Ambient on/off

Join the new world

 

Politikos apžvalga. Keturi muškietininkai.

Day 1,883, 03:44 Published in Lithuania Lithuania by Mykolas O

Solidarus Solidarumas. Kitaip šią didžiąją partiją pavadinti sunku. Keturi muškietininkai nusprendė, kad turi pakankamai jėgos įveikti prezidentą ir jo sprendimą. O kas nutiko, kad sausio 13-tą skandalai sudrebino eLietuvą. Labai seniai, kai žaidime dar nebuvo sužlugdytas verslas ir kiekvienas turėjo po organizaciją gyvavo magnatas TcTarget. Buvo jis EM ministru, buvo ir prezidentu. Bet tai praeities įvykiai, dabar jau retai girdimas TcTarget pasijautė labai nuskriaustas. Per organizacijų nacionalizavimą (kai žaidimo mechanikoje buvo naikinamos privačios žaidėjų organizacijos ir paliktos tik valstybinės) TcTarget išsaugojo savąją ir naudojo ją kaip buvo pratęs. Prisiminus klasiką Orvelą „visi gyvuliai yra lygūs, bet kai kurie yra lygesni“. Iš esmės nesvarbu kas žinojo, kad tai vyksta. Nesvarbu ir tai, kad CP pasielgė netaktiškai tiesiog panaikinęs slaptažodžius ir perdavęs org‘ą LTS. Man įdomus tik solidarumo motyvas. SOL partijos viršūnės, taip pat buvę prezidentai, ne tokie geri, kaip TcT, bet išrinkti – 1Salakahs1 ir Arkangelas remdami nuskriaustą draugą pradėjo savo, politinę kovą prieš CP. Apkalta, temų ištrynimas, spamas spaudoje. Ten prisijungė ir dar vienas exCP ne kartą patikimumo topuose lyderiu buvęs Migasss. Taip keturi muškietininkai rodė „visi už vieną ir vienas už visus“ principą. Žavu ir dramatiška, bet Diuma romanuose muškietininkai buvo teisiųjų pusėje, o čia paklydusių.

Kokios pasekmės bus šio iš esmės menko politinio skandalėlio? Sutvirtėjo politinė LLS-LMS pozicija. Ne todėl, kad LTS bus palankesnė LLS ir LMS (nes CP iš SOL atimtą papildomą org‘ą atidavė būtent jiems, todėl jie gali jaustis skolingi), bet kad SOL gerokai prisikiaulino ir LNP, kuriai įvaizdis ir solidumas yra svarbus, turės pagalvoti prieš kitus CP rinkimus ar norės būti vienoje koalicijoje. Pirmą pagal žmonių skaičių partiją sunku sužlugdyti ir netaktiški trololo straipsniai nukreipti prieš ją tik padeda ją reabilituoti, kaip puolamą ir skriaudžiamą blogo prezidento. Taip pat turėtų būti atliktas org‘ų auditas (jo apsvarstymai jau pradedami spaudoje). Gal būt, atsiras dar keletas gudresnių, kurie valstybinės orgomis naudojasi kaip savo. Nes orgų skaičius yra ribotas. Todėl dabar akcentuojamas lygybės principas, kad visi turėtų tokius pat šansus naudotis orgomis yra paremtas sąžiningumu, o tai retas akcentas pasitaikantis žaidime, kuriame verslas gana komplikuotas reikalas.

Sausio-13 įvykiai eLietuvoje neprilygsta prieš 23 metus vykusią tragediją Lietuvoje, bet jie neblogai užgožė dar vieną svarbų praėjusios savaitės įvykį - LK vado rinkimus. Kelių balsų persvara laimėjo naujokas žaidime Arius, kurio „Nesakysiu“ dvelkia „oniuko“ stiliumi, bet tai raštingas ir gudrus laimėtojas, atsidūręs tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Pusės metų užteko žaidėjui užlipti ant vieno iš aukščiausio sostų. Ar užteks jėgų ir kiaušinių jame išsilaikyti ir nepaskęsti politiniame liūne? Kaip ir kiekvienos pareigos tai laiko (kuris gali būti skiriamas žaidimui), patirties ( bent jau kalendoriniu laiku išreikštos patirties Arius neturi, todėl kiekybę turi užpildyti kokybė), palaikymo (senoji gvardija tiki savo patikėtiniu, bet ar tai bus regento ir mažamečio valdytojo santykiai ar visavertis bendradarbiavimas?) santykis. Rezultatai jau greitai. Tiek daug klausimų ir ganėtinai nedaug laiko liko jiems atsakyti, juk tam tereikia pirmo rimto karinio konflikto. Ne visi liko patenkinti sistema, kuria buvo renkamas LK vadas, reiškia, CP stengsis ją keisti. Klausimas ar jam užteks jėgų ir laiko pakeisti viską pagal save, ir ar po to neatsibos? Šiam tęstiniam žaidimo reikia stabilumo, net jei jis neįdomus. Nes žaidėjai keičiasi, o eLietuva išlieka.

Pralaimėti reikia išmokti. Tai tinka tiek Mogom ir jį palaikantiems, tiek SOL partijos muškietininkams. Šios savaitės rezultatas 1-1. Artėjantys seimo rinkimai parodys, kiek nukrito SOL reitingai.
P.S. Baisų grasinimą išgirdau TcT straipsnio pabaigoje – būsimas prezidentas. Tai revanšistinės nuotaikos, gal tada bus mėnesiui visos orgos pajungtos TcT group verslui ir nesančiam MU sukurti?


Džiaugiuosi, kad spaudos modulis klesti, daugėja raštingų ir skaitančių. Kol rasiu apie ką rašyti, tol politinės apžvalgos bus savaitinės. Kaip jau minėjau, tai yra neužsakytas straipsnis, nederintas su jokia partijos ar MU vadovybe. Tai mano asmeninė, apžvalginė nuomonė. Straipsnis orientuotas į vyresnę publiką, todėl teksto daug ir nuogų merginų nėra, snoriukas. Gražaus laiko.
Mykolas O.

 

Comments

freshass
freshass Day 1,883, 03:55

Vote, geri straipsniai. Nors ir subjektyvi, tačiau manau teisinga ir protinga nuomonė.

LS HQ
LS HQ Day 1,883, 04:08

freshai visi mes daugiau mazau subjektyvus:). vote

freshass
freshass Day 1,883, 04:10

Tai politikoj tu ir nebūsi objektyvus bent jau eRepe. Kitose srityse gali ir objektyviai pasireikšt:)

BlMBA
BlMBA Day 1,883, 04:12

v

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,883, 04:29

Visada smagu paskaityt tavo straipsniais, šauniai kaip visada : )

Vaicius
Vaicius Day 1,883, 04:45

Įdomiai susiskaitė - didelis vote

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,883, 04:59

Ačiū už mintis(: Vote!

EmuSV
EmuSV Day 1,883, 04:59

vote

Funnyte
Funnyte Day 1,883, 05:00

Puikios apžvalgos, Mykolai, gerbiu.

auris0
auris0 Day 1,883, 05:32

v

Eksas
Eksas Day 1,883, 06:26

man patiko, v

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Day 1,883, 06:46

Gerai susiskaite.

Arkangelas
Arkangelas Day 1,883, 07:50

Šį kart ir aš pakomentuosiu, nors tai darau ypač retai (rečiau net už Nexrow). Tikrai patiko. Nebuvo iš gerosios pusės, anaiptol, bet rašymo stilius labai nuostabus.

Primena kažkokį rašytoją, bet niekaip negaliu prisiminti kokį. Gal kada. : D

Nutzz
Nutzz Day 1,883, 08:00

Straipsnis geras. Tik gal kiek subjektyvumo per daug..

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,883, 08:53

jau nebe pirmas geras straipsnis, tai šį kart ir subscribe(186)
Tokių straipsnių labai pasigendu ir visai nesvarbu ar tas straipsnis apie politiką ar apie karą - patinka rašymo stilius, detali, apgalvota analizė, daromos išvados ir atsargios prognozės. Džiugina ir tai, kad renka vote, yra žaidėjų, kuriems irgi reikia ne tik paveiksliukų ir trololo ar paviršutiniškų rašliavų (visa tai ką išvardinau šiaip nėra blogai, jei saikingom dozėm).

iPSiArt
iPSiArt Day 1,883, 09:10

Sakyčiau, maksimaliai geras ir objektyvus staipsnis žvelgiant į bendrą Erep straipsnių kokybę, kur dažnai mėgstama išlupt vieną ar porą faktų iš konteksto juos interpretuojant į kokią teoriją, o likusius faktus, kurie tos teorijos nepatvirtintų, nutylėti, sumenkinti ar įdomiai interpretuoti.

O čia, sakyčiau - atvirkščiai. Faktų nemažai, interpretacijos - labai nuosaikios, bandoma logiškai modeliuot prognozes, daug erdvės skaitytojui pačiam pasidaryti išvadas, nuomonė turima, bet neperšama. Propagandos ar agitacijos nepastebėta. Sakyčiau - aukšto lygio politikos apžvalgininkas

Už visą tą didelis vote, ir viltis kad straipsniai bus reguliarūs ir išlaikys šitą auštą lygį.

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,883, 09:11

nors ir orentuota i vyresne publika, bet vyresniem grazios iliustracijos irgi tinka.
O siaip tai idomiai ir neikyriai skaitosi.
Saunuolis!

kleitas
kleitas Day 1,883, 09:42

vienas iš tų "pliusukų", kurie dar sulaiko nuo visiško erepo metimo...

Second time
Second time Day 1,883, 10:28

Nors jau visi kaip ir isgyre, bet as dar karta noriu pakartoti, jog straipsnis yra super. Labai gerai skaitosi, tad didelis VOTE na o SUB jau senai yra:)

jusufas
jusufas Day 1,883, 13:02

vote

Sharass
Sharass Day 1,883, 22:20

Geras straipsnis o7 http://www.youtube.com/watch?v=v3TsLhhlkOM

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,884, 01:02

muskietininkai, hm, man sis zodis asocijuojasi su kazkuom tais geru, ideja padeti, saziningumu ir garbe. Kuom jau kuom, bet tu 4 zmoniu taip tikrai nepavadinciau, kaip jau kazkur minejau, aferistai, jo, tinka, bet tik ne tuom.

Arnas.LT
Arnas.LT Day 1,884, 05:16

o7

GintV
GintV Day 1,884, 13:44

Puikus straipsnis, v+s

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.