Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Наредби за Ден 1827 [EDITED]

Día 1,826, 05:44 Publicado en Republic of Macedonia (FYROM) República de Macedonia (ARYM) por Ministerstvo za Odbrana
МИРНО!!! о>


Најпрво да апелирам до сите командири да ги известат своите војници да ги штедат бустерите добиени од утрешниот ден поради зголемување и концентрирање на штетата во наредниот налет на јужњаците!!!

Морам да го истакнам моето задоволство и благодарност до сите кои пружија максимален напор и вложја многу за да се одбие налетот на јужнаците кои осоколени од нивното неколкумесечно штедење/собирање на зимница тргнаа по она што ни е најсвето - МАКЕДОНИЈА!!!
*Затоа сите ве сакам! 🙂

БРАЌА И СЕСТРИ, АЈДЕ БАРЕМ ВО ЕДЕН МОМЕНТ ДА ПРЕСТАНЕМЕ ДА МИСЛИМЕ НА ИНДИВИДУЛАНИ МЕДАЛИ И ДА ПОЧНЕМЕ ДА МИСЛМЕ НА ЕДЕН МЕДАЛ ЗА КОЈ МОРАМЕ И МОЖЕМЕ ЗАЕДНО ДА ГО ДОБИЕМЕ, МЕДАЛ КОЈ НЕМА ДА НИ БИДЕ НА НЕКАКОВ СИ ПРОФИЛ... МЕДАЛ КОЈ ЌЕ НИ ГО ЗАКИТИ СРЦЕТО...И НАМЕСТО ЗЛАТО/ГОЛД ЌЕ ДОБИЕМЕ ЕДНА РАДОСТ...РАДОСТ КОЈА ЌЕ ГО РАЗБУДИ ЛАВОТ КОЈ СПИЕ ВО СИТЕ НАС!!!

ЕПА САКАНИ МОИ БАРАВТЕ ВОЈНА...ЕВЕ ВИ ВОЈНА!!! ВОЈНА ЗА КОЈА СИТЕ СМЕ ДОЈДЕНИ ВО ОВАА ВИРТУЕЛНА ИГРА!!!

o>НАРЕДБИ -ИМАМЕ САМО ЕДЕН ПРИОРИТЕТ: МАКЕДОНИЈА!!!


Доколку имате било какви прашања може да не контактирате на #mod.team
MoD
BucephalusIII

o>
 

Comentarios

Ministerstvo za Odbrana
Ministerstvo za Odbrana Día 1,826, 05:47

Наредби за Ден 1826
http://tinyurl.com/c954s8b

о>

MorpheusMK
MorpheusMK Día 1,826, 05:49

o7

StoleAmpov
StoleAmpov Día 1,826, 05:49

o//

Stef40
Stef40 Día 1,826, 05:49

o7

Alexander Macedon
Alexander Macedon Día 1,826, 05:52

o7

TRTE T
TRTE T Día 1,826, 05:52

o7

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Día 1,826, 05:54

АЛОООООООООООООООООООООООООООООООООООО

намалите данок на плати 10% . Кај немаме ресурси уште и 7% ДДВ.

http://www.erepublik.com/en/country/economy/Republic-of-Macedonia-FYROM

Black Snakee
Black Snakee Día 1,826, 05:55

o7

El Che G
El Che G Día 1,826, 05:56

o/

Ve4en Ogan
Ve4en Ogan Día 1,826, 06:00

o/

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Día 1,826, 06:00

o7 samo dajte malce i pomos na igracive. nie sme ipak pobitni!

VAse the Great
VAse the Great Día 1,826, 06:01

Прозор мора пасти xD

CHEVEYO
CHEVEYO Día 1,826, 06:08

o7

Ton Dieu
Ton Dieu Día 1,826, 06:19

o7

zicerman
zicerman Día 1,826, 06:43

o7

zatvornika
zatvornika Día 1,826, 06:44

za bugarija veke ne ke se boram sosed koi ima teritoralni pretencii kaj mojata rodina ne e moj sojuznik http://www.erepublik.com/mk/article/bugarska-provokacija-2160005/1/20

KireDimoski
KireDimoski Día 1,826, 06:50

А да исплатефте рефундот не ќе беше лошо

svegan87
svegan87 Día 1,826, 07:18

@ deda_mraz82

Neznam sto ke ti smeniat 5% od 21mkd plata ??? 1 MKD ?

igor.decko.1970
igor.decko.1970 Día 1,826, 07:29

otporot prodolzuva ???!!!!............... kolku sto znam jas nie napadnavme : )

BucephalusIII
BucephalusIII Día 1,826, 08:31

igor.decko.1970 во моментов сме напаѓани 🙂

Jurukov
Jurukov Día 1,826, 08:37

o/

Davorsk8
Davorsk8 Día 1,826, 09:36

Само напред!

о7

Suckerpunch MKD
Suckerpunch MKD Día 1,826, 10:05

o7

n e v e r C G
n e v e r C G Día 1,826, 10:14

baneri li se baneri, partiski boi dosadni

goce.bs
goce.bs Día 1,826, 10:44

o7

Zoran I Makedonski Día 1,826, 12:42

Comentario borrado

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Día 1,826, 12:59

@svegan87 a DDV 7% sto vikas na toa .

Money Rules the World
Money Rules the World Día 1,827, 01:14

o7

B a z e
B a z e Día 1,827, 01:25

o7

NKFV
NKFV Día 1,827, 01:26

Време е да ги прцаме!

Macedonian Power
Macedonian Power Día 1,827, 01:26

o7

Dragonce
Dragonce Día 1,827, 01:27

Анализа и обид за помош! [Dragonce]
http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2159451/1/20

mane komita
mane komita Día 1,827, 01:33

o7

Slabich
Slabich Día 1,827, 01:36

ke dam se od sebe za MAKEDONIJA !

marjansp
marjansp Día 1,827, 01:53

o7

MK Stalker
MK Stalker Día 1,827, 02:00

se krshat poleka poleka.
samo pametno treba...
za dva dena ke go jadat

BOOM B00M
BOOM B00M Día 1,827, 02:06

o7

VAse the Great
VAse the Great Día 1,827, 02:23

Vekje odvratno stanuva , postojano dzidot e 49,xx% / 50,xx% vo nivna korist . Kako e mozno sekogas da e tolku tesen dzidot, kako e mozno tolkava kontrola da imaat be ? Zarem nema bagra kaj niv shto ide na medali, prcanje i ostanati raboti ?

tonikuze
tonikuze Día 1,827, 02:26

ke izdrzime uste malku i posle nasise

The Argead
The Argead Día 1,827, 02:36

5 years Erepublik Anniversary[TW news]
http://tinyurl.com/d5fbm56
Туторијал за младите играчи[TW news]
http://tinyurl.com/d28a9dm
~~~~chain shout~~~~

Commander Vic
Commander Vic Día 1,827, 02:56

treba da se vratat i po4esto da igraam i jakive sto se ScymeX,aexil, mudash i dr ne gi znam site da se organiziraat i oni.. i treba da mavame kao porano da 4ekame da kaze nekoj po nekolku udari da dade... itn

Rob3rtMK
Rob3rtMK Día 1,827, 03:27

treba da se cuvaat zimnici, bazuki i raketi pagaat poleka grcite, im snemuva zimnica da ne ni se sluci i na nas istoto

semmy connor
semmy connor Día 1,827, 04:08

o7

Muse 4 Life
Muse 4 Life Día 1,827, 04:09

cuvav ja zimnica dojde vreme da ja ispukam, rezervirana e za zadutre 😃

VAse the Great
VAse the Great Día 1,827, 04:54

Јас мислам дека денешната битка во Албанија е загубена...најдобро е сите до куче да одиме во бугарската битка (Пловдив) да го осетат Грците конечно вкусот на поразот .

Goceski
Goceski Día 1,827, 09:13

o7

Lionmind
Lionmind Día 1,827, 09:27

350 000 damage !!! Ми отиде зимницата 😃 o/ Македонија над се!

Draknar
Draknar Día 1,827, 10:25

o7

Bulgurs are gay Día 1,827, 10:46

Comentario borrado

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.