Ambient on/off

Join the new world

 

Të gjitha shpenzimet qeveritare gjatë mandatit.

Day 1,691, 03:28 Published in Albania Albania by RadeciVV

Përshëndetje të nderuar qytetarë të eShqipërisë.

Në këtë mesazh do të keni të gjitha transferat që bëhen një për një gjatë gjithë mandatit tim si President. Ju ftoj ta ruani linkun e artikullit (www.erepublik.com/en/article/2076795/1/20), që ta përcjellni gjithmonë, sepse për çdo shpenzim do të bëhet update.

Për transaksionet nga Banka e Shqipërisë, ju lutem kontaktoni me guvernatorin e saj aLalban (për të i vërtetuar ato).

07/07/2012
Nga Banka e Shqipërisë
11,500 ALL – furnizime te mercenareve te konvertuar ne tanqe(tek Lignja, nga keto kane mbetur 172 tanqe)
10,000 ALL - FPZH(tek gap2009)
http://i48.tinypic.com/2utqcur.jpg
http://i50.tinypic.com/t0lpcm.jpg
http://i48.tinypic.com/fxclqv.jpg
http://i48.tinypic.com/nej0aq.jpg
http://i45.tinypic.com/a1sus.jpg
http://i46.tinypic.com/fav53a.jpg
http://i45.tinypic.com/4kbeac.jpg
http://i48.tinypic.com/260vp1v.jpg
http://i45.tinypic.com/35jf5u9.jpg
105 kerkesa, 90 te vlefshme (FPZH) te furnizuar me 100 ALL dhe 50 q5 food

1,500 ALL – Furnizime ne chat(tek DardanH)

Nga Fabrika e shtetit
1000 q6 tanqe për furnizime të Illyrians dhe Dardanians Elite (tek DardanH).
Nga keto, 350 jane transferuar tek Lignja, dhe bashke me ato 175 pritet te behet furnizimi i mercneareve dhe Njesive Ushtarake vendore per luften me Malin e Zi

08/07/2012
Nga Banka e Shqiperise
15,000 ALL - FPZH (tek gap2009)
http://i.imgur.com/vcYIe.png
http://i.imgur.com/BswkE.png
http://i.imgur.com/WGsTR.png
http://i.imgur.com/pZNIC.png
http://i.imgur.com/XGP1s.png
http://i.imgur.com/lArr7.png
http://i.imgur.com/TEA8o.png
http://i.imgur.com/gPmtp.png
http://i.imgur.com/SPenf.png
http://i.imgur.com/Ghv74.png
http://i.imgur.com/pwwCf.png
Kerkesat me te kuqe jane te pavlefshme. Te gjithe te furnizuar me 100 ALL dhe 50 q5 food

09/07/2012
15,000 ALL FPZH
http://tinypic.com/r/14jndye/6
http://tinypic.com/r/npmdl2/6
http://tinypic.com/r/2mgp5rn/6
http://tinypic.com/r/bhlk4j/6
http://tinypic.com/r/28wfatj/6
http://tinypic.com/r/286xzf9/6

10/07/2012
500 tankse nga fabrika shtetrore
15,000 ALL FPZH
http://tinypic.com/r/25h066d/6
http://tinypic.com/r/33mpw8i/6
http://tinypic.com/r/239su1/6
http://tinypic.com/r/e71p5d/6
http://tinypic.com/r/egy2h3/6
ttp://tinypic.com/r/vwr8tk/6
http://tinypic.com/r/2im6s93/6
1,300 ALL per Dardanians Elite
http://img854.imageshack.us/img854/6725/ddddddsj.png
http://img684.imageshack.us/img684/8936/fdfvv.png
http://img163.imageshack.us/img163/3459/92539606.png
http://img834.imageshack.us/img834/9972/26893983.png
http://img836.imageshack.us/img836/4321/jjjjon.png
http://img521.imageshack.us/img521/1102/63683378.png
http://img716.imageshack.us/img716/4577/oootr.png
49 tanks te transferuara nga komanderi i Dardanians tek antaret, 100 te mbetura. Asnje ALL i transferuar, 1,300 te mbetura.
1320 takse q6 - te gjitha tankset q6 te transferuara deri tani dhe te mbetura pas shperndarjes tek mercenaret (1320 sosh) jane transferuar tek llogaria e dyte shtetrore sokolsokoli, llogari qe do te bej cdo dite transferim te tanqeve tek MU
150 tanke q6 - Dardanians Elite (nga sokolsokoli)

11/07/2012
50 tankse nga sokolsokoli tek TigerRamadani (per te permbushur 150 tankse, sasia ditore per Dardanians Elite, qe dmth Dardanians ka akoma 100 tankse te mbetura nga dje dhe 1300 all, per cdo furnizim poshte screenshots do keni)
15,000 ALL ne fpzh
http://tinypic.com/r/2v9985d/6
http://tinypic.com/r/2w51s1k/6
http://tinypic.com/r/ffbnsz/6
http://tinypic.com/r/sm7vrl/6
http://tinypic.com/r/333d4ls/6
http://tinypic.com/r/8zenad/6
http://tinypic.com/r/or8f4l/6
ttp://tinypic.com/r/1zlekp0/6
http://tinypic.com/r/16ab3g2/6

12/07/2012
15,000 ALL ne fpzh
http://tinypic.com/r/15s3k3p/6
http://tinypic.com/r/22cow5/6
http://tinypic.com/r/2jbjsyo/6
http://tinypic.com/r/6zsom0/6
http://tinypic.com/r/2eaih4w/6
http://tinypic.com/r/2e49d9h/6
http://tinypic.com/r/2lmqazm/6
ttp://tinypic.com/r/2euh4yv/6
http://tinypic.com/r/73j8kn/6

13/07/2012
FPZH - 15k ALL
http://tinypic.com/r/ems9e/6
http://tinypic.com/r/255qhhw/6
http://tinypic.com/r/2r2szdv/6
http://tinypic.com/r/2cp6r0i/6
http://tinypic.com/r/2jd4zk8/6
http://tinypic.com/r/30u37g0/6
http://tinypic.com/r/r0o7ld/6
http://tinypic.com/r/nxvtc/6
http://tinypic.com/r/2w4cvw5/6

 

Comments

loop nju Day 1,691, 03:28

Comment deleted

ujku76
ujku76 Day 1,691, 04:00

o7

Catatumbo
Catatumbo Day 1,691, 04:54

o7

Labern
Labern Day 1,691, 06:19

SPA 5 dit nga krijimi top3 me vet furnizim ta shohim ne ditet ne vazhdim kur tbohet MU kryesore a do te ndihmoj shteti shqiptaret

Dible21
Dible21 Day 1,691, 06:19

SPA nje Mu qe per 5 Dit arriti mbi 100 members Ku ka dhen Ndihma per te gjithe dhe kur vjen fundi Nuk marrin perkrahjen e shtetit Turp ! Po nejse ne do e mbajme me forcat tona po te na distanconi ne kete menyr vertet per te ardhur keq per nje grup qe po zhvillohet ne ket menyr te bukur 🙂
Zghedhjet e reja jan afer dhe kur te humbesh presim kercenime te tjera te tipit do lejm lojen dhe gjera te tilla 🙂 Soon dardanh 🙂

ALB FoRcE
ALB FoRcE Day 1,691, 06:23

SPA 5 dit nga krijimi top3 me vet furnizim ta shohim ne ditet ne vazhdim kur tbohet MU kryesore a do te ndihmoj shteti shqiptaret

ariarti
ariarti Day 1,691, 06:26

Dible21 like e ki 😉

Ke Vin
Ke Vin Day 1,691, 06:33

Turp per shtetin shqiptar qe nuk shperndan ndihma per SPA.
Si mund te zhvillohet SPA kur nuk merr ndihme nga shteti pasi ka vetem 5 dite qe eshte hapur?
Gjithesesi ne arritem ne top3 pa ndihma. Me kete qe po beni po demtoni eShqiperine!

thanas7759
thanas7759 Day 1,691, 06:44

Perandai esht superfuqi serbi dhe maqedonasi se me politikat qe ndiqni ju shkateroni shqiperin ne radh te par duke i ndjekur lojtaret nga loja..si qeveri duhet te bashkpunoni per te miren e vendit dhe sidomos per loitaret e rin qe te munden te kaloin levelet e te mos braktisin lojen

RadeciVV
RadeciVV Day 1,691, 06:45

Durim vellezer. Sapo kemi filluar me qeverine e re dhe po mundohemi te gjejme zgjidhje edhe per MU jo-shtetrore. Gjithsesi, me fjale nuk behet gje andaj duroni dhe prisni vendimin.

Dible21
Dible21 Day 1,691, 07:33

Po tna thonit ju prisni se tham se na vut vizen 😛

Berandykrena
Berandykrena Day 1,691, 08:06

@thanas7759,

Tamom he burr ke folur, investimi me i madh duhet tek lojtaret e ri, qe te motivohen, dhe te behet loja pjes e tyre e dites. Prandaj mendohuni mire cdo hap qe e hidhni, dhe strategjite mendoni te thella dhe te sigurta.

crashALB
crashALB Day 1,691, 08:53

Dardan ato llojdeklarimesh skan vlere , smund te thuash i dhash X 10.000ALL tia shperndaj ndihma dhe mos te tregohen rekordet kujt i shkuan ndihmat.
Ska vlere llogike , ose beje reportin sic duhet ose mos e bej fare.

crashALB
crashALB Day 1,691, 08:54

Thanas ti mir e ke po cave nuk u del te bejn train me gold ene e ngjyjn pak gishtin, edhe dihet tu honger vjen oreksi 🙂

Cronoson Day 1,691, 09:03

Comment deleted

AkuD.aL
AkuD.aL Day 1,691, 09:06

Shteti ska pune me njesi private.Lojtaret po te duan ndihma te futen ne njesi shtetorore.

F.P.ZH
Illyrians
Dardanians Elite

Cdo kush hap njesi dhe thote me jepni ndihma dhe mua po nuk vlen keshtu.PO doni Shqiperi te forte perqendrohuni ne 4 njesi dhe jo ne 10 e mos kerkoni ndihma kot

LiLo1
LiLo1 Day 1,691, 09:39

kam 1 gja un kur e hapet MU ju na pyet ne apo e diskutuat me kend....... jo nuk e hapet diskutimin tashi ku fondet po ju marojn doni ndihmen e shtetit quna harrojeni ju dhe te gjith ato qe jan me ju mrapa ndihma do ket vetem per MU e shteti dhe asnje tjeter ato nuk jan te dardanh sespse ai si erdhi edhe do iki por te eAlbania keshtu qe ju dhe kushdo qe te hap MU ta harroni ndihmen e shtetit. Shteti ka urdhra dhe rregull dhe nuk ju le ju te beni si ju do k.... pranaj o ribashkonu me MU e shtetit

RadeciVV
RadeciVV Day 1,691, 09:39

@crashmkd une tregoj se ku shperndahen MU qe transferohen nga guvernatori, secili nga keta qe kam shkruar mund ta pyetni se si shperndahen.

AM14
AM14 Day 1,691, 09:46

SPA eshte hap pa keshilla me qeverin e kaluar, cdo MU qe hapet duhet te hapet per nje qellim, jo vetem te hapet dhe pastaj ja spo ndihmon shteti.
Shteti prioritet duhet te kete MU qe hyjn lojtaret per Div 1-2-3-4, pastaj te mendoj per Mu e tjera qe jane hapur pa nevoj.

Dible21
Dible21 Day 1,691, 10:03

gap2009 ska gje vlla ti e di qe ne e mbajm MU hapur dhe pa ndihmen e shtetit po ne nuk kemi mbajtur gje ashti si ti qe kur te erdhen donate 3000 q6 Ti vazhdoje me q1 😛 Pyes veten ku shkuan ? hahah ska gje ne e mbajm kete Mu pa ndihmen tuaj po vet shteti duhet te ndihmoj duke par qe per 5 dit ne TOP3 apo ke frik se mos ju arrijm ? 😃 Njs zgjedhjet e tjera afrojn shum shpejt dhe un dua shqiperin para ska rendsi ke ndihmon shteti dhe a jepni ju ato ndihma SPA do vazhdoj kshu sic esht 😉

HmmmAlbania
HmmmAlbania Day 1,691, 10:04

Hehehehe se pari doja ti thoja dicka presidentit . Ska problem shikoje situaten me SPA dhe me MU e tjera JO QEVERITARE , shqyrtoje dhe vendos sepse ne presim se kemi problem por ama ne e duam pergjigjen nese e ke qe tani .

HmmmAlbania
HmmmAlbania Day 1,691, 10:05

Dhe dicka tjeter per ata te tjeret qe flasin per SPA .
O Vogelusha nese doni ndihme ne MU e juaja qeveritare me thoni se ju dergojme ne , nese doni ndihme per members e juaj me thoni se SPA ka edhe per ju , ne nuk i mbajme shpresat te ju se te ishte per ju nuk i kishim bere 120 members per pak dite dhe te gjithe marrin me shume nga cfare shperndan "qeveria" ... Ska problem flisni e flisni se ne vetem perpara do ecim ... Ne po bejme dicka tjeter , premtojme pak dhe japim shume !

RadeciVV
RadeciVV Day 1,691, 10:15

Cuna nuk keni nevoje ta beni me shume te madhe. Une sot ju dhash nga fondet e mia personale sa kisha mundesi qe te mbulohet. Besoj se kjo ju ka bere te kuptoni qe dicka do del nga kjo pune, thjesht tregohuni pak te durueshem ju lutem.
Me shume respekt
DardanH

HmmmAlbania
HmmmAlbania Day 1,691, 10:20

DardanH ta thash edhe me lart , ne presim por duam pergjigjen nese e ke tani sido qe te jete . Nese nuk e ke presim edhe pak presim pa merak . Ne fund te fundit ju jeni Qeveria

armandshala
armandshala Day 1,691, 11:05

Furnizohen lojtaret e fuqishem kur ne fakt te dobetit bejn te mundur fitimin e luftes,,,,ironi e fatit...

MamiJote
MamiJote Day 1,691, 11:15

Ore me pyt kshu kot... Pse duhet kjo mu SPA a nuk mjaftojne mu te shtetit e duhen me...? Po sikur SPA te shkrihej e te bashkohej me MU shteterore...? A ka ndoi bir bastardi serb qe don me bo emer per vete ktu a si o puna..? Doni te degjoni mendimin tim i mbyllni te gjitha MU jo shteterore e bashkohuni njeher dreqi e mori...
APO JEMI SHQIPTAR THUAJ S'KA SHANCE TE BASHKOHEMI NDONJEHER.
V.K.

Elbunit
Elbunit Day 1,691, 12:22

jane bere 1000 MU dhe te gjitha duan fonde nga shteti

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,691, 12:33

Dardani duket djal i mir djema kini besim.(Dardan kujdes mos te korrupton pushteti!)

T R A C E
T R A C E Day 1,691, 13:28

Edhe une me PlanetLab dojme me hape nje MU "kafja e Bates" a na ndihmon qeveria ?!
🙂

Dible21
Dible21 Day 1,691, 15:55

Fatonb po ste ndimoj qeveria te ndimojm ne 🙂

crashALB
crashALB Day 1,692, 01:11

@dardan, ne se ti publikon ku shkun ndihmat ne ate menyre ath kot e ben se askush nuk e kupton se si u perdoren. Kush e konfirmon qe i mori ato ndihma dhe si i shpenzoj????
ju thoni pyesni kta drejtuesit e MU, por cfare kuptimi ka ky raporti juat atehere?
VOIDED

Edi Rama PS
Edi Rama PS Day 1,692, 12:38

Lexojeni ju lutem.Shume e rendesishme per Shqiperine.
http://www.erepublik.com/en/article/strategji-per-shqiperine--2077671/1/20

Frederik 11
Frederik 11 Day 1,692, 13:49

v

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,693, 15:42

bravo per transparencen o/

GrimReaperF
GrimReaperF Day 1,693, 15:47

SPA po MU top 3 po kotrolloni mire ata pjestaret tuaj qe te mos luftojn kunder Shqipëris ne Montenegro per 1 BH t'lodht ikk tash, fore asht ajo qe jepin fonde ju, 3 dit kam qen aty cent nuk kam mar 😉

Corps3 SS
Corps3 SS Day 1,693, 17:29

Ore , haj te gjithe te hapim MU e te na ndihmoj shteti. Pse e hapet ateher , nuk shkruan aty te hapet nga shteti po nje lojtar e hap.
E sa per ti @dible me thuaj si ndihmon ti , me ato te Hmm ?
Respekte per Hmm

Corps3

Sinan Ks
Sinan Ks Day 1,693, 19:36

Si duket po ecni mire me FPZH kokan rrit shpenzimet pak ore pasi qe keni marr shtetin ne dore,shum qudi.
Mua sme korespondon me asgje,gjithashtu ju lus mos te permendni dardanians ne kete mes,sepse per dardanians skeni dhene asgje deri me tani,shikoni me mire mos ju kan mbeet gjepave pahiri,spo thon se i keni vjedh siq beni zakonisht.
Dua te cek se eshte dita e 5 qe une marr vetem premtime boshe per dardanians,asgje ne terren veq fjale.

Sinan Ks
Sinan Ks Day 1,693, 19:43

Gjithsesi po e shoh qe zhvejkagain ka marre dy here supps,ndoshta nga pakujdesia e gap2009 si zakonisht hehe,Ktu gap2009 apo alban mustafa "kryekapo" i hajnise nuk po tregon se sa vetave ju ka jep supps dhe sa i kan tepru.
Sepse neser kur te marri prap 15k all kto te sotit mund ti mbesin gjepave hehe

Sinan Ks
Sinan Ks Day 1,693, 19:47

Krejt qka dua te them ato qe teprojne jane ok,neser merr me pak se 15k all dmth veq aq sa per te permbushur ndihmat,nuk eshte doemos te marri 15k all,veq nese ka ndonje arsye qe une spo e kuptoj,ketu.
Dua gjithashtu per hire te transparences te tregoj se gjate kohes qe une kam qene minister albanmustafa i shtrenguar per te mos vjedhe nuk ka jep me shum se 50 personave supps sepse ska pas kerkesa me shum,normal per qdo kerkese eshte desht edhe me pas fakte.tani une diqka spo marr vesh ktu

Sinan Ks
Sinan Ks Day 1,693, 19:48

kur e di se popullsia veqse eshte ul,nuk ka ngritje por renie te popullsise ndersa shpenzimet rriten qdo dite.

crashALB
crashALB Day 1,694, 16:05

A duhet te jesh pjestar i qeverise qe te merresh me ndihmat e FPZH????? nese po mesa di AlbanMustafa nuk eshte pjestar. Plus ne gjith kto kohe si ka munci i njejti eprson vazhdon ne te njejten pune??????
Ska te tjere te shperndajn ndihmat e FPZH???? kur ka per president e ministra si mos te ket per FPZH.

Fessti
Fessti Day 1,694, 18:33

DardanH vlla mendoj se osht e panevojshme dhe e lodhshme me print screen qdo transfer qe bohet
ma mir ish kan me bo veq copy - paste veq teksti qe del kur bohet dergesa pasi po doni me kan 100% transparent psh kshtu : You have transfered....

Valton Rudhani
Valton Rudhani Day 1,695, 02:00

Qeveri e Deshtuar sapo kam filluar lojen dhe po shof se jeni bo ma Ziii se qeveria e Shqiperis edhe e Kosoves ne jeten reale . TURP.

Valton Rudhani
Valton Rudhani Day 1,695, 02:00

Qeveri e Deshtuar sapo kam filluar lojen dhe po shof se jeni bo ma Ziii se qeveria e Shqiperis edhe e Kosoves ne jeten reale . TURP.

DoRi94
DoRi94 Day 1,695, 08:05

Cfare Te Beje Qeveria Kur Ju Pa Lejen E Kerkuj Hapni MU Tujat Po Te Donin Ju Te Miren E Shqiperise Do Bashkoheshit Me MU e Shtetit Dhe Do Ju Ndihmonin Por Ju Shikoni Interesat Tuja Dhe Kjo Eshte Arsyeja Pse Shqiperia Po Shkon Prapa Dhe Jo Para ... Nese Do Donin Shqiperine Ju Tani Ne Keto Momente Do Kerkonit Te Bashkoheshit Ne Nje Mu Te Vetme Per Te Rijte Ne Loje Por Kjo Nuk Ju Intereson Sepse Doni Te Jeni Vete Sa Me Te Mire Ne Loje ... Ju Jeni Turpi I Shqiperise Ne Kete Loje Dhe Jo Qeveria

Tiger Ramadani
Tiger Ramadani Day 1,696, 19:43

FPZH NUK KA DHEN REPORT SOT DHE I KENI DHEN 15k ALL NE NUK KEMI BER REPORT DITEN E DYTE PASI QE MOREM VETEM 50 DHE ATO 10 TE MBETURA U SHPERNDAN NE MU ME PAS KUR ISHTI PREZENT EDHE JUVE NE CHEAT KSHTU QE NUK BESOJ QE ISHTE E NEVOJSHME TE BEHEJ JEPORT PER 50 Q6 TANKS SOT NUK KEMI MARR ASGJE ME ARSYETIMI SE NUK KEMI BER REPORT DJE KURSE FPZH EDHE PSE SBEN REPORT MERR SUPLIES ESHTE PLOTSISHT E PADREJT DHE ME 50 Q6 NUK MBAHEN AS 6 LOJTER AKTIV TE DARDANIANS ELITE

Tiger Ramadani
Tiger Ramadani Day 1,696, 19:54

RAPORTI I FUNDIT QENKA I DARDANIANS ELITE KTU ATHER PSE NE AKUZOHEMI QE SKMEI DHEN RAPORT

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.