Ambient on/off

Join the new world

 

Razem możemy wszystko, czyli Coehoorna prezentacji na prezydenta część 1.

Day 1,959, 16:51 Published in Poland Poland by Coehoorn

Witajcie

Artykuł ten jest pierwszą częścią mojej prezentacji na urząd prezydenta ePolski w kwietniowej kadencji.Zanim przejdę do właściwej części prezentacji, chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w akcji zbierania chleba na airstrike. Bez względu, czy shoutowaliście informacje o akcji, zachęcali znajomych do udziału, czy w końcu sami wysyłaliście chleb, często zakupiony za ostatnie zaskórniaki, odwaliliście kawał niesamowitej roboty. Po raz kolejny ePolacy pokazali, że kiedy w społeczeństwie jest chęć współpracy, to przy dobrej organizacji nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.Przechodząc do właściwej części prezentacji na wstępie "kilka" słów o mnie.
Mam na imię Grzesiek, lat już wkrótce 25, studiuję w Krakowie.
Coehoorn swoje eżycie rozpoczął blisko 3 lata temu, zachęcony opowieściami o zemście na Juniorze i biciu go czym popadnie po kasku. Po niespełna trzech miesiącach życia w esamotności, złożyłem podanie do Husarii. W czerwcu tamtego roku podjąłem się rozpracowania na potrzeby Husarii modułu ekonomicznego nadciągającej katastrofy, jaką było v2. Zostałem też wtedy dowódcą jednej z Husarskich Chorągwi. Zmęczony tamtym modułem, wkrótce udałem się na pierwszy w moim eżyciu kilkoklik. Do pełni aktywnej gry wróciłem wraz z nastaniem nowego modułu militarnego. W grudniu 2010 po raz pierwszy zostałem głównym dowódcą Husarii. Wiosną 2011, obok Basowego byłem jednym z głównych twórców i dowódców pierwszego ZGB. Znudzony powoli grą, odmówiłem kilkukrotnie dołączenia do składu MON, a w październiku oddałem pałeczkę w Husarii, pożegnałem się z ircem i przeszedłem na bhklik. Erepublik, a przede wszystkim ludzie w niego grający są jednak uzależniający, więc do nieco aktywniejszej gry powróciłem późną wiosną 2012, a w pełni aktywnie po wakacjach. W październiku kolejny raz zostałem głównym dowódcą Husarii. W grudniu oraz w lutym zostałem wybrany do kongresu ePl., natomiast w styczniu społeczeństwo powierzyło mi funkcję prezydenta naszego ekraju. W lutym pełniłem funkcję zastępcy Wodza Naczelnego TWO (tłumaczenie nazwy stanowiska na podstawie artu MSZ).W nadchodzącej kadencji skupimy się na tym, do czego TWO dążyło od dłuższego czasu, a co w styczniu i lutym szło doskonale - gnębienie EDENu, żeby ich rozbić, podzielić i zniszczyć od wewnątrz. W poprzednich miesiącach, czyli styczniu i lutym (kiedy to odpowiednio byłem CP i dSC TWO) TWO razem z CoT wykonało świetną robotę kasując, poza Chinami, kluczowe państwa EDENu. W styczniu kongresu nie miała Rumunia, w lutym Turcja, a także ich mali "przyjaciele" - Ukraina, Albania, Bośnia, Izrael, Kolumbia i Portugalia, która później zmieniła stronę. Oprócz tego kraje były wewnętrznie podzielone, jak np. Rumunia (rozmowy polsko-węgiersko-rumuńskie, co się nie wszystkim w Rumunii podobało). Był taki moment, że Węgry przepuściły Rumunię na Rosję, ale EDEN odmówił pomocy bukareszteńczykom i wojna zakończyła się na jednej bitwie. Teraz niestety nieprzemyślany atak Polski na Rosję oddalił nas od CoT, a fail chiński tylko wzmocnił EDEN i przede wszytkim pozwolił ich kluczowym członkom na odzyskanie kongresu.

Obecna sytuacja Polski w TWO wynika tylko i wyłącznie z biernej postawy rządu. Dlatego z "odbudowaniem" relacji wewnątrz sojuszu nie powinno być najmniejszych problemów - wszystko zależy tylko i wyłącznie od chęci współpracy z naszej strony. A co do samego ataku na Rosję TWO od początku nie było nastawione do końca pozytywnie, ale strona polska nie pozostawiła im wyboru.

Gorzej ma się sytuacja z CoT, bo oni dalej nie wiedzą na czym stoją i jakie mamy wobec nich prawdziwe zamiary - czy będziemy dążyć do wojny z nimi czy nie. Chile jest nam krajem przychylnym, ale ostatnie działania Polski sprawiły, że kompletnie nie wiedzą o co chodzi (atak na Rosję, zapowiedź airstriku na Chile). Gorzej sytuacja wygląda w Bułgarii, gdzie są mocno podzieleni co do ostatnich działań Polski. W każdym razie nie możemy sobie pozwolić w tej chwili na wojnę z CoT. Bo z pewnością po ich stronie stanie odradzający się EDEN, tylko po to by nas zniszczyć. Musimy odbudować z nimi relacje, wrócić do współpracy i razem działać przeciwko EDENowi.

Kasowanie państw EDENu, pozbawianie ich kongresów, dzielenie wewnętrzne ich społeczeństw - tylko w taki sposób możemy osiągnąć sukces, czyli rozbić całkowicie EDEN, a następnie zasymilować część ich członków do TWO. Jeszcze kilka tygodni temu były podejmowane przez TWO kroki w tym celu w kierunku kilku krajów EDENu. Niestety to co było blisko miesiąc temu teraz znacznie się oddaliło i trzeba pracować od podstaw.

Skupimy się na pozytywnym dokończeniu wojny z Turcją (dopóki w Central Anatolia istnieje kopalnia, obrona jej, bądź w razie utraty - odzyskanie to nasze główne priorytety). Jak będzie wyglądała sytuacja później to zależy od współpracy z sojusznikami. Postaramy się w każdym razie pozbawić Turcję kongresu, a może uda się nam to również z innymi ważnymi krajami EDENu. W tej chwili nie możemy sobie pozwolić na kolejne porażki i przez to wzmacniać morale EDENu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Pozostałe kwestie dyplomatyczno/militarne to przedłużenie traktatów z Francją i Niemcami. W miarę możliwości utrzymanie Holandii pod butem minimum do wyborów kongresowych oraz pomoc Łotwie i Estonii w obronie przed ASGARDEM.

Będziemy kontynuowali wynajem orgów, ale zanim do tego dojdzie zrobimy im sporą reklamę, podpartą konkretnymi danymi. Finalizacji doczekają się prace nad regulaminem PGB, które trwają juz od bardzo dawna a w ostatnim czasie zostały trochę zlekceważone. Poruszymy kwestię dostępów dla PGB (dla zainteresowanych: większa liczba w dzielniku przy zniesieniu górnych limitów) oraz przyjrzymy się możliwości wykorzystania walk guerilla do zbiórek w stopniu większym niż obecnie.

Nabór na staże do wszystkich ministerstw zaczną się tuż po wyborach.

W MEN wielkiego przewrotu nie ma się co spodziewać. W dalszym ciągu kontynuowane będzie tłumaczenie eRepublik Official Wiki, aktualizacja na bieżąco podręcznika czy prowadzenie konkursów.

No i na koniec poprawa polityki informacyjnej, bo ludzie zwyczajnie zasługują na więcej niż 4 arty rzecznika rządu w przeciągu 2 miesięcy (w tym 2 na rozpoczęcie kadencji).W kolejnej części podany zostanie skład rządu.Kończąc pragnę życzyć wszystkim samych sukcesów w kopalni złota, no i żeby wreszcie przyszła wiosna, bo tej zapowiadanej w zeszłym miesiącu jakoś nie widać.

Pozdrawiam serdecznie
Coehoorn, kandydat na urząd prezydenta
 

Comments

Orzeszek
Orzeszek Day 1,959, 16:52

Coehoorn na prezydenta o/

Esperal
Esperal Day 1,960, 23:08

kpina

NAVODE
NAVODE Day 1,960, 23:49

warianty
69
99
66

Rudy Borsuk
Rudy Borsuk Day 1,961, 03:24

za duzo napisne, nawet nie czytam 😐

kezsezro
kezsezro Day 1,961, 05:45

moje multi top1?

Orzeszek
Orzeszek Day 1,959, 16:53

Mój prezydent o7

RightDefender
RightDefender Day 1,960, 04:04

Prezydent który ostatnio nie dostał impicza praktycznie tylko dlatego, że sam zagłosował przeciw.
Oj słabo z kandydatami, oj słabo...

Orzeszek
Orzeszek Day 1,960, 04:36

Teraz tez było blisko

Kotanos7
Kotanos7 Day 1,960, 04:42

blisko czego? było jakieś głosowanie nad impiczem na forum kongresu?

Arek9
Arek9 Day 1,960, 05:41

Tak, zgadza się, było głosowanie nad impiczem Marvina na forum kongresu. Przegapiłeś, Pitejro82

RightDefender
RightDefender Day 1,960, 05:43

Ale z tego co mi wiadomo Marvin nie startuje, więc co to ma do rzeczy? 😃

kezsezro
kezsezro Day 1,961, 05:45

moje multi top2?

Orzeszek
Orzeszek Day 1,959, 16:53

Podium? 😃

kezsezro
kezsezro Day 1,961, 05:45

moje mutli ma podiom?

Vainek
Vainek Day 1,959, 16:53

Coe Presidentem!

foTOMen
foTOMen Day 1,959, 16:53

Coehoorn - nasz prezydent!

Obse aka XadriX
Obse aka XadriX Day 1,959, 16:55

No to czekamy do wyborow

jot1923
jot1923 Day 1,959, 16:58

Też zagłosuję.

Piotreqs
Piotreqs Day 1,959, 16:59

Jedyny słuszny wybór!
Coehoorn na prezydenta o/

staruszek
staruszek Day 1,959, 17:08

A jest jakas alternatywa?

RightDefender
RightDefender Day 1,960, 04:14

Pomaranczowa : D

koscik1911
koscik1911 Day 1,961, 06:37

Anarchiści

Arek9
Arek9 Day 1,959, 17:09

Nareszcie będzie dobry prezydent o7

MaestroWalt
MaestroWalt Day 1,959, 17:10

Hehe "poprawa polityki informacyjnej". Wszyscy to obiecują, nikt jeszcze nie dotrzymał : )

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,959, 21:59

Jak to nie? za poprzedniej prezydentury Coe machnąłem 7 artów RR. Można? można ; )

PrismTank
PrismTank Day 1,959, 23:36

To i tak słabo. Kiedyś jak byłem RR t pisałem po 10-12 artykułów na kadencje. Arty szły co 2-3 dni.

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,960, 00:20

@Prism: ale ja się nastawiam na jakość, nie ilość ; )

vejderr
vejderr Day 1,960, 01:01

arty Prisma zawsze były na poziomie

PrismTank
PrismTank Day 1,961, 01:07

Dobra jakość na nic się nie zda jeśli artykuły są 3 na kadencję... wtedy po prostu jest o czym napisać, bo z tylu dni dużo się zbierze.

Artykuły powinny być często, może będą z 2-3 informacje na artykuł, ale przynajmniej społeczeństwo będzie na bieżąco informowane. A pisać na pewno jest o czym, można zarówno podsumować ostatnie walki, kontakty z sojusznikami (pomoc, etc.), wrzucać wieści z ministerstw. Info nie musi być bardzo długie, wręcz przeciwnie, tak naprawdę więcej ludzi przeczyta jeśli nie będzie to ściana tekstu.

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,961, 01:10

Jasne, ale nie ma co przesadzać, jeśli niewiele się dzieje, to te 6-8 artów wydaje się optymalne.

Kuzynn
Kuzynn Day 1,959, 17:34

Generalnie popieram poza traktatami z Niemcami i Francją. Albo je podwyższyć (danine czy co tam) albo powoli zacząć kasować te państwa żeby mieć więcej swobody na zachodzie.

staruszek
staruszek Day 1,959, 19:06

Wbrew pozorom, aby moc GDZIEKOLWIEK sie ruszyc, trzeba w JAKIKOLWIEK sposob zabezpieczyc tyly ... Teraz wyobraz sobie, ze jestes CP, w jaki sposob to chcesz uczynic?

Kuzynn
Kuzynn Day 1,960, 05:34

Zobacz tylko, że jak już wymazaliśmy Holandię, to wymazanie Francji i Niemiec czyściło by nam zachód i wtedy mamy zabezpieczone tyły by iść na wschód/północ.

staruszek
staruszek Day 1,960, 05:57

Wiesz co sie kryje pod "zabezpieczeniem" tylów ??? Checesz "kroczyc" na przod majac na zapleczu zaciekle RW?

AntoniSalata
AntoniSalata Day 1,960, 08:01

ta, właśnie przegraliśmy powstanie we Francji,
Staruszek też se wybrałaś interiokutora...😉

Kuzynn
Kuzynn Day 1,960, 08:46

Nikt nie broni to co sie dziwisz?

Don Luchiano
Don Luchiano Day 1,959, 17:52

GoGoGo

o7

Viverone
Viverone Day 1,959, 18:00

Coehoorn na prezydenta o7

bakerinho
bakerinho Day 1,959, 18:45

Nie.

Dracian od Grabek
Dracian od Grabek Day 1,959, 21:43

🙂

Niedzwiadek
Niedzwiadek Day 1,959, 22:56

Coehoorn na prezydenta o/

Kherehabath
Kherehabath Day 1,959, 23:17

Hahaha wtf lol wystawili kolesia którego impicz nie przeszedł jego własnym głosem.

WskoczNaBykaBejbe
WskoczNaBykaBejbe Day 1,959, 23:43

khere co lepsze marvin do konca zasiada kadecji

Polska Llama
Polska Llama Day 1,959, 23:22

napisałabym koment ale się boję być pod Khere:P

Kherehabath
Kherehabath Day 1,959, 23:41

Nie bój się o/

Ferumdriel Day 1,960, 01:12

Comment deleted

Ferumdriel
Ferumdriel Day 1,960, 01:12

Khere jest taki ciężki? : o

daro2011
daro2011 Day 1,959, 23:44

Nawet fajny plan, lecz tak "Ja chcę następnym razem więcej obrazków w artykule i mogę nawet na ciebie wtedy zagłosować" ^^

Gobello
Gobello Day 1,960, 00:06

Przekonałeś mnie panie kolego, masz mój głos!

Kultowiec Day 1,960, 01:09

Comment deleted

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.