Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

[Poradnik] Obługa klienta IRC ChatZilla

Día 1,909, 13:27 Publicado en Poland Polonia por Zordacz


Witam w inauguracyjnym wydaniu gazety HUEHUEHUE BR. W dzisiejszym wydaniu zajmiemy się obsługą klienta IRC ChatZilla. Nigdy specjalnie za IRC'em nie przepadałem. Spróbowałem parę klientów, w tym mIRC, ale jakoś nie przypadły mi do gustu. Do bicia na zbiórkach pojawianie się na IRC'u było konieczne i wchodziłem na niego przez WWW (np. Mibbit). Jednak wklepywanie komend za każdym razem ręcznie skłoniło mnie do poszukania czegoś lepszego.

W ten sposób znalazłem ChatZillę. Jest to dodatek do Firefoxa, który można pobrać z poniższej strony:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/chatzilla/ChatZillę uruchamiamy klikając główny przycisk Firefoxa w lewym górnym rogu okna przeglądarki, a nastęnie wybierając odpowiednią pozycję z menu:

Zacznijmy od wyboru naszego nicku. Możemy ustawić różne dla różnych sieci, ale tutaj dla ułatwienia zrobimy jeden, globalny. Klikamy w lewym górnym rogu ChatZilla=>Preferences i wybieramy Global Settings. U mnie domyślne okienko ustawień jest za małe, dlatego proponuję je powiększyć albo zmaksymalizować. Wtedy naszym oczom ukaże się opcja ustawienia nicku:

Jedną z zalet klientów IRC jest to, że wiele rzeczy możemy zautomatyzować. Zaczniemy od uruchamiania interesujących nas kanałów przy każdym starcie ChatZilli. Aby wejść na kanał, najpierw musimy połączyć się z właściwą siecią. Najpopularniejszymi są Rizon i Quakenet, na których znajduje się większość kanałów przydatnych w eRepublik. W tym celu wpisujemy następujące komendy:

/attach irc.rizon.net
/attach quakenet

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na nazwę każdej sieci z osobna i zaznaczamy opcję Open This Network at Startup:Teraz pozostaje nam już tylko połączyć się z wybranym kanałem za pomocą poniższego polecenia:

/join #nazwakanału

Jeśli nie znacie jeszcze żadnej nazwy kanału, możecie spróbować ogólnodostępne #bluerose.family (Rizon) bądź #endecja (Quakenet). Uwaga: musicie zawsze zwracać uwagę na odpowiednią sieć, w jakiej dany kanał się znajduje. Kanały z Quakenet'u otwieramy, mając otwarte okno Quakenet'u (lub kanału tej sieci), z Rizon'u analogicznie. Jeżeli pomylimy sieć, najczęściej ukaże nam się pusty kanał.Ulubione kanały możemy ustawić, aby otwierały się na starcie, w podobny sposób jak sieci:Niektóre kanały wymagają posiadania zarejestrowanego nicku. Procedura rejestracji wygląda inaczej w każdej z sieci. Zamiast rozpisywać się, poniżej podaję linki do poradników w języku polskim:

http://podrecznikmen.wordpress.com/rizon/
http://podrecznikmen.wordpress.com/quakenet/

Po udanej rejestracji, wypada nam jeszcze poinstruować ChatZillę, aby nas automatycznie logowała przy każdym uruchomieniu. W tym celu klikamy w lewym górnym rogu ChatZilla=>Preferences. Najpierw wybieramy irc.rizon.net i zakładkę Lists. W polu Auto-perform dodajemy następujący wpis:

/msg nickserv IDENTIFY NASZEHASŁOW przypadku sieci Quakenet robimy podobnie, tylko zmienia się komenda:

/auth NASZNICK NASZEHASŁO

I to już wszystko. Jeśli raz dobrze wykonamy powyższe kroki, nie będziemy musieli ich powtarzać. Przy każdym starcie ChatZilli wszystkie nasze ulubione kanały uruchomią się automatycznie oraz będziemy zalogowani.

Popularne kanały IRC można znaleźć w podręczniku MEN:
http://podrecznikmen.wordpress.com/2-4-polskie-grupy-bojowe/
http://podrecznikmen.wordpress.com/4-2-opis-i-historia-partii-aktywnych/
http://podrecznikmen.wordpress.com/eswiat-na-ircu/

Polecam również kanał #mercenaries (Rizon), gdzie w temacie zawsze umieszczone są informacje o tzw. suplach, czyli darmowych czołgach w zamian za bicie w określonej bitwie.

 

Comentarios

adamrhcp
adamrhcp Día 1,909, 13:40

v

adamrhcp
adamrhcp Día 1,909, 13:40

i pierwszy sub.

Sirielle
Sirielle Día 1,909, 14:01

masz vote na zachętę 🙂

Superferro
Superferro Día 1,910, 07:12

v+s na zachętę

Karamon
Karamon Día 1,910, 08:28

v+s za chatzille

Zordacz
Zordacz Día 1,912, 14:11

Podobno niektórzy mają problem z połączeniem się z Rizonem. Można użyć polecenia /networks i wyświetli sie lista dostępnych sieci, m.in. Rizon.

xenophob
xenophob Día 1,913, 04:48

Cytując pewnego nonejmowego hejtera/:

Zordacz Day 1,913, 03:44: za późno spamerze

Zordacz
Zordacz Día 1,913, 05:56

Nie zmieniam co chwila MU i partii, żeby na każdym feedzie wcisnąć link do artykułów.

Rostryga
Rostryga Día 1,933, 04:21

Vote i sub. Przydało mi się 🙂

Kazzinsky
Kazzinsky Día 1,949, 11:46

v+s za przydatny poradnik .

Khan Singh
Khan Singh Día 2,285, 22:04

V+S

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.