Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Редно беше !!!

Día 1,846, 12:55 Publicado en Republic of Macedonia (FYROM) Hungría por HeLLoUuUuu
Македонци претепале Албанци во „двојка“, меѓу нив и 15-годишно девојче

Брутално претепани се тројца Албанци во скопската населба Ѓорче Петров, меѓу кои и едно 15-годишно девојче, јави порталот на албански јазик „Порталб“.
Тешкиот инцидент во Ѓорче Петров се случил по завршувањето на натпреварот Тетекс – Шкендија.
„Хулигани Македонци го прекинаа натпреварот и влегоа на терен, напаѓајќи ги тетовските фудбалери. По крајот на натпреварот, истите хулигани нападнале и брутално претепале тројца Албанци во автобусот бр. 2, од кои две постари лица и едно девојче од 15 години, воедно заканувајќи им се со ножеви“, пишува порталот.
Еден од повредените, Хаџи Муса, изјавил дека насилниците извадиле нож, во намера да го нападнат девојчето, но тој се спротиставил и ги спречил, по што и тој бил изложен на брутален напад.
- Бев со еден пријател и неговата внука, внатре во автобусот. Одеднаш почнаа да трчат сите тие, беа околу 300, удираа по автобусот и врескаа „За Шиптари гасни комори“. Потоа влегоа во автобусот и извадија нож. Јас го одбранив девојчето, но потоа не претепаа. Да не беа полицајците Албанци, ќе бевме мртви - изјави Хаџи Муса, кој со своите двајца сопатници е упатен во болница.
Од полицијата тврдат дека сè уште немаат информации за инцидентот, иако според сведоците, во настанот интервенирале и полициски екипи.

преземено од grid.mk

Vote + Sub
За shout : Редно беше !!! http://www.erepublik.com/en/article/-1-2172425/1/20
 

Comentarios

Kpakep4e
Kpakep4e Día 1,846, 13:41

da tepas devojce e SRAM , samo pichki moze da go napravat toa

4a4arA II
4a4arA II Día 1,846, 13:43

da tepas devojce e SRAM , samo pichki moze da go napravat toa

Plainswalker
Plainswalker Día 1,846, 13:47

каков кретенизам

guru7mkd
guru7mkd Día 1,846, 16:55

toa nekoi siptarski novinari napisale namerno za da bide napnato...Pa iskreno i treba kjutek...so tie hieni ako prodolzime so dobro i ke te izedat...samo kjutek i toa obedineto...Makedonski...o/

MKDSwiss
MKDSwiss Día 1,847, 09:55

За Шиптари гасни комори

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.