Ambient on/off

About my newspaper

Open Wiki page

National Security and Intelligence
ДРЖАВНА БЕЗБЕДНОСТ И КОНТРАРАЗУЗНАВАЊЕ

Руски воен брод пресретна турски трговски брод во Црно Море што „провоцирал“ за малку избегнат поморски инцидент

25 Day 2,946, 12:24 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment


Ракетен крстосувач на руската морнарица и чамец на крајбрежната стража морале да интервенираат откако трговски брод со знамето на Турција почнал „да попречува“ руски конвој што … read more »

ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА - НЕ СЕ ДАВА ЛЕСНО!

16 Day 1,553, 05:37 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle ordersПрилеп - Битола
Крушево - Кичево
Македонски Брод - Самоков
Ресен - Преспа
Демир Хисар - Дебар
Охрид - Струга
Гостивар - Тетово


Отпор за вашето достоинство!
Отпор за достоинството на … read more »

МАКЕДОНСКА ЗАКЛЕТВА [MACEDONIAN OATH]

5 Day 1,481, 16:45 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle orders

МАКЕДОНСКА ЗАКЛЕТВА - Macedonian oath
СЕ КОЛНАМ ВО ИМЕТО ГОСПОДОВО
И ПРЕД СВЕТИОВ КРСТ
ДЕКА ЌЕ БИДАМ ВЕРЕН НА ЗАКЛЕТВАТА НАША
СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!
АКО ЈА ПРЕКРШАМ
ДА БИДАМ КАЗНЕТ ОД ОР … read more »

ВТОРО ПРЕТСЕДАТЕЛСКО ОБРАЌАЊЕ КОН НАРОДОТ!

31 Day 1,470, 18:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle orders

Здраво еМакедонци еПатриоти еМакедонијо !
Една слика 1000 зборови, нема во мојата статија да зборувам за тоа што го пропуштив завчера... и испукав inf во Asir а не во Повардарие... жалам за тоа … read more »

Што е хит во еГрција кога времето е облачно... :)

7 Day 1,448, 06:44 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle orders

Без коментар кратко и јасно... преслушајте ја песнава
http://www.youtube.com/watch?v=X7lUgxzhgaA&feature=share

ПЕСНА ЛИНК

п.с. поздрав до новата влада и да не се цепа многу (п

read more »