Ambient on/off

Join the new world

 

Shqiptar te Shqiperis Etnike !!!

Day 1,980, 07:04 Published in Albania Albania by Cerciz.Topulli


Mbase eshte pak shpejt per te folur per zgjedhjet e ardhshme per Cp por them tia fillojme …

Une jam kandidati zyrtar i Partis Revolucionare …

Kam pak me shum se 1 vit ne kete loje dhe besoj se ka ardhur momenti per te marre persiper nje detyre te veshtir sic eshte detyra e Presidentit te vendit .

Pse them e veshtir ? Them e tille sepse une besoj se Cp nuk eshte nje pozicion qe thjeshte merr nje medalje dhe ke 5 gold me shume … Por eshte nje pozicion qe kerkon pergjithsi te madhe dhe jo vetem . por kerkon durim dhe force . Besoj se ne kete faz te lojes pra ne muajn e ardhshem kam nje kohe te mjaftueshme per tu marre me loje akoma me shum nga cpo merrem tani …
Normalisht tashme jam akoma me I pergjegjshem per veprimet e mia se sa ne te shkuaren .

Shqiperia ka nevoje per nje menaxhim ushtarak pra qe do te thote lojtaret e rinje te trainohen perpara se te leshohen me koke ne betja . Kjo do te jete e veshtir por te pakten po te punohet ne kete fushe shum gjera do te mund te rregulloen …

Ne te kaluaren kam bere goxha gabime qe ne momentin kur I kam bere nuk me jane dukur te tille . Por sic thote populli jone heroik gabon ai qe e perserit jo ai qe e ben per hete te pare .
Pra me kete dua te them qe nuk jam ndonje engjell apo mesi qe me te ardhur une ne krye te shtetit gjerat do te rregulloen si me dore . Por une do te jam maksimumin per te cliruar territoret tona qofte kjo edhe me marrveshje me serbet ….

Qeveri teknike …

Une qe ne momentin e pare qe jam future ne loje kam dashur qe cdo parti te kete perfaqesuesit e saje ne qeveri . Kjo do te anashkaloje shume pakenaqesi dhe urrejtje mes shqiptarve .

Jam ne bisedime te vazhdueshme me te gjithe kryetaret e partive qe do te thote do te perpiqem te krijoj nje qeveri teknike . Kjo nuk do te thote qe ato parti te cilat nuk do me mbeshtesin ne zgjedhje do te mbeten jashte .

Pra jam I hapur per te zgjedhur njerzit qe jane sa me pak te zene ne RL . Ne menyre qe te perpiqemi te bejme dicka te mire …..

PS: Une bashke me kandidatin tjeter pretendet Snooop Lion kemi vendosur qe kushdo qe fiton zgjedhjet do te kete bashkupunim nga te dyja kampet dhe kandidati I dyte do te vedoset Zv President.


Me respekt : Cerciz.Topulli
 

Comments

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,980, 07:10

Nese ben lexojeni kete artikullin tim
http://www.erepublik.com/en/article/si-te-fitoni-media-mogul-medal-falas--2249319/1/20

Me falni per spam

A E N E A S
A E N E A S Day 1,980, 07:12

Suksese o/

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,980, 07:17

Je treguar shume realist,e vertete qe nuk mund te rregullohen punet si me dore.

Me ke pelqyer shume qe po perpiqesh qe nese fiton zgjedhjet ti bashkosh te gjithe siq beri Andi.

Por tek nje pike nuk mu duk ide e mire
`` Por une do te jam maksimumin per te cliruar territoret tona qofte kjo edhe me marrveshje me serbet ….``

Besoj se nuk kemi qka te merremi vesh me serbet.Nese e ke menduar qe tu japim cc per te na lene territoret tona ,prap jam kunder.Armiku mbetet armik.Ka disa ``kufije`` qe nje shqipetar nuk mund ti kaloj .

RESPEKT per ty CERCIZ

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,980, 07:25

Suksese...o7

Zzo0mlesS
Zzo0mlesS Day 1,980, 08:07

Te uroj suksese vlla o/ 🙂

AgainstWAR
AgainstWAR Day 1,980, 08:30

Suksese vllai o7

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,980, 10:22

vote edhe sub 😛

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,980, 12:27

suksese dyve p/

Monsieur DjOnce
Monsieur DjOnce Day 1,980, 13:44

Suksese

Berat Gashi
Berat Gashi Day 1,980, 14:10

suksese , shpresoj qe cili t'fitoni t'ia arrini kongresin se bashku me ne normalisht , se humbjet e nje pas njeshme na kan demoralizu shum 😒

Andiroid
Andiroid Day 1,980, 14:12

Suksese o/

M'bohet qefi qe paske fillu me bo hartime..

Vetem ki diçka parasysh qe NAP me Serbet nuk ben dot. Edhe nqs e blen CP e serbise parlamentaret i japin direkte impeachment nqs ai nuk e ven Shqiperine CoD ne nje RW serjoze dhe gjithsesi ata nuk kan per me respektu asnje NAP me ne.

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,981, 05:39

Jam dakord me ty And per kete gje.
Besoj se i keni pare vete se cfare bejne ata. Jane njerez shume te poshter dhe nuk u vjen turp/zor per asgje te turpshme qe mund te bejne

erjoli
erjoli Day 1,980, 16:02

Edhe une te mbeshtes çerçiz por nap me serbet sjam dakord.mos na u bo thaçi i dyte se e kemi nje hajn mjaft...suksese

1Albania
1Albania Day 1,981, 11:38

nuk eshte vetem thaci hajn edhe ne ne alb kemi hajn 😃
sa per ate pjesen e nap nuk jam dakorte

Rrapo
Rrapo Day 1,980, 16:52

Lerni marveshjet me serbet se nuk jemi ne pozita per te bere marveshje me ta. Qe te besh marveshje duhet te jesh shtet i forte, Filloni dhe vendosni ndonje gure per te ardhmen. Ndertoni fabrika, forconi ekonomine etj.
Vetem projektet afatgjata pin uje!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.