Ambient on/off

About my newspaper

Open Wiki page

The voice of the lion

Збогум еМакедонијо! [aljupce]

67 Day 1,941, 16:36 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Ова е моја последна статија на играва, последни реченици што ќе ги прочитате од мене тука.

Решив да престанам да ја играм заразава... не одам во дво-клик туку комплетно ќе оставам да собира еПрашина xD мојов профил. Се што можев уништив, продадов

read more »

1 year In memoriam Greece.

7 Day 1,881, 11:59 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainmentread more »

Потребна е помош

9 Day 1,866, 05:59 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Оригиналната статија можете да ја најдете овде

[img]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-[/img]

read more »

Порака до Словенците!

22 Day 1,847, 08:25 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis

АЈВАРОТ Е МАКЕДОНСКИ!

read more »

Да се „нашалиме“...

14 Day 1,845, 12:10 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Северните многу знаат да се „шалат“ со нас... па и ние малце да се „нашалиме“.read more »