Ambient on/off

Join the new world

 

Qeveria e Nis me Kemben e Majte

Day 1,693, 11:03 Published in Albania USA by crashALB

Pershendetje bashk-lojtare 🙂

U bene dis dite qe sorollatemi ne chat por shnja nga qeveria jan te pakta sidomos pas situats se zgjedhjeve qe e ndoqi edhe nje situate e agravuar ne lufte me 3 shtete.

Ne kto kushte eshte e domosdoshme paraqitja e qeverise per te orientuar lojtaret, por shenja shum pak. Ajo qe e ben edhe me te rende eshte fakti se qeverite e me parshme ishin shum ne kontakt me lojtaret dhe sot kemi nje gap te madh.

Mungesa sjell edhe c'orientim, eShqiperia u ndesh ne te gjith teritoret ne 3 luftra dhe spati asnje strategji, per meteper zera te after te qeverise ngaterronin edhe te vetmen strategji qe u arrit gjat kehes se luftimeve per te pushtuar North MNE dhe mbyllur kufirin me Fyromin ne Central MNE.
Cudi qe kjo strategji u pranua vetem pas shume oresh ose me shum vonese e deklaroi qeveria kte strategjia dhe tia ushqente lojtareve qe ishin hutuar ne luftrat e ndryshme.

Lufta me MNE filloi si nje gabim i rende ne kongres , por ne fund u deklarua si fitore qeverise sipas nje artikulli http://www.erepublik.com/en/article/eshqiperia-pushton-malin-e-zi-2077614/1/20
A duhet te ishte ky event per tu reklamuar???????

Per me teper , kemi nje RW ne North MNE dhe spo shohim aspak organizim per te mbrojtur kete territor kundrejt nje armiku te perballueshem.
Po behen disa dite dhe ska org ne MU shteterore, dhe asnje shenje e autoriteteve drejtuese ne kohe lufte.
KU Jeniiiiiiiiiiiii????

Nje koment doja ta shtoja ehde per situaten ekonomike, ku tregu shqiptar ka cmimet me te shtrenjta nga te gjithe, armet q3, q4 jan 7-10 cc me shtrenjt se tregjet e tjera neper shtete te tjera.
Ne tregon e Food verehen disa emra te spikatur ne te gjitha Q1-Q6 food , tregtare te medhjej kan dale ne kte javen e fundit 🙂 🙂

Dhe se fundmi doja ta mbyllja me fabrik FPZH , i uroj me eventin por sa rrezikshmeri ka ne kte account i cili ka marr donacione te mdha dhe do te drg food ne drejtusit e FPZH.
Donacionet e mdha jan Exploit i rregullave (goold/cc overflow) dhe penalizohet rende. Shpresojm qe sdo te ndodh nje gje e till ketij investimi te madh.
 

Comments

iBoletin
iBoletin Day 1,693, 11:20

Bravo, analize shume e mire, sonte ne SSA per DO futet RW ne Tirane, e cillla, nese fitohet, do na sjellte serish kufir me FYROM; dhe prap do perballeshim me ni sulm te fuqishem nga ONE.

Qorjentim ne tana anet dhe mos koordinim te forces sone!

Arius argiri
Arius argiri Day 1,693, 11:54

Me sa di une mor Crash kjo situat e luftes me tre shtete nuk filloi ne kete qeveri por ne qeverin e shkuar te drejtuar Nga Krimiko ! edhe ligjin e luftes kunder malit te zi u votua nga kongresi ku shumicen e ka partia nacionaliste dhe ajo e krimikos ! sa per kaosin ne çeshtjet e ushtris dhe ne ate te ekonomise keto jane te trasheguara nga qeveria e shkuar sepse qeveria e dardanit vetem tre dite ka ne pushtet dhe ne tre dite edhe sikur te kishte ndihmen e shpirtit te shejnte apo te shtate

Arius argiri
Arius argiri Day 1,693, 11:57

pejgamereve nuk do te mundte ti sistemonte keto probleme!ki Ca durim dhe lejoeni qeverine te punoj ne paqe te pakten per nje jave !!!

ILLYRIAN Pirat
ILLYRIAN Pirat Day 1,693, 12:03

haahahahaha Arius argiri ""ndihmen e shpirtit te shejnte apo te shtate pejgamereve"" ahahahah..

sa sa per dijeni crash po behen bisedime mes qeveritareve rreth ketyre problemeve keta 3 dite cdo dite 😉

Ethnic.Alboz
Ethnic.Alboz Day 1,693, 12:07

Persa i perket reklamimit si fitore e qeverise se Dardanit ndaj Crna Gora, e ke gabim sepse qeveria e askush nuk eshte mburrur me ate fitore, personi qe ka shkruar ate artikull me elozhe nuk esht pjese e qeverise, por qytetar i thjeshte i cili ka shprehur mendimin e tij.
Berja e Crna Gora si NE ka prishur shume pune e ka hapur shume telashe, e kam thene edhe nje dite perpara zgjedhjeve dhe besoj e mban mend qe KY ESHTE NJE DIZORGANIZIM I ORGANIZUAR!!!

Nori Durres
Nori Durres Day 1,693, 13:48

Nuk esht mir te paragjykosh pa u maru puna,
por s'e keni nis mir,
ndoshta e dini vet gjendjen skandaloze te MU ve, ku Dardanians Elite u shkaterrua. e cila ishte MU me e organizur besoj ne eAlbania, tashi esht bo si biznesi ne RL gjej i ven e boj pallat,
jan hap i tuf MU palidhje qe i perzijn te gjitha divizionet,
ju keni qen opozitar te fort her me te drejt her pa te drejt,
te shohim se ca shtetaresh do jeni dhe se do arrini ta bashkoni popullaten

crashALB
crashALB Day 1,693, 15:19

Arius duket se artikullin e lexove mrapsht dhe vetem ate qe doje 🙂 Ma cilso ku thuhet qe luften e filloi kjo qeveri???
ndersa artikulli qe e cileson fitoren e qeverise u premiua 400cc nga fondet e shtetit. 1 artikull=400cc

Rroft Qeveria , duket arius ka me shum info se askush per qeverine 🙂

si po ju shkon shitja fondeve ne treg, keni dal tregtaret me te mdhej per momentin 🙂

crashALB
crashALB Day 1,693, 15:26

Nuk eshte paragjykim Nori , eshte situate emergjente dhe msg eshte Qeveria me prezente, se ka corientim, nese zgjat me shum fillojn dis angazhimet ose dezertimet, apo "Ne djall Vafshin" se kur te dun te kthehen sia japim as cz 🙂

Nori Durres
Nori Durres Day 1,693, 15:58

edhe un jam shum skeptik kundrejt ksaj qeverie,
por skam ci boj duhet tja jap i shans se te gjith e meritojn,
plus qe kjo qeveri duhet te perpiqet te krijoj kushte ose menyra qe te arrihet ajo harmoni e duhur qe te bashkpunojm me mir me njeri tjetrin
dhe te rikthehen lojtaret e vjeter pasi ja kena shum nevojen per experiencen dhe strengthin e tyre pavarsisht se jan kundershtar politik me shumicen e ketij kabineti

RadeciVV
RadeciVV Day 1,693, 15:58

@crashmkd tu pergjigja per ate artikullin. Kisha shume pune dhe ishte artikulli i pare, u shperblye me 300 ALL*, nuk lexova cfare shkruajti vetem pasi ishte artikulli i pare pas premtimit per shperblim e morri.
Kam thene se sdo pergjigjem me fjale por me pune, ama gjithsesi me duhet te bej perjashtim ne kete rast.
Ti po akuzon edhe per mos-organizim te MUve etj. Epo ta dish se eshte hera e pare qe qeverisim, dhe po ka shume neglizhenca ne transformimin e kopmetencave. Sot po behet vetem dita

RadeciVV
RadeciVV Day 1,693, 16:00

e 5 qe e kemi marre ne dore qeverine. Ish-Presidenti nuk eshte aktiv dhe per shume gjera po behet edhe me e veshtire. Komanderat e MUve jane kontaktuar sot per koordinim, vetem nje eshte pergjigjur. Duhet te shikosh edhe aspektet tjera dhe te jesh i arsyeshem. Te kuptoj se je i shqetesuar, por ne po bejme aq sa kemi fuqi.
Mos harro se analizat per buxhet duhet te i bejme nga 0, asnje analize paraprake nuk ka, Nuk ka keshilla, nuk ka statistika paraprake nga qeveria e kaluar, gjithcka po behet

RadeciVV
RadeciVV Day 1,693, 16:00

eshte sikur vendi te kete filluar nga 0. Megjithate po punojme me gjitha kapacitetet qe gjithcka te rregullohet.

Gjithe te mirat

crashALB
crashALB Day 1,694, 00:44

Dardan , po ta lexosh mes pa asnjanshmeri veren qe nevojitet se sben Prezence ne drejtimin edhe pse nuk ka komandante online orientimi mund te behet nga pjestare te qeverise qe kan informacion zyrtar. Ju e dini shum mir sa e nevojshme eshte rpezenca jo vetem e juaja per edhe e kabinetit. jan disa probleme emergjente qe duhen zgjidhur nderkoh qe punoni per te tjerat. rencine e tyre besoj e dini.

Valton Rudhani
Valton Rudhani Day 1,694, 09:03

V+ S VLLA shum artikull i qellum 😃

crashALB
crashALB Day 1,718, 03:38

skdj

crashALB
crashALB Day 1,718, 03:38

looool

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.