RAW tehased – kas ja kuhu investeerida?(Uuendatud)

Day 1,790, 01:14 Published in Estonia Estonia by CorvetteC3

Siin siis esimene tõeline artikkel uuelt meediaväljaandelt. Esimeses loos analüüsime erinevate RAW tehaste tootlikkust ja tasuvusperioodi eEesti rasketes majandusoludes. Eesmärgiks on anda noortele eEestlastele nõu kuhu investeerida ja kuidas oma pangakontole kiiremini lisakroone teenida.

Alustuseks vaatame milline on mängijale pakutavate tehaste minimaalne tootlus kui tootmismahte ei mõjuta ükski boonus. Selliseid raskeid aegu on hiljuti tihti esinenud kui kogu eEesti vallutatud on ja boonuseid pole. Allolevas tabelis on tehaste hinnad nii valuutas kui kullas, vastavalt maailmaturu hindadele eRep day 1788, mil ühe kulla hinnaks oli keskmiselt 478EEK. Toidu raw turuhinnaks on võetud hetke 0.02 EEK ja relvadel 0.11 EEK. Müügitulu on arvutatud tingimusel, et müüakse maha kogu toodetud raw ja viimaseks on arvestatud mitu päeva kuluks ilma boonuste ja turuhindade muutusteta igal tehasel oma algse investeeringu tagasiteenimiseks.



Nagu näha on toidu RAW-tehaste tasuvusperiood neil tingimustel naeruväärsed 6-10 aastat ja sedagi vaid tänu kulla madalale hinnale. Suviste hindade juures kui üks kuld maksis üle 2000EEK oleks jahimaja tasuvusperiood 42 aastat.
Relva-RAW puhul on asi juba tunduvalt parem ja tasuvusperiood ulatub aastast kaheni. Aga õnneks muudab pilti roosilisemaks regiooniboonuste olemasolu. Järgmisena vaatamegi kuidas muutuvad asjad siis kui võtta arvesse eEesti aladel kehtivad boonused ja võrdlusena riigid kus kehtivad hetkel maksimumboonused. Traditsioonilistel eEesti aladel on vaid puuvilja-, kala- ja õliboonus. Maksimuboonused kehtivad aga hetkel kolmes riigis: Brasiilias, Hiinas ja eEestlaste suures lemmikus – Poolas. Arvestatud on kohalikke hindu. Seetõttu on toidutehaste puhul võrdluseks Brasiilia oma 0.02cc hinnaga. Poola toidu-RAW madalaima hinna puhul teeniks Poolas tegelikult sama palju kui ilma boonusteta Eestis



Nagu näha siis boonuste puhul lühenevad tehaste tasuvusperioodid kohati päris märgatavalt, kuid eEesti ja maksimumboonustega riikide vahel on ikka päris suur erinevus. Viimase tegurina tehaste tasuvuse juures on veel üle vaatamata palgatööd tegevad töölised.
Kohe võib ära öelda et Brasiilia, Hiina ja Poola praeguse hetke palgatasemete juures on reaalne võimalus töölisi palgata vaid kummivabrikusse. Sel juhul teeniks tootja iga töölise pealt umbes 10cc ja nii saaks tehase tasuvusajaks 176 päeva. Eestis tuleks praegu tööliste leidmiseks pakkuda vähemalt 22 kroonist palka mis tähendab et töölisi saab võtta reaalsete kasumimõtetega ainult kummivabrikusse. Võib võtta ka saltpeetrivabrikusse niiöelda sotsiaalsele töökohale kui raw-d toodetakse oma relvatehase tarbeks. Oleme lahked ja pakume oma töölisele 23 kroonist palka, see jätab meile kasumit samuti 10cc. Kummitehase 4 töölise pealt siis kokku 40cc ja tehes ka ise tööd saame kogu raw müügist kasumit 73cc. Kogu tehase tasuvusperioodiks saame nii 229 päeva mis polegi enam nii kohutav.

Viimastel päevadel on tekkinud ka mõned kõrgema palgaga pakkumised mis hetkel on veel kummivabriku puhul reaalsed. 25cc-se palgaga pikeneb küll tehase tasuvusaeg umbes kuu aja võrra.

Kokkuvõtteks peab ütlema, et hetkehindade juures on toidu raw-tehastesse investeerimine täielik mõttetus, seda ka vaid iseendale toidu tootmiseks. Otstarbekam on rajada 4 toidu-raw tehase asemel üks samaväärne relva-raw, müüa selle toodang ja osta toidu-raw turult. Relva RAW puhul soovitaks algajal mängijal kulla hetkehinna juures soetada alumiiniumikaevanduse, kui vahendeid väga vähe siis Iron Mine’i või Oil Rig’i. Eeldades, et palgad väga palju ei tõuse ja saab võtta juurde töölisi, tasub end kiiremini ära aga kummivabrik. Arvutustest paistab välja veel seegi, et tooraine tootja võib reaalselt kasumit teenida Eestis rohkem kui maksimuboonustega Poolas. Tingimusteks kummivabriku olemasolu ja eelkõige palgataseme püsimine 20cc juures. Väiksemate tehaste puhul teenivad suured boonused siiski rohkem.

Senine jutt eeldab kõik muidugi toodetava raw mahamüümist. Kui aga kasutada see ära oma tehastes siis olukord muutub. Milliseid valmistoodangu tehaseid rajada ning kuidas neile toorainet hankida vaatame juba mõnes järgmises ajakirjanumbris, seniks aga avaldage kommentaariumis oma seisukohti ja arvamusi, kui leiate vea siis juhtige tähelepanu sellele ja kui midagi paremat teha pole siis mölisege niisama.


CorvetteC3


EDIT: Kolv1k'u poolt märgatud minupoolne viga tulumaksu tõlgendamise osas parandatud ja arvutused korrigeeritud.