Ambient on/off

Join the new world

 

Rzecznik Rządu #8: Podsumowanie kadencji

Day 1,842, 14:40 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu

Witam wszystkich serdecznie!


To już ósmy i ostatni tej kadencji artykuł Rzecznika Rządu. Wszyscy mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku. E-społeczeństwo na bieżąco było informowane o pracach rządu, a niestrudzony prezydent Prophet wykazał się większą pracowitością i zaangażowaniem, niż chińskie dzieci pracujące na akord w fabryce podróbek Apple 🙂

Czas na informacje z ministerstw:
W tej kadencji rozwiązaliśmy sprawę organizacji narodowych. Postawiliśmy na polubowne odebranie kont organizacji od osób wcześniej nimi zarządzająch, z czym nie mieliśmy problemów. Ze względów na dużą ilość zgromadzonego golda na organizacji zarządzanej przez StrozeRa, prezydent zdecydował się nie rozpoczynać niepotrzebnego sporu i w zamian za 30g, organizacja ta do końca kadencji pozostała w rękach StrozeRa. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, iż na tym koncie nie są wykonywane operacje na Monetary Market.
Próbnie zdecydowaliśmy się dokonać dzierżawy 3 kont organizacji na czas 23 dni (do końca kadencji). Mimo ogromnej ilości artykułów w ostatnich miesiącach, które poruszały sprawę braku wynajmu organizacji, licytacje cieszyły się średnim zainteresowaniem. Do licytacji przystąpiły 3 osoby, które wydzierżawiły organizacje za cene minimalną (23g). Oto opinia jednego z wynajmujących - swieszewo:
"Ucieszyłem się, gdy dowiedziałem się, że po wielu wreszcie coś ruszyło z orgami. Z ochotą przystąpiłem do licytacji i udało się wydzierżawić wymarzonego orga. Jednak z dnia na dzień mój entuzjazm opadał, zarobki na orgu nie były tymi wymarzonymi górami złota, o których można było przeczytać w gazetach. Suma sumarum na wynajmie orga zarobilem niewiele."
Jak wynika z naszych doświadczeń, na organizacjach da się zarobić, jednak potrzebna jest odrobina szczęścia. Dlatego uważamy, że na dłuższą metę, użycie przez MGiF organizacji pozwoli zbudować rezerwy na gorsze czasy. Więcej na temat naszej działalności przeczytacie już jutro w biuletynie informacyjnym NBP.


Dobra informacja dla tych, którzy lubią urozmaicone menu. Po sycylijskiej pizzy przyszedł czas na dania orientalne serwowane przez dawne Imperium Osmańskie. Swapy przez Ukrainę ustalone z węgierskim rządem, mają być preludium do uderzenia na główny cel jakim jest Turcja.Jeśli nic nam nie pokrzyżuje planów (było to również ustalone z głównymi kandydatami na CP) wkrótce będziemy mieli spory zastrzyk adrenaliny.
Na koniec, MON chciałby przeprosić za słabą aktywność swojej gazetki, wszystkie ważne informacje były jednak przekazywane na czas Rzecznikowi Rządu oraz Prezydentowi.


Kulisy utworzenia TWO

Niedawno został formalnie utworzony sojusz TWO (Polska, Serbia, Hiszpania, Węgry + członkowie nadzwyczajni: Słowenia i Wielka Brytania)
Rozmowy na temat nowego sojuszu rozpoczęły się już na początku kadencji. Wiadomo było, ze zawrzemy ten sojusz, tylko nie było pewne, w jakiej formie. Ostatecznie ukształtował się w liczbie 6 państw, co oczywiście nie wyklucza tego, ze mamy szereg MPP niezależnych. Bardzo zależało nam na tym, żeby do TWO dołączyła Brazylia i władza również podzielała tę chęć, jednak społeczeństwo było przeciwne, w związku, z czym przynajmniej na razie w TWO Brazylii nie ma. Co oczywiście nie zmienia faktu, że w przyszłości może się to zmienić. TWO był też de facto tylko sformalizowaniem wcześniejszej współpracy państw "Spolandu" ze "Serbohunami" wiec... było to jak najbardziej naturalne posunięcie.


Ministerstwo Edukacji Narodowej w tym miesiącu postawiło na kilka nowych projektów, część cieszyła się wielkim zainteresowaniem ( wywiady), część niestety odbiła się echem ( Bitwa na słowa, próba wprowadzenia nowej rozrywki IRC - scrabble). Jednakże nas to wcale nie zniechęca! Od nowej kadencji będziemy nadal Was wszystkich zaskakiwać.
Priorytetem jest i będzie pomoc młodym graczom, czy to poprzez działalność projektu Młodzi Aktywni, czy też podczas aktualizacji Wiki i Wielkiego Podręcznika. Staraliśmy się na bieżąco informować o zmianach wprowadzonych przez administrację eRepublik oraz o ważnych wydarzeniach.
Czujesz niedosyt? Masz propozycje zmian w ministerstwie? Nic straconego, po prostu napisz do nas.
W tym miejscu również chciałabym podziękować oddającemu władzę Prophet009, za zaufanie, jakim obdarzył mnie i mój zespół, oraz za wolną rękę we wszelkich działaniach.
Beatka84plPozdrawiam!

Rzecznik Rządu: Gerald


Czytaj i subskrybuj:Szatę graficzną wykonał S'til
 

Comments

SmykuToronto
SmykuToronto Day 1,842, 14:41

To sem ja

El Reto
El Reto Day 1,842, 14:43

Chciałbym aby następna kadencja zakończyła się równie optymistycznie...
o/

SWIESZEWO
SWIESZEWO Day 1,842, 14:43

Jako cenzor naczelny:
zatwierdzam arta.

Arek9
Arek9 Day 1,842, 14:44

o/

Takelbery
Takelbery Day 1,842, 14:47

o/

rav4
rav4 Day 1,842, 15:01

Rzeczowy art , jak na rzecznika przystało.

Beatka Rowein
Beatka Rowein Day 1,842, 15:01

o/

scyzoryck
scyzoryck Day 1,842, 15:10

o/

Lambuzo
Lambuzo Day 1,842, 15:43

El Reto, zatem musisz przegrac wybory.

Prophet009
Prophet009 Day 1,842, 16:08

\o/

Coehoorn
Coehoorn Day 1,842, 16:19

El Reto zakończy się.
PMS będzie przed końcem kadencji, więc co by nie było później będzie pozytywne

Sztandar
Sztandar Day 1,842, 16:41

oj Coe ananasie jeden

Ajek
Ajek Day 1,842, 17:30

Sztandar dlaczego Ty mnie tak ładnie na ircu nie nazywasz? Jest mi bardzo przykro z tego powodu...

konrado333
konrado333 Day 1,842, 22:22

Uważam że w tym kontekscie wzmianka o chińskich dzieciach które zapierdalają 16 godzin w fabryce za miskę ryżu, śpią w barakach, i często są jedynym utrzymaniem całej rodziny, jest niestosowna 😕

Miru TM
Miru TM Day 1,842, 22:26

o/

staruszek
staruszek Day 1,843, 23:42

Niesmaczna wzmianaka o chinskich dzieciach, wrecz niegodna dojrzalej osoby.

ChaoSS
ChaoSS Day 1,843, 00:56

"Dlatego uważamy, że na dłuższą metę, użycie przez MGiF organizacji pozwoli zbudować rezerwy na gorsze czasy."

Podobno sa jakies rezerwy na tajnym orgu, ktorego nikt nigdy nie widzial

staruszek
staruszek Day 1,843, 01:17

ChaoSS... orgu ? hahahhhaha

Sewek151
Sewek151 Day 1,843, 01:29

Voted

Dux Albrecht
Dux Albrecht Day 1,843, 01:40

"część niestety odbiła się echem" W jakim to jest języku?

ChaoSS
ChaoSS Day 1,843, 02:44

@staruszek
http://www.erepublik.com/en/article/-cp-lista-organizacji-pa-stwowych-2070317/1/20
To jakiś stary art, gdzieś w nowszym było o jednym, a później już wcale. W ogole ciekawy powód:
MGIF - 3 orgi (utajnione, powód oczywisty - chowanie stanu finansowego) - przed e-obywatelami chyba 😉

ChaoSS
ChaoSS Day 1,843, 02:46

http://www.erepublik.com/mk/article/lista-organizacji-narodowych-2070290/1/20 z tego samego dnia, tutaj jest już mowa o jednej.

staruszek
staruszek Day 1,843, 03:46

Ja dalej siegam pamiecia ..

ChaoSS
ChaoSS Day 1,843, 04:02

Coś tam kiedyś słyszałem, że ktoś bierze rządowe obraca nimi i cześć zysków do kasy cześć dla siebie. Może o to chodzi

Aga aka Zoska
Aga aka Zoska Day 1,843, 05:47

Hail 69!


oh, wait...

Milek7
Milek7 Day 1,843, 07:08

"niż chińskie dzieci pracujące na akord w fabryce podróbek Apple" one tam robią nie tylko podróbki, robią też oryginalne Apple

Dryblas
Dryblas Day 1,843, 07:50

"wykazał się większą pracowitością i zaangażowaniem, niż chińskie dzieci pracujące na akord w fabryce podróbek Apple"

Dawno nie było tak kretyńskiego tekstu w oficjalnej rządowej gazecie.

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,843, 08:55

"Dawno nie było tak kretyńskiego tekstu w oficjalnej rządowej gazecie."

Pozdrawiam wszystkich z poczuciem humoru na poziomie Jarosława Kaczyńskiego. Nie spinajcie się tak, więcej luzu. Powiem Wam coś w tajemnicy: to nie jest prawdziwy rzecznik, tylko tak na niby, w grze przeglądarkowej : )

\o/

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Day 1,843, 11:56

są orgi jest vote!

Any name
Any name Day 1,843, 12:42

@Gerald666
Powtórzę za konrado333:
"Uważam że w tym kontekscie wzmianka o chińskich dzieciach które zapierdalają 16 godzin w fabryce za miskę ryżu, śpią w barakach, i często są jedynym utrzymaniem całej rodziny, jest niestosowna"

RycerzWiosny
RycerzWiosny Day 1,843, 17:56

dzięki za nudny miesiąc

Zielarz
Zielarz Day 1,844, 01:33

Ale chińskie dzieci nie są na niby Gerald. Wbij to sobie za młodu do głowy

Sarrena
Sarrena Day 1,844, 01:53

"Prophet wykazał się większą pracowitością i zaangażowaniem, niż chińskie dzieci pracujące na akord"

Kolejny dowód na to, że Gerald jest ograniczony...

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,844, 01:54

Podobnie jak żydzi, Rosjanie, blondynki, policjanci, Szkoci itp. itd. nie popadajmy w paranoję, każdy ma inne poczucie humoru. Ja lubię czarny humor i tego nie zmienię.

Lambuzo
Lambuzo Day 1,844, 02:15

Gerald666, sek w tym, ze to nie jest zabawne, na sile probujesz wzorem sztandara wstawiac zabawne fragmenty do artow rzecznika tylko w przeciwienstwie do Twojego pierwowzoru, jego wstawki w wiekszosci byly zabawne, Twoje sa prostackie i malo smieszne.

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,844, 02:40

To tylko Twoje subiektywne odczucie, kwestia gustu. Jak się ma do kogoś uprzedzenia, to nawet najlepszy pomysł/dowcip potrafi zgoić i skrytykować. Ja mam to szczerze mówiąc gdzieś i nigdy nie zmienię swojego stylu.

Dryblas
Dryblas Day 1,844, 03:25

Jak widać nie tylko jego odczucie. Ja nie mam wobec Ciebie żadnych uprzedzeń (może dlatego, że nie wiem kim jesteś) i uważam, że tekst ten był po prostu niestosowny (żeby się nie powtarzać z "kretyńskim").

Vlad Palownik
Vlad Palownik Day 1,850, 12:45

Bełkotliwy bełkot. Nic dla ludu pracującego miast i wsi.

Cała władza w ręce rad!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.