Ambient on/off

Join the new world

 

Pirmasis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas (antra dalis)

Day 1,462, 03:07 Published in Lithuania Lithuania by Magnus Dux

Pirma straipsnio dalis: http://www.erepublik.com/en/article/pirmasis-lietuvos-nepriklausomyb-s-atk-rimas-pirma-dalis--1904539/1/20

Laimei, naktis nebuvo tokia baisi, kaip kad daugelis nuogastavo. Ir tai lėmė ne kažkieno asmeninis bandymas užsidirbti partizaninio karo herojaus medalį, pradedant sukilimą Dainavoje (kuris nebuvo derintas su kariuomenės vadovybe, tad nesulaukė pakankamai palaikymo), o palankiai Lietuvai klostęsi įvykiai Pasaulyje. Arba tiksliau – netgi artimiausioje mūsų kaimynystėje. Prie amerikiečių ir kinų Rusijos dalybų prisidėjo ir lenkai, užpuolę rusams psichologiškai labai svarbų Kaliningrado regioną.

LK vadavietėje tokie įvykių posūkiai irgi buvo kiek netikėti. Bet klausimo, ar verta veikti, jau nebebuvo. Tebuvo vienintelis klausimas – ką ir kaip daryti. Variantai buvo trys – atsargusis scenarijus – bandyti laimėti Dainavoje ir/ar kelti sukilimą Aukštaitijoje, vidurinysis – vaduoti Lithuania Minor regioną bei „agresyvusis“ – griebtis Sūduvos. Pirmasis variantas tereikštų Lietuvos valstybės atkūrimą ir nieko daugiau, nes Lietuvai esminiai buvo 2 regionai – derlingoji Sūduva, turėjusi didžiausią strateginę reikšmę dėl savo resursų bei Lithuania Minor, kurioje kurti maisto bei ginklų įmones skatino netgi valdžia. Vien dėl to, kad jeigu būtume praradę Sudovia regioną, jos neliktų priešo teritorijoje. Iš esmės, pirmasis variantas stalčiun buvo padėtas labai greitai, nes buvo nuspręsta bent jau pabandyti pasinaudoti tokia puikia suteikta galimybe. Su sau keliamu klausimu „kada daugiau, jei ne dabar?“, nusprendžiama visas pajėgas nukreipti Sūduvos išlaisvinimui.Bet mūšiu Kaliningrade buvo nuspręsta naudotis ne tik kaip vienu iš tų, kur nukreipiama lenkų daroma žala, bet netgi pradėti pasipriešinimą tuo metu, kad kovų pabaigos abiejuose mūšiuose būtų kuo panašesniu metu. Kadangi mūšių trukmė buvo fiksuota – 2h, o paklaida atsirasdavo tik dėl skirting padarytos žalos skaičavimo laiko, kartą pasiekus sinchronizaciją, ji iš esmės likdavo visai kampanijai.Kadangi buvome nutarę rimtai pasiruošti bei daugmaž žinojome kiekvieno iš roundų trukmės intervalus, ilgai nelaukiant, buvo pradėta karių registracija vakarui, nakčiai ir rytui. Besidomintys istorija, juos gali pasižiūrėti čia: http://tinyurl.com/Sudovia-vadavimas .Ir… Spalio 6d. 18:05 Lietuvos laiku pradedamos Lietuvos išlaisvinimo kovos.Naktis daugeliui karių buvo sunki ir ilga. Lenkai Sūduvos, kaip kad ir Kaliningrado mūšiui, nurodymuose buvo suteikę aukščiausią prioritetą. Kelios kovos buvo pralaimėtos nežymia persvara. Visgi, paryčiais sukilėliai kontroliavo jau didžiąją teritorijos dalį ir turbūt pagrinde tai sąlygojo dar vieną puikią naujieną Lietuvai – lenkai nusprendė, jog šioje kovoje daugiau neverta švaistyti resursų ir iš karinių nurodymų tautai mūšis Sudovia regione buvo pašalintas.Taigi, po mūšio pradžios praėjus 22h, Lietuva pirmauja 7:3 ir sukilimo baigtis jau nebekėlė abejonių – tereikėjo ramiai užbaigti pradėtą darbą.Kai kas sunkiai galėjo patikėti, jog pavyko grąžinti Lietuvą į Pasaulio žemėlapį, ypač jog buvo išlaisvinta Sūduva, bet, pajutus pasitikėjimą savo jėgom jau nebesinorėjo sustoti ar bent stabtelti.Spalio 7d. – Sudovia išlaisvinta, tad kas toliau? Žygiuojam į Lithuania Minor!?Taigi, pasinaudodami tuo, kad lenkai puolė vengrų Central Hungary regioną, lietuviai surengė sinchronizuotą sukilimą ir Lithuania Minor regione. Ir nors patys lenkai į šį mūšį kreipė mažiau dėmesio, pergalė buvo iškovota rezultatu 8:5. Tad spalio 8d. – išlaisvintas ir Lithuania Minor regionas.

Spalio 9d., kol lenkai keliauja Rusijos gilumon (puola Maskvą bei Uralą), Lietuva susigrąžina Aukštaitiją. Pergalė pasiekta rezultatu 8:0. Tad nuo spalio 10d. jų okupacijoje lieka vienintelė Dainava.

Spalio 12d., pasinaudojant netgi keliais vienu metu vykstančiais lenkų puolimais Rusijoje – atakuojami netgi 3 regionai: Central Black Earth, Leningrad Oblast ir Volga, keliamas bei gan nesunkiai (rezultatu 8:1) laimimas sukilimas Dainavoje. Tad Spalio 13d. lenkai jau kontroliuoja tik vieną Lietuvos regioną – Aukštaitiją.

Taigi, kas prieš kokią savaitę atrodė kaip beveik neįvykdoma misija, patapo realybe. Lietuva ne tik atgavo laisvę, bet ir atsikovojo visus keturis lenkų užgrobtus regionus, įskaitant du, svarbiausius ekonomiškai - Sudovia bei Lithuania Minor. Bet gyventi taikoje dar buvo per anksti – latviai vis dar tekontroliavo Žemaitiją. Ir išsaugoti ją buvo principo reikalas. Kaip kad ir Lietuvai – atgauti.

 

Comments

DrMonte
DrMonte Day 1,462, 04:52

Ir aš ten buvau, alų midų gėriau, per barzdą varvėjo, nieko burnoj neturėjau... :+)

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,462, 07:24

nedaug ten tu kareiveliu prisiregistravo... bet as ju tarpe 🙂

trythisone Day 1,462, 08:17

Comment deleted

Keefa
Keefa Day 1,470, 06:24

klaida įvelta:

"Spalio 9d., kol lenkai keliauja Rusijos gilumon (puola Maskvą bei Uralą), Lietuva susigrąžina Aukštaitiją. Pergalė pasiekta rezultatu 8:0. Tad nuo spalio 10d. jų okupacijoje lieka vienintelė Dainava.

Spalio 12d., pasinaudojant netgi keliais vienu metu vykstančiais lenkų puolimais Rusijoje – atakuojami netgi 3 regionai: Central Black Earth, Leningrad Oblast ir Volga, keliamas bei gan nesunkiai (rezultatu 8:1) laimimas sukilimas Dainavoje. Tad Spalio 13d. lenkai jau kontroliuoja tik vieną Lietuvos regioną – Aukštaitiją."


tai kaip čia dabar yra, akd spalio 9 aukštaitiją atsiėmėm, o spalio13d. lenkai ją vis dar kontroliuoja?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.