
HAIL ALBANIA
HAIL ALBANIANS
HAIL ETHNIC ALBANIA

Respectfully Cerciz Topulli
 

Comentarios

Russian Citizen
Russian Citizen Día 1,896, 14:28

first
v+s
epirius is albania
hail russia
hail CoT
hail albania
hail usa

Tirona Warrior
Tirona Warrior Día 1,896, 14:34

po varikarista jan greket....

Zmaje imas li vatre
Zmaje imas li vatre Día 1,896, 14:42

.|.

enzq
enzq Día 1,896, 15:10

V

MDejzi
MDejzi Día 1,896, 18:15

Atij kristo karit i qifsha partine e krejt perkrahesit ngoje.Ai eshte vetem nje trim qe han mut per votat e grekeve.

Gentrit Shahini
Gentrit Shahini Día 1,897, 01:09

Nuk dueht me than Shqiperi e madhe por Shqiperi Etnike .. kurre shqiptaret skan kerku toka qe sjon kan te shqiptareve edhe nuk kan pas ekspedita kunder toka tjerave .. Proud to be Albanian

BubullimaAl
BubullimaAl Día 1,897, 01:27

"Genje,genje se dicka do mbetet" kjo eshte parrulla e Megali Ides greke, dhe greket e sotem e ne vecanti Agimi i arte e praktikon me se miri. per te gjith ju miq,nga i madhi Aristidh Kola,kryetar i "Lidhjes Arvanitase" te Greqis, helmuar nga sherbimi sekret grek ne 2002, shikojeni, GHUHA E HOMERIT ISHTE SHQIPJA dhe jo greqishtja.shikoni. "I glosa tu homeros einai alvanika" kitate www.youtube.com/watch?v=5LybloI4Yu8

tori01
tori01 Día 1,897, 02:06

Kristo Papa eshte shqiptar dhe jo grek.

Por sic e dime te gjithe per nje post ne politike, shqipetari e shet edhe shqiperine.
Po e bejne shqiptaret ketu ne shqiperi, dhe spo i thote njeri asnje gjysem fjale.
Cfare prisni nga arvanitasit ne greqi.

Per me shume shikoni kete artikull. http://infoshqip.al/lajme/shqiperi/9821/kush-eshte-kristo-papa.html

Hajdaraga
Hajdaraga Día 1,897, 10:45

Disa here kam komentuar ne kete artikull.Komenti ka duruar disa sekonda pastaj eshte fshire.Do ta kem dhurate nha Plato kete,sepse i kam 4 forfeit points nga sharjet qe u kam bere grekeve me sakte grekerve.
Sic e ka thene tori01 ky mut eshte shqiptar me origjine nga Permeti.E them mut sepse ashtu si trupi largon jashteqitjet ashtu edhe shqiptaria e ka i ka nxjerre keta muter jashte vetes.Nuk jam dakort me ate pergjithesimin qe shqiptari per nje post e shet Shqiperine.Ata qe e bejne jane jashteqitjet e shqiptarise dhe do qelben ere gjithe kohen.

Xharau97
Xharau97 Día 1,897, 12:48

Leave RL out of this! In this game greeks have proved to be a worthfull ally! It's not reasonable to make more enemies just because of RL issues! ALB-GRC BROTHERHOOD!

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Día 1,897, 13:52

Kur e kam shkruar kete artikull kam qene shum i irrituar edhe tejmase i emocionuar sepse sapo kishte mbaruar ai jashtqitja se foluri ...
Sot kam lexuar disa rreshta nga nje liber ku flet per mardheniet Shqiperi-Greqi.
Titulli ishte i habitshem por permbajta akoma me e lezeteshme .
Dy popuj miq . E theksoj DY POPUJ . Mbase ne ditet ne vazhdim do te citoj disa rreshta nga ai liber .

Shum faleminderit djem qe na sillni heronj te vertet ne kete loje nga Rl . Qe ata qe nuk kane patur rastin ti lexojne nga RL ti lexojne ketu .

Rrofte Shqiperia
Shqiperi Etnike . Ja e bejme ja SKAA o>

Hajdaraga
Hajdaraga Día 1,897, 14:39

aman o cerciz vellai,akoma i ke librat e xhaxhit ti?

Plainswalker
Plainswalker Día 1,897, 14:52

Indeed it is just a game, so don't bring real life issues into it. This is a message to the author.

Brdar Dragan
Brdar Dragan Día 1,897, 17:31

Bice misja rupa dukat!

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Día 1,898, 06:06

Hajdaraga jo vetem qe i kam por edhe po i rilexoj per ti kuptuar sakte dhe per te dale ne perfundime reale . 😛

Kthetra Alb
Kthetra Alb Día 1,898, 07:41

çerçiz, vetem sepse del nje qelbesire e shan shqiptaret, s'ka pse neve te na rruhet shume. puna eshte qe po i biem serbit, po i biem montenegros, po i biem fylolit e tani hajt ti biem edhe grekut? hajt te behemi njehere 30.000 lojtare e pastaj mund ti biem te gjithe fqinjeve.

une per vete jam i kenaqur qe megjithe problemet ne RL, kemi arritur ne loje te kemi miqesi me nje fqinj te veshtire.

Xhoni Krasniqi
Xhoni Krasniqi Día 1,898, 11:26

V

Shpresoj se krejt trojat shqiptaret do behen kuq e zi

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.