[ICS] A kormány aktivitása (MPP kötések)

Day 3,623, 07:52 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Sziasztok!

Amióta kezdetét vette a "Days of Mayhem" fantázianevű event, a belpolitikai színtéren kisebb, marginális jellegű vitáktól eltekintve uborkaszezon uralkodik. A kormány hónap eleji, antidemokratikus és sok esetben a saját híveiket is felháborító döntései után az elmúlt egy-másfél hétben lecsillapodtak a kedélyek.

Éppen ezért ilyenkor, amikor az ingerküszöb lejjebb kerül a nagy csend miatt, látszólag marginális dolgok lépnek elő elsődleges témává.

Néhány nappal ezelőtt shoutban próbáltam megtudni a kormánytól, hogy miért nincs Magyarországnak svéd, illetve brazil MPP-je?

Az első ország a Pacifica tagja, régóta megbízható szövetségesünk, ráadásul a szövetségen belüli politikai erőtérben inkább az általunk elképzelt irányvonal támogatói közé sorolhatóak, ami leszűrhető volt azon is, hogy az USÁ-val együtt hadjáratot indítottak a proAsteria indonézek ellen, amivel valószínűleg jelentős mértékben hozzájárultak az akkoriban zajló dél-amerikai, illetve görög felszabadítási harcok sikeréhez, hiszen az Asteria fő, külső támaszát jelentő macedón-bolgár vezetés alatt álló proAsteria országcsoport egyik tagját vonták ki a forgalomból. Brazília pedig egy anti-Asteria ország, az egykori Szindikátus formáció tagja és velük is elég régóta állt fenn MPP-kapcsolata Magyarországnak.

Az MPP-k kifuttatásáról vagy meg nem hosszabbításának okáról semmiféle hivatalos tájékoztatást nem kapott a lakosság. Nem volt róla szó a közlönyökben és érdeklődésem után megtudtam, hogy egyik kongresszusi körlevélben sem, továbbá nem kaptam választ a shoutom alatt sem. (vö.: előző hónapban az akkori, ellenzéki frakció a kongresszusban pont a mostani elnök és a mostani külügyminiszter vezetésével milyen patáliát csapott (szebb szavakkal: tiltakozási hullámot indított), amikor a kormány nem indokolta meg, hogy miért is szeretne MPP-t megújítani a szövetséges lettekkel, vagy miért kéri egy kiutalás elfogadását.)

A kérdést néhány nappal később megismételtem, de akkor sem érkezett érdemi reakció a felvetésemre. Ellenben minden mást megtudtam, kezdve attól, hogy ki a belpolitikai ellenség, ki a csicska, egészen odáig, hogy ki árult el kit 2009-2010 környékén.

Ezek után nyilván megpróbál az ember racionális magyarázatot találni az eseményekre. Én magam arra gondoltam, ismerve a kormány, illetve a kormánytagok hozzáállását a társadalmi kommunikációhoz, vagy úgy általában a nyilvánossághoz és az átláthatósághoz, hogy esetleg lehet valamilyen eltitkolt külpolitikai koncepció, aminek keretében irányváltásra kerül sor és ezért nem hosszabbítják meg a kérdéses MPP-ket.

Ez a feltevésem egybecsengett azzal az újdonsült gyakorlattal, miszerint a kiadott állami közlönyök alatt felmerülő kérdésekre a kormány tagjai, (konkrétan az elnök) szelektíven válaszolnak, PM-ben! Tehát magyarra lefordítva ezt: a kormány kinyilatkoztatásával kapcsolatban felmerült egyéni, vagy közérdekű kérdésekre a kormánytagok szelektív módon válaszolnak, direkt üzenetben. Ezzel két hatalmas probléma van véleményem szerint:

1. Ha a kérdés közérdekű, vélhetően a válasz is az lenne.

2. Ki dönti el, hogy kinek válaszolnak és kinek nem? Aki nem szimpatikus, az akármennyire is jogos és releváns kérdést tesz fel, nem remélheti, hogy érdemi választ kap? Ez szerintem súlyosan sérti az alapvető társadalmi párbeszéd meglétét, ami alapvető feladata a mindenkori kormánynak.

Ráadásul nekem meggyőződésem (lehet, hogy én tévedek), hogy az a kormány/elnök/kormánytag/stb, aki programját/javaslatait/terveit/állításait nem meri vállalni nyílt társadalmi vitában és nem meri kitenni az építő jellegű kritikának, az valójában attól tart, hogy nem tudná érvekkel megvédeni az álláspontját és elvérezne, ami után nyilván tarthatatlan lenne politikai értelemben is.

De aztán történt valami a tegnapi napon, ami valószínűleg felülírja a korábbi elképzeléseket: Az elnök úr beadta és a kongresszus szinte egyhangúlag elfogadta a brazil MPP-t.

Mivel erről sem volt semmiféle tájékoztatás, élek a gyanúperrel, hogy egyszerűen csak el lett felejtve az egész és amikor a shoutjaim folyományaként észlelte a kormány, beadatták gyorsan az elnökkel. Mondjuk ez elég súlyos következtetéseket enged levonni a kormányzat aktivitását és odafigyelését illetően, ugyanis az éppen lejáró MPP-k játszi könnyedséggel nyomon követhetőek az ország adatlapjának "military" fülén.

Svéd MPP azonban továbbra sincs, ahogy racionális magyarázat sem rá. Reméljük, hogy előbb utóbb azt is észreveszi valaki, ha más nem a cikkem után és végre be lesz adva, vagy ha nem, akkor kapunk érdemi tájékoztatást róla, hogy miért nincs.

Végül, elkanyarodva kicsit a témától, szeretném megköszönni a jelenlegi ciklusban ellenzékbe szorult kongresszusi tagoknak, hogy bár többségben vannak a kormánypárti képviselőkkel szemben, nem gyakorolták az előző ciklusban, a mostani kormánypártok részéről tanúsított obstrukciót annak ellenére sem, hogy a kormányzat az antidemokratikus kongresszusi bánásmóddal, a tájékoztatás teljes hiányával és a kompromisszumképtelen hozzáállással minden alapot megadott rá! Örülök, hogy a mostani ellenzéki pártok felismerték, hogy bár politikai ellenfelei lehetünk egymásnak, mégis mindannyian Magyarországért játszunk és a magyar érdekeket kell(ene) elsődlegesen szem előtt tartanunk. Ez pedig a kongresszus szintjén annyit jelent, hogy nem gördítek szükségtelen akadályt a demokratikusan megválasztott kormány hétköznapi intézkedései elé. Ez lenne az a nemzeti minimum, amit már oly sokszor hangoztattam az előző ciklusban.

Bízom benne, hogy a választópolgárok figyelembe fogják ezt venni a közelgő parlamenti választások alkalmával.

Maradok tisztelettel:
ics

Ui.: remélem, hogy Nintsen elnöki indulása, indítása nem csak egy trollkodás, mert én megmondom őszintén, kíváncsi lennék rá, hogy elnökként milyen teljesítményt tudna nyújtani.