Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

[МНР МАКЕДОНИЈА] Македонско-Бразилски односи

Día 1,845, 09:09 Publicado en Republic of Macedonia (FYROM) República de Macedonia (ARYM) por MNR Makedonija


Браќа и сестри

Ве известуваме сите дека Македонија во моментов води преговори со Бразил за потпишување на МПП како и за подобрување на односите и ве замолуваме сите да не испраќате провокации или да пукате против нив во нивните битки/востанија не го оцрнувајте образот на Македонија!

Доста е изигравање на патриотишта и сите да се силите само на зборови "За доброто на Македонија" покажете се на дело ако сте толку силни и сакате да придонесете за доброто на Македонија!

Последен пат ве повикуваме сите не и одмагајте на Македонија ако не сакате да пукате за Бразил помагајте на другите сојузници а кој може и сака нека помага на Бразил во следните битки:

Prio 1 - http://tinyurl.com/aql7opc
Prio 2 - http://tinyurl.com/avr72ks
Prio 3 - http://tinyurl.com/a7oatpk

Опрема за Д3 и Д4 на каналот #BROZILСо почит
МОФА тим на Македонија

За шаут:
[МНР МАКЕДОНИЈА] Македонско-Бразилски односи
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2171689/1/20
 

Comentarios

Plainswalker
Plainswalker Día 1,845, 09:12

конечно малку паметни потези

NKFV
NKFV Día 1,845, 09:13

\o

Drente
Drente Día 1,845, 09:13

o/

300 ЗДРАВЈЕ ЗА ФБ ЛАЈК!!!
http://www.erepublik.com/en/article/300-1-2171486/1/20

Crash and Burn
Crash and Burn Día 1,845, 09:16

o/

United Macedonia
United Macedonia Día 1,845, 09:16

o7

Stef40
Stef40 Día 1,845, 09:16

фала курац еј .. касните ко на трудна девојка менструацијата

о7

Davorsk8
Davorsk8 Día 1,845, 09:17

o7

NatashaIv
NatashaIv Día 1,845, 09:18

o/

viljus1
viljus1 Día 1,845, 09:19

o7

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Día 1,845, 09:20

o7

Antic Macedonia
Antic Macedonia Día 1,845, 09:26

o my good great job xD samo so neovisno dali vo realnosta ili virituelnosta koga ke pluknis ne treba da lizis ....

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Día 1,845, 09:52

o7

Mr B...
Mr B... Día 1,845, 09:59

bravos bravos 😃

SEP II
SEP II Día 1,845, 10:15

very nice!

Thanks a lot for the help mates!

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Día 1,845, 10:21

i jas podrzuvam odnosi so brazilkite 🙂

iTHOR
iTHOR Día 1,845, 10:34

ALO BE IMAJTE SVOE JAS !!! Brazilcive ne unistuvaa u nokni bitki...

pcmartin
pcmartin Día 1,845, 10:36

Pista 3

truba66
truba66 Día 1,845, 10:57

So Brazilkite ic nemam protiv, da se druzime.

goce.bs
goce.bs Día 1,845, 11:00

o7

El Che G
El Che G Día 1,845, 11:11

o/

Machairodus Giganteus
Machairodus Giganteus Día 1,845, 11:40

o/

V l a d O
V l a d O Día 1,845, 11:50

Ако некој воопшто се сеќава ама бразилците се истурија од пукање за нас во првата војна со Бугарија така да воопшто не е лошо да се возобнови старо пријателство
о7

Mr Af
Mr Af Día 1,845, 12:01

Одлично ќе биде да се воспостави контакт и МПП со бразилците. Покрај Индонезија ни требаше уште еден јак сојузник за ноќни битки, али видете јавете се преку тасета на ДСВ и кажете му да престанат да пукаат против Бразил во Јужна Африка.
Поздрав и браво

United Macedonians
United Macedonians Día 1,845, 12:08

o7

Plainswalker
Plainswalker Día 1,845, 12:25

се сеќава : )

SaJrUs
SaJrUs Día 1,845, 12:28

Brazilcite na vremeto mnogu dobri sojuznici bea, ke mi bide bas milo ako se vratime na toa o/

o7

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Día 1,845, 12:35

@Nestorovski Ivan, не уништуваа во ноќните битки, а сега ќе пукаат за нас. Шо има тука лошо?

IronLionMK
IronLionMK Día 1,845, 12:35

o7

Strastniot
Strastniot Día 1,845, 12:40

samba FTW!

NKFV
NKFV Día 1,845, 13:16

"Ако некој воопшто се сеќава ама бразилците се истурија од пукање за нас во првата војна со Бугарија така да воопшто не е лошо да се возобнови старо пријателство
о7 "

Marco Polo, Suriat и много други бразилци се скъсаха да танкират за Македония. Точно така беше!
\o

TRTE T
TRTE T Día 1,845, 13:27

Бразилците на времето не нарекуваа еБраќа

Многумина од нив пукаа за нас и кога влеговме во различни сојузи.

Така да верувам дека има доволно играчи кои ги памтат тие времиња

Jove Nikolovski
Jove Nikolovski Día 1,845, 16:09

Super uste na angliski da go napravevte za da vidat i vo eBrazil deka sakame prijatelski odnosi 🙂

car mijalko
car mijalko Día 1,845, 16:12

kur mi e dvor mi e

Commander Vic
Commander Vic Día 1,845, 16:19

so niv u sojuz ke bideme jaki i preku nok

Zaspaniot
Zaspaniot Día 1,845, 17:12

o7

BlackMK
BlackMK Día 1,845, 17:19

Viva eBrasil
Viva eMacedonia

Не туку мрчете, Бразил ни се стратешки многу добра врска. о/

Captain H. Barbossa
Captain H. Barbossa Día 1,845, 19:06

o7

Patriot Chuni
Patriot Chuni Día 1,845, 19:14

me loves Gisele Bunchen

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Día 1,845, 19:31

Good job!

Hail Macedonia
Hail Brazil

o7

MADALEX
MADALEX Día 1,846, 00:24

Odlicen diplomatski poteg.
Konecno na nekoj mu tekna deka u igrava najvazna e diplomatijata!
Golemo
o7
Samo napred

VAse the Great
VAse the Great Día 1,846, 02:00

o/
Dobar poteg .

Ivan3232
Ivan3232 Día 1,846, 02:45

LINK OT KANALOT NA BRAZIL DA IDMA DA ZEMAM TEKOVI I FOOD NEMAM PUKANO 110 ff

rco
rco Día 1,846, 04:42

I did not understand any word, but thanks anyway !

😃

Angelique.A
Angelique.A Día 1,846, 08:28

I like Brazilian butt...o.O

Dead shot
Dead shot Día 1,846, 12:09

o7

Macedonian Power
Macedonian Power Día 1,846, 15:34

davaat po nekolku tenka a selenje 120cc, dosta isplatlivo snabduvaat xD

BoboBTMK
BoboBTMK Día 1,847, 00:22

ne mi e jasno kako mozat tie da gi izgubat trite bitki ama aj... 🙂

Dejan Stefanovski
Dejan Stefanovski Día 1,847, 02:10

„Политика е курва - извините што пцујем“ - Бора Чорба (малку модифицирано 😉 )

Инаку од мене лично - БРАВО

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.