Przegląd nr 3

Day 1,604, 10:17 Published in Poland Poland by kameroool


Witam ponownie!

Dziękuję za głosy na mnie i mój twór w Konkursie prasowym użytkownika Qjon13 na łamach jego "Paragrafu". (Zapamiętajcie tytuł gazety i nick!) Cieszę się, że dzięki Wam zdobyłem zaszczytne 3. miejsce! 🙂

Mały błąd
Całka mi się omsknęła i zamiast w weekend, artykuł piszę w środku tygodnia. Omsknęła mi się jeszcze raz, ponieważ publikuję w dziale 'Social interactions and entertainment'. A miało być inaczej...


Austria

W prasie niewiele się dzieje, jednak postanowiłem wybrać i omówić krótko artykuł PR0T11.
Autor zwraca się do prezydenta z kilkoma pytaniami na temat Austrii i niekończących się swapów z Węgrami:
- Co Austria zyska na swapach?
- Gdzie informowane jest społeczeństwo?
- Kiedy państwo podpisze jakiekolwiek MPP?
- Dlaczego władza pozwala państwom sojuszniczym zajmować ojczyznę?

Nie chciałby, by Austria skończyła jak sznycel wiedeński, z którego każdy weźmie sobie najsmaczniejszy kęs.Póki co, odpowiedzi brak...


Południowa Afryka

Podobna sytuacja ma miejsce w odległym RPA, jednak tamtejszy prezydent Steven Bosch wydał notę informującą o pozytywach płynących z wojny z Brazylią. Otóż młodzi gracze będą mogli wykonać misję True Patriot (gwoli przypomnienia: pokonaj 30 przeciwników w wojnie przeciwko NE).

Ramet3 rozszerza nieco tłumaczenia CP. RPA oddając regiony przyczynia się do wzmocnienia Brazylii, a co za tym idzie, całego sojuszu, którego nieformalną częścią jest również Południowa Afryka. Uległość wobec Brazylii pozwala na zachowanie niepodległości i spokojną, niemal sielankową egzystencję jej mieszkańców. Praktyka taka nie jest jedyną w eŚwiecie, a jako przykład pada wymieniona już wyżej Austria.


Francja

Godny uwagi artykuł. Kilka naprawdę dobrych pomysłów na to, jak poprawić eRepublik. Inną sprawą jest to, że pewnie żaden z podanych niżej pomysłów nie zostanie zaimplementowany przez Plato.
Oto one:

1. Możliwość dodawania "shoutów" w partii i kongresie – identyczne z tymi, które są wprowadzone (dla MU, przyjaciół, Facebooka)
2. Wprowadzenie niewielkiego przycisku w obrębie artykułu, po którego wciśnięciu automatycznie wrzucany byłby shout z linkiem do niego. Nigdy więcej "Ctrl + C, Ctrl + V".
3. Kolorowe emotikony w PM.
4. Przedstawianie muru w bitwie poprzez ilość wbitego dla stron influ. (To podoba mi się najbardziej)
5. Powrót do prezentów, w zmienionej odsłonie. Zamiast dawnych, odnawiających życie nowe w postaci Bazook i Energy Barów (oczywiście z limitem dziennym i minimalnym lvlem obdarowującego)
6. Dodanie magazynów dla Military Unit, kierowanymi przez Commanderów. Można by spokojnie przechowywać jedzenie i bronie przeznaczone na supple.
7. Rozwinięcie aplikacji o obywatelstwa poprzez dodanie możliwości „Like” i „Dislike”
8. Usunięcie nieprzydatnych linków – przede wszystkim link do Forum eRep, które umarło już dawno temu.

Serbia

Serbia i Macedonia są bliskimi sojusznikami od początku wprowadzenia tej drugiej na mapy eŚwiata. Sojusznikami byli, są i będą. I nie zmieni tego nawet artykuł naśmiewający się z dzielnych Byłych Jugosłowiańskich Republikan Macedonii. Stevan opet puca ujawnia kilka kompromitujących faktów na temat przyjaciół z południa 🙂:

1. Imię – Każdy szanujący się Macedończyk jest patriotą i w swoim nicku musi zawrzeć macedoński akcent pod postacią: MKD, Makedonec, Makedonija, Macedonian itp.
2. Military Unit – Trzeba dołączyć do jednostki wojskowej zrzeszającej 500 osób, gdzie wydawanie dofa trwa 3 dni.
3. Avatar – należy użyć awataru MU, bez jakichkolwiek zmian. Ewentualnie używasz jakiś obrazek z flagą Macedonii, ale nie jest to problem, ponieważ każdy Macedończyk ma na swoim komputerze 1000 takich.
4. Walka – Bijesz tylko i wyłącznie dla Macedonii oraz tylko i wyłącznie przeciw Grecji. Przy okazji trzeba poinformować o tym przyjaciół wrzucając po południu link do bitwy, jakieś 3000 razy.
5. Komunikacja – Musisz spędzać czas na wszystkich IRCowych kanałach związanych z Macedonią, zakładać gazetki w których publikuje się jedynie informacje o tym ile to chleba i czołgów ma się do rozdania. Suby zbiera się przez pisanie PM o treści mniej więcej "Bracie, sub za sub!" Nie ma mowy o pisaniu poważnych artykułów, a jeśli chce się zdobyć mnóstwo votów wystarczy wrzucić kilka obrazków ośmieszających Plato. Za każde "FYROM" rozpoczyna się walka na słowa z rozmówcą, przy czym, co drugie słowo jest po macedońsku, bo przecież jesteś patriotą!To, czy autor miał rację chociażby w kwestii nicków lub avatarów można sprawdzić osobiście w komentarzach pod artykułem. Najważniejsze, że Macedończycy mają poczucie humoru i dystans do siebie.


Zjednoczone Królestwo

W prasie Brytyjskiej pięknie prezentuje się krótkie przypomnienie o skrótach klawiszowych stosowanych w eRepie. Warto je sobie przyswoić:Informacje o wypowiedzeniu wojny przez Kanadę pisano już wiele razy, ale to Zjednoczone Królestwo jest najlepsze do zamieszczenia informacji na ten temat. Otóż, po odzyskaniu kilku regionów Brytyjskch przez prawowitych właścicieli, prezydent kraju z liściem klonowym na fladze postanowił wypowiedzieć wojnę Wyspiarzom w sposób już dawno zapomniany - Declare War, a na dokładkę również przez Natural Enemy. Kanada jest więc w stanie "podwójnej wojny" z Królestwem. W efekcie mieszkańcy Ameryki Północnej pozbyli się masy golda, czym wprawili z śmiech cały eŚwiat. Podwójne nie musi oznaczć lepsze.


Holandia

Grając w eRepublik można czasem odnieść wrażenie, że jedynymi kobietami istniejącymi w wirtualnym świecie są tylko te o hojnie obdarzonych przez naturę "klatkach piersowych", ubrane w skąpe stroje (bo przecież jest im gorąco), fotogeniczne, pozujące do zdjęć panie, przewijające się w co drugim publikowanym artykule i 99% fantazji panów.
Prawda, kobiet w eRepie nie jest wiele. Warto czasem odstawić piękne, seksowne, roznegliżowane niewiasty i poczytać "Women in Uniform" holenderskiej publicystki Zeeuwsmeisje.
INNE

Temat przewijał się w wielu krajach, więc postanowiłem zamieścić tę informację również w moim artykule. Kradzież kont poprzez stronę doskonale imitującą prawdziwe Republik.