Ambient on/off

Мисија - 25 кометари

32 22 hours ago Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Ај по еден коментар,ако не ве мрзи...
Фала многу.
😁

read more »

Чисто да виду како размислуете...

22 Day 2,323, 09:35 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Добар ви д'н
(Немој да ме нервирате изгуби на карте)

Кајмакоски ќе снима плочу или ќе гу гради?

Имајте убав остатак на д'н о/

read more »

Медиа Могул Акција [SaJrUs]

102 Day 1,904, 00:11 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) First steps in eRepublik First steps in eRepublik
Здраво Македонци

Убаво е да се види дека има доста "бркачи" на ММ медал значи дека има доста играчи останото во играта од последниот бејби бум што треба да не радува сите нас!

Секако дека најубаво да се освои медалот е со пишување на квал … read more »

[SaJrUs] Завршно еПретседателско обраќање

106 Day 1,812, 13:46 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysisЗдраво и чао Македонијо од вашиот еПретседател за месец Октомври!!!


Дојде и крајот на овој пеколен месец, незнам на вас како ви помина ама јас слободно можам да кажам дека на моменти бев на раб на нервен слом на моменти бев премногу г … read more »

[SaJrUs] Кандидатура за претседател

147 Day 1,775, 09:16 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis

Здраво браќа и сестри Македонци!


*Edit*

Може некој веќе начул, прочитал еве и официјално да ви соопштам дека во Октомври месецот на втор роденден на еМакедонија и мојот трет ерепублика роденден ке настапам како еде … read more »