Ambient on/off

Join the new world

 

Thirrje për pjesmarrje në qeverisje

Day 1,906, 06:38 Published in Albania Albania by RadeciVV

Përshëndetje të gjithë qyetatërve të eShqipërisë.

Po ju drejtohem me këtë mesazh, si kryeministër e vendit, që të ju bëj të gjithëve një ftesë publike.

Të gjithë ju që mendoni se në çfarëdo forme mund të ndihmoni qeverinë, me ide të juaja, plane, projekte, jeni të ftuar të bashkpunoni.

Me një mesazh privat të thjeshtë, të dërguar drejt meje, jeni të lutur të parashtroni çdo ide, projekt, mendim që keni për qeverisje, që keni për çfarëdo fushë (ushtarake, politike, mediatike etj). Gjithashtu të tregoni edhe resurset që do ju duheshin, pra njerëz, para etj.

Të jeni të sigurtë se çdo projekt do të shqyrtohet në detaje dhe do të merrni përgjigje me udhëzimet e mëtutjeshme për të vepruar në idenë apo projektin që ju do të keni.

Poashtu, bashkë me ministrat po mundohemi të bëjmë organizim sa më të mirë, duke vendosur çdo ditë nga një detyrë apo prioritet, që të i marrim gjërat me rradhë dhe të i kryejmë detyrat me përpikmëri.

Prandaj, ju lutem edhe njëherë, për çdo ide, sygjerim, projekt, kërkesë, kritikë, nevojë apo çfarëdoqoftë që keni, mos hezitoni të më dërgoni mesazh privat http://www.erepublik.com/en/main/messages-compose/5654819

Me respekt,
DardanH.
 

Comments

MDejzi
MDejzi Day 1,906, 07:08

Ku i keni planet e juaja?

RadeciVV
RadeciVV Day 1,906, 07:16

E ke fjalen per planet e qeverisjes? Ujku ne artikullin e tij prezantoi gjerat kryesore qe do te behen gjate mandatit te tij, kurse cdo ministri do te informoje per prioritetet dhe planet e veta ne ditet ne vijim.

KD22
KD22 Day 1,906, 07:18

Urime cuna,njue pune sa me te sukseshme qeverise 🙂

MDejzi
MDejzi Day 1,906, 07:21

Dmth planin te cilin shpresonim ta shihnim nga ju koka kon veq kush ka me u emeru dhe qka.ok e pasket realuzu mire ndamjen e pushtetit.por qka me inereson mu.
Kur po bojna lufte kallxom plane konkrete qekjo i intereson popullit.

alkedsh
alkedsh Day 1,906, 07:22

I dashur kryeminister,jemi shoke partie bashke dhe une jam i ri fare ne loje,por meqe jam i ri jam dhe pa hile.ju nuk mund te kerkoni feedback nga qytetaret mbas marrjes se mandatit,ne qe votuam duhet te kemi programin e qarte per cdo behet.Ne e Rep jane zhgjedhjet shpesh ne kohe reale,dhe ne te rinjte zhgjedhim pa paragjykime me besnikeri te plote te asaj qe na duket me e mira qe besoj eshte kjo qeversje,Po ama duhet treguar nga ju njefare rezultati e pastaj te pyesim popullin cfare duhet bere me mire.Ju votuam per rezultate jo demagogji,suksese

RadeciVV
RadeciVV Day 1,906, 07:25

@alkedsh qellimi i artikullit ishte stimulimi i qytetareve qe te marrin pjese ne qeverisje, pa dallime. Pra secili qe ka ide mund te marre pjese, te mos ngurroje te futet ne qeverisje, sepse ka vend dhe nevoje per te gjithe. Kuptohet se kemi planin tone qe do te implementohet, ne kohen qe kemi, pra nje muaj.

Faleminderit shume.

@Amathos plani po pregaditet po sigrusith se nuk mund te behet brenda nje dite. Tani eshte procesi i bartjes se kompetencave dhe shume shpejt qytetaret do te informohen ne kete drejtim. Faleminderit per interesimin.

MDejzi
MDejzi Day 1,906, 07:38

Kjo dmth se nuk pasket pas kurfar planesh.Ok por me trego sa kohe duhet me nejt na qeshtu tu prite deri qe te beni ju planet?

RadeciVV
RadeciVV Day 1,906, 07:49

hehe altin nuk do te thote se nuk kemi plane, do te thote se ti deshiron te mendosh ashtu. Te lutem shume, ka ndodhur qe me muaj te tere nuk kishte plan. Plan ka, por po punohet qe te perfeksionohet dhe te lirohemi sigurte. Kuptoj se deshiron te luash rolin e opozites, dhe me vjen mire qe po replikon e po interesohesh.

Me te mira

A E N E A S
A E N E A S Day 1,906, 07:49

Plani hartohej para zgjedhjeve...dmth paskeni qene pa plan kur hyte ne qeveri...bravo bravo!!!

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,906, 08:04

nuk behen kshu kto pun, punoni e realizoni njeher planet qe keni paraqit gjat fushates (sepse populli per ate plan votoi) e pasi te keni mbaru pun me ato, qofshim gjall pysni popullin se ca ka ngel tjeter per te bere:)

MDejzi
MDejzi Day 1,906, 08:14

Une do te interesohem, si gjithmone,sepse per Shqiperine e luaj kete loje jo per ty.A e din si,kjo puna e perfeksionimit te planit eshte nje bllof,me mire publikone ashtu siq mundeni me e bo per 5 minuta ta shtjellojme bashke.Sepse une e di qe jeni te papergatitur per qka keni pergjegjesi dhe kjo loje e juaja per ti vene ca lule planit eshte sa per ti marre syte popullit.

MDejzi
MDejzi Day 1,906, 08:15

Ne radhe te pare ju duhet te japni planin,ndersa populli idete se di me e realizu planin me mire e me lehte,por nuk mund te kerkoni nga populli me ju jep ide si me e bo planin.o7 deri qe te prefeksiononi planin.

RadeciVV
RadeciVV Day 1,906, 08:26

Sic po e shoh artikulli qenka keqkuptuar, dhe une po e riperseris.

Nuk kerkojme ide per planet aktuale, por nese keni ndonje plan nga ato qe nuk u paraqiten ne artikujt prezantues te ujkut me planet per vendin. Pra thjesht ide per qeverisjen, qe qeverisja te jete me interaktive.

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,906, 08:38

Amathos ne e kemi te pergatitur planin dhe nderkohe po punohet,ministrite perkatese i jane futur punes se tyre.Kjo ishte thjesht nje ftese per bashkim,pra qe edhe opozita aktuale ne qofte se ka nje plan ta tregoje dhe ai plan do gjykohet nga qeveria nese te vihet ne zbatim ose jo.Mos beni sikur nuk e kuptoni qe eshte thjesht nje ftese qe gjithsecili qe ka qejf mund te jape kontributin e vete...

Dr. A. Kulla
Dr. A. Kulla Day 1,906, 08:46

A eshte kaq dhimbse fakti se keni mbet ne opozit apo cfare?

Shume mire eshte e cekt nga Dardani se plani egziston dhe eshte propozuar nga CP, por nese ka dikush ende ma shume me shtu ide te reja apo cfaredo qofshin jane te mire se ardhura. Une edhe pse nuk jam pjese e politikes me duket shume ide e qart dhe i pergezoj.

@Amathos: Jam ne loje afer 6muajve, dhe eshte e vetmja qeveri se kerkon afrim me te gjithe lojtart. Kjo faktikisht lidhet me moton e partis se ketyre trimave -Shqiperia, Lidhja, Une- se d.m.th edhe kta trima jane ne loje vetum per Shqiperin.

Respekte

Mustafa XXL
Mustafa XXL Day 1,906, 09:18

Thjesht dardan ky atikulli eshte teper I mire Informues sa per ty aneas kallzomi planet qka bane.Thjesht asgje e tash kishe po thojm dicka shume pjue vjen inati a a

MDejzi
MDejzi Day 1,906, 10:01

CmenduriaMB 6 muaj loje e lvl 27 qka ke bo bre dej tash a veq me politike je marr a ?Hajgare po boj.
Djem boni qka te doni bre se sosht me rendesi per mu,pasi qe ju njoh kapacitetet.Mund te shkruani shum mire bukur dhe rrjedhshem.

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,906, 10:19

Amathos

E pame se cfare dini te beni ju gjate qeverisjes tuaj te gjate. Tani na lere rehat te tregojm se cfare dim te bejm ne. Jam shume i sigurt se cfare do lloj gjeje qe te bejm nuk ka per tu krahasuar me budalliqet qe ju keni bere ne qeverisjen tuaj. Duke filluar nga banka dhe deri te pazaret ne lidhje me teritoret.

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,906, 10:29

Nga Titulli mbani me kuptu qe po beni thirrje per pjesmarrje ne qeverisje .
qfar lloj qeverisje .. n lidhje me qka ?
Fillojm njeher me Premtimet gjat Fushates apo ndoshta ato vetem i keni realizu kaq shpejt e po doni edhe ndonje plan me realizu . lol Me verteto ndonje nga planet e elektoratit qe jon realizu. si dhe kam edhe une nje plan Ti marrim trojet tona dhe iliriden. ju si qeveri do e realizoni do ju ndimoj demage qe mund ti bej . kaq ndihm mund te ofroj. 🙂

A E N E A S
A E N E A S Day 1,906, 10:31

Mustafa ca po thua se spo te kuptoj vlla...nqs e ke per mua kur kandidova po paraqita planin tim para zgjedhjeve dhe per ate u votova ._. un prap se prap se kam pare planin tuaj akoma...

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,906, 10:40

@Amathos Jane 5 muaj 😛
Per sa i perket kapacitetit,nese e ke fjalen per mua atehere te them qe te mbash vendin tend dhe te respektosh normat e edukates.S'kemi patur rastin te komunikojme ndonjehere,prandaj mos flit kot pa i njohur njerezit...

Andiroid
Andiroid Day 1,906, 12:19

Heu bre A E N E A S kshu!

Plako ti mund ta kesh paraqit planin tend para zgjedhjeve por fakti mbetet qe ke qene CP me i padukshem i historise se eShqiperise! Aq sa ne shume komente shkruhej nga lojtaret e tjer me ironi: "pse mekemi persident ne?"
Dhe si CP kush ishte artikulli yt i pare?? Ishte ai Big Fail "Ndihmoni ushterin e mire CorpSS"

Asnje nga qeverite e mepashem nuk e ka kerku mendimin/idete e popullit qe ne fillim... hmmm me falni asnje nga qeverite e meparshme nuk e ka kerkuar ASNJEHERE mendimin dhe idete e popullit...
Biles Laberni na dhe dhe MUT me honger... tek nje nga komentet!

Artikulli eshte shume i thjeshte per tu kuptuar! Po pyten te gjithe ne pergjithsi: A keni ndonje ide per te shtuar per te miren e eShqiperise? Kjo eshte demoktraci dhe jo ato marbeshjet e turpit qe jan bo rrugicave...

AqifPasha
AqifPasha Day 1,906, 13:36

Hahahaha ... tashi na u qenka problem te kerkosh ide te reja nga qytetaret . O çna kenaqet....

Po lereni se do içik kohe kjo qe tju ndrryshoje mentalitetin... idete e reja nuk i fshijne asnjhere ato qe ekzistojne por pasurojne akoma me shume punen per eShqiperine.
Respekte per iniciativen.

Me ne fund dolen ne drite qeveritaret qe kerkojne ide te reja ne menyre te hapur nga qytetaret. Me ne fund, se deri tani kemi pas nje perde te zeze qe ndante kasten e te perheshmeve me popullin e gjore.


Vetem njehere mbaj mend une qe nga qeverite e meparshme te kene kerkuar nje mendim nga qytetaret, dhe ky rast ka qene marreveshja NAP qe beme me fyrom, me iniciative te DonKurtishit, ne mandatin e fundit te Napoleon54.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,906, 15:01

aenea nuk arrin te kuptoj se si mund te marresh ide te reja per nje qeverisje sa me te mire sepse ne kohen e aeneas qellimi kryesor ishte thyrja e kokes e çdokujt qe propozonte nje ide te re! dhe ky artikull i ngjan si nje shenje e apokalipsit! mos u frikeso aenes eshte shenja e pare e ringjalljes se e albanias! eshte hapi i pare per ti bere shqiptaret ne kete loje te kuptojne se identiteti dhe mendimet e tyre per qeverine dhe eshqiperine jane pasuria me e madhe !!!!!

Mbreti Drilon
Mbreti Drilon Day 1,906, 16:04

ceshte puna me ju more? kur njera parti e ben punen mut dhe del ne opozit vetem ka kritika
per qeverin e re. mbylleni gojen se njehere duhet te hiqet muti qe e keni len pas. lexoni me vemendje
artikullin dhe jo me hamendje. dardani kerkon qe te gjithe te behemi aktiv per nje shqiperi
te zhvilluar. me falni per fjalorin sot.

baroti
baroti Day 1,907, 01:29

O burra e qka mendoni ju qe qeverija do tju zgjidh juve problemet apo e ka një qantë magjike përplot me ideja. Shumë lehtë është të rrish anash dhe vetëm të kritkon dikënd. Disa këtu nuk jan duke kuptuar qe qeveri jeni ju.Sa me shumë koka që të mblidhen së bashku aq më shumë ideja do të dalin.
Nuk do të thot se nëse keni ndonjë plan se ai do të miratohet amo eshte shumë ide e mirë që të gjithë të marin pjesë. Lereni interesat dhe zënekat personale anash dhe bashkohuni qe ta qlirojme eShqiperine.

bita..s
bita..s Day 1,907, 02:50

s & v

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,907, 03:04

u gojen o arius ....

CYANlDE
CYANlDE Day 1,907, 03:11

Kta Uniteti Kompatar apo ( Simpsons ) po plasin prej inatit se sun e murr peyoni tash kishe na po dalmi kunder juve su dasht me kerku idet e popullit 🙂

Boll ide e mire nga dardani apo qeveris se ujku 🙂
pse mos me fol edhe populli per ato mendime qe i mendon le ti thot shlir 🙂

PO ktu shumica po kshyrshin vetem per veti e knej rrasja popullit 🙂
Si une personalisht kur kam dasht ne fillim kur ja kom nis lojen me hi ne MU e simpsons sum pranut se that na jemi vetem per njeri tjetrit nuk i ndihmojm lojtart e tjeret 🙂
e tash mos kshyrni me i shti hunt ku nuk duhet kishe na po ofendojm 🙂
Se asnjo nuk jeni si ujku 🙂
Kaloni mire loser (simpsons)

Afrodita Mf
Afrodita Mf Day 1,907, 04:16

eeehhh sa e veshtire eshte per disa te jene elegante edhe largpames.
Po mire o amanthos aka altinks,sipas teje monopolizimi i politikes shqiptare ne qeverite per nje vit me rradhe a nuk eshte pergjegjese per ngrirjen e raporteve.A nuk ishin keta pjestare te ketyre qeverive lojtare te thjeshte qe me ngadale ju afruan politikes edhe mesuan me shume e shume gabime qe i hengri ne koke bashkesia e eShqiperise?Apo zbrtien nga qielli dhe i dinin te gjitha, faktet tregojne qe eksperiencen e bene dale-ngadale.Kjo do te thote qe çdo njeri mund te jete ne gjendje te jape diçka per kete vend,jo vetem "politikanet" apo pseudopolitikanet.
Keshtu perpara se te kritikoni, te kerkoni shpjegime kujtohuni qe keni pasur nje vit e nje muaj ti benit gjerat si deshet.Qeveria e re ska as 3 dite qe ka ardhur dhe eshte e turpshme nga ana jote te ofendosh me "ja u njoh kapacitetin" se nuk je askushi vella per me paragjyku njerezit akoma pa u perfunduar mandati.Te pakten ki respekt per ato njerez qe nuk te kane munguar kurre respektit.
Une nuk ja u njoh moshat shumices,ama kush ka 30 vjeç e siper si une i kaperdin pak me veshtersi keto ofendimet ose pseudo-ofendimet qe kerkoni te beni,jane te pahijshme.
Prandaj,meqe idea eshte teper demokratike,teper revolucionare ne kete bashkesi,teper largpamese,pra qe çdo njeri mund te jape diçka per kete vend,vleresoni qellimat e mira e mos beni gjoja sikur po beni opoziten.Per ata qe nuk e dine opozita ne vendet e shendosha si Suedi,Gjermani,USA,e jo ne vendet e shpifura si italia dhe vendet e botes se trete,pra opozita sherben si zeri i ndergjegjes i qeverise,sherben si ndertuese dhe jo shkaterruese,shton apo rregullon idete e qeverise,e kap per veshi kur ben gabime sepse ne te dyja anet e kane te qarte qe punojne per te njejtin shtet/vend/atdhe.
Meqe djemte jane ngritur nga qytetare te thjeshte ne qeveritare,e kuptojne me se miri dhe me mire se sa disa te tjere qe ka akoma qytetare te thjeshte qe mund te jene te dobishem

CYANlDE
CYANlDE Day 1,907, 05:33

Vote e ke Moter 🙂

A E N E A S
A E N E A S Day 1,907, 06:36

Hhahahahahhahahahhahahahhaha Andiroid dhe Arius po me beni per te qeshur pz...Dhjetori ishte muaj festash i dashur Andiroid dhe njerezit ishin shum inaktiv por jo qeveria...lol dhe ju e quani nje qeveri inaktive kur ajo nuk ben artikuj si puna juaj? ._. me fal zotri i dashur nuk jam gazetar dhe te vetem te "llap" dhe te shkruaj gjera te pabaza sic shkruani ju...eh more sa keq me vjen per ju sinqerisht...shpresoj ta nxirrni sa me shpejt planin dhe te shohim ca do plotesoni dhe car jo...se un vetem BB nuk e plotesova dot dhe me quajten inaktiv...te shohim nese do kemi kongres, un shpresoj qe po

RadeciVV
RadeciVV Day 1,907, 06:46

@A E N E A S me listo te lutem gjerat qe ke bere ti gjate qeverisjes tende? Ne rast se nuk e informon qytetarin si pretendosh qe ai te di per gjerat qe bere ti? Ne rast se nuk je interaktiv dhe nuk kerkon bashkpunim, cfare qeverisje do quhet kjo? Te lutem shume..

Pastaj duhet ta dish se kush e solli se pari shqiperine ne kete gjendje, qe te na akuzosh ne per te paturin kongres apo jo. Pritni dhe mos beni paragjykime.

sulmuesi
sulmuesi Day 1,907, 07:37

AENEAS ishte presidenti me i rastesishem qe ka qene ne eShqiperia. As vete nuk e kupton se si e bene president dhe as vete nuk e mban mend qe ka qene president. Ky Altinks sa here ka qene ne opozite behet nje mizerje e keqe qe nuk e ka shokun. Per te mos fol per bufin Kris Hasa, kush e pa ne foto e merr vesh se cfare bufi eshte, edhe tu e dit qe eshte buf, shkruan ketu e kerkon llogari

Andiroid
Andiroid Day 1,907, 10:36

hahahahah AENEAS dhe deliri i tij "i vonuar" i madheshtise!!!
hahahahah Trolololololol LooooL DAFUQ etj etj (vetem kto gjona ke thon kur ishe CP)

Po deshe na i listo dhe nje here ato mrekulli qe na paske bo se ndoshta komuniteti eShqiptar po vuan nga amnezia...

Me te thon qe ke qen CP kukull dhe i padukshem te kom bo gjith ate kompliment...
Shyqur qe ke fillu me bo noi koment te deshperuar tani je ne opozite!

Trolololo : D

baroti
baroti Day 1,907, 12:35

Hej lejeni keto llafe tash mos hargjoni energji ne sende palidhje koncentrohuni ne diqka pozitiv.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,908, 00:04

@sulmuesi get a life
@andiroid me fal per nderhyrjen, nese Enea thot qe e ka plotesuar programin me perjashtim te baby boom atehere shih programin dhe analizoje per te par i ka ber apo jo. sa per pjesen e pozite-opozites, me kujdes, keni 11 nga 40 kongresmen, sdo u krenoja aq te isha si ju:)
personalisht sme duket me aq rendesi shkrimi i romaneve per tu dukur qe qeveria po punon. jam kurioz te di se sa propozime kan ardh tek qeveria nga lojtaret prej ktij artikulli e sa prej tyre jane pranuar per tu realizuar. nderkohe jemi ende ne pritje te PROGRAMIT te qeverise, dhe fatkeqesisht shkurti esht i shkurter ju kan ngelur rreth 24 dit per ta bere e per ta realizuar. megjithate ne jemi ne pritje. ne fakt te presin kto te tjeret se un per momentin kam dal jasht politike sepse mu neverit, por me gjas kthehem shpejt se ujku qimen e nderron e zakonin se harron. sidoqoft tani do merrem me ushtrine dhe me MU-ne.

mikeli4free
mikeli4free Day 1,908, 03:33

a i ka lexu noi njeri tana komentet ma siper ??????

elm3
elm3 Day 1,908, 06:39

cfare cirku interesant, I lol'd

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.