Z dużej chmury mały deszcz

Day 4,436, 10:55 Published in Poland Poland by Damio22

Hej. Znacie takie przysłowie? Dzisiaj o tym, a poza tym mamy głosowanie.

Numer 258. Zapraszam do lektury!

Q&A

xdedex zapytał: "Czy bezdomni mogą brać udział w wojnie domowej?"
Odpowiedź: Tak, mogą. Posiadanie rezydencji nie jest wymagane. Aby walczyć i tak trzeba lecieć do stolicy, więc ja na przykład byłem "poza domem", gdy brałem udział w boju. 😉

Zordacz zapytał: "Co się stało z Witoldowskim i jego partią?"
Odpowiedź: O tym poniżej. 😉

Kiedyś to było

Niektórzy pamiętają, a inni - nie, był kiedyś na scenie politycznej taki pan o nicku Jakub Chmura. Był rzecznikiem partii IksDecja, kandydował na prezydenta, mówił o programie Siła+, robił dużo szumu, był z nim wywiad w DN. Gdy nadeszły wybory, wszystko nagle się skończyło. Pokasował niektóre arty z obietnicami (część się zachowała, polecam), jego partia zmieniła nazwę, on sam zmienił nick na Bramur. Teraz jest nieaktywny.

Historia lubi się powtarzać. Witoldowski przeszedł podobną ścieżkę kariery. Partia KD zmieniła nazwę, podobnie jak gazetka. Tacy gracze czasem się pojawiają, mają szalone pomysły i dodają nieco kolorów naszej szarej codzienności. Można się przynajmniej pośmiać. 😉

Czas na szachy

Informacje o rozgrywkach szachowych (ukończonych, bieżących i tych dopiero planowanych) znajdziecie na stronie Szachy info.

Szachowe Mistrzostwa eRepa. Pierwszy turniej sezonu drugiego. W rundzie trzeciej kolejny przeciwnik poradził sobie ze mną bez problemu. Mój bilans z nim to teraz 0:3. Wyniki turnieju możecie śledzić tutaj.

Mistrzostwa ePolski w Szachach. Pierwszy turniej sezonu drugiego. Kończą się zgłoszenia zawodników, czas tylko do 14 stycznia 2020. Zawody rozpoczną się 16 stycznia. Info o turnieju tutaj.

Puchar eŚwiata w Szachach. Tutaj mamy szesnastu graczy oraz jednego nadal niezdecydowanego. Kto nie otrzymał zaproszenia, może się sam zgłosić przez pm do 26 stycznia 2020. Pierwszy turniej w lutym, więcej informacji tutaj.

Eliminacje do Konkursu Piosenki eWizja

Czas na trzecie głosowanie. Spośród podanych propozycji wybierz swoje ulubione. Sprawdź na tej stronie, jak liczone są głosy.

Runda trzecia

Wybieramy do pięciu utworów i wpisujemy numery piosenek w komentarzach. Numer podany w pierwszej kolejności oznacza pięć punktów, kolejna dostaje cztery i tak dalej. Można wskazać własną propozycję, ale nie w pierwszej kolejności. Cztery najwyżej ocenione utwory awansują do półfinałów. Głosowanie trwa 48 godzin. Linki do piosenek w komentarzach.

1. Iroh89 zgłosił: MC Daro - Robert Kubica song (radio edit)
2. scool zgłosił: Piotr Fronczewski i Ewa Kuklińska - To trzeba umieć
3. Levstangor zgłosił: Kayah, Goran Bregović - Prawy do lewego
4. Paladyn Artefax zgłosił: Chada - Najlepszy towar
5. Uzury Zezre zgłosił: Roksana Węgiel - Dobrze Jest, Jak Jest
6. avrukh zgłosił: Diablo 2 - Tristram
7. Damio22 zgłosił: Daj To Głośniej - Mama ostrzegała

Regulamin i szczegóły znajdziecie też na stronie konkursu.

Słowo na koniec

Czekam na pytania, komentarze, voty, suby. Zapraszam do głosowania w konkursie.