Wybory do kongresu luty 2021 - Podsumowanie

Day 4,848, 02:25 Published in Poland Poland by Toszek.92

Cześć,

Chciałbym wam dziś przedstawić krótką analizę sytuacji wyborczej naszej ePolski. Na wstępie zaznaczę, iż nie posiadam danych z poprzednich miesięcy. Analiza ta opierać się będzie jedynie na wyborach kongresowych od stycznia 2021 roku.

Frekwencja:
Coś co na pewno może cieszyć to wzrost obywateli głosujących w porównaniu z poprzednim miesiącem. W wyborach kongresowych w lutym 2021 udział wzięło 385 osób czyli o 9 więcej niż w styczniu. Oby tendencja rosnąca utrzymała się jak najdłużej.

Wyniki wyborów w miesiącu luty 2021 prezentują się następująco:


Zwycięską partię chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. PI rządzi nieprzerwanie już od dłuższego czasu i na zmianę władzy się nie zanosi. PI umocniła się na pozycji lidera zwiększając poparcie do ponad 43% (8 głosów więcej).

O ile na szczycie nie wydarzyło się nic szczególnie szalonego, o tyle walka o kolejne miejsca w epolskim rządzie była bardzo wyrównana.

Ostatecznie na pozycję wicelidera polskiego kongresu z dorobkiem 17.1% wskoczyła Polska Partia Patriotyczna. Władze PPP z pewnością mogą być zadowolone z osiągniętego wyniku. Drugie miejsce z pięcioma głosami więcej niż miesiąc wcześniej to wynik może nie powalający, ale na pewno warty pochwały.

Zadowolona z swojego wyniku na pewno może być także Partia Dobrych Ludzi. 15.5% i przyrost trzech wyborców pozwoliły PDL wskoczyć na trzecie miejsce wśród polskich partii.

Największym przegranym lutowych wyborów z pewnością jest Narodowa Demokracja. Po stracie dwóch punktów procentowych i aż 7 głosów (jedyna partia która otrzymała mniej głosów niż miesiąc wcześniej) z pozycji wicelidera spadli na czwarte miejsce. Nie jest to z pewnością wynik jakiego ND oczekiwała.

Grupę pięciu polskich partii z dorobkiem 37 głosów (9.6% ) zamyka Partia Wolnych Ludzi. Z pewnością można stwierdzić, iż PWL aktualnie posiada najstabilniejszy elektorat. W porównaniu z poprzednim miesiącem zdobyli oni dokładnie tyle samo głosów. Stabilność taka nie umożliwi jednak szansy dogonienia pozostałych partii i jeżeli PWL chce coś zmienić musi skupić się na pozyskaniu nowych wyborców.

A jak wyniki wyborów przekładają się na rozkład mandatów?


W ilości kongresmenów nastąpiła tylko jedna zmiana. PPP, kosztem ND zwiększyła swoją ilość kongresmenów do 7 (ND ma ich teraz 6). Wynik wyborczy PI i PDL nie pozwolił im pozyskać dodatkowych kongresmenów. Bez zmian także w PWL.

Zestawienie wyników lutowych i styczniowych (dla porównania):
Porówanie wyników
Porówanie mandatów

Z tego miejsca chciałbym pogratulować wszystkim kongresmenom i życzyć owocnego miesiąca ku chwale ePolski.

_______________________________________________________

Jesteś nowym lub doświadczonym graczem?
Nudzi Cię ciągłe dwukliczenie?
Twoja stara bojówka przypomina kolos na glinianych nogach?
A może dopiero się rozglądasz?

A co powiesz na wspólne bicie, eventy, dobrą zabawę?
ŻYWY Discord, gdzie naprawdę codziennie się coś dzieje,
Bojówkę która wspiera początkujących graczy,
Bojówkę w której można poczuć, że erep ma jeszcze jakiś sens,
Gdzie MUDO jest pilnowane i ustawione praktycznie zawsze,
Gdzie można zawsze na kogoś liczyć,

Taka właśnie jest Taktyczna Grupa Szturmowa!
Sprawdź nas już dziś! To nic nie kosztuje!
Zamień swój szary erepowy świat,
Na pomarańczowo czarne barwy,
Dołącz do TGS!Taktyczna Grupa Szturmowa
MU TGS: https://www.erepublik.com/en/military/military-unit/177
MU ATGS: https://www.erepublik.com/en/military/military-unit/715
Discord : https://discord.gg/NYp7w6r
Forum: https://taktyczna.tk/
Pozdrawiam przyjaciół z zaprzyjaźnionej AI. 🙂