Ambient on/off

Join the new world

 

Une po "KONTRIBUOJ". Bashkohu edhe ti

Day 1,999, 05:04 Published in Albania Albania by Cerciz.Topulli

Pershendetie te gjithve dhe urime per Fitoren .

Sic u be perpara disa ditesh nje bashkpunim i lojtarve me grubullimin e sasive mbi 10k arme te cilat iu dorzuan Cp .

Ju bej thirrje kush ka mundesi sikurse edhe me 10 all nuk eshte problem nuk ka rendesi velra monetare. Vetem ta heqim nje barre qe rendon mbi shtetin tone .

NJE BORXHE QE U KEMI NJE MU-je MERCENARESH .

Borxhi eshte goxha I larte . Me ndermjetesimin e lilo1,borxhit i eshte ulur nje vlere prej 70 gold dhe 35k all .
Eshte rene dakort qe kjo shume te paghuet brenda 2-3 muajsh .
Garanti per palen tone eshte lilo1. Kemi marr persiper heqjen e kesaj njolle kundrejt te huajve .

Jane 30k all fond i MU-se 2Ha te cilat do te kalojne per pagimin e nje pjese te borxhit .kjo pjes ben 1/5 e ketij borxhi. Kush ka deshire ose kush e ndjen per detyre per tia hequr kete njolle eShqiperis mund te kountriboje edhe ai .

Kountributi nuk eshte i detyrushem . Ky veprim nuk behet per fame apo per ndonje arsye tjeter . Vetem per te eleminuar emrin e keq te eShqiperis .

Kemi menduar qe te gjithe te ardhurat te grumbullohen te acc GoTTi http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4042216 ... (Ju lutem all qe nisni te jene te pastra),Sepse rrezikoni acc

Behu edhe ti pjese e kesaj nisme …

Sebashku ja arrijme tia heqim kete njolle vendit tone …

DONACIONET http://www.erepublik.com/en/article/donator-euml-t-p-euml-r-borxhin--2259536/1/20

 

Comments

LiLo1
LiLo1 Day 1,999, 05:07

te gjith bashk ja arrijme

Klodi Dima
Klodi Dima Day 1,999, 05:09

o7

illegal name002
illegal name002 Day 1,999, 05:09

You have sucsesfully transfereded 30000 money to GoTTi.

AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM
AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM Day 1,999, 05:19

lol

ShkupiRepublic
ShkupiRepublic Day 1,999, 11:37

uhhhh gjilani mos me thuj qe esht penime kjoo 😃

Noku.al Day 2,000, 10:02

Comment deleted

Noku.al
Noku.al Day 2,000, 10:03

photoshop 😛

illegal name002
illegal name002 Day 2,000, 10:05

i ri me xhaxhin kuke sosht fotoshop po osht really diqka qe ndodh rall dhe ndodh vetem nga un.

Noku.al
Noku.al Day 2,000, 10:12

ishte shaka , ska photoshop per copy/paste ...

Zzo0mlesS
Zzo0mlesS Day 1,999, 05:10

Une kontribova 10 arm q7 nuk kam mundesi me teper 😕 por besoj se do ju dalin 😃

LiLo1
LiLo1 Day 1,999, 05:11

o djal duhen pare jo tanke

Zzo0mlesS
Zzo0mlesS Day 1,999, 05:12

😮 po kaq kam mundesi shiti armet nese nuk don mbaji sme duhen fare ............ une po mundohem me ju ndihmu jo me ju qit pun 😮

illegal name002 Day 1,999, 11:42

Comment deleted

james bond008
james bond008 Day 1,999, 05:12

o7

vegimi
vegimi Day 1,999, 05:18

You have successfully donated 31.65 ALL

AgainstWAR
AgainstWAR Day 1,999, 05:18

You have successfully donated 10 ALL. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account.13 kisha.nuk e kam rrogen te larte 😕 .por jane pastra gjithsesi 🙂.

Shverceri
Shverceri Day 1,999, 05:20

Ka dul kjo fjal koutriboj?!?

DonCurtis
DonCurtis Day 1,999, 05:25

per cilen MU duhet te japim cc?

LiLo1
LiLo1 Day 1,999, 05:53

besoj se e din asht tash 3-4 muj ai borgj

DonCurtis
DonCurtis Day 1,999, 05:59

Jo ne fakt sjam marre me mercenaret asnjehere dhe se kam dit... Mendova se ishte dicka nga kjo e fundit ne Indi...

Gjithesesi ju lumte per kete nisme 😃

TroyannForc
TroyannForc Day 1,999, 05:26

Lazokrati o djema 😛

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,999, 05:34

Per lazokratet po japim?

TroyannForc
TroyannForc Day 1,999, 05:40

po

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,999, 05:34

Ciles MU ?

KOSOVA SnokPerparim
KOSOVA SnokPerparim Day 1,999, 05:47

You have successfully donated 30 ALL. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account..... Pika-pika mushet Pusiii 🙂

fluse
fluse Day 1,999, 06:06

You have successfully donated 800 ALL. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account.
hajt inshallah hyjne npune kto....

fluse
fluse Day 1,999, 06:12

nese nuk e keni besdi publikoni nje liste personat qe kane derguar dhe shumen totale te perfituar per transparence se te gjithe po bejme sakrifice si ai qe derg 10 all si ai me 1000 all ose nese smundeni me persona atehere te pakten shumen e grumbulluar.tpakten shumen duhet me e dit

fluse
fluse Day 1,999, 06:12

pa ju prish pune

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,999, 06:15

Kur te tregoni saktesisht cili president i mori dhe pse premton shuma qe smund te paguaj un i kam gati 70 gold per borxhin

Rilindasi
Rilindasi Day 1,999, 08:20

Kam bindjen se behët fjalë për janarin. Le të më permisoj ndonjeri po jam gabim.

Rilindasi
Rilindasi Day 1,999, 08:22

Ose koha e sundimit të Ujkut, edhe asokohe pati shumë borxhe, por me shumë bindje them se ishte janari, kur shumë individ kerkonin ndihmë mercenarësh dhe nuk paguanin.

EFALB
EFALB Day 1,999, 08:59

Nuk mendoj se ky borxh i takon ujkut qe ishte CP per muajin shkurt. Kush e krijoi kete borxh le te thone. Por ka gjasa qe ky lojtar qe e ka bere kete papergjegjshmeri i bie te jete ndonje individ, se lojtare si ujku jo vetem qe nuk bejne budalleqe te tilla por perkunderazi eshte shume e veshtire ti gjesh edhe eshte humbje per kete ekomunitet ti mungojne lojtare te kalibrit te ujkut.
Kush eshte ky individ i papergjegjshem qe luan edhe flet ne emer te shtetit tone?

LiLo1
LiLo1 Day 1,999, 09:40

Tubua ska rendesi cili President por rendesi emri i Shqiperis ne qe kemi marre kete hap jemi nisur per te hequr cdo njoll ku ka te bej me emrin eShqiperia kjo ka rendesi se Cp kalojn e vijn

EFALB
EFALB Day 1,999, 10:01

Lilo1 ka shume rendesi te dihet cili lojtar e ka bere kete gabim. Nje shprehje thote se njeriu nese nuk meson nga e kaluara, ajo do ti perseritet. Duhet te mesojme se ku e kemi problemin kjo eshte me e rendesishme, sesa te meremi per ta ndreqim apo riparojme ate.
Kush e ka bere kete papergjegjshmeri qe luan edhe flet ne emer te shtetit tone??

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,999, 12:51

Per te miren e Shqiperis duhet te jemi transparent ta dim te gjith lojtaret se çu be dhe pse se te gjith jemi ne kte loj per te mbajtur lart emrin e Shqiperis por sekreten na ndajn neper klasa ca qe e din çbehet dhe ca qe se kan iden . Kjo esht vetem nje loje por ai qe zgjidhet president ne kte loj duhet te ket pergjegjsin se ka shum lojtar qe presin nga ai te tregohet i till . nuk esht loj su gjith te tjerat qe lufton individi ktu jemi te gjith tok dhe te gjith tok duhet te dim çbehet nuk me dhimbset leku per Shqiprin dhe shum e din fort mir . Ndaj e thash jam gati te paguaj 70 gold por vetem qe te dim te verteten. Kur ishte president ujku e tha qe kemi per te paguar mercenar dhe kerkoi ndihme megjithse mund ti paguante dhe vet e ndihmova me kenaqsi se u tregua transparent kshu qe boll me sekrete se jemi te gjith bashk ne kte loj

EFALB
EFALB Day 1,999, 06:43

Mire mo nje pyetje kush eshte ky lojtar qe ne emer te nje shteti hyn ne borxh, edhe tani kerkon kontributin e te gjitheve. Ku eshte pergjegjesia ketu?
Une pergezoj cunat te cilet kane deshiren e mire qe deshirojne qe borxhe te tilla te mos egzistojne.
Shume turp per ata qe tregohen te papergjegjshem.

Delta Blues
Delta Blues Day 1,999, 07:04

Une spo kontriboj se fort dyshimt jeni kah mu doki. kerkush nuk ka kthy hala kurrfar pergjigjje, ciles MU ia keni marr? nqfar kohe? edhe kush ka dhon urdher per me hi borxh?
Edhe pse CP nuk e merr iniciativen po individ tcaktum...
( mas ktij komenti skeni qka me mu gju me ma tesh, po ku keni pa me ju dhan pare edhe mos me vet se ku po shkojn ato pare. ''kush e ka mizen ner kapuq edhe preket'')

Rilindasi
Rilindasi Day 1,999, 08:23

Presidenti është 15 vjeç dhe nuk di të shkruaj shqip, qeverisjen, artikujt ia kryejnë të tjerët.

Albanian Lead3r
Albanian Lead3r Day 1,999, 08:56

mbahesh edhe per analisy dhe kritikues. nuk esht janari ky borgj ka kohe qe esht qe ne maj pak a shum

Snooop Lion Day 1,999, 09:01

Comment deleted

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,999, 10:30

Rilindas une nuk jam as pjes e qeveris asnje gje tjeter kete iniciative e ka marre MU-ja 2HA per tia heq kete njolle shtetit shqiptar por normalisht qe eshte e perfshir edhe Qeveria sepse te vetem nuk mundemi

MaestroAkel
MaestroAkel Day 1,999, 09:09

Hohhoho po ps ejeni shpenzu kot o djema. Sblehen mercenar qe tshihemi ne harte 2- 3 dite, mercenar blehen atehere kur eshte naj strategji me afatgjate.

I smell scam in here....

EFALB
EFALB Day 1,999, 10:36

NDOSHTA GABOHEM POR DUKE PARE KRONOLOGJINE E NGJARJEVE TE FUNDIT TEK ARTIKULL I MESIPERM, GJITHASHTU ARTIKULLI http://www.erepublik.com/en/article/ish-mod-sei-kaon-2259414/1/20 KU VEMEDJA TEK MAREVESHJA ME eINDINE QIRA MUJORE 30 000 ALL, KOMENTET NE ARTIKULL, TEK DOREHEQJA EDHE E A E N E A S ATEHERE DYSHOJ SE KY BORXHI NE ARTIKULLIN https://www.erepublik.com/en/article/une-po-quot-kontribuoj-quot-bashkohu-edhe-ti--2259271/1/20 NUK ESHTE REAL, POR ESHTE NJE SKENAR I KRIJUAR PER TI PARAPRIRE PRAPASKENAVE EDHE PAZALLEQEVE TE LOJTARE BASTARDE, NE KURRIZ TE TE GJITHE LOJTAREVE TE TJERE, ME QELLIM QE TI TREGOJNE PJESES TJETER QE JA SA TE AFTE JEMI NE EDHE KUR TE VIJE NDONJE LOJTAR TJETER NE QEVERI T'JA LENE DOCIN NE DERE TA MBAJE. SE KUSH FSHIHET PRAPA RITAS PO MERET VESH QARTE POR NJE GJE JU THEM, KUSH NUK I KRITIKON POR I NDIHMON NE RRUGEN E PISLLEQEVE TE KETE TURP QE LUAN EDHE E QUAN VETEN SHQIPTAR. HALLALL KUSH LUAN ME ZEMER EDHE BEN LOJE TE PASTER.
JU BEJ THIRRJE TE GJITHE LOJTAREVE TE MOS JAPIN ASNJE QINDARKE PA KERKUAR LLOGARI EDHE TRANSPARENCE MAKSIMALE SE KU EDHE SI DO TE PERDORET KONTRIBUTI I GJITHSECILIT.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,999, 10:53

krejtesisht dakord me illuminati!CERCIZ DHE LILLO KEMI BERE SHUME LUFTRA BASHKE PER HIR TE TRASPARENCES JU LUTEM QE KESAJ HERE PER HIR TE TRASPARENCES TE NA TREGONI ME SAKTESI SE KUR ESHTE MARRE KY BORXH DHE NGA KUSH????

LiLo1
LiLo1 Day 1,999, 12:55

eshte bere nga Labern por personi qe ka marr ose me ndrysh qe ju ka mbet borgj eshte festimbeqa por nukka rendesi pse e si e rendesishme eshte qe te paguhet jo per personat por per te miren e vendit tone

albshkupi Day 1,999, 14:24

Comment deleted

Hajdaraga
Hajdaraga Day 2,000, 16:27

labern eshte ai djaloshi i papjekur qe i ushqeu shqiptaret me mut kur ishte CP ???????? le te haje mut tani ti gjeje vet leket se asnje kacidhe nuk i jap

LiLo1
LiLo1 Day 1,999, 14:30

prap e ritheksoj ska rendesi ma per ca mos u merr ma me ate pun o djem na po kerkojm me heq nje njoll ti lam muhabetet e alibite se vk sja vlen me hap debate se per ato na Shqiptaret jena te paret

albshkupi Day 1,999, 14:37

Comment deleted

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.