Ambient on/off

Join the new world

 

SERVITI

Day 1,557, 22:41 Published in Estonia Estonia by Uno Nisu

Kord läinud üks mees randa, et püüda söögiks kala ja lõigata kõrkjaid loomadele allapanekuks. Jõudnundki ta siis randa ja püüdnud 1000 kala ning lõiganud ilmatuma suure pundi kõrkjaid. Siis asutanud mees ennast koduteele. Ühel võsavahelisel teelõigul sattunud ta kokku Vanatühjaga, kes tundus parajasti hädas olevat rikkiläinud autoga.

Vanatühi peatanud siis mehe ja kavalalt küsinud, et kas oleks võimalik korraks mobiili laenata, et saaks autoabi välja helistada. Tal endal olevat mobiil põrgu ununenud, tõrvakatla äärepeale täpsemalt.

Seda juhtunud aga pealt nägema Siil, kes asunud kohe põõsast õpetama, et “Serviti, serv…”, siis Siilike aga tundnud, et tal on sellest vägivallast juba küllalt ning parandanud ennast, “Ptüi… krt, kulla mees, keela mobiilis kõned lühinumbritele ära.. Vanatühi tahab su nimele SMS laenu võtta… võimalik, et isegi eRepubliku kontotle kulda osta.. “.

Mees keelanudki siis mobiilis kõned lühinumbritele ära ja ulatanud alles siis mobiili Vanatühjale. Vanatühi näppinud veitsa mobiili, kuid peagi veninud ta nägu pikaks nagu vananeval Cher’il. Seejärel viskas Vanatühi mobiili mehele tagasi, ronis sajatuste saatel autosse ning kadus kruusa krabinal mööda looklevat metsateed minema.

Mees ulatanud siis Siilile hüva nõu eest tänuks kaks kala. Siil vaadanud neid kahte rääbakat kala, tundnud siis, kuidas aastatuhandete vältel temasse kogunenud stress (pidev niiskes võsas passimine, minimaalne kõrvalosa eeposes) hakkab üle ääre ajama ja käratanud, “Tra, kas ma nende kahe näruse kala pärast sind abistasin siis vä? Anna oma I-phone siia, mu vana Motorola teeb siin viimaseid hingetõmbeid, akuga probleeme, urus sitt levi ka!!!”.

Mees palunud Siilil rahuneda ning asja mõistlikult arutada, kuid Siil ei teinud kuulmagi ja ragistas võsas agressiivselt pobisedes edasi.

Mees olla hakanud vägivaldset Siili lausa kartma ning otsustanud tülikast nõudjast tema enda kavaluse läbi vabaneda, kuid talle ei meenunud kuidas. Seepeale mees küsinudki meelitades, “Kulla Siilike, mis nõuannet sa hakkasid ennem mobiilijuttu mulle ütlema?”.

Ärritunud ja mitteadekvaatselt mõtlev Siil ronis võsast välja ja vastas emotsionaalselt, “Tra, no eks ikka seda, mida ma kõigile tavaliselt ütlen… serviti, serviti”.

Seda nippi kuulnuna võttiski mees kärmelt oma iPhone serviti kätte ning lajatanud kõigi selle 16GB’ga Siilile otse lagipähe.


Pildil olev iPhone ei ole Siili surmaga seotud

Siil koolenud saadud infohulgast sealsamas ära ning sellest ajast peale pole teda enam kuuldud ega nähtud kusagil nõu andmas.

Mees aga elanud õnnelikult edasi.. kuni ta naise võttis, kes ostutus parajaks tulehargiks.

Aga see on juba hoopis teine jutt.

 

Comments

SiilP
SiilP Day 1,558, 14:05

Kuuldused minu surmast on tugevalt liialdatud 😕 Kontrolli oma fakte, enne kui need siin avalikkuse ette tood.

Uno Nisu
Uno Nisu Day 1,559, 00:41

SIIL SINA VÕI??

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.