Войни и ТВ-и

Day 4,125, 05:09 Published in Bulgaria Bulgaria by Sollam
Здравейте скъпи приятели, Уважаеми еСънародници!
🙂



Предвид зачестилите постове по държавната стена с въпроси за ТВ и т.н., си позволявам да пусна статия, в която да представя моя поглед върху случващото се по еСвета.
Разбира се, аз съм лаик и нито съм участвал в изграждането на стратегии, нито имам понятие от случващото се по чатове и прочие. За мен обаче, като обикновен еГражданин, непрекъснатите натяквания и подмятания от разни стратези и военнолюбци, будят известна доза недоумение.

Подчертавам, не казвам, че съм прав. Просто ви представям моята гледна точка, а на вас оставям сами да прецените кой е прав и дали всъщност е прав?!


От известно време играта навлезе в ново русло. Договорите за МПП загубиха своята стойност и на преден план излязоха т.нар. „тренировъчни войни между съюзници“. Този вид тактика дава големи предимства при воденето на войни. Разбира се, не малка е ползата от тях и в мирно време – нещо, което бе разглеждано и дискутирано не веднъж.

Спомняте си, как благодарение на тези войни безпрепятствено стъпвахме в щатите през Румъния и Сърбия. Това е едно от основните предимства на подобен род войни. В този случай, страната, използваща въздушен удар, би могла да бъде сигурна в спокойното си кацане. Същото важи и когато влизането се случва от регион с връзка с този на приятелската държава.

Има разбира се и други показатели, които биха могли да бъдат разгледани, за да бъде добита по-ясна представа за случващото се.


Пример с картата на еБългария и съюзниците й:




(виждате, как съюзниците и Украйна бързо биха могли да затворят регионите ни)



Разбира се, подобен е и примера с нашите южни съседки.
Не веднъж бяхме затваряни от унгарци, гърци, хървати, албанци, а по едно време и от американци.



(тук с квадратче е отбелязано възможно въстание, освен турска атака)

Още с превземането на Испания, хърватите наложиха нов начин на водене на война. Той не отговаря на използвания преди срещу нас. В американската офанзива бяхме атакувани от няколко страни паралелно. Схемата в Испания бе влизане на основната / силната в момента държава (Хърватия), кацането на съюзническите държави и разпределянето на Испания на парчета.
Същата схема бе използвана и в Иран, но този път от Турция. Играчите й бяха с много повече ресурси, докато от битките с нас и сърбите, хърватите бяха поизхабили ресурси. След превземането на Иран, аржентинци, чилийци и хървати се нанесоха там без грам пукотевица, кацайки в турските региони.

Този начин на „разпарчеросване“, прави освобождаването на една страна изключително труден, предвид размяната на региони, затварянето на атакуваната страна, отпадането на ЕВ бонуса на противника и т.н.


За да го видим нагледно, нека пренесем същата ситуация в Иран.
Такава изглежда тя в момента.




Аржентина атакува еБългария, еБългария - еАржентина, докато останалите участници почиват и се придвижват.


Нека се опитаме да разгледаме самото преминаване / придвижване на, нека го наречем войските. В реално време би изглеждало точно така.


Като основни сили в Астерия, Румъния и Сърбия нямат война помежду си. Мисля, ясно защо.
Войната на двете страни с еБългария им дава шанса от една страна еБългария да служи като коридор / мост за всяка от тях, от друга да затваряме войните при атака срещу съюзниците ни. В това число и с Македония.


Пример:

Сърбия минава първа. еБългария атакува Сърбия, а еБългария бива атакувана от Румъния.
В случая на картата виждаме, как еБългария е поела удара от Аржентина, след което отстъпва място на Сърбия, поотпочинала си от битките преди дни.



За сложността на цялата ситуация е достатъчно да погледнем следващата картинка:



Сами виждате, колко е трудно да бъде маневрирано в тази ситуация.
Бонусът от 10% ЕВ е от изключително значение във воденето на битките. Силите са почти изравнени.
Сега си представете, че имате един регион, който свързва двата противникови лагера и когато едната страна пусне закон за ЕВ, противниковата отсреща веднага пуска атака по свързващия регион. Следствие на това нейно деяние, ЕВ бонуса е заличен, както и самото нападение по въпросната държава.


Но нека не се отвличаме от темата.

Това, което касае нас в случая е, че докато еБългария водеше битка с еАржентина, хървати и гърци спретнаха епик, а по-късно и сърби и китайци. Румънците се поразтовариха от битката с гърците. Иран вдигнаха въстание. Днес сърбите взимат Семнан, а сега ние можем да починем и ако имаме сили, да се концентрираме единствено върху Турция.



Разбира се, няма как да не се съглася, че предвид многообразието от държави в Анти Астерия, страните от този „алианс“ имат известно предимство пред тромавата Астерия, която дори с нас и македонците, пак среща огромни трудности при този „партизански“ начин на водене на войни.


Така че, на вас оставям да прецените, дали между съюзническите войни са „тренировъчни“ или чисто „стратегически“, както и за ползите и недостатъците от тях. За мен лично тренировъчни са войните с Франци, Англия, Украйна и т.н., но не и тези с Румъния, Сърбия и Македония.


Надявам се да съм ви бил полезен!

Приятна игра!
😊