Ambient on/off

Join the new world

 

Vehabistet Arabe po pergatisni nje Afganistan te Ri ne Kosove.

Day 2,109, 05:06 Published in Albania Serbia by paradoxuss

Kosova eshte shteti i vetem ne Europe ku prezenca e Grupeve Radikale Islamike te ardhura nga e gjithe bota eshte shume e madhe. Duket se grupet radikale islamike kane nje strategji te qarte sa i takon Kosoves. Duan ta kthejne kete shtet ne nje Afganistan te Europes.

Dhe nuk jane te rastesishme qendrimet antishqiptare te disa prej drejtuesve te xhamive te Kosoves, te cilet po predikojne madheshtine e Perandorise Osmane ne trojet tona, po predikojne urrejtjen ndaj heronjve shqiptare qe luftuan per liri dhe pavarsi per 500 vjet me radhe, po cenojne identitetin shekullor kombetar shqiptar. Shkurt po ndjellin frymen e percarjes fetare nder shqiptare, duke u sherbyer me kete rast edhe armiqve shekullore te shqiptarve, Turqise, Serbise dhe Greqise.

Dhe dihet perse po predikohet ne kete menyre. Paraja e piset e grupeve radikale islamike, shumica te lidhura me Al Kaedan po ben punen e saj. Hoxhallaret injorante me keto lloji predikimesh, nuk po i sherbejne fese se tyre islame, por po i sherbejne xhepit te vet. Sa me shume te flasin per madheshtine e Osmanllinjve, aq me shume para marrin. Aq me te pasur behen.

Pyetja eshte krejt e thjeshte. A do te pranojne shqiptaret qe te kthejne shtetin e tyre ne nje Afganistan te dyte? Kjo ngelet per t`u pare. Sepse misionaret radikale islamike kane filluar fushaten e tyre edhe me femije te vegjel, kryesisht vajza, qe te mbulohen me shami. Shikoni VIDEON


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Pea0TJsYZlo#t=143

 

Comments

ImmortalAK
ImmortalAK Day 2,109, 05:39

Videoja:

blablablablabla, thuaj "po"

vajza: 😕 po...

Alb Fighters
Alb Fighters Day 2,109, 07:55

aahhahhahha
keto fjale ka ndal shpesh nga goja e Daciqit dhe deri tani vetem nga serbet jemi
akuzuar per talebanizem,arabizem...
Shqiptari musliman nuk e nderron kombin e vete, ate e kane bere shqipfolsat ,
qe mbi 90% jane shendruar ne serb dhe maqedon
Historia e ka deshmuar kete.

me kujtohet nji thenie e bukur e nji historiani Shqiptar:
NESE SHQIPTARET NUK DO ISHIN MUSLIMAN
DO ISHIN ME SHUME NE NUMER
POR! NUK DO ISHIN SHQIPTAR.

paradoxuss
paradoxuss Day 2,109, 08:22

e ke shum gabim zotrote shqiptart ortodoks në maqedoni janë asimiluar pikërisht pi trysnis së shqiptarve musliman sepse nuk i kanë dashur i kanë urryer njejt si shkijet e keni bërë atëher edhe e bëni edhe sot sepse islam do të thotë urrejtje ka plot shqiptar të krishter po të ishte ashtu si thua ti ataëher nuk do kishte shqiptar të krishter. janë pikërisht shqiptart e krishter që nuk e kanë lënë shqiptarin të asimilohet në komb musliman sikur që janë boshnjakët , falë të krishterve shqiptar sot ke pak respekt në botë sepse po të mos ishin ata sot do të ishim si boshnjakët një komb pa identitet.

paradoxuss
paradoxuss Day 2,109, 08:26

islam do të thotë arabizim pra që të jesh një musliman i mir duhet të mendosh, të vishesh , të hashë dhe të veprosh si një arab , të jesh një i krishter i mir nuk duhet të mendosh të vishesh të hash dhe të veprosh si një italian apo britanik apo francez etj...

Alb Fighters
Alb Fighters Day 2,109, 08:55

Ti nuk e njeh fare Islamin, Islami nuk eshte Fe per Arabet, se nder arabet gjen edhe besimtar te besimeve te ndryshme.

Allahu e dergoi te Derguarin e Tij si te derguar, sihariques dhe paralajmerues per mbare njerezimin kete e argumentojne keto ajete. Allahu i Lartesur thote: “Ne te kemi derguar ty per tere njerezimin, si sihariques dhe paralajmerues, por shumica e njerezve nuk e dine” (Sebe: 28) Dhe nuk ka thene Ne te derguam ty vetem per arabet.

Allahu i Lartesuar thote: “Thuaj: O ju njerez une jam i Derguari i Allahut per te gjithe ju.” (El Arfe: 158) Allahu i Lartesur thote: “I Lartesuar eshte ai qe i ka shpalluar Kuranin (i cili ndan te verteten prej te pavertetes) robit te vet (Muhammedit), qe te jete paralajmerues per te gjithe boten” (El Furkan: 1) Pra, qe te jete paralajmerues per te gjithe boten dhe jo vetem per arabet.

Pra qe te jesh musliman nuk don te thot qe te jesh Arab.
por ti paske probleme te medhaja me njohjen fejes Islame,
lexo me shume rreth kesaj feje te persosur dhe nese don Allahu e gjen rrugen e vertet

paradoxuss
paradoxuss Day 2,109, 08:44

albfighters nëse shqiptart nuk do ishin musliman sot do kishin gjithë ballkanin, libri i parë shqip është meshari i Gjon Buzukut, shkolla e parë shqipe u hapë nga Pandeli Sotiri, Abetaren e parë shqipe e ka shkruajtur Naum Veqilharxhi, kushtetuta e parë shqiptare ka qenë Kanuni i Lekë Dukagjinit, Heroi më i madhë shqiptar është Gjergj Kastrioti e shum të tjera të gjithë këta të lartpërmendurit ishin të krishter po të ishte ashtu si thua ti atëher ata do bënin abetare Italiane, Greke , Serbe por jo i nderuar sepse ata janë PURO SHQIPTAR nëse dikush duhet të mburret dhe të ndihet krenar për shqiptar ataher ata janë të krishtert shqiptar sepse ata janë SHQIPTART ORIGJINAL, të gjithë të tjert duke më përfshir edhe mu jemi nipat e sahanëlëpirsave turq që ndrruan fenë e të parëve disa nga dhuna dhe presioni disa nga qejfi disa nga pushteti....

paradoxuss Day 2,109, 08:53

Comment deleted

paradoxuss
paradoxuss Day 2,109, 08:53

Cilido shqiptar musliamn që pretendon se është më Shqipëtar se një Shqipëtar i Krishter e ka shum gabim është njejt sikur një europian të pretendojë se është më Amerikan se një Indian Amerikan me këtë dua të ju them që mos u mundoni të hidhni balt tek të tjerët sepse po pshtyve përpjet pshtyma të bjerë ftyrës.

Muslim4ever
Muslim4ever Day 2,109, 12:46

o Mos ha mut me fol se po ta qij ate familje po kush te tha qe ka ksi grupe ne Kosove ? bre ti qifsha motrat hooo

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 05:36

si pikë e parë je ti që pe mohojsh se po ta qi fis e konak moj far e dreqit se po ta qi gjakin e nones se kerkush ste shajti se bash po ja u qi motrat ne pidh

Muslim4ever
Muslim4ever Day 2,110, 07:16

Ta qifshin krejt vehabistat nanen, edhe dije qe ka me te nxon kush je ka me ta qi familjen, veq te hifsh pidh nanes tane se pa te gjet ska me lan.
Idiot analfabet njeri pa edukat, kush kuxon me bo ksi artikuj ??

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 08:00

unë guxoj me bo edhe hajde kur dush se ta qi motren ne gojë se menxi po pres naj wehabist me bo shembull per qert

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 08:01

i pa edukati edhe analfabeti i akuzon tjert per analfabetizem edhe pa edukat kjo eshte pika absurdit.

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 08:06

qeshtu janë fara e dreqit kur skan argumente qka me thon kercenojn edhe perjargen kotë thuja se po ja hanë kari dikuj per ta,

Muslim4ever
Muslim4ever Day 2,110, 08:10

Nuk ka vehabista ne kosove dije qe e fole kta ne prezencen e muslimanve kan me ta qi nanen, e dije se pat nxon ska me lon veq te hifsh prej asaj bire qe je dal.

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 08:11

o te kallxova ne pm kush jam hajde kur dush se motren bash pa ta qi me te bo shembull per rracen mongole-aziatike se lo be fara e dreqit

Muslim4ever
Muslim4ever Day 2,110, 08:13

ajt tash se flasim in shaa allah live.

BeKo2013
BeKo2013 Day 2,110, 09:18

oooo paradERRuss o kopil greqie
ta qi gjakun e shkjaut , do ta qi at nenen aty ku baba jot se ka qi
do ta qi at familje ne goj more kaurr i felliqur
cje kapur per bolet e muslimaneve, a mos ta ka qi dikush familjen more qafir i felliqur.
vdisni nga inati more qafira se ne Shqiptaret jemi 98% musliman e ju kopila serbi e kopila greku
jeni nga 1% , po ju hupet fara edhe pak more far kaurri
familjen ne goj ta qifja
ti duket se je frut i nji serbi nga vitet 99 ku serb e magjup ta kan qi nenen shum keq, e ke dal
nji kopil i terbuar duke mbrojtur idealet e baballareve serb
TA QIFTE E GJITH SHQIPTARIA NENEN MOTREN GRUAN NE GJITH VRIMAT QE I KANE
MORE MAGJUP SERBIE

ImmortalAK
ImmortalAK Day 2,110, 10:31

te pakten katoliket dhe ortodokset shqiptare e dine se ajne shqiptare por ju nuk e dini a jeni turq me kuptimin e plote te fjales apo se çfare jeni...

gjakperzier..

Muslim4ever
Muslim4ever Day 2,110, 10:43

a pe shihni ImmortalAK se vet na ofendoni te paret ? Ne kurre nuk kemi bo artikuj per tju ofenduar ndersa ju gjithmon e beni kete, e di se live sju mban bytha e flisni neper foruma.

Alb Fighters
Alb Fighters Day 2,110, 11:47

o djaloooooo ku jeton more ti??? ne hene ose ne mars.???
per cilet ortodoks dhe katolik e ke fjalen ?
99% te ish Shqiptareve ne maqedoni sot deklarohen maqedon etnik.
une personalisht i njohi me dhjetra familje,
as nuk duan te ndigjojne se kan prejardhje Shqiptare edhe pse ende i kan gjall gjysherit
e tyre qe mbajne mend ndonje fjal shqipe.

Sa i perket gjuhes shqipe, ne e vertetuam trimerine tone ne 2001, luftuam per te drejtat tona,
per gjuhen dhe flamurin.
ku krah per krah me armikun luftonin edhe ato "ish Shqiptaret" ortodokset dhe katoliket
ku une personalisht i njoh mbi 20 veta qe shkuan vullnetar kunder Shqiptareve.

une ju kuptoj se ju duhet te martoni bijat tuaja me persona te te njejtes Fe,
dhe askush nuk do habiteshte sikur te ishin ato Italian,slloven ,kroat,gjerman ,Amerikan ose te tjere.
por cka eshte me e keqja se ju po i martoni bijat tuaja me masakruesin e Shqiptareve .
Me Serb qe nder shekuj na ka vrare.
dhe ju hiiiiq pa turp ende po deklaroni veten "shqiptar"

kesi lajme me ke me qindra ne internet :
http://www.preshevajone.com/serbet-me-3-mije-euro-e-nxejne-kravatin-me-nuse-shqiptare-2/

ju jeni vetem edhe disa "shqipfolsa" qe keni mbetur pa asmiluar

ImmortalAK Day 2,110, 12:52

Comment deleted

ImmortalAK
ImmortalAK Day 2,110, 12:53

muslimiii,,nese ju kemi ofendu te paret na fa, e per sa i perket kesaj "live" nuk na plas ee ktu ta kesh parasysh..


ndersa ti tjetri..
une jam Shqiptar i Krishtere ashtu siç ishim qe kur lindi Krishti kete nuk ma ndryshon dot ti, nuk mund te me besh grek a sllav mua, thjesht Shqiptar i Krishtere gjeja me normale sepse ne nuk kemi ndryshu,
siç te thashe ju keni ndryshu e nuk dihet se a jeni turq apo ndonje gje tjeter.

ImmortalAK
ImmortalAK Day 2,110, 12:53

na fal* (me lart)

Soldier of ISLAM Day 2,110, 13:07

Comment deleted

ImmortalAK
ImmortalAK Day 2,110, 13:10

aty tek linku lexova kete

http://prntscr.com/1odadk

dmth nder 7 000 000 shqiptar jane 200 dhondur serb i bie 0.0028%

Vetem ne Republiken e Shqiperise jane 700 000 katolike

Soldier of ISLAM
Soldier of ISLAM Day 2,110, 13:18

o ti zotri skam nevoj me lexu historin e shkruar nga vet katoliket , na keni lodh me rrena qe sa e sa vite .

ImmortalAK
ImmortalAK Day 2,110, 13:13

@florim

Soldier of ISLAM
Soldier of ISLAM Day 2,110, 13:21

o ti zotri skam nevoj me lexu historin e shkruar nga vet katoliket , na keni lodh me rrena qe sa e sa vite .

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 13:40

o kopil turkie në shqiperi 30 perqind e popullates janë të krishter 20 perqind ateista dhe 50 perqind musliman pra balanci është 50-50 sepse poashtu ateistat nuk ju duan fare.

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 13:46

oooo bekomut o kopil turkie
ta qi gjakun e turkit , do ta qi at nenen aty ku baba jot se ka qi
do ta qi at familje ne goj more turk i felliqur
cje kapur per bolet e katolikëve, a mos ta ka qi dikush familjen more turk i felliqur.

familjen ne goj ta qifsha
ti duket se je frut i nji turki nga vitet 1912 ku turk e arab ta kan qi nenen shum keq, e ke dal
nji kopil i terbuar duke mbrojtur idealet e baballareve turq
TA QIFTE E GJITH SHQIPTARIA NENEN MOTREN GRUAN NE GJITH VRIMAT QE I KANE
MORE MAGJUP TURKIE

Soldier of ISLAM
Soldier of ISLAM Day 2,110, 13:01

Ti koke idiot njeri analfabet , njerzt si ti fusin perqarje e jo hogjollaret te cilet i quan injorant ti vet qenke injorant njeri pa tru Ateist ose qfardo qe je .

paradoxuss
paradoxuss Day 2,110, 13:37

sja vlen mu marr me ju sepse është humbje kohe collateral damage, sepse për tu perjarg ska kush jau kalon...

Albanian Armed Forces
Albanian Armed Forces Day 2,110, 15:15

Oh zotni mos shkruj artikuj pa Vler se bohesh edhe ti i Pavler


Nuk ja vlen me lexu

kikirikuuu
kikirikuuu Day 2,111, 06:41

e pse a te duken keto njerez me vlere?
shkjau ska pasur vlere asnjehere,
po une habitem me keto persona qe pu ju bijen prapa ketyre shkive,
karavani te hec perpara qente le te lehin

paradoxuss
paradoxuss Day 2,113, 09:13

Jetojme ne shekullin e 21 ku shkenca, dija dhe teknologjia po krijojne njeriun nga sperma artificiale (pa patur nevoje per spermen e mashkullit), nderkohe qe speciet fetare mjerane flasin dhe i "konceptojne" gjerat si ne epoken e gurit:

ImmortalAK
ImmortalAK Day 2,114, 01:25

prap ma i keq turku 😉

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.