Ambient on/off

Join the new world

 

Qfar Dim per Dy Kandidatet Potencial per CP

Day 1,903, 06:56 Published in Albania Albania by Boom3ranG

Puna mbare Te Dashur Shqiptar

Se pari Ju uroj Suksese te Dy Kandidateve per President .
Let Fitoj ai qe e Meriton.
Por qka me shtyu mua te shkruaj Ket Artikull eshte sepse me vuri syri ne Profilin e Ujku76 dhe perveq Damage te shumta te bera . dhe qa me kan treguar qe eshte nje Gold Buyer kur lufton per shqiperin nuk pash as edhe nje eksperienc politike te tijen .

Kam 1 vite qe e luaj ket loje Njoh Gati te gjith Antaret qe qeverisen qat kti nje viti por nuk me zuri Syri askund Ujku76.

PEYONI-n e Njoh Qe nga java e pare qe U Futa ne loje personalisht me ka ndimuar shum rreth lojes e n gjitha aspekte . por pas nje kohe Jemi Takuar edhe Ne Jeten reale dhe kemi bere biseda te Shumta rreth shum gjerave ne Loje .
Ngjajshmerite e te dy kandidateve:
Eshte nje Gold Buyer i madh ka blere Shum Golda per Vete dhe per Antaret e tjer . Kan Hapur MU dhe kan udhhequr MU .
Ndersa nese flitet per nga ana politike diplomatike te cilat jan Prioritete per nje President Ujku76 ishte bosh . Nuk ishte te pakten edhe nje her Ambasador . ose ne ndonje Ministri !
Ndersa Per PEYONI-n siq e pat ne artikullin e AMATHOS qe ka qen Gjithmon ne ndihm te Shqiperis dhe shteteve Aleate Nga ana Politike si dhe ushtarake .
Nese ju mendoni qe Ujku duhet te behet President per shkak te Damage. at here e kemi ALB KOMANDO (maxXxy) i cili ka bere damage 100 here me shum se ujku dhe ta fusim per President ose Eros_ALB.
Me Gjith rrespektin qe kame per keta persona me lart . per luftrat e ashpera qe i kan bere per Shqiperin . por nga ana Politike nuk jan te gatshem (me aq sa e di une dhe e kuptoj )
Shqiperis i duhet Nje President qe e kupton Politiken dhe e zbaton . e jo nje Luftetar qe mund te ben Damage dhe kur vje puna per Ndonje marrveshje apo ndonje gje tjeter te mos tja ket iden .
Le ti bejm keto llogaritje para se ta japim Voten .

Let Vedisohemi e ta marrim pak me seriozisht e mos t mbesim te Okupuar nga Armiqet por t kemi nje President qe di te Ben Marrveshje me SHtetet ne Momentet kur na nevoiten. Kaq Kisha per tani

Me rrespekt
Boom3ranG

 

Comments

Vilar47
Vilar47 Day 1,903, 07:09

Looks nice.

Kabesos
Kabesos Day 1,903, 07:28

V

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,903, 07:29

Perseri e njejta histori,ju e tregoni gjithmone veten...Nuk rrinit dot duke e lene te panjollosur kete fushate zgjedhore po si gjithmone ju do ta njollosni duke dashur te ulur kundershtarin tuaj.Keni frike...
Ujku76 eshte nje nga lojtaret me me vlere te vendit.Kete e dine te gjithe pervec "grupit" tuaj!Cfare ka bere Ujku?Ujku eshte munduar qe te ndihmoj Shqiperine,pa e demtuar ate sic keni bere ju.Ka harxhuar kohen dhe mundin e tij per te ngritur nje njesi ushtarake qe sic e dime te gjithe eshte nje nga me te organizuarat,dhe kete e ka bere duke sponsorizuar vete duke mos patur asnje fitim personal.Ka luftuar per Shqiperine gjithmone dhe eshte nje lojtar qe ka nje ideal dhe nje planprogram ne mendje.Ujku i ka te gjitha cilesite per te qene presidenti i Shqiperise!
Ju them vetem dicka,mos i njollosni keto zgjedhje se nuk u shkon.Kjo qe beni thjesht ju ul dhe nuk fitoni asgje tjeter.Ne vend qe te beni artikuj te tille pa vlere,ju keshilloj te shkoni dhe te beni nje program per kandidatin tuaj se deri tani nuk kemi pare asgje pervec CV-se se tij.Deri tani per mua ju nuk keni nje program...

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,903, 07:32

flm per keto artikulla
kam respekt per ujkun si per gjith shqiptar qe bojn per te miren e shqiperis

po nje pytje cmendura qfar perfitmi personal kam pas une ?

o7

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,903, 07:36

Blacops ja q.. nonen me kete artikull po a nuk dite me mire me shkrujt a?


Sukses te gjith kandidatve

Te dy kandidat i kena me nje experiance shum te fort mos folni ate qe nuk eshte flm

Nameless99
Nameless99 Day 1,903, 07:37

E di si thua ti plako, perderisa Thaçi e Berisha kane gjithe jeten ne pushtet jane me te zote.

Po puna eshte qe gjendja e Shqiperise dhe Kosoves eshte per t'ia mbathur vrapit, robte verte ia mbathin vrapit e jetojne ne emigracion.

Puna nuk eshte sa ka robi ne pushtet, puna eshte tek gjendja e Shqiperise dhe Kosoves, do vazhdojme te jemi ne mut, pra do mbajme Berishen e Thaçin apo do ndryshojme ?

ujku76
ujku76 Day 1,903, 07:40

I dashur Boomerang.

Me vjen mire qe artikuj te tille informues shkruhen me qellimin e mire per te treguar aftesite drejtuese te kandidateve zyrtare per President ne vendin tone te vogel. Kjo sherben qe lojtaret tane te njihen paraprakisht me kandidaten dhe te bejne nje zgjedhje te drejte.

Per kete arsye, me lejoni te prezatoj me modesti anen time "te panjohur" per sa i perket aktivitetit tim diplomatik dhe politik ne loje.

Une fillova lojen si nje lojtar i thjeshte ne prill te vitit te kaluar. Ne ate kohe ishte President i Shqiperise z. Napoelon 54 dhe Minister i Puneve te Jashtme z. Roger Griswald, nenshtetas Kanadez por mik dhe aleat i nderuar i vendit tone i nderuar se fundmi edhe me medalje nga shteti yne.

Qe ne muajin e pare te lojes, si pasoje e faktit qe une jetoj prej kohesh ne nje prej vendeve Skandinave, dhe ne baze te njohurive te mia ne gjuhet Skandinave (norvegjisht, suedisht, danisht) dhe gjermanisht, mu ngarkua si detyre nga Ministri Griswald detyra e Ambasadorit te Shqiperise ne Norvegji, Suedi dhe Finlande.

Kjo detyre zgjati edhe ne dy muaj e mepasshem. Me lejoni t'ju ve ne dukje Ju dhe lojtareve te tjere te vendit tone, se nje prej kontributeve te mia personale ka qene ndihma per Norvegjine kunder PTO-se Serbe qe kishte pushtuar politiken e atij vendi ne ate kohe. Kjo ndihme solli si rezultat edhe nje bashkepunim te forte ndermjet forcave tona dhe atyre norvegjeze. Lojtare norvegjez me force te konsiderueshme kane luftuar dhe luftojne per ne edhe pse kjo mund te mos kete rene ne sy.

Ne profilin tim mund ta shihni kollaj medaljen e kongresmenit. Ajo medalje erdhi pas aktivitetit tim si ambasador.

Filla mbas muajit ne te cilin sherbeva si kongresmen per vendit tim, mu besua detyra e Ministrit te Edukimit ne Qeverine e DardanH.

Ndoshta jo shume lojtare e dine se une kam mbajtur rolin e zv. Presidentit gjate qeverise se fundit te z.Napoleon 54.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,903, 07:40

Ne fakt Ujku ka qene Zv President ne nje mandat dhe eshte strateg e udheheqes shume i mire, kete e tregon edhe njesia e tij qe edhe me 100 lojtare aktiv po funksionon pa pike problemi.
Peyoni gjithashtu ka pasur poste udheheqese dhe ka treguar cilesi te mira.

Nese vertete duam te shohim me te miren e ketyre kandidateve, atehere te votojme njerin qe mendojme se mund te jete president me i denje, edhe te shohim se sa cilesi kane ne te vertete, por besoj qe edhe ti do habitesh nga suksesi qe do kete cilido prej tyre!

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,903, 07:41

"Kam 1 vite qe e luaj ket loje por nuk me zuri Syri askund Ujku76."

Ke nevoj per syze.

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,903, 07:42

PEYONI,po flisja per Ujkun,nuk nenkuptova ndonje gje per ty...Perfitoj nga rasti per tu drejtuar ty,tregohu i drejte dhe thuaji shokeve te tu te mos bejne artikuj te tille shpifes per kundershtarin tend ne zgjedhje.Nuk kam komunikuar ndonjehere drejtperdrejt me ty por deri tani kam patur nje mendim pozitiv.Ujku ka bere nje fushate per tu lavderuar,shpresoj qe dhe ti dhe shoket e tu te beni te njejten gje,pa perdorur artikuj te tille qe vec ju ulin...

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,903, 07:49

une vlla smund te ndaloj askend me be artikuj apo poezia

ujkut i kam tregu ne nje koment se si fitoj ai si une per mua nuk ndryshon asgje se e di se askush nga ne nuk ja dojm te keqen e shqiperis

kshtu qe kjo zgjedhje me pelqen se behet loja ma interesante

por nuk kam qef kur thua per perfitime personale se kemi humb te gjith kohe RL ne ket loje edhe disa lek reale

ujku76
ujku76 Day 1,903, 07:56

Pas sherbimit tim si zv.President, u largova ne Amerike per nje muaj. Gjate kesaj kohe kam qene pjese e Njesine Ushtarake "EZC" dhe anetar aktiv ne Partine Federale. Aktivitet im dhe i te gjithe shqiptareve te diaspores ne ate kohe perqendrohej ne luften ndaj PTO serbe me emrin AFA (sic besoj e dini).

Megjithate, me modesti mund t'ju them se duke qene anetar aktiv ne Partine Federale (FEDs) ne Amerike, kam ndihmuar ne forcimin e marredhieve tona dypaleshe. Pervec miqesise me Henry Arundel (ish CP amerikan ne ate kohe) kam pasur kontakte edhe me lojtare te tjere me peshe ne politiken Amerikane kryesisht pjese te FEDs. Nuk po zgjatem me emrat.

Kthimi im ne Shqiperi rezultoi me hapjen e MU-se Shpata e Kastriotit e cila ka rreth 100 lojtare aktiv. Kjo MU u hap ne fund te Nentorit / fillim Dhjetorit dhe vazhdon edhe sot e kesaj dite. Me fondet e mia personale kam mundur te siguroj ndihma modeste per lojtaret shqiptare qe konsistojne ne 5 tanke q7 ne dite per cdo lojtar. Pra rreth 500 tanke ne dite. MU-ja jone se shpejti hyn ne muajin e trete.

I nderuar Boomerang,

Me kaq u perpoqa te permbledh shkrurtimisht pervojen time diplomatike. Sigurisht qe koleget e shoket e mi qe kane qene ne postet drejtuese mund te tregojne edhe gjera te tjera.

Miku im Peyoni mund te flase psh per Luften e Kosoves, ne kohen kur Krimiko ishte President. Ne te dy kemi qene miq te mire dhe si lojtare te rinj ne chat kemi kaluar shume kohe te kendshme bashke me humorin e holle te Peyonit.

Peyoni, si djale me kulture latine (besoj se e dini qe jeton ne France) bente qe oret e gjata te nates te kalonin pa u vene re. Ai ishte mik i imi deri ne momentin qe u largua dhe acc e tij ja dhuroi kushuririt i cili eshte edhe kandidat sot per President.

Ju falemderit!

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,903, 07:57

O vlla sic e thashe nuk kerkova te thoshja se ti i ke bere gjerat per perfitime personale,nuk e kisha fare fjalen per ty por po flisja per Ujku76.Nuk te kerkoj te ndalosh te tjeret te bejne artikuj dhe poezi,por je kandidati per president dhe fushaten tende duhet ta kontrollosh duke u perpjekur te fitosh me nje program dhe jo duke sulmuar kundershtarin.
Sic e thashe kam respekt per ty si lojtar dhe person..
Te pershendes!

AqifPasha
AqifPasha Day 1,903, 08:02

Boomerang , te njetat arsye te kthehen mbrapsht tamam si boomerang ... sepse ajo qe thua ti do te thote thjeshte sepse deri me tani te gjitha qeverite kane pasur te njejtet persona qe kane bere rrotacion mes vetit.

Fakti qe nuk ka qene ne qeverite e meparshme te "GETOZUARA" nuk do te thote se nuk ka aftesi drejtuese dhe menaxhuese.

Respekte per analizen por une kam mendim ndryshe. Faleminderit per mirekuptimin,

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,903, 08:12

une jam ai peyoni i fillimit ujku jam rikthy si ti pasi takova te gjith gati ne live

kesh ti takoj ne shkup , tirane , prishtin te gjith ata qe me priten

nuk bej fushat une kunder nje miku

te pershendes

ujku76
ujku76 Day 1,903, 08:15

Ti je peyanovski? Ti je tradhtari? Po pse s'fol o. Me behet qefi qe je kthy. Mendova se luante kushuriri yt me acc tend.

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,903, 08:22

po une vet ai tradhtari i fillimit vlla 😃

jam kthy se kur i pava ne live keta trima te ilirides kosoves e shqiperis nuk mundna te braktis keshtu 😃

o7

ujku76
ujku76 Day 1,903, 08:27

haha, thash se kundershtar kisha ate djalin tjeter. Me vjen mire qe je kthyer. Tani qenka gallate gara.

suksese e te ecte mbare

o7

iPanchO
iPanchO Day 1,903, 08:39

V

APACHEEKIKA
APACHEEKIKA Day 1,903, 08:53

v+s

ujku76
ujku76 Day 1,903, 09:06

I nderuar Boomerang,

Nese nuk e keni problem dhe nese nuk ju kushton kohe, mund ta rifreskoni informacionin per personit tim ne artikullin tuaj.

Falemnderit per mirekuptimin

Elvis Dura
Elvis Dura Day 1,903, 09:17

ahahah duhet ti rishikosh dhe nje here burimet e tua te informacionit pasi si paske shume te sakta 😛 Ujku qenka plotesisht e kunderta e asaj qe thua 😉

Arius argiri
Arius argiri Day 1,903, 09:21

Ne kundershtim nga ty do thoja shyqyr zotit nese ujku nuk do te kishte patur asnje pergjgjesi qeveritare dhe kjo per faktin se qeveritaret tane me gjithe punen e tyre nuk jane lartesuar ndonjehere mbi nivelin le te themi medioker dhe si rrjedhoj ne kete nivel e kan ngecur edhe shqiperine ne kete loje!Por gabohesh sepse ujku ka qene zv president ne qeverine e Napos se V apo Napos VI (nuk me kujtohet mire !) pra kjo pergjegjesi shtetrore qe ka pasur ujku (per mua njoll ne bigrafine e tij !bej shaka ujk!) duhet te te bej ti kerkosh falje lexuesve per informacionet e gabuara qe ke dhene dhe ti shtosh artikulliit qe per kete shkak UJku e ka te gjithe eksperiencen qe i nevojtitet per te qene president i shqiperise!

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,903, 09:28

b00m3rang perderisa ti je i painformuar rreth ujkut atehere te lutem fshije kete artikull ose me sakt ndrysho titullin : Cfare di une per Peyonin

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,903, 09:37

o BOBO skam qen ktu qe tju kthej pergjigjje ! cmenduria nuk sulmova kerkon spari ! thjesht ato qe di . i tregova Ujku nuk ka qen n chat qe t kem ndonje bised debat . me to kaq.
@ujku flm per informatat e tua ! kom qef met njoft edhe ma shum .
@ Serxhio (KFE) mfal qe po dal prej teme po si shpesh po rri n chat t #thesimpsons lol
@Ardialb KISS e ki !
@JonKastrioti he Burr une qaq kum dit nga ana ujkut qaq kum Fol qaq kum did per Peyonin besa edhe ti e njehh mir se kogjo ke fol me to si shum e ke pas shum shok t mir t lojes si ma merr menja .
Djema FLm per KOmentimet Si t mirat si t kqiat jam i knaqur ..

KISS KISS e keni Nga Boom3ranG

ujku76
ujku76 Day 1,903, 09:46

Boomerang, s'ka problem.

Ne fakt eshte i teri faji im qe shume lojtare nuk me njohin. Ato qe ti shkruajta ketu i kam pas edhe tek profili im por i hoqa kohe me pare. Arsyeja e thjeshte eshte se ne vend te eksperiences se eRep, une mendoj se eshte me i rendesishem ai informacioni qe kam vene aty.

Ne profilin tim, nese keni interes, kam vene linkun e nje artikulli te botuar ne nje faqe amerikane ku flitet per kombet e vegjel qe bene histori. Dhe artikulli fillon me heroin tone kombetar, Gjergj Kastriotin (i vetmi idhull qe une kam ne jete).

Respekte

Dr. A. Kulla
Dr. A. Kulla Day 1,903, 10:44

Komedi!!!

Trime eshte shume e ult me kriju nje artikull vetum per me nenvlersu nje person se nuk e ke iden se kush eshte, ka cen shume e thjesht me u informu rreth nje personi te respektuar ne eShqiperi sic eshte personi ne fjal (Ujku)...
Respekt per Peyonin e sidomos per ate se e ka kriju acc. Ujku eshte njeri i duhur per CP edhe ne jeten real e jo vetum ne virtuale, kshtu se te kisha lut informoju njehere dhe pastaj shkruaj.

Rrofsh trime.

Afrodita Mf
Afrodita Mf Day 1,903, 10:53

Artikull pa vlere dhe te isha ne vendin tend boomerang do kisha kerkuar falje ne rradhe te pare Uk djalit e pastaj lexuesve. Korrektesia kerkon qe ti te ndryshosh thellesisht pjesen ku shkruan per Ujkun.
Per peyonin duhet te kishe shkruar qe e kishte lene lojen, tani une lexova qe eshte kthyer dhe skam pse ta ve ne dyshim, perkundrazi pershendes Peyonin e vertete.
Nese doni nje keshille ja u jap te gjitheve bashke, lerini djemte te bejne fushaten e tyre lirisht, as njeri as tjetri nuk kane nevoje per publicitet. Deri sa kane arritur deri ketu do te thote qe kane pse te synojne per president. Lerini lojrat e zakonshme sepse nuk ka hapsire per njollosje, puna e djemve gjate gjithe kesaj kohe flet vete.
Respekte!

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,903, 10:55

o boomerang fol pa nenkuptime 😃 + besoj se te nvojitet nje vizite tek mjeku i syve 🙂 s'besoj se jam tek chati i simpsonave 🙂 nese ka qene ndonje tjeter, skam cte bej 😃

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,903, 11:13

hahaha Serxhio kam qene ne Vizit te mjeku 🙂 shum shpesh po thnx per kshillen .

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,903, 11:15

@Bomerang une e kam ende shoke te mire Peyanin dhe kam me pas 🙂 nuk kam diqka kunder askujt ketu ne loje te gjithve ju kam shoke edhe ti je shoku im dhe mbetesh dhe shpresoj qe ju takoj te gjithve ne RL por nje vrrejtje per artikullin qe ke shkrujt kam te drejt ta bej pa e prish shoqerine 😉
Ketu gjithkush jepe diqka per te miren e Shqiperise (dikush me pak dikush me shum simbas mundesive ) per kete jena ketu keshtu qe te gjith kandidatve suksese

MDejzi
MDejzi Day 1,903, 12:00

Artikulli zyrtare Peyoni per president http://www.erepublik.com/en/article/-peyoni-per-president--2206154/1/20

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,903, 12:41

Boom3ranG S jam homoseksual qe te puthem me meshkuj.(nqs je)

donlaerto
donlaerto Day 1,903, 13:04

duhet te shikosh cfare bejne shqiptaret per pak karrige virtuale qe te kuptosh politiken reale. shyqyr qe i kemi perballe simpsonat.

Olsius
Olsius Day 1,903, 13:04

Mr. Drejtesia...!
Mr. Shtremsia!
Sa shemtuar duket qe edhe ketu njesoj si ne jeten reale gara ne politike eshte po aq e "paskrpullt"
O popull, eshte loje, te pakten ketu ti leme inatet, prapaganden e shemtuar dhe hedhjen balte per njerin apo tjetrin.
Te gjithe aspirojme per nje Shqiperi te madhe e te pakten ta shohim ketu!
Nuk ndihmojme ne ecjen perpara te vendit ne kete menyre, Duhet dialog apo debat konstruktiv, transparence totale dhe endra patjeter do behet realitet!

sulmuesi
sulmuesi Day 1,904, 00:47

Turp e faqja e zeze per kete artikull idiot nga nje person qe nuk e njeh askush

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,904, 10:24

BLA BLA BLA Cimi i zi . Kur UJku 76 e pranoj qe nuk ka jap as nje informat e ju qka dreqi e hapni gojen ore kuptone qellimin e artikullit oooo te prapambetur ooo njerz tabullarasa .
Sulmuesi as edhe nje her nuk pash dikund ni koment tandin pozitiv . garant te gjith antaret e familjes i ki si te negativa .. si filma Horror .. e sa per info ma mir mos mem njoft kush se mem njoft dikush siq t njohin ty . lol
Kiss e keni pres me shum komente te ksi llojit !! se jam afer Nje Perfundimi Shkencor ku thuhet se nje pjes e shqiptarve e kan trurn e ri dhe me te shtrejtin ne bot sepse nuk kan asgje ne at tru ! kiss e keni prap

Afrodita Mf
Afrodita Mf Day 1,904, 16:35

bla bla bla, tabullarasa, te prapambetur, pse po ofendon zotrote? Qellimi i artikullit ishte i thjeshte, venia me te drejte ne drite e peyonit dhe venia me te padrejte ne hije e Ujkut, me qarte se kaq ska ku te shkoje.
Po ti qellimin e shume komenteve te ngjashem e kuptove? Se mund te te kthehen mbrapsh te gjitha ofendimet qe kerkon ti besh te tjereve.
Rritu djalosh e pastaj mundohu te tallesh me te tjeret, Duhet pak elegance ne menyren e te shprehurit, perdore. Mos mungo respektit kur nuk te mungohet se humb pike.
E perseris, lerini djemte te flasin per veten e tyre, flet vete per ta puna e djersa e gjithe ketyre muajve.

fipil10MKD Day 1,905, 01:43

Comment deleted

Shockedycii
Shockedycii Day 1,909, 12:31

s97
Media Mogul Medal Project
SUB for SUB...
http://www.erepublik.com/en/newspaper/qarisma-news-275206/1

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.