Ambient on/off

Join the new world

 

Poslednava nedela

Day 1,828, 02:00 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by MKDHrist0

Добар ден еМакедонци, и нека секој ден биде добар.
Имам стар акаунд и ја имам видено еМакедонија во многу ситуаци како и во оваа поволна http://prntscr.com/k89la со 7/10. Но сега секој ден се влошува ситуацијата и тотално не скинаја и завршивме со 3 домашни ресурси и 2 откинати.
-Најпрвин слушам гласини владава била за никаде, но несакав да верувам во тоа но го осетив на своја кожа и тоа. Влегуваме неподготвени во војна со Грција, со 20 МКД плата. И Бугарија ги нападна, тогаш помислив дека све е готово дека грција пропадна но по еден ден забележав дека грција се одбрана од Бугарија и ни направи огромна пресвртница.
Пороа му скина ресур на Бугарија, и нам ни скина 2 па 3 па сега сме само на 3 ресурси, поради поразот во јужноисточна Абанија.
Но до оваа ситуација сами се доведовме, исто така и немавме никаква подршка од срвија,полска,унгарија како големи сили да ни помогнат нас и бугариве тие незнам што правеја...
Сега секој ден се влошува и едниствен илзез ни е да работиме заедно несебично и обединето, а не имам базуки омда по батле херо. Само така можиме да направиме нешто повеке.
А како што ги гледам работиве и србија ке ја напаѓа грција...
Гласај- секој да види
Разгласај- секој да види и чуе
и не заборавај да се претплатиш-ако имаш весник остави линк и напиши број на воте и суб и враќам биди уверен во тоа.
Бидете поздравени еМакедонци. 😉

 

Comments

Dimovski.Nikola
Dimovski.Nikola Day 1,828, 10:21

sas sto da pucamo be edna plata e 20mkd a 1xQ7 ti e 19-20 MKD i toj sto cuvas bazuke a u i toj te nekoj sjebe

MeTkaN
MeTkaN Day 1,828, 11:49

sub od porano vote 6 vrati sub

MKDHrist0
MKDHrist0 Day 1,829, 04:46

Vrateno/ e ajde de so 20 plata ne se odi vo vojna siguren sum grcite zema dan 100 plata

Macedonian lion best
Macedonian lion best Day 1,829, 11:46

vo grcja plata e 26mkd odi job market proveri gi ako sakas

MKDHrist0
MKDHrist0 Day 1,834, 03:03

vrateno

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.