Wszystko o medalu Resistance Hero

Day 4,094, 15:38 Published in Poland Poland by machine9899
Wszystko o medalu Resistance Hero

0. Co to jest medal RH i dlaczego warto go zdobywać - wstęp
1. Wywoływanie powstań - dla początkujących
2. Wyszukiwanie potencjalnych powstań – dla zaawansowanych
3. Tworzenie list RW – dla wytrwałych


Co to jest medal RH i dlaczego warto go zdobywać

Medal Resistance Hero (RH) dostajemy za pomoc w rozpoczęciu udanej wojny powstańczej Resistance War (RW), w której okupowany region wraca do rdzennego posiadacza. Oprócz trofeum w profilu dostajemy 5 gold w zamian za zainwestowane 1000 waluty (CC) we wsparcie powstania (support). Daje to możliwość zyskania ok. 3g na czysto nawet co kilkanaście godzin każdemu powyżej 25 levela.


Wywoływanie RW

Możesz wspierać RW jeśli:
-jesteś zlokalizowany w regionie który chcesz oswobodzić;
-masz co najmniej 25 level;
-posiadasz 1000 CC;
-nie wspierasz innego RW ani nie trwa inne RW, które pomogłeś wywołać
-nie pomogłeś wywołać RW, które zostało przegrane w ciągu ostatnich 7 dni
-region został podbity wcześniej niż 24 godziny temu;
-kraj, do którego rdzennie należy region nie przegrał RW w żadnym regionie okupowanym przez to samo państwo w ciągu ostatnich 24 godzin;
-kraj, do którego rdzennie należy region nie prowadzi obecnie RW w innym regionie okupowanym przez to samo państwo;
-region nie jest zaangażowany w inną wojnę.

1000 CC jest pobierane z momentem wsparcia RW. RW rozpoczyna się od razu po wsparciu przez 10 graczy. 5 gold dostaje się wraz z medalem po udanym dla powstańców zakończeniu RW.
Jeśli w innym regionie tego samego rdzennie państwa okupowanym przez to samo państwo-okupanta szybciej zbierze się 10 innych wspierających, to twoje 1000 CC zostaje zwrócone i możesz wspierać inne RW.

Tyle teorii, w praktyce musisz mieć info o której godzinie i gdzie warto wesprzeć RW, np. 22:18 Nord-Norge, Polska. Najłatwiej tego szukać na kanale discord ePL w #rozkazy: https://discord.gg/CQhyRCg Tam podane są polskie RW, które są pewne. Można też pytać obecnych na kanale wyjadaczy o najbliższe zagraniczne RW, czasem pojawiają się tam całe listy polecanych RW na najbliższe 24h. W dalszej części artykułu napiszę jak wyszukać najbliższe „pewne” RW (nigdy nie jest pewne, zawsze może być nieudane, ale ryzyko można minimalizować mając wiedzę o tym co się dzieje na mapie erepowej), napiszę też jak można samemu stworzyć całą listę polecanych RW, by dzielić się nią z innymi.

Gdy masz pewne info, lecisz do podanego regionu, by tuż po np. 22:18 (to jest 13:18 czasu erep) odświeżyć stronę główną eRepublik lub kliknąć przycisk domku na górnej belce eRepublik:

po czym szybko kliknąć przycisk support, który się pojawi:

i wypełnić captchę. Potwierdzeniem tego, że zdążyłeś wesprzeć RW jest animacja twojego avatara lecąca na miejsce wspierających, pobrane 1000CC i po zebraniu 10 wspierających alert o rozpoczęciu RW. Po zakończeniu sukcesem tego RW (dostaniesz wtedy medal i 5g) możesz wesprzeć następne. Jeśli RW będzie przegrane nie będziesz mógł wesprzeć żadnego RW przez 7 dni (warto zapamiętać kiedy ta blokada się zakończy).


Wyszukiwanie potencjalnych powstań

Najszybszy sposób samodzielnego pozyskania informacji to oficjalny kanał discord eRepublik, #live_events: https://discord.gg/fkQEHbz
Przewiń wiadomości 24h wstecz i szukaj wiadomości o podboju regionów nowsze niż 24h:

Godzinę należy zaokrąglić do minuty w dół i pamiętać, że 13:18 to 22:18 czasu polskiego. Wiemy, że Nord-Norge jest pewniakiem, bo jest podane przez MON w #rozkazy.
Sprawdźmy, czy o 22:20 warto odpalić KwaZulu Natal w Serbii. Po pierwsze sprawdźmy czy nie trwa inne RW. Wg mnie najwygodniej na mapie eRepublik sprawdzić czy w żadnym innym regionie serbskim na terenie rdzennie południowoafrykańskim nie trwa bitwa RW, od razu też widać czy jakieś inne państwo nie zaatakowało regionu KwaZulu Natal:

Niestety trwa inne powstanie. Będzie można wesprzeć RW w KwaZulu Natal dopiero po sukcesie tamtego RW (+około 2-3 minuty). Zobaczmy kiedy tamta bitwa się zakończy:

Za 1:31 od teraz (a piszę o 22:44) co najmniej i wygląda na wygrane, czyli około 00:15 czasu polskiego będzie można odpalić KwaZulu Natal. Sprawdźmy czy warto odpalić to RW, czy to „pewniak” - czy to wojna treningowa z podbijaniem i oddawaniem regionów w kółko i czy ostatnie powstania w tych regionach są udane. Wejdźmy w trwającą bitwę RW, w statystyki bitwy i w historię wojny (ikona lornetki). Mamy historię ile ostatnich powstań w serbskich regionach w Południowej Afryce się udało, ile nie.

Jest nieźle, 1 wybronione RW - jest akceptowalne. W tym momencie możemy stwierdzić, że o 00:15 w KwaZulu Natal w Serbii jest dobre RW do wsparcia.

Inny przykład, z innej strony zacznijmy. Widzimy na mapie region Upper Normandy podbity przez Słowenię we Francji.

Jest to jedyny region Słowenii we Francji i nie trwa bitwa o inny region, więc aby zobaczyć historię wojny sprawdźmy zakładkę military Słowenii: https://www.erepublik.com/en/country/military/Slovenia

Wchodzimy w detale i widzimy, że podbijane są bez oporu w kółko te same regiony.

To idealny przykład wojny treningowej. Znaczna większość walk powstańczych RW to wojny treningowe - rotacyjne podbijanie i oddawanie regionów. Takich wojen szukamy, a unikamy prawdziwych wojen, gdzie wynik RW nie jest pewny.
Sprawdźmy o której godzinie będzie można wesprzeć RW w Upper Normandy, Słowenia. Klikamy na stronie detali wojny Słowenia-Francja w najwyższy link „Conquered by Slovenia”. Link prowadzi do ostatniej bitwy o interesujący nas region, klikamy ikonę lornetki – historię wojny i po najechaniu myszką na najwyższą datę mamy czas:

4:04 czasu eR, czyli 13:04 czasu polskiego został region podbity, czyli RW można wywołać jutro o 13:04.
Czas można też sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę (ctrl+f) na kanale discord eRepublik #live_events nazwę regionu:


Innym wygodnym sposobem odnalezienia godziny podbicia, gdy wiemy jaki region nas interesuje, jest wejście w "Latest events" ze strony głównej:

i ustawienie interesującego nas kraju - np. Słowenii. Znajdziemy tam:


Czasem jest za dużo podbitych regionów w danym państwie (3+), by wiedzieć który region będzie oddany jako następny i w takim wypadku bez dostępu do informacji o kolejności oddawania regionów polecam odpuścić. W znacznej większości jednak jest to 1-3 regionów, co daje pewność który region będzie oddany państwu rdzennemu jako pierwszy (ten najwcześniej podbity).


Tworzenie list RW

Są jeszcze ludzie pośród nas, którym się chce coś robić dla innych. Tworzenie listy RW jest jednym z najefektywniejszych sposobów pomagania sobie nawzajem. Za udostępnianie (np. na naszym polskim discordzie) porządnej listy otrzymasz kilogramy uwielbienia i kilometry satysfakcji.

Stara, przykładowa, moja, robocza wersja listy:
Inna lista:


Przy początkowo dużym wkładzie czasu jest możliwe zidentyfikowanie wszystkich (lub prawie wszystkich) treningowych RW. Taka lista niektórych obecnych wojen treningowych:
Polska w Czechach, Norwegii, Indonezji
Turcja w Niemczech, Korei Pd, Tajlandii, Meksyku
Niemcy w Holandii
Tajwan na Ukrainie
Czarnogóra we Włoszech
Bułgaria we Francji, UK
Słowenia we Francji
FYROM we Francji
Cypr w Arabii Saudyjskiej
Filipiny w Arabii Saudyjskiej
Korea Pd. w Arabii Saudyjskiej
Chile na Tajwanie, we Włoszech
Argentyna w Korei Pd.
Rumunia w Korei Pn.
Iran w Nowej Zelandii, Białorusi
Serbia w Afryce Pd.
Szwajcaria w Nigerii
Kuba w Nigerii
Rosja w Białorusi, Irlandii
Egipt we Włoszech

Każdy region podbity w tych wojnach (może być 1, 2 lub nawet 3 regiony w jednej wojnie) kolejkujemy wg kolejności kiedy będzie możliwe oddanie regionu. Na przykładach z rozdziału wyżej:
22:18 Nord-Norge, Polska
Ok. 00:15 KwaZulu Natal, Serbia
13:04 Upper Normandy, Słowenia
Otrzymamy w ten sposób listę, zwykle 20-40 RW na następne 24h, którą możemy się dzielić (to za dużo roboty, by robić to na użytek własny).


Jest możliwe napisanie narzędzia, które wszystkie opisane rzeczy będzie robiło automatycznie, są już takie, które robią za nas większość roboty, pokazując zestawienie wszystkich podbitych regionów, z godziną, gdy wsparcie RW staje się możliwe plus do tego historia wojny:


Link do tej bardzo przydatnej strony:
https://erepbox.russianwill.ru/content/battle/rh.php
Czasem tam nie pokazuje, że trwa inne RW, które blokuje nam wsparcie w pokazanym regionie, warto przed wylotem sprawdzić to ręcznie.

Napiszcie co jeszcze warto dodać do artykułu, a może co poprawić. Sam będę pewnie z czasem rozbudowywał ten artykuł.