Ambient on/off

еПокемон на месецот - ГЛАСАЊЕ[Јули 2011]

9 Day 1,345, 03:01 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Почитувани еМакедонци!

Денес јас КралМакедонски решив да организирам една акција под името "еПокемон".Имено акцијата ке се одржува секој месец,секако ако има заинтересирани!

Значи акцијата се состои од тоа што вие,треба да изберете кој е

read more »

Неколку предлози[TOP 10]

12 Day 1,344, 02:17 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Здраво еСпамери,еПлукачи,еХејтери,еГласачи,еПолитичари,еПретседатели,еНовинари,еМинистери,еТролови!Здраво на Сите!

Денес на ум ми дојдоа неколку предлози на кои се надевам дека ке ви се допаднат на вам,и дека ке дојдеме до нивно реализирање.

1.

read more »

До кога вака!?

16 Day 1,341, 10:16 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle orders

По денешните случувања не можев да останам рамнодушен,па се решив да напишам една статија,која се надевам,сите ке ја прочитате!

Денешните случувања...уфф,испреплетени како секогаш.Прво малце ке коментирам за вчерашните случувања,и со 'сканд

read more »

[TOP10]Нова Статистика[АрМакедон]

24 Day 1,334, 02:02 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) First steps in eRepublik First steps in eRepublik

Здраво,здраво!

Вчера ви ветив дека ке правам интересни статистики за државите,единиците и борците!

Денес решив да напрам едно такво истражување за паравоената АрМакедон![img]http://www.[/img]

read more »

Статистика!

16 Day 1,333, 04:14 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle orders


Здраво на сите!

Барајки и лутајки по некои сајтови,наидов на еден интересен сајт за еРепублик.
И решив да ви покажам статистика за вкупната штет … read more »