Ambient on/off

Среќен празник на нашите јужни троседи :)

17 Day 2,266, 02:45 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Денес е 02.02 празник и најголем ден на нашите јужни соседи Грците. Нека им е ВЕЧЕН и вековит и дај Боже секој ден да им е ваков празник и да им се множет фамилиите кои го слават овој празник. Во духот на подобрување на меѓу соседските односи, а посе

read more »

Последна статија !

6 Day 2,247, 04:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Financial business Financial business

Здраво Македонци и Македонки,

Од овај акаунт ова ми е последна статија.

Прво планирав да ги срушам сите теретани и компаниите за жито и железо и кога ке

земам голд да го стопам во МКД.

Потоа сакав сите пари да ги пратам на Voters club и

read more »

Среќни празници и ПОДЕЛБА [Jovan Makedonecot]

59 Day 2,230, 03:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Financial business Financial business

На сите играчи од Македонија и на нашите сојузницни им пожелувам среќни

новогодишни и божиќни празници.На сите луѓе кои ќе ја гласаат статијава и ќе гласат за Јован Наумос

read more »

Во статијава сте сите Македонци !!!

2 Day 2,209, 03:33 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

http://www.youtube.com/watch?v=FsBh8vZ1N_4

Во ова видео можете да си го видите својот живот како македонци низ песна

Текст на песната има подолу на you tube

И ќе ве замолам на сите за воте, суб и шаут 🙂

За шаут:

Јас сум Македонец - … read more »

Налутениот се врати со нов акаунт

8 Day 2,195, 08:03 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Епа да не пишам многу на кратко ќе ви кажам Налутениот се врати со ник : Naluteniot is bacK.Сите аднете го ево линк:

http://www.erepublik.com/mk/citizen/profile/

read more »