Ambient on/off

Join the new world

 

Septintoji paskaita: Straipsnio pavadinimas

Day 1,098, 09:23 Published in Lithuania Lithuania by Nexrow

Labas vakaras, brangūs skaitytojai.

Atsiprašau už tai, kad vėl vėluoju su straipsniu – atsirado problemų realiajame gyvenime. Žinau, kad dabar greičiausiai ne tai visiems galvoje, tačiau vis dėlto noriu tęsti savo paskaitas. O apie politines šalies aktualijas, manau, ir taip atsiras rašančių.

Šį vakarą norėčiau su Jumis pakalbėti apie straipsnio pavadinimo bei antraštės parinkimą.

Manau, visi suprantate, kad įdomus, akį patraukiantis pavadinimas yra pirmas žingsnis link didelio skaitytojų skaičiaus. Net ir realiame pasaulyje, nesvarbu, ar tai bus reklaminis skelbimas, straipsnis laikraštyje ar internete, pirmiausia akį patraukia įdomios, iš kitų išsiskiriančios antraštės.

Intriga

Kadangi eRepublik terpėje straipsnio pavadinimo vizualiai paįvairinti (padidinti, parašyti kokiu nors išsiskiriančiu šriftu ar spalva) neįmanoma, tai belieka griebtis sumanumo ir parašyti kažką įdomaus bei intriguojančio.

Tačiau bet ko juk pavadinime neparašysi. Reikia, kad jis bent kažkiek atitiktų paties straipsnio turinį. Dėl to ir straipsnis turi būti įdomus. Bet nenukrypkime nuo temos... Štai Jums pora tikrai įdomaus ir akį patraukiančio pavadinimo pavyzdžių:
Geležis tampa politinio šantažo įrankiu || Pakso skandalas
Brolį iš numerio atpažinsi || Valstybė-fliugeris vėl keičia orientaciją.

Kaip tikriausiai jau pastebėjote, abu straipsniai yra to paties autoriaus - mūsų gerbiamo lopatologo daniocho. Nieko keista - jis vienas geriausių žurnalistų Lietuvoje, rašantis apie tikrai įdomius dalykus ir sugebantis sugalvoti savo straipsniams tikrai intriguojančius pavadinimus.

Paprasta ir aišku

Žinoma, intriguojančia tema parašytam straipsniui nėra labai sunku sugalvoti intriguojantį pavadinimą. Tačiau rašant statistinius ar grynai informacinius straipsnius, kažką įspūdingo išmąstyti nėra lengva.

Tačiau tokie straipsniai, jei rašoma apie svarbius dalykus, ir taip pritraukia tuo besidominčius žmones. O jei kokiu nors įspūdingu, bet ne tiksliu pavadinimu pritrauksite žmogų, kuriam Jūsų statistika (tik pavyzdys) nepatiks, tai jis vis tiek jos neskaitys. Tad tokiu atveju geriau pavadinimą palikti paprastą ir aiškų.

Gudrybės

Bisgi, pasitaiko atvejų, kai sunku sugalvoti įdomų, skaitytojams patiksiantį pavadinimą. Tokiu atveju galima pasitelkti įvairias gudrybes.

Paprasčiausia gudrybė yra pavadinime palikti neužbaigtą mintį, gale padėti daugtaškį, reiškiantį kažkokį nutylėjimą arba intriguojantį klaustuką. Tai sudomins skaitytojus. Taip pat galima pamėginti parašyti didžiosiomis raidėmis, pridėti šauktukų. Tokie pavadinimai taip pat patrauks akį, nors ne visada sulauksite teigiamų atsiliepimų.

Jei norite kiek įvairesnių ir veiksmingesnių gudrybių, pamėginkite pasinaudoti daugeliui žinomos, labai kontraversiškos asmenybės, Manto (manteliuks) stiliumi - parašyti straipsnį ir sugalvoti jam skandalingą, aktualų, tačiau visiškai nesusijusį su straipsnio tema, pavadinimą. Štai pavyzdys:
Bandžiusio apvogti valstybę Lietuvaičio acc valdo... Daniochas!!!

Pats Mantas rašė, jog toks poelgis yra „niekšiškas”. Mano nuomone, tai šiek tiek per stiprus žodis. Tačiau, kad sulauktumėte pripažinimo po tokio poelgio, reikia sugalvoti jį pateisinančią priežastį. Aukščiau pateiktame pavyzdyje buvo skundžiamasi tuo, jog valstybines žinias skelbiantis laikraštis „LT News” sulaukia mažesnio skaitytojų kiekio, nei kažkoks skandalas, kuris niekam nėra naudingas.

Taip pat būtų gerai, kad prieš pradėdami žaisti tokiais triukais, jau būtumėte susilaukę kažkiek skaitytojų pripažinimo ir pasitikėjimo. Jei būsite dar visiškai nežinomi, tai kai kurie šiek tiek labiau arogantiški ar užsispyrę skaitytojai gali įsižeisti. O to mes tikrai nenorime, tiesa? 🙂

Tačiau net ir esant žinomam, net sugalvojus gerą priežastį ar atsiprašius, nereikia tikėtis vien tik pritarimo. Visada atsiras vienas, kitas nepatenkintas asmuo. Tokiu atveju kritiką reikia priimti ramiai, nes ji dažniausiai bus teisinga 🙂

Kitas, daugumai turbūt taip pat žinomas, Manto triukas buvo vadinamosios „atvirkštinės psichologijos” panaudojimas. Štai šis jo straipsnis sulaukė greičiausiai daugiausiai balsų per visą jo laikraščio gyvavimo istoriją:
The worst article ever... or not...
Taip pat jis padėjo jam pasiekti Media Mogul medalį (MMM).

Tačiau toks straipsnis yra vienkartinis ir, net jei ir po metų parašysite kažką panašaus Lietuvos spaudoje, tai Jus išvadins plagijuotoju. Dėl to šią gudrybę patartina vartoti tik pavadinime. O jau kaip jį suformuluosite, tai tik nuo Jūsų talento priklauso 🙂

Toks triukas šiek tiek priimtinesnis ir pykčių sulauks mažiau. Tačiau ir tų pačių skaitytojų pritrauks ne tiek daug. Bet pamėginti visgi verta.

Nevarykite Dievo į medį

Tiesa, nepersistenkite su tokiais triukais. Jie neveikia, jei pastoviai darote tą patį. Tai galima padaryti kartą per mėnesį ar kiek rečiau. Priklausomai nuo to, kiek straipsnių parašote. Jei persistengsite ir žaisite su skaitytojais per dažnai, tai bus kaip toje pasakoje apie piemenį ir vilką.

Na, o pabaigai norėčiau priminti, kad visa tai, ką aptariau šios „paskaitos“ metu yra tiesiog idėjos, kuriomis pasinaudoję galite sulaukti daugiau skaitytojų. Jums nebūtina elgtis taip, kaip aš sakau. Galite sugalvoti ir paprastus pavadinimus, nesinaudoti tais triukais. Galite ir savų triukų sugalvoti. Tai priklauso tik nuo Jūsų pačių.

Namų darbai

Na, o dabar pažiūrėkime, ko išmokote šį kartą. Užduotis, kurią turėsite atlikti namuose, bus susijusi su laikraščių pavadinimais. Pateiksiu Jums kelis skirtingus, dažniausiai ganėtinai gerus, straipsnius su nelabai įdomiais pavadinimais, o Jūs turėsite išsirinkti du ir sugalvoti jiems geresnius, labiau akį patraukiančius pavadinimus. Štai tie straipsniai:
- Addiction straipsnis apie naują įrankį
- Browlio straipsnis apie politinę padėtį Šveicarijoje
- Hellsingo komiksas apie Lenkiją
- Aloizo Katučio straipsnis apie problemą kariuomenės sistemoje
- saslyko straipsnis apie Sūduvos užpuolimą
- Zmogaus Anties straipsnis apie situaciją Lietuvoje

Kaip matote, pasirinkimas tikrai nėra mažas. Šeši straipsniai, iš kurių reikia išsirinkti bent du (galite ir daugiau). Tiesa, noriu priminti, kad šių straipsnių pavadinimai ne būtinai yra blogi. Tiesiog, mano nuomone, galima būtų juos padaryti ir įdomesnius, labiau patraukiančius akį.
Pora patarimų, palengvinsiančių Jums darbą:
- Atsižvelkite į straipsnių turinį, bandykite surasti kokią nors įdomią mintį ir ją kaip nors gražiai suformuluokite.
- Visi straipsniai yra ganėtinai seni. Bandydami sugalvoti pavadinimą jiems, atsižvelkite ir į tuo metu egzistavusią situaciją.

Tiesa, noriu priminti, kad šie namų darbai nėra būtini. Galite juos daryti, galite ne. Tačiau jei nusprendžiate daryti, pabaigę, atsiųskite savo darbus man per Skype, jei turite mano kontaktus, arba privačia žinute žaidime.

Na, šiam kartui tiek. Ačiū už dėmesį ir gero Jums vakaro.
Pagarbiai,
Nexrow

 

Comments

daniochas
daniochas Day 1,098, 09:50

Yra daniochas - yra vote.

ciucy
ciucy Day 1,098, 09:55

Ner ciūckio-nėr vote 😃

wysniusss
wysniusss Day 1,098, 09:56

V 😉

Nexrow
Nexrow Day 1,098, 10:01

Ciucike, patikėk manim, tu tikrai nenori, kad aš dabar apie tave rašyčiau...

Famous Dude
Famous Dude Day 1,098, 10:05

: D vote!
Ir (rofl) del nexrow zinutes virsui! ; D

Ramunas Bruzgys
Ramunas Bruzgys Day 1,939, 10:39

Sveiki, noriu pasidalinti nuoroda į straipsnį apie pavadinimų rašymą: http://iit.lt/straipsniu-ir-naujienu-pavadinimai/

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.