Ambient on/off

Join the new world

 

Referendum

Day 1,895, 05:17 Published in USA Albania by LiLo1

Duke marr parasysh luftrat qe ne kemi bo keto kohe shihet qarte mosfunksionimi i aleances se Edenit pra thjesht koncetrimi i tyre ne mbrojtje te China dhe harrimi i priove tjera.Cp por edhe disa shoke kan kontribu aq shum sa edhe sot ne jemi borgj diku rreth 100k cc per tu pagu per damage e kryer.Pra thjesht lind pytja ka apo ska me leverdi te rrim me ne kete Aleance ju lutem ne votim te mos marrin pjese ato qe jan nen nivel 27 nuk behet per diskriminim por thjesht mbi njohurit e tyre me shume ju faleminderit te gjitheve
linku per te marr pjese ne votim
http://goo.gl/CWa83
Hail Shqiperia

 

Comments

illegal name002
illegal name002 Day 1,895, 05:28

edhe qato all kushtrimzz duhet me mi kthy

illegal name002
illegal name002 Day 1,895, 05:31

EDHE KOM VOTU PAHIRI KUNDER PO VOTA IME OSHT PRO OK .

Ditrichjnb
Ditrichjnb Day 1,895, 05:33

po shqiptaret neper bote lejohen me votu?

LiLo1
LiLo1 Day 1,895, 05:34

normal vetem Shqiptaret se tjeret nuk mirren parasysh

King from Venezuela
King from Venezuela Day 1,895, 05:37

Ku do shkojm pastaj se,do rim TEK 😃 : p

LiLo1
LiLo1 Day 1,895, 05:41

o vlla hapim aleanca me shtete qe rrealisht na ndihmojn sepse luftojm me muaj per to e ato sna ndihmojn hiq

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,895, 05:42

Mendim i mire pse te pagujme taksa per nje aleance qe nuk na ndihmojne aspak

Arius argiri
Arius argiri Day 1,895, 06:00

Une gjithmone kam qene per rishikim te maredhenieve me Eden! por mendoj se para se te vendosim te dalim duhet te kemi edhe nje plan te qarte se ku do te shkojme!apo me cilet shtete do lidhim aleance!

King from Venezuela
King from Venezuela Day 1,895, 06:02

lilo sdi qa tthem vlla po sesht keq me hap aleanc e me i mar do shtete tmira si psh brazil argentin,turqi,kroaci....

DonCurtis
DonCurtis Day 1,895, 06:12

nga nivel 27 e siper i bie qe te mos degjohet vota e gjysmes se shqipetareve. Ne rregull te rinjte nuk e njohin lojen shume mire, por te pakten nga nivel 25 e larte bejeni se 27 esht shum.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,895, 06:14

@Krenarr po nuk mund ne ti bindim ato shtete te behen ne aleance me ne. Nuk jemi ne superfuqia, nese ata krijojne aleance te re mund te na therrasin, po nuk mund ne tju themi ketyre shteteve te vjne ne aleance me ne, ku i dihet si i kane raportet ndermjet veti, pastaj ku i dihet si e kane gjendjen ne aleancen e vete, ndoshta nuk duan te dalin..

Rojtari
Rojtari Day 1,895, 06:15

DUAM BASHKIM ME ALEANCEN CoT.
DUAM DALJE NGA EDEN.

LiLo1
LiLo1 Day 1,895, 06:32

DonCurtis un kam mendu shum dhe fakti i nivelit 27 eshte sepse ato kan i cik kohe qe luajne dhe e kuptojn me mir lojen dhe nuk e kam ba per ti fy por thjesht sepse me nivel 27 e siper e njohin me mir por kete thjesht e kam ba por po te jete nevoja mund te ulet por 25 nivel e arrin per 4-5 dite ose 10 dite po luftove shum besoj me kupton

Goran Joksimovic
Goran Joksimovic Day 1,895, 06:34

Gjethqysh duhet me u largu prej EDEN asni ndihm prej tynve sjem tu e pranu, shum aleance e njeanshme nuk i mbron krejt shtetet qe jan n'te

DonCurtis
DonCurtis Day 1,895, 06:35

Rojtari ne CoT e kemi FYROM... mendoj qe zgjidhja me e mire eshte te qendrojme neutral por pro-eden derisa te krijohet nje aleance e re (perafersisht sic beri Argjentina)

Elvis Dura
Elvis Dura Day 1,895, 06:55

ok bejeni lvl 26 dhe eshte tamam them un

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,895, 07:24

Lilo edhe une pajtohem qe EDEN nuk po funksionin si duhet,ka tash e disa muaj,mirepo te mos ngutemi,te ulemi te gjithe te diskutojme se qka pasi te dalim nga EDEN ?
Nuk behet kjo pune vetem te organizojme referendum dhe te dalim,pa i mendu pasojat/te mirat qe na sjell largimi nga EDEN.

o7

LiLo1
LiLo1 Day 1,895, 08:37

Kushtrim ti i din mire Taksat qe ne pagujm per te ndejtur ne Eden se shum ketu nuk e din e kajher thojni vodhi edhe qeverija ato fonde se normalisht kur nuk i din do te thush por mendimi jem asht te dim si dhe cfar mendon populli kur te marrim mendimin ateher te ulemi e te diskutojme hapat e metejshem sepse e din mir se sa eshte shpenzu dje e pardje per mercenar kur ma e bukra asht se komplet Edeni ka qen ne mbrojtje te interesave personale ne Kine dhe ne na asht dasht me ble pa fund mercenar dhe duhet me la borgjet qe jan shum ...pra mendimi jem eshte te shihet rrezultati edhe ne forme presioni ndaj Edenit plus edhe te ndigjohet populli si mendon
Shkupi ajo eshte troll nuk eshte e vertet ajo gja ku me e marr te ishte

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,895, 09:08

+1 Lilo

kte po mendoja edhe une

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,895, 09:17

i njejti gabim qe kam bere dhe un, duhet te quhet ankete.
duhet te dalim nga eden me kusht qe te kemi krahet e ngrohta nga disa shtete per te formuar aleance te re

A E N E A S
A E N E A S Day 1,895, 09:37

Dil nga EDEN dhe te rrime muaj te tere pa kongres...

Rorschach C
Rorschach C Day 1,895, 10:36

aleance me shtete si turqia,greqia usa,sepse eshte jetike qe te kemi aleate ne rradhe te pare ne rajon duke marr parasysh se cfare kundershtaresh kemi.e kam fjalen fyrom +serbi.kjo pune u pa ne gjithmone spoe nxjerrim dot qimen nga qulli,me pare EDEN ka egzistu por kohet e fundit me duket inegzistente dhe ajo E.M.C qe gjoja kan ata se kam pa kurr me luftu ajo logo per ne,keshtuqe mendimi im eshte qe baza te jene ato aleate qe permenda me lart+ duhen kriju dhe aleanca me shtete tjera si BiH,Kroatia, etj. mos u mundoni kot me shtete qe sndihmojn asgje,me mire me ta me ndejt neutral. pa premtim ndihme por me premtim per mos,sulmimin e njeri tjetrit.vota ime eshte jasht EDEN,nuk po funksion

LiLo1
LiLo1 Day 1,895, 10:37

e rendesishme eshte mendimi i shqiptareve pastaj te krijohet bordi e te dilet pastaj me 1 vendim mbarekombetar sepse ne 1 aleance ku paguan te jesh e mos te ndihmohesh nuk me duket e drejt edhe qendrimi

Rorschach C
Rorschach C Day 1,895, 10:38

A E N E A S,kush tha,pse kshu po perfiton Kongres???? ja do ta shofim tani qe po na pushton serbia.edhe nese je ne Eden duhet shume kohe qe ti te kesh kongres,dhe ju lutem mos beni me gafa se i torturuat shqiptaret qe lozin me kte loje.NE serbine \o/

Arrlo
Arrlo Day 1,895, 10:48

What is this?

Rorschach C
Rorschach C Day 1,895, 10:53

a referendum

Rorschach C
Rorschach C Day 1,895, 10:53

to stay or not in EDEN 😕

Arrlo
Arrlo Day 1,895, 10:57

Yes, why?

albAngel
albAngel Day 1,895, 11:00

le te bejme argjentinen e te tjere si puna e kesaj aleat dhe te dalim nga EDEN,
por te ndihmojme vertete miqte atehere edhe ata te na ndihmojne neve pa hile duhet aleanca me miq te vertete,
po normal qe nuk funksionojme neve ne EDEN kur aty eshte greku nga i cili ne jete reale kemi lajmerim sulmi
pff duhen mendu kto gjera...

Rorschach C
Rorschach C Day 1,895, 11:38

Arrlowe want to be ally with countries who contribute for each other ,like greece kroatia turkei etc

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,896, 14:33

Arrlo this is not official referendum : )

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.